scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Köszönöm!
Igen, közben látom én is, KuLuSzékkal gőzerővel javítjuk szinte folyamatosan, a most ebben a pillanatban elérhető verziót is ki kéne próbálni, mert pl.: az én asztalimra Other-t ír oda ahol másutt DDR2 vagy SDRAM jelenik meg, elvileg ezt is orvosoltam.

A Link nem változott, de beillesztem megint:

https://sourceforge.net/projects/puppys ... h/download

Köszönöm a segítséget, de így legalább jól lesz végül megírva.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: janugsa »

1magos 2 magos is jó!!! Sőt látom a fejlécen az én kernelem számát is. Kösz.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Mi is köszönjük a visszajelzést, segítséget!

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Mindenkit üdvözlök!

Itt egy újabb kreálmány, dialogos és terminálos változata aminek egyetlen értelme, hogy ötvözi a htop és a Task manager tulajdonságait - röviden. Hogy rövidítsem valahogy a gyorsítótár megjelölése foglaltként lehetőséget az Occupied angol szót használtam. Angol, hogy univerzális legyen. Az alap ötlet KuLuSzé.

Íme kép róluk:
meminfo.jpg
meminfo.jpg (14.34 KiB) Megtekintve 1471 alkalommal
meminfo_t.jpg
meminfo_t.jpg (25.87 KiB) Megtekintve 1471 alkalommal

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

No sikerült írni megin valamit. Ezúttal a .es3 fájlkiterjesztéshez. Ilyen fájlokat kaphatunk az önkörmányzatoktól e-szignózott dokumentumok címén amik személyes adatokat tartalmaznak. Ezekben a fájlokban bármi lehet doc pdf kép vagy akármi. Az alábbi szkript dragndrop módban lett megirva azaz használható jobb egér gombos menüben. Illetve ha rádobjuk a fájlt akkor is müködik... A szkript dekódolja az ojjektumot majd kicsomagolja ha az csomagolva lenne. A szkript elsőkörben létrehoz 1 könyvtárat oda ahonnan a fájlt rádobjuk, a fájl nevével, majd abba pakkolja bele a fájl tartalmát , mint ahogy azt a tömöritőknél is megszokhattuk. Raktam bele 2 felugró üzit, nehogy elhamarkodottan azt állitsuk hogy ez nem csomagol mindent belőle ... Természetesen számomra nem volt cél kiíratni a fájlméreteket, fájltipusokat, az e-aláirásokat és személyneveket. Megkapjuk a fájlokat oszt jónapot ...

Mj. a csatolmányhoz: Távolitsuk el a .tgz kiterjesztést , adjunk neki jogosultságot, majd futtassuk mint ahogy az fentebb írva vagyon.
Csatolmányok
es3_converter.tgz
Távolitsuk el a .tgz kiterjesztést , adjunk neki jogosultságot, majd futtassuk mint ahogy az fentebb írva vagyon.
(915 bájt) Letöltve 89 alkalommal.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Én pont a napokban estem abba a csapdába, hogy kellett volna - KuLuSz kolléga meg már többször finomította is az eredetileg t4a időzítős szkriptjét amiből a c2a_v2 elérhető a Running to $hell kódbázisában is. De mivel nekem már megszokhattátok mindig adódik egy grátisz igényem, no azért nem kell hogy kávét is tudjon főzni, de azért nem árt ha többet tud mint sima időzítő.

Így jött az igény és az ötlet, hogy mi lenne ha a futtatást azzal tennénk függővé, ha egy másik alkalmazás (is) fut. És akkor a gyakorlati példa aminél kifejezetten hasznos lesz majd nekem is a szkript: elkezdek formázni egy nagy kapacitású merevlemezt shred paranccsal, ugye ez egy gyors interface esetén is olyan fél-egy napos mutatvány. Tehát nem fogok ott ülni fél-egy napig a gép előtt és számolni a sorokat mire visszakapom a program befejeztével a prompt-ot, majd leállítani a gépet. Na ekkor jön jól az általam módosított jelen pillanatában egyelőre csak HUN - magyarul tudó időzítő verziója amivel az időzítést és az ahhoz tartozó programindítást attól tehetjük függővé, hogy egy másik alkalmazás még fut e. Ha igen addig nem indul el amíg annak pid-je látszik. De ha már (nagyjából) szimmetrikus teremtmények vagyunk, akkor már tudja ennek inverzét is, addig amíg nem fut egy adott programunk, várjon az időzítés indításával. Amint megjelenik a beírt alkalmazás pid-je, elindul az időzített programfutás is, ami lehet mondjuk a wmreboot vagy a wmpoweroff is. Erre is van két gyakorlati példám: Este van. Fáradt vagyok, nem tudom mikor fogok beauldni a gép előtt, de még valamit meg kell néznem firefoxban vagy a geany-ben megírnom, s ha végeztem a Geany-vel megnyitok majd egy vlc-t és kis zene hallgatás után már tuti be fogok aludni. Vagy pedig: Geany-vel még meg kell írnom este fáradtam egy szkriptet, de utána nyitok majd egy böngészőt amin megnézek pár videót és utána garantáltan bealszom mint a tejbe tök. Akkor megadom a firefox-ot még nem futó alkalmazásnak, és elindítom az időzítőt.... amint befejeztem a geany-t és egyszer már elindítottam a firefoxot vagy előbbi esetben a vlc -t, függetlenül attól, hogy azóta már nem fut, az időzítő is elindult... ha figyelmeztetést is beállítottam, akkor azt is kapunk, különben csendesen elvégzi wmpoweroff esetén a gép kikapcsolását.

Íme a szkriptek csomagban hangjelzéssel.

c2a_v3_HUN.jpg
c2a_v3_HUN.jpg (35.37 KiB) Megtekintve 1290 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

object-lesson.jpg
object-lesson.jpg (297.42 KiB) Megtekintve 979 alkalommal

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash
if [[ "`pidof pulseaudio`" != "" ]]; then
#LAUNCHDIR="$(cd "$(dirname "$0")"; pwd)"
LAUNCHDIR="$(dirname "$(readlink -f "$0")")"
mkdir "$LAUNCHDIR/profile" 2> /dev/null
LD_LIBRARY_PATH=$LAUNCHDIR:$LAUNCHDIR/extralibs${LD_LIBRARY_PATH:+:$LD_LIBRARY_PATH} "$LAUNCHDIR/firefox" "$@" -profile "$LAUNCHDIR/profile"
else

#LAUNCHDIR="$(cd "$(dirname "$0")"; pwd)"
LAUNCHDIR="$(dirname "$(readlink -f "$0")")"
mkdir "$LAUNCHDIR/profile" 2> /dev/null
LD_LIBRARY_PATH=$LAUNCHDIR:$LAUNCHDIR/extrafos:$LAUNCHDIR/extralibs${LD_LIBRARY_PATH:+:$LD_LIBRARY_PATH} "$LAUNCHDIR/firefox" "$@" -profile "$LAUNCHDIR/profile"

fi

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash

LAUNCHDIR="$(dirname "$(readlink -f "$0")")"
mkdir "$LAUNCHDIR/profile" 2> /dev/null

[[ -z "`pidof pulseaudio`" ]]&& FOS=":$LAUNCHDIR/extrafos"

LD_LIBRARY_PATH=$LAUNCHDIR$FOS:$LAUNCHDIR/extralibs${LD_LIBRARY_PATH:+:$LD_LIBRARY_PATH}\
"$LAUNCHDIR/firefox" "$@" -profile "$LAUNCHDIR/profile"

Iskolapélda mely azt szemlélteti, hogyan ne írjunk le 2x feleslegesen kódrészleteket. A példában az extrafos (FOS=Free and Open Source) mappában a libpulse libek az extrlalibs könyvtárban a libatomic szerpel, a mindenkori libkorrekció pedig maga a launchdir.

A szkript azt vizsgálja meg fut e pulseaudio folyamat, ha igen akkor csak a libatomic és a launchdir kerül útvonalba, ha nem akkor mind a három könyvtár.

Ezzel portable - azaz hordozható firefox futtatást teszünk lehetővé (libkorrekcióval).

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A szkript:
-nem szükségszerű normál puppy rendszer esetében.
- a dpkg-deb parancsot használja.
-az új rendszerépítőm része lesz.
-azért készült, mert a dpkg nem volt hajlandó új gyökérkönyvtárba dolgozni(pedig szét gugliztam a netet)
-leírása:
1. létrehozza a dpkg-nak szükséges könyvtárakat fájlokat, ha nincsenek az új gyökér könyvtárában
2. a rádobott deb csomagot kicsomagolja az új gyökér könyvtárába
3. létre hozza a csomag bejegyzését a standard dpkg adatbázisban az új gyökér könyvtárában
4. törli a szükségtelen fájlokat az új gyökér könyvtárból
-használat:

Kód: Egész kijelölése

debi /path/to/file.deb /path/to/target/rootdir
egyszerűbben fogalmazva:

Kód: Egész kijelölése

debi <deb csomag> <új gyökér könyvtár>
Mj: Ha nem adunk meg új gyökér könyvtárat, vagy nem létezik a deb csomag , kilép a szkript.

MJ.: a csatolmányhoz: Távolítsuk el a tgz kiterjesztést, adjunk neki jogsit, majd futtassuk a fent leírt módon.
Csatolmányok
debi.tgz
Távolítsuk el a tgz kiterjesztést, adjunk neki jogsit, majd futtassuk a fent leírt módon.
(1.11 KiB) Letöltve 61 alkalommal.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Kivételesen ide teszek most egy ffmpeggel lejátszó szkriptet, amely bemeneten várja a beérkező inputot. Részletes leírást később.

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash
###nosplayer.sh based on only ffmpeg############
###y2023m01d12########################
###usage: ./nosplayer "inputfile_or_inputstream"######
###thanks to KuLuSz for help!#################

if [[ $(which lxterminal) ]];then
 TERM="lxterminal"
  kapcsolo="-e"
elif [[ $(which urxvt) ]];then
 TERM="urxvt"
  kapcsolo="-e"
elif [[ $(which rxvt) ]];then
 TERM="rxvt"
  kapcsolo="-e"
elif [[ $(which xterm) ]];then
 TERM="xterm"
  kapcsolo="-e"
elif [[ $(which xfce4-terminal) ]];then
 TERM="xfce4-terminal"
 kapcsolo="-x" 
fi

bemenet="$(ffmpeg -hide_banner -i "$@" 2>&1 |  grep -o "Video: \|Audio: " | sed 's/([^)]*)//g' | grep -o "Video\|Audio" | grep -o "A\|V" | tr -d '\n')"
if [[ "$bemenet" == "VA" ]];then
if [[ "$(pidof pulseaudio)" != "" ]];then
ffmpeg -hide_banner -i "${@}" -b:v 2M -f avi - | { sleep 5; ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f pulse default -f opengl -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-pulse-AudioVideo-OpenGL";} &
pidder=$!
sleep 3
if ps -p $pidder > /dev/null ;then
echo "ok"
else
ffmpeg -hide_banner -i "${@}" -b:v 2M -f avi - | { sleep 5; ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f pulse default -f xv -vf scale=600:-1 "ffmpegTvpulse-AudioVideo";} &
fi
elif [[ "$(pidof pipewire-pulse)" != "" ]];then
ffmpeg -hide_banner -i "${@}" -b:v 2M -f avi - | { sleep 5 ; ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f pulse default -f opengl -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-pipewire-AudioVideo-OpenGL";} &
pidder=$!
sleep 3
if ps -p $pidder > /dev/null ;then
echo "ok"
else
ffmpeg -hide_banner -i "${@}" -b:v 2M -f avi - | { sleep 5 ; ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f pulse default -f xv -vf scale=600:-1 "ffmpegTvpipewire-AudioVideo";} &
fi
else
ffmpeg -hide_banner -i "${@}" -b:v 2M -f avi - | { sleep 5; ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f alsa default -f opengl -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-OpenGL-AudioVideo";} &
pidder=$!
sleep 3
if ps -p $pidder > /dev/null ;then
echo "ok"
else
ffmpeg -hide_banner -i "${@}" -b:v 2M -f avi - | { sleep 5; ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f alsa default -f xv -vf scale=600:-1 "ffmpegTv";} &
fi
fi
elif [[ "$bemenet" == "V" ]];then
ffmpeg -hide_banner -i "${@}" -b:v 2M -f avi - | { sleep 5; ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f opengl -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-VideoOnly-OpenGL";} &
pidder=$!
sleep 3
if ps -p $pidder > /dev/null ;then
echo "ok"
else
ffmpeg -hide_banner -i "${@}" -b:v 2M -f avi - | { sleep 5; ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f xv -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-VideoOnly";} &
fi
elif [[ "$bemenet" == "A" ]];then
if [[ "$(pidof pulseaudio)" != "" ]];then
"$TERM" "$kapcsolo" ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -i "${@}" -f pulse default &
pidder=$!
sleep 3
if ps -p $pidder > /dev/null ;then
echo "ok"
else
echo "not started"
fi
elif [[ "$(pidof pipewire-pulse)" != "" ]];then
"$TERM" "$kapcsolo" ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -i "${@}" -f pulse default &
pidder=$!
sleep 3
if ps -p $pidder > /dev/null ;then
echo "ok"
else
echo "not started"
fi
else
"$TERM" "$kapcsolo" ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M  -i "${@}" -f alsa default &
pidder=$!
sleep 3
if ps -p $pidder > /dev/null ;then
echo "ok"
else
echo "not started"
fi
fi
else
echo "cant do anything"
fi
exit 0


Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Na szóval KuLuSz-szal fogadtunk, hogy nem lehet az ffmpeg-et mint önmagát lejátszásra használni. Ő azt állította lehet én azt, hogy nem. És azért, hogy bebizonyítsam nincs igazam, igen jól írom, hogy bebizonyítsam, hogy nincs igazam elkezdtem próbálkozni, hogy kizárjak mindent és megnyugodhassak ha tényleg nem lehetne lejátszásra használni. Mivel régebben volt már ezzel próbálkozásom a képernyő streamelő szkriptem keretében így nagyjából nem volt ismeretlen a terep. Előre szólok a szkriptjeim redundánsak, és hozzáértő szemmel sem szemantikailag sem máshogy nem rendezett. Nekem egy szempont volt a lényeg: működjön. A következő szkripteket MX Linux alatt is teszteltem, ott is jól működtek. S ha jól gondolom akkor antix alatt is van gtkdialog, ott is működnie kell. Előre szólok, hogy sajátos változónevekkel dolgozok, errre csípőből rávághatná egy szakember, hogy nem megfelelő - tisztában vagyok vele, nekem viszont így könnyebb volt megírni működőre. Természetesen akinek kedve, tudása, ideje van átírni, szíve joga. Nekem már így is megfelelnek ezek a szkriptek. Az egyik a MULTI nevű az adni fogja magát hogy kell használni, és az csak magyar nyelvű. A nosplayer viszont emlékeim szerint angol, de még az is lehet hogy hibrid - hunglish vagy nyomokban magyart is tartalmazhat.


Ja és még valami, modern ffmpegekhez készült amelyek támogatják az -user_agent kapcsolót, és már most biztosra veszem, hogy lesz akinél meg se nyikkannak. Pedig itt a kód. Ugyan bizonyítani nem tudom, hogy ez a kód fut nálam is rendben amit itt megosztok, de nem is akarom. Semmi célom nincs hazugságokat állítani azzal közvetve is csak magammal szúrnék ki. Ennek ellenére biztos lesz olyan gép amin nem fog rendesen futni a nevezett rendszerek ellenére sem a szkript - miért? - Ki tudja.... Szóval nálam így áll most a két szkript:


MULTI_hun_MX-antix.sh

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash


if [[ -d "$HOME/MULTI" ]];then
echo "1"
else
mkdir -p "$HOME/MULTI"

fi




if [[ ! -f "$HOME/MULTI/func.sh" ]];then 

echo "#!/bin/bash


findcar(){
[ -z \"\$TIPUS\" ]&& TIPUS=\".*\"
grep -i \"\$TIPUS\" \"\$CURDLL\"/PET.txt > \"\$HOME\"/MULTI/PET.txt
}

delline(){
rumlerajw=\"\$(grep \"\$gel\" \"\$CURDLL\"/PET.txt)\"
[ \"\$(grep \"\$gel\" \"\$CURDLL\"/PET.txt)\" -a  \"\$gel\" ]&& sed -i -e \"s,.*\${rumlerajw},,g ; /^\$/d\" \"\$CURDLL\"/PET.txt && cp -f \"\$CURDLL\"/PET.txt \"\$HOME\"/MULTI/PET.txt
}


addline(){

grep -i \"\$TIPUS\" \"\$CURDLL\"/PET.txt > \"\$HOME\"/MULTI/PET.txt
[ ! \"`grep -i \"\$TIPUS\" \"\$CURDLL\"/PET.txt`\" -a  \"\$TIPUS\" -a \"\$RSZ\" ]&& echo \"\$TIPUS|\$RSZ\" >> \"\$CURDLL\"/PET.txt
}
edit (){
	ENAME=\"\$(grep \"\$2\" \"\$3\" | cut -f1 -d\"|\")\"
	EURL=\"\$(grep \"\$2\" \"\$3\" | cut -f2 -d\"|\")\"
	export MD_EDIT='
  <window title=\"Stream for fofi8 player v3.0\" resizable=\"true\">
  <vbox width-request=\"500\">
  <frame Stream URL>
   <hbox>
    <text><label>Stream vagy fájl neve a listához:</label></text>
    <entry>     <default>'\$ENAME'</default>     <variable>NAME1</variable>    </entry>
   </hbox>
   <hbox>
    <entry>     <default>'\$EURL'</default>      <variable>URL1</variable>    </entry>

   </hbox>
  </frame>
  <hbox homogeneous=\"true\">
   <button><label>Vissza</label>  </button>
   <button><label>Mentés</label> </button>
  </hbox>
  </vbox>
  </window>'
	eval \$(gtkdialog --program=MD_EDIT --center)
	if [[ \"\$EXIT\" == \"Mentés\" ]];then
	sed -i -e \"s,\${ENAME}|\${EURL},\${NAME1}|\${URL1},g\" \"\$3\" && cp -f \"\$CURDLL\"/PET.txt \"\$HOME\"/MULTI/PET.txt
	fi
}

fot(){
	rumleraj=\"\$(cat \"\$HOME\"/MULTI/PET.txt | grep -i \"\$gel\" | cut -d\"|\" -f2)\"
	\"\$PLAYER_RPGq\" \"\$rumleraj\" &
	
}




if [[ \"\$1\" == \"findcar\" ]];then

findcar \"\$@\"

elif [[ \"\$1\" == \"delline\" ]];then
delline \"\$@\"

elif [[ \"\$1\" == \"edit\" ]];then

edit \"\$@\"
elif [[ \"\$1\" == \"addline\" ]];then

addline \"\$@\"
elif [[ \"\$1\" == \"fot\" ]];then
fot \"\$@\"
fi


" > "$HOME"/MULTI/func.sh && chmod +x "$HOME"/MULTI/func.sh
else
echo "van"

fi











export CURDLL="$(dirname $0)"
gel=""

if [[ -f "$CURDLL/PET.txt" ]];then

echo "van PET.txt"

else
xmessage -title "Nincs PET.txt" -buttons Ok:0,Cancel:1 -default Ok -nearmouse "Nincs PET.txt fájl!
Kérlek hozz létre ezen szkript mellé egy PET.txt fájlt,
melyben egymás alá eltárolod a linkeket!
De én most létrehoztam egyet, kérlek szerkeszd annak mintájára!
Hajrá ;)
" &
export lista="EPER|http://radio.elte.hu:8000/eper97
"
printf "$lista" > "$CURDLL"/PET.txt &
fi

for progq in fofi nosplayer ffplay defaultmediaplayer vlc smplayer gnome-mplayer gui_mpv gmplayer;do
[[ $(which "$progq") ]]&&  DLG_PROGSq=" $DLG_PROGSq
 <item>$progq</item>
 "
done


cp "$CURDLL"/PET.txt "$HOME"/MULTI/PET.txt


export MD='<window title="MULTI.sh for nosplayer" resizable="true">
<vbox width-request="600" height-request="500">

<hbox>
<entry><variable>TIPUS</variable>
<action>'$HOME'/MULTI/func.sh findcar</action></entry>
<entry><variable>RSZ</variable></entry>
<text><label>Grafikus Lejátszó:</label></text>
        <combobox width-request="140">
         '$DLG_PROGSq'
         <variable>PLAYER_RPGq</variable>
        </combobox> 
<button>
<label>Hozzáad</label>
<action>'$HOME'/MULTI/func.sh addline</action>
</button>
<button><label>Eltávolítás</label>
      <variable>RM_BTN</variable>
      <action>'$HOME'/MULTI/func.sh delline</action>
      <action>refresh:'$HOME'/MULTI/func.sh gel</action> 
      </button>
      <button><label>Szerkeszt</label>
      <action>'$HOME'/MULTI/func.sh edit $gel '"$CURDLL"'/PET.txt</action>
      <action>refresh:'$HOME'/MULTI/func.sh gel</action>
      
      </button>
</hbox>

<tree auto-refresh="true">
<label>Neve|Hivatkozas</label>
<input file>'$HOME'/MULTI/PET.txt</input>
<variable>gel</variable>
<action>'$HOME'/MULTI/func.sh fot</action>
</tree>

</vbox></window>'

gtkdialog -pc MD




nosplayer_eng_MX-antix.sh

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash
###nosplayer.sh based on only ffmpeg############
###y2023m01d12########################
###usage: ./nosplayer.sh "inputfile_or_inputstream"####
###thanks to KuLuSz for help!#################
export kuka="$@"
if [[ $(which lxterminal) ]];then
 TERM="lxterminal"
  kapcsolo="-e"
elif [[ $(which urxvt) ]];then
 TERM="urxvt"
  kapcsolo="-e"
elif [[ $(which rxvt) ]];then
 TERM="rxvt"
  kapcsolo="-e"
elif [[ $(which xterm) ]];then
 TERM="xterm"
  kapcsolo="-e"
elif [[ $(which xfce4-terminal) ]];then
 TERM="xfce4-terminal"
 kapcsolo="-x" 
fi

array[0]="Nokia5310XpressMusic/2.0 (10.10) Profile/MIDP-2.1 Configuration/CLDC-1.1"
array[1]="Lavf54.3.100"
array[2]="Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; SAMSUNG SM-A320F Build/MMB29K) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) SamsungBrowser/5.4 Chrome/51.0.2704.106 Mobile Safari/537.36"
array[3]="Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/72.0.3626.121 Safari/537.36"
array[4]="Nokia5310XpressMusic/2.0 (10.10) Profile/MIDP-2.1 Configuration/CLDC-1.1 UCWEB/2.0 (Java; U; MIDP-2.0; ru; Nokia5310XpressMusic) U2/1.0.0 UCBrowser/9.5.0.449 U2/1.0.0 Mobile UNTRUSTED/1.0"
array[5]="NokiaC2-01/5.0 (11.40) Profile/MIDP-2.1 Configuration/CLDC-1.1 UCWEB/2.0 (Java; U; MIDP-2.0; en-US; nokiac2-01) U2/1.0.0 UCBrowser/8.9.0.251 U2/1.0.0 Mobile UNTRUSTED/1.0"
array[6]="Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:108.0) Gecko/20100101 Firefox/108.0"
array[7]="Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; SAMSUNG-SM-G935A Build/MMB29M; wv) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Chrome/97.0.4692.98 Mobile Safari/537.36 [FB_IAB/FB4A;FBAV/350.1.0.29.106;]"
array[8]="Mozilla/5.0 (Mobile; Windows Phone 8.1; Android 4.0; ARM; Trident/7.0; Touch; rv:11.0; IEMobile/11.0; NOKIA; Lumia 928) like iPhone OS 7_0_3 Mac OS X AppleWebKit/537 (KHTML, like Gecko) Mobile Safari/537"


size="${#array[@]}"
index="$(($RANDOM % $size))"
#echo "${array[$index]}"
#exit 1



bemenet="$(ffmpeg -hide_banner -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" 2>&1 |  grep -o "Video: \|Audio: " | sed 's/([^)]*)//g' | grep -o "Video\|Audio" | grep -o "A\|V" | tr -d '\n')"



if [[ "$bemenet" == "AV" ]];then


if [[ "$(pidof pulseaudio)" != "" ]];then
(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3> "$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f pulse default -f opengl -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-pulse-AudioVideo-OpenGL";} &
export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"

sleep 3
if ps -p "$pidder" > /dev/null ;then
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
else
(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3> "$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f pulse default -f xv -vf scale=600:-1 "ffmpegTvpulse-AudioVideo";} &


export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
fi
elif [[ "$(pidof pipewire-pulse)" != "" ]];then



(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3> "$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f pulse default -f opengl -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-pipewire-AudioVideo-OpenGL";} &
export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"
sleep 3
if ps -p "$pidder" > /dev/null ;then
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
else
(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3> "$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f pulse default -f xv -vf scale=600:-1 "ffmpegTvpipewire-AudioVideo";} &

export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
fi





else





(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3>"$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f alsa default -f opengl -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-OpenGL-AudioVideo";} &
export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"
sleep 3
if ps -p "$pidder" > /dev/null ;then
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
else

(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3> "$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f alsa default -f xv -vf scale=600:-1 "ffmpegTv";} &

export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`

fi

fi

















elif [[ "$bemenet" == "VA" ]];then


















if [[ "$(pidof pulseaudio)" != "" ]];then
(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3> "$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f pulse default -f opengl -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-pulse-AudioVideo-OpenGL";} &
export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"

sleep 3
if ps -p "$pidder" > /dev/null ;then
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
else
(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3> "$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f pulse default -f xv -vf scale=600:-1 "ffmpegTvpulse-AudioVideo";} &


export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
fi
elif [[ "$(pidof pipewire-pulse)" != "" ]];then



(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3> "$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f pulse default -f opengl -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-pipewire-AudioVideo-OpenGL";} &
export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"
sleep 3
if ps -p "$pidder" > /dev/null ;then
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
else
(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3> "$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f pulse default -f xv -vf scale=600:-1 "ffmpegTvpipewire-AudioVideo";} &

export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
fi





else





(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3>"$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f alsa default -f opengl -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-OpenGL-AudioVideo";} &
export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"
sleep 3
if ps -p "$pidder" > /dev/null ;then
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
else

(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3> "$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f alsa default -f xv -vf scale=600:-1 "ffmpegTv";} &

export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`

fi

fi




elif [[ "$bemenet" == "V" ]];then
(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3> "$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f opengl -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-VideoOnly-OpenGL";} &
export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"
sleep 3
if ps -p "$pidder" > /dev/null ;then
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
else
(ffmpeg -hide_banner -re -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -b:v 2M -f flv - & echo $! >&3 ) 3> "$HOME"/pideges.txt | { sleep 5 && ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -re -i - -f xv -vf scale=600:-1 "ffmpegTv-VideoOnly";} &

export pidder="$(cat "$HOME"/pideges.txt)"
ICONSETSGUI8=""

ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8

<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"
export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">

     
  ${ICONSETSGUI8}
  

  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`

fi
elif [[ "$bemenet" == "A" ]];then


pidder=""
if [[ "$(pidof pulseaudio)" != "" ]];then
"$TERM" "$kapcsolo" ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -f pulse default &
export pidder=$!

sleep 3
if ps -p "$pidder" > /dev/null ;then
ICONSETSGUI8=""







ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8


<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"


export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">


     
  ${ICONSETSGUI8}
  



  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
else
echo "not started"
fi
elif [[ "$(pidof pipewire-pulse)" != "" ]];then



pidder=""


"$TERM" "$kapcsolo" ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -f pulse default &
export pidder=$!

sleep 3
if ps -p "$pidder" > /dev/null ;then
ICONSETSGUI8=""







ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8


<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"


export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">


     
  ${ICONSETSGUI8}
  



  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
else
echo "not started"
fi
else


pidder=""
"$TERM" "$kapcsolo" ffmpeg -hide_banner -rtbufsize 1G -thread_queue_size 16M  -i "${@}" -user_agent "${array[$index]}" -f alsa default &
export pidder=$!

sleep 3
if ps -p "$pidder" > /dev/null ;then
ICONSETSGUI8=""







ICONSETSGUI8="$ICONSETSGUI8


<hbox>
<button>
<label>STOP: $pidder</label>
<action>kill -9 $pidder</action>
</button>

<frame Process>
      <text>
       <label>nothing</label>
       <input>ps -p $pidder</input>
       <variable>nocsakdokk</variable>
     </text>
<timer milliseconds=\"true\" interval=\"3000\" visible=\"false\">
     
     <action>refresh:nocsakdokk</action>
     
     </timer>
</frame>
</hbox>

"


export MAIN_DIALOG="
<window title=\"$kuka\" icon-name=\"gtk-disconnect\" resizable=\"true\">
 <vbox width-request=\"100\" height-request=\"20\">


     
  ${ICONSETSGUI8}
  



  <hbox>
  
<button><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'QUIT')</label></button>
  
   
  </hbox>
 </vbox>

</window>"

eval `gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`
else
echo "not started"
fi
fi
else
echo "cant do anything"
fi
exit 0







Ne felejtsük a létrehozott szkritpteket futtathatóvá tenni!
MINDIG MINDEN ESETBEN ELŐSZÖR RAM VAGY LIVE ÉLŐ MÓDBAN TESZTELJÜNK!!!

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”