scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
pu21
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Üdvözlet Mindenkinek!

A Hunpup szekció alatt már volt hasonló eszmecsere úgyhogy felfigyeltem mit ügyködtök itt. Nem tudom, hogy csináljátok, de le a kalappal meg a süveggel mindennel. Jelenleg a osl_mini_v2.1.tgz nevű szkriptet tesztelem, de talán már nincs mit rajta mert ahogy nézem teljesen jó. Jó sebességű vezetékes neten van a ház (ha nem is a legjobb sávszélességben/csomagban), szóval amit behoz azt jól is adja be, kivétel talán a TV2 de hát az a kísérleti hunpupos csomagnál is fostos volt. Nem a program hibája. Nem vagyok TV néző, de a szüleim biztos örülni fognak ennyi, sokszor eldugott és befoghatatlan csatornának. Ki tudja, talán ha akad egy jó új doksi, én is jobban használom majd. Mindenképpen közel tartom!
Azt hiszem mások nevében is köszönet a sok kísérletezésért!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A lejátszóban TV2 -nél nyomj a következő (fájlra) ott nem FHD adás jön be. nagyobb eséllyel fog normálisan menni... Ez kb igaz az összes többi csatornára is...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

(szerkesztve 2023 július 25, 22:45)

Kedves Fórumtársak!

Az elmúlt néhány hétben KuLuSz és nocsak kollégákkal karöltve scriptek gyártására adtam a fejem, részben ennek az eredménye három .pet csomag, melyek remélem nem csak a Puli felhasználók számára adnak kényelmi szolgáltatásokat:


TV-online.pet
  • Többszörös baráti pengeváltások során kiveséztük (az előző változatait) a Discordon és itt feljebb a fórumon. Vegyíti az általam és a fent említett kollégák által preferált funkciókat, mi több: éjfél után is jól listázza az aktuális TV műsorokat ;). Feltételezi valamelyik egyszerű böngésző jelenlétét ezek közül: dillo, netsurf, links2, elinks, de elboldogul az Operával is. Végső kétségbeesésként a defaultbrowserrel próbálkozik. Ha ezt sem találja, akkor a KuLuSz által az osl_mini_v2.1 verzióba befoglalt szolgáltatásokhoz tér vissza (némi facelift azért így is marad, főleg, ha az Xdotool is installálva van).

tools.pet
Több, szerintem hasznos scriptet / tool-t tartalmaz, viszonylag bő kommentekkel:
  • datesort: Két beégetett dátumhatár alapján három intervallumra osztva listázza az aktuális könyvtárban és alatta lévő fájlokat. Kiváló segédeszköz lomtalanításhoz.
  • duplicates: Az aktuális könyvtárból indulva rekurzívan keresi a duplikátumokat (tartalmuk alapján). Kockázatmentesen futtatható, ellentétben a remove-duplicates scripttel (lásd lejjebb).
  • missinglibs: Egy adott könyvtárszerkezetben keresi az ott lévő végrehajtható fájlok hiányzó függőségeit és használható listát ad róluk. KuLuSz hasonló célú scriptjéhez képest (mellékeltem a facelift verziót) "kevésbé bőbeszédű" és gyorsabban ad (szerintem korrekt) eredményt.
  • remove-duplicates: A fenti duplicates-hez hasonló keresés után a duplikátumokat az eredetire mutató linkkel helyettesíti. Elővigyázattal használjuk!!!
  • router: Nagyon kusza wifi és vezetékes hálózati kapcsolatok esetén is megtudhatjuk, hogy éppen melyikhez kapcsolódtunk automatikusan vagy manuálisan. A Barry-féle Simple Network Setup- használatát feltételezi. Tesztelve "sima" és dokkoló+USB-n keresztüli LAN-nal, beépített és USB-s wifi-vel, egyidejű LAN és wifi kapcsolattal, valamint mobilos USB hotspot csatlakozással.
  • textfind: Az adott könyvárban rekurzívan keresi a paraméterként megadott tetszőleges hosszúságú szöveget, melyben pont (.) karakterrel helyettesíthetjük a szóközöket stb és backslash-t (\) használhatunk a különleges karakterek előtt. Ha második paramétert is megadunk (pl. verbose vagy akár csak egy betűt), akkor a bináris fájlokban is keres és a többszörös találatokat is kiírja.
    Három paraméter esetén cseréli a megtalált sztringet. Elővigyázattal használjuk!!!
    Példák (figyeljük meg, hol vannak idézőjelek, bővebb leírás a scriptben):
    • textfind erről replace erre
    • textfind Micimackó replace Füles
    • textfind " Moncsicsi " replace " Barbie "
    • textfind "hó\/nap" replace "nap\/hó"

xdotool.pet
  • xdotool: A Csomagkezelőből telepíthető (tehát nem script és nem én írtam), de inkább itt is hivatkozom rá a hasznos funkciói miatt, pl. a TV-online.pet futtatásakor rendezettebbé teszi a megjelenítést. Különálló xdotool.pet-ként is le lehet tölteni az alábbi tárhelyről (tudtommal csak 64-bites változata van).
Mindhárom .pet fájlt feltöltöttem a Puli csomagok közé a https://drive.google.com/drive/folders/ ... Gzg5e6tzuG tárhelyre.

(Legutóbbi frissítés: tools.pet 2023 augusztus 02)

Jó terelgetést!

Üdv:

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 1782 alkalommal
missingdeps.tgz
(5.31 KiB) Letöltve 79 alkalommal.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!
dBm_mW.gif
dBm_mW.gif (115.52 KiB) Megtekintve 1653 alkalommal

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash

if [[ ! -f "/tmp/cukik.txt" ]];then
touch "/tmp/cukik.txt"

else

echo "ok"
fi

cat << 'EOF' > "/tmp/FuF.sh" && chmod +x "/tmp/FuF.sh"
#!/bin/bash

funcelso(){
if [[ "$cuki" -lt "1000" ]];then

ans="$(echo "scale=10;1*e(($cuki/10)*l(10))*1" | bc -l | awk '{printf "%f", $0}')"
echo "$ans" > /tmp/cukik.txt
else
echo "OverDose" > /tmp/cukik.txt

fi
	
	
	
}


funck(){

fans="$(echo "scale=10;1*((l($cukix)/l(10)*10))*1" | bc -l | awk '{printf "%f", $0}')"
echo "$fans" > /tmp/cukik.txt
	
	
	
}
if [[ "$1" == "ablak" ]];then
funcelso "$@"

elif [[ "$1" == "ajto" ]];then
funck "$@"
else
echo "nem"
fi
EOF


export MAIN_DIALOG='
<window title="mW and dBm conversion" allow-shrink="true" icon-name="gtk-select-color">
 <vbox>
   <frame dBm to mW>
     <entry>
       <variable>cuki</variable>
       <action type="refresh">cukik</action>
       
       <action>/tmp/FuF.sh ablak</action>
     </entry>
   </frame>
   <frame result>
     <entry auto-refresh="true">
       <variable>cukik</variable>
       <input file>/tmp/cukik.txt</input>
     </entry>
   </frame>
      <frame mW to dBm>
     <entry auto-refresh="true">
       <variable>cukix</variable>
       
       
       <action>/tmp/FuF.sh ajto</action>
     </entry>
   </frame>
   <hbox>
     <button ok></button>
     <button cancel></button>
   </hbox>
 </vbox>
 </window>
'

gtkdialog --program=MAIN_DIALOG

rm /tmp/FuF.sh
rm /tmp/cukik.txt






Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv ismét!

Milyen jó, hogy mindenből van már 600 db. :D
n+1 megoldásként újraterveztem a NOStreamer-MX-antix szkriptet, mert KuLuSz belekötött a PID-s változat ormótlanságába. Hiába magyaráztam, ő hiába magyarázta, végül a közös nevező amit egyelőre valamiért ő még nem ért, az az lett, mikor kell dupla és mikor szimpla felsővesszős idézőjelet használni... ebben az esetben mixelni kellett a 2-t. A lényeg, hogy nem kell pid az ffmpeghez és a vlchez, amint inaktív a gomb nem fut ha mindkettő inaktív akkor értelemszerűen egyik se.. ha meg mindent stoppoltunk mégis futva maradt volna egy csirkefogó pid a vlc-ből és vagy az ffmpeg-ből akkor ezzel killelhetjük, mert akkor aktív(ak) marad(nak) a megfelelő gomb(ok).

Beszéljen is helyettem a gif, mert az legalább valódi :D hát még a szkript :D

Íme:
nostreamer.gif
nostreamer.gif (528.59 KiB) Megtekintve 1533 alkalommal

Ja igen: a vlc stream az a http- feletti 12000-es portszámot lövi.... a multicast meg a mindenkor gui-ban beállítottat. Ha az egérkurzort a videokodek és vagy az audiokodek beviteli mezője fölé húzzuk a gui kilistázza egy popup bubiban az aktuálisan oda beírható kodekek listáját, nem árt tudni, hogy a stream multicast esetén is mpegts kapszulában megy ki, tehát annak megfelelő kodeket válasszunk... pl mpeg4 ha nem megfelelő az mpeg2video stb.... A szkriptet bátrabbak megnyitók a legtetején láthatnak 3 értéket állító változót aminek értékeit az FPS, a videó, valamint audió bitráta függvényében átírhatnak...
Csatolmányok
NOStreamer_MX-antix.tgz
Rename extension to .sh or Remove .tgz extension and chmod +x script before run
(29.23 KiB) Letöltve 82 alkalommal.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Sziasztok; osl_mini_v2.1 szkripttel kapcsolatban volna kérdésem a készítő(i) felé, mindjárt írom is, csak először szeretném jelezni, hogy le vagyok nyűgözve e kis okos tévéző alkalmazástól, végigpróbáltam egy csomó hajdani és újabb puppin, már be is építettem néhányba, amelyekben jól "viselkedett"; nagy-nagy dícséret a készítőknek, ilyennel pl. vindóz alatt még csak hasonlóval sem találkoztam! - s akkor a lelkendezés után a kérdés:
A következő puppy rendszereken az osl_mini_v2.1 elindul ugyan, megjelenik szépen a GUI - de csatornalista már nem jelenik meg az ablakában, mpv-t pedig mindegyik tartalmaz:
Lucid 5.2.8, Precise 5.7.1 Retro, Tahrlite 6.1.1, Unicorn 6 noPae, UpupCC 18.10, Tahr64 6.0.5 - nos, van-e valakinek ötlete, hogy ezeknél mi hiányozhat, ami miatt nem olvasódik be avagy hívódik le a csatornalista?
A régiek közül ideírok párat, amelyeknél szépen működik a tévéző szkript, legfeljebb laggolási problémák fordulnak elő:
Slacko 5.7.0 Pae, UpupBB18.05+12, UpupDD, VividPupBeta2.

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta: 2023.10.23. 18:23 ..mpv-t pedig mindegyik tartalmaz:
Lucid 5.2.8, Precise 5.7.1 Retro, Tahrlite 6.1.1, Unicorn 6 noPae, UpupCC 18.10, Tahr64 6.0.5
A gond az, hogy ezekben lévő mpv illetve ffmpeg és a hozzátartozó avcodeck függőségek már nem mai gyerekek, így a modernebb pl.hls, avc-s kódolású stream folyammal nehezen vagy egyáltalán nem boldogulnak. Újabb verziójú ffmpeg csomag és mpv beépítése ezen régi, -főleg a precise és ezek rokonainál- a ppm-ből már eleve nem megoldható, a saját ppm-jéből nem érhetők el újabb verziók, ha meg egyéb máshonnan beszerzett verziójú ffmpeg és mpv progikat tennél a helyére, nem biztos, hogy a függőséghiányok miatt működne a dolog. És akkor még a glibc verzióról nem is szóltam. Precise puppyk alatt az mpv és az ffmpeg még az mplayer által is használt libav codeckekre épült, illetve ezekből lett lefordítva, és hiába tennél egy bármilyen Precise alapú puppyba újabb ffmpeg és mpv verziót, nem fog működni. Tudom, mert én is lepróbáltam, és nem megy, sajnos. Ráadásul a Precise-nél még az is előállhat, hogy mivel ezen puppyk alapból az mplayer motorra épülnek, hogy ha újabb ffmeg csomagot teszel fel rá, az mplayert használó progik nem fognak működni, mivel az eredeti playerhez tartozó libav codeckek változása miatt ütközések lépnek fel, ez jól lekövethető, ha egy ilyen ffmpeg frissítés után elindítod a terminált, és lekérdezed benne az ffmpeg verziószámát.(ffmpeg -version) Látni fogod benne a mishmash-codeck ütközések kiírását. A precise pupppyhoz max: az 1.21-es ffmpeg csomag a jó, ezzel teljesen hiba nélkül üzemel, de az újabb codeckekkel készült mp4 és stream folyamok nem mindegyikét képes lejátszani. (Fel lehet ugyan tenni rá a ppm jéből elérhető ffmpeg-2.02-est is, de ennél már libav ütközések léphetnek fel.) Az mpv meg csak az a jó, amit a saját ppm-jéből annak idején még le lehetett szedni,vagy külön pet csomagként fel lehetett rá tenni. És ott van még a legnagyobb probléma, a Precise-k által használt régi glibc verzió, ami, ha jól emlékszem még csak 0.25-ös volt, ez pedig eleve kevés a modernebb mpv-nek. A Precise-hez ez a verziójú mpv csomag volt használható: mpv-20150814-git-i686-precise.pet(ebben 0.25-ös mpv motor van) Frissítésként elvileg még rá lehetett tenni ezt: mpv_0.27.0-1~precise8_i386.deb, de ezzel sem tudta lejátszani a modernebb codeckekel készült videó és stream fájlokat. (A régieket viszont simán vitte.)
A precise-ben lévő mplayer motor ezen régi libav codeckeket használja.
precise-mplayer-libavcodeckek.png
precise-mplayer-libavcodeckek.png (41 KiB) Megtekintve 1450 alkalommal
Az újabb ffmpeg csomagohoz már ezektől eltérő av codeckeket kell használni. Ezek viszont már nem jók a régi Precise-kbe.
Felteszek egy csomagot, ezek vannak benne:
precise-hez-ffmpeg es mpv.png
precise-hez-ffmpeg es mpv.png (33.48 KiB) Megtekintve 1450 alkalommal
Precise-hez ffmpeg és mv.zip(a p betű kimaradt az mpv nevéből, de a csomagban jók a filek.)
https://disk.yandex.com/d/BsEl1AflSJtECw
(benne van még az ffmpeg mellé kellő faac(AAC) codeck is, illetve az mpv csomag függője, az expat pet is. Az ffmpeg-0.8.4-i686-s.pet csomag a Precise-ben alapból benne lévő ffmpeg csomag frissítése, először ezt kell feltenni, és csak utána mehet rá az ffmpeg-1.2.1-i486-precise.pet telepítő)

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

csipesz írta: 2023.10.23. 18:23 Sziasztok; osl_mini_v2.1 szkripttel kapcsolatban volna kérdésem a készítő(i) felé, mindjárt írom is, csak először szeretném jelezni, hogy le vagyok nyűgözve e kis okos tévéző alkalmazástól, végigpróbáltam egy csomó hajdani és újabb puppin, már be is építettem néhányba, amelyekben jól "viselkedett"; nagy-nagy dícséret a készítőknek, ilyennel pl. vindóz alatt még csak hasonlóval sem találkoztam! - s akkor a lelkendezés után a kérdés:
A következő puppy rendszereken az osl_mini_v2.1 elindul ugyan, megjelenik szépen a GUI - de csatornalista már nem jelenik meg az ablakában, mpv-t pedig mindegyik tartalmaz:
Lucid 5.2.8, Precise 5.7.1 Retro, Tahrlite 6.1.1, Unicorn 6 noPae, UpupCC 18.10, Tahr64 6.0.5 - nos, van-e valakinek ötlete, hogy ezeknél mi hiányozhat, ami miatt nem olvasódik be avagy hívódik le a csatornalista?
A régiek közül ideírok párat, amelyeknél szépen működik a tévéző szkript, legfeljebb laggolási problémák fordulnak elő:
Slacko 5.7.0 Pae, UpupBB18.05+12, UpupDD, VividPupBeta2.

Ezzel kéne próbát tenni, itt jól látható a bash setenv és a dupla bracket-ek (szögletes zárójelek) valamint subshellek szintaxisai... MX-Linuxon simán működik, mind a műsorlista, mind a lejátszó.

Ha ezzel se megy akkor valamelyik parancs nem úgy dolgozik ahogy kéne, akkor lehet bele kell venni a LANG=C változót az elejére... mutatom:

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash
export LANG=C
export DNS="https://onlinestream.live"
LINK="$DNS/main.cgi?broad=7&sort=sorttv&fp=100&p="
export DF=/tmp/osl_func
export DF2=/tmp/osl_func2
export F=/tmp/osl.html
export player=/tmp/osl_player
export ch_list=/tmp/osl_tv_list
export ch_list2=/tmp/osl_tv_list2
export MLL=/tmp/osl_mll #MUSOR_LINK_LISTA
export ML=/tmp/osl_ml #MUSOR_LISTA

 MAX_HEIGHT=$[$(xprop -root | grep "EA(" | awk -F' |,' '{print $9}')-40]

PLAYERS="$(which sr9 sr8 mpv vlc smplayer gnome-mplayer mplayer)"
[[ -z "$PLAYERS" ]]&& echo "Error: No player found" && exit || head -1 <<< "$PLAYERS" > $player

wget -q --no-check-certificate --user-agent="Mozilla/5.0 (Linux; Android 8.1.0; Smart Box G2) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/89.0.4389.105 Safari/537.36 OPR/63.3.3216.58675" -O- "https://musor.tv/mai/tvmusor/FUNBOX_UHD" |
grep "^<a.*><span cl" | awk -F'"|<|>' '{print $3";"$11}' | sed 's/ (.*$// ; s/^/https:/ ; s/film/Film/ ; s/EWTN \/.*/EWTN/ ; s/Petőfi/Petőfi TV/' > $MLL

cat <<'EOF' > $DF
#!/bin/bash
$(cat $player) $(grep "$1$" $F | cut -f1 -d';') &
EOF
chmod +x "$DF"

cat <<'EOF' > $DF2
#!/bin/bash

if [[ ! -z "$1" ]];then
ML_LINK="$(grep -i "\;$1$" $MLL | cut -f1 -d';')"
 if [[ ! -z "$ML_LINK" ]];then
 HOUR="$(date +%H:%M)"
 wget -q --no-check-certificate --user-agent="Mozilla/5.0 (Linux; Android 8.1.0; Smart Box G2) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/89.0.4389.105 Safari/537.36 OPR/63.3.3216.58675" -O- "$ML_LINK" |
 grep "MA  \|HOLNAP  \|gtitle\"\|tdesc\"" | sed '/div/s/^/|/ ; s/<[^>]*>//g ; s/MA/|MA/ ; s/HOLNAP/|HOLNAP/ ; /MA  \|HOLNAP  /s/$/ /' | tr -d '\t' | sed '/^ /s/[ ]*//' | tr -d '\n' | sed 's/|/\n/g' | sed '/^[a-z0-9]/s/^/          /g' > $ML
 [[ ! -e "$ML" ]]&& exit
 AKTUAL_MUSOR="$(awk '/[^A-Z]/ {print $2}' $ML | sed '$s/$/\n'$HOUR'/' | sort | sed "/$HOUR/ , $ d" | tail -1)" 
 [[ "$AKTUAL_MUSOR" ]]&& sed -ni "/  $AKTUAL_MUSOR/ , $ p" $ML
  export MLD='<window title="Műsorlista: '$1'" width-request="400" height-request="500"><vbox scrollable="true">
 <text><input file>'$ML'</input></text>
 </vbox></window>'
 eval $(gtkdialog -pc MLD)
 fi
fi
EOF
chmod +x "$DF2"
rm -f $F 2>&1 /dev/null

for i in 1 2;do
wget -q --no-check-certificate --user-agent="Mozilla/5.0 (Linux; Android 8.1.0; Smart Box G2) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/89.0.4389.105 Safari/537.36 OPR/63.3.3216.58675" -O- "$LINK$i" |
grep -o '/play[^"]*\|;[A-Z0-9][^<]*\|bcast\|ejátszási ' | grep -v '[ma][3s][ux]?' | sed '/ch=/s/&ext=.*$//' |
uniq |  tr -d '\n' | sed "s@bcast@|bcast@g ; s@bcast\|ejátszási @\n@g ;s@/play@ $DNS/play@g ; s@Max4@Max 4@ ; s@HBO2@HBO 2@ ; s@HBO3@HBO 3@ ; s@Cool TV@Cool@ ; s@Film4@Film 4@" |
 grep "?.*?.*;" | cut -f1 -d'|' >> $F
done

cut -f2 -d';' $F > $ch_list 
cp -rf $ch_list $ch_list2 2>/dev/null

export MD='<window title="TV Player" width-request="400" height-request="'$MAX_HEIGHT'" resizable="true"><vbox>
<hbox>
<text><label>Kereső:</label></text>
        <entry>
         <variable>SEARCH</variable>      <action>grep -i "$SEARCH" '$ch_list' > '$ch_list2'</action>
        </entry> 
</hbox>
<tree auto-refresh="true">
<label>Csatornák</label>
<input file>'$ch_list2'</input>
<variable>TV</variable>
<action button-press-event="true">'$DF' "$TV"</action>
</tree>
<hbox>
        <button><label>Műsor lista</label>
        <action>'$DF2' "$TV" &</action>
        </button>
<text><label>Lejátszó</label></text>
        <comboboxtext>
         '$(sed 's/^/<item>/ ; s/$/<\/item>/' <<< "$PLAYERS")'
         <variable>PLAYER_PRG</variable>
         <action>echo $PLAYER_PRG > $player</action>
        </comboboxtext> 
        <button><label>Kilövés</label>
        <action>killall -15 '$(basename $(cat $player))'</action>
        </button>
</hbox>
</vbox></window>'
gtkdialog -pc MD

rm -f /tmp/osl*


Ha sehogy se indul, akkor valamelyik parancs hiányzik és vagy nem úgy működik ahogy kéne, mert régi vagy passz.

Ja... közben nem árt tudni, hogy a wgeteknek tudnia kell kezelni a TLS1.3-mat, mert a forrásoldal kódolása ezen verziójú már.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

csipesz írta: 2023.10.23. 18:23 Sziasztok; osl_mini_v2.1 szkripttel kapcsolatban volna kérdésem a készítő(i) felé, mindjárt írom is, csak először szeretném jelezni, hogy le vagyok nyűgözve e kis okos tévéző alkalmazástól, végigpróbáltam egy csomó hajdani és újabb puppin, már be is építettem néhányba, amelyekben jól "viselkedett"; nagy-nagy dícséret a készítőknek, ilyennel pl. vindóz alatt még csak hasonlóval sem találkoztam! - s akkor a lelkendezés után a kérdés:
A következő puppy rendszereken az osl_mini_v2.1 elindul ugyan, megjelenik szépen a GUI - de csatornalista már nem jelenik meg az ablakában, mpv-t pedig mindegyik tartalmaz:
Lucid 5.2.8, Precise 5.7.1 Retro, Tahrlite 6.1.1, Unicorn 6 noPae, UpupCC 18.10, Tahr64 6.0.5 - nos, van-e valakinek ötlete, hogy ezeknél mi hiányozhat, ami miatt nem olvasódik be avagy hívódik le a csatornalista?
A régiek közül ideírok párat, amelyeknél szépen működik a tévéző szkript, legfeljebb laggolási problémák fordulnak elő:
Slacko 5.7.0 Pae, UpupBB18.05+12, UpupDD, VividPupBeta2.
Javarészt én írtam az egész szkriptet... és valószínüsithető hogy a wget parancsoddal lesz a probléma... a wget parancsok mögül ki kellene venni a -q kapcsolókat elmenteni a szkriptet, majd indítani azt terminálból... talán okosabbak leszünk ha látjuk a hibát a terminálban , de az is lehet hogy módosítás nélkül is ír hibát ...
kb az 50-58 sorokban lesz a hiba ...(ott matekozza ki a linkeket, és késziti el a címlistát)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Alakitottam 1 kicsit a debi szkripten: mostmár használhatjuk bemeneten a * szimbólumot , amivel beolvastathatjuk az összes deb fájlt a szkript számára...

Kód: Egész kijelölése

 Parancs: ./debi -h
 usage:		./debi /path/to/file.deb /path/to/target/rootdir
 In directory:	./debi *.deb ./rootdir
és további plusz ként még beleraktam aztis hogy a települendő csomagok egyedi telepitő eltávolitó beállitó szkriptjeit tegye bele a /var/lib/dpkg/pkg-root-scripts könyvtárba (ez igazából nem szükséges, csak a rendszer épitő miatt raktam bele ...)

Kód: Egész kijelölése

/var/lib/dpkg
├── info
│   ├── busybox-static.list
│   ├── grub-common.list
│   ├── grub-efi-amd64-bin.list
│   ├── grub-pc-bin.list
│   ├── isolinux.list
│   └── syslinux-common.list
├── lock
├── pkg-root-scripts
│   ├── busybox-static
│   │   └── triggers
│   └── grub-common
│       ├── conffiles
│       ├── postinst
│       ├── postrm
│       ├── preinst
│       └── prerm
├── status
└── updates

MJ. a csatolmányhoz: Távolítsuk el a tgz kiterjesztést, adjunk neki jogot , majd futtasuk mint egy szkriptet.
Csatolmányok
debi.tgz
Távolítsuk el a tgz kiterjesztést, adjunk neki jogot , majd futtasuk mint egy szkriptet.
(1.33 KiB) Letöltve 66 alkalommal.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”