scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Hátha másnak is hasznos lesz a mellékelt szkript. Az s4ap továbbgondolt KuLuSz eredetileg más célra szánt szkriptje átdolgozva:

Erről már volt korábban szó, csak ez is áldozatául esett az elmúlt, tárolónkat érintő eseményeknek. Korábban már NTamas kollégánk tesztelte - sikerrel.

Működése a beviteli mezőkkel egyértelmű. Keresni hozzáadni és szerkeszteni lehet, dupla kattra meg a kiválasztott lejátszóval indítja az eltárolt linket - útvonalat. Ami fontos, mindig egyedi nevet használjunk, különben ha egyezés lesz, akkor nem tudjuk szerkeszteni... ebben az esetben manuálisan kell a PET.txt-t kijavítani. Amúgy nem nagy dolog. Látszik, hogy vannak benne letárolva a linkek. Első megnyitásra létre is jön a PET.txt .

A kiterjesztést vagy hagyjuk el, vagy nevezzük át .sh végződésűre. Tegyük futtathatóvá és úgy futtassuk. Nevéből eredően MX-Antix kompatibilis.
Csatolmányok
MULTI_HUN_MX-antix.tgz
remove .tgz extension or rename it to .sh
(3.91 KiB) Letöltve 144 alkalommal.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

KuLuSz hatalmas segítsége által megszületett a hiányzó lib keresők Rolls-Royce-a:

példakimenet:

Kód: Egész kijelölése

      1 /bin/xonclock:	libjpeg.so.8 => not found	libpng12.so.0 => not found
      1 /usr/bin/xonclock:	libjpeg.so.8 => not found	libpng12.so.0 => not found
      2 /lib/x86_64-linux-gnu/caca/libgl_plugin.so.0.0.0:	libglut.so.3 => not found
      2 /lib/x86_64-linux-gnu/vlc/plugins/access/libcdda_plugin.so:	libcddb.so.2 => not found
      2 /usr/lib/x86_64-linux-gnu/caca/libgl_plugin.so.0.0.0:	libglut.so.3 => not found
      2 /usr/lib/x86_64-linux-gnu/vlc/plugins/access/libcdda_plugin.so:	libcddb.so.2 => not found

A kettőspont előtt, hogy melyik libnek binnek és után, hogy mely libjeik hiányoznak.

A teljes szkript csak Puppyn, a benne rejlő parancs és vonatkozásai áthelyezve terminálba más rendszereken is működhet....
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (20.76 KiB) Megtekintve 2217 alkalommal
Screenshot(1).jpg
Screenshot(1).jpg (15.17 KiB) Megtekintve 2217 alkalommal
Screenshot(2).jpg
Screenshot(2).jpg (34.53 KiB) Megtekintve 2215 alkalommal
Csatolmányok
gui_not_found_VII.tgz
remove .tgz extension or rename to .sh
(7.8 KiB) Letöltve 133 alkalommal.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Közben észrevettem, hogy mivel rekurzív a dolog, nem kell külön az /usr/* libek binek, hanem 3 oszlopra bontottam:

így nincs duplikálva a keresési idő: (jóval rövidebb), a kimenet meg úgyis írja hol volt a hiányzás ha volt.

Kivettem a folyamat ablakból is a STOP gombot, mert nem jól működik, de bajt nem okoz.... az OPEN: output gomb geany -t kapott, ha nincs leafpad akkor a végeredmény automatikusan a geany-vel nyílik, így viszont MX-antix kompatibilis is. :)

meghagytam azért a VII avagy 7. verziót is ez most a VIII avagy 8.
aaaaab.jpg
aaaaab.jpg (25.5 KiB) Megtekintve 2203 alkalommal
Csatolmányok
gui_not_found_VIII.tgz
remove .tgz extension or rename to .sh
(4.66 KiB) Letöltve 155 alkalommal.

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

KuLuSz írta: 2023.03.28. 22:50 ... de ha ez nem lenne elég még a szkript is hibára futott, ez a hiba javítva lett ebben a csatolmányban.
Kedves Kulusz,

Kipróbáltam az osl_online szkriptedet, sajnos el sem indult a lista megjelenítése:

Kód: Egész kijelölése

** (gtkdialog:764): ERROR **: 20:52:49.815: gtkdialog: Error in line 38, near token '</hbox>': syntax error
/usr/bin/osl_online: 66. sor:   764 Nyomkövetési/töréspont csapda         gtkdialog -pc OSL_DIALOG
A nocsak-féle osl_online-f-start elkezdte ugyan, de a végén leállt ezzel a hibaüzenettel:

Kód: Egész kijelölése

/usr/bin/osl_online-f-start: sor: 122: /usr/sbin/gtkdialog: Túl hosszú argumentumlista
/usr/bin/osl_online-f-start: sor: 123: /bin/rm: Túl hosszú argumentumlista
Némi hibakeresés után csináltam egy (legalábbis a Pulin) jól működő tv-online.pet fájlt. Ez többek között annyit javít a dolgon, hogy kiveszi az asx-eket a listából és így már nem lesz hosszú a gtkdialog számára. Indítása vagy a Multimédia menüből, vagy terminálból a tv paranccsal.

Letölthető a https://drive.google.com/drive/folders/ ... Gzg5e6tzuG linkről

Ha a boldog jövőben még több TV stream lenne elérhető, akkor a 96-os sorban más protokollokat is ki lehet greppelni, vagy a /root/tmp mappában lévő streamers-archive.txt-ben matatni.


Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 2143 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv, készítettem egy egyszerűsített változatot, ezzel még megy, de ha kilóméteres lesz megint a lista, akkor a gtkdialog megint nem fogja megenni.... ez van....
Csatolmányok
osl_online-f-start.tgz
Remove .tgz extension or rename to .sh
(5.34 KiB) Letöltve 154 alkalommal.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

No a 0-ról újraírtam az egész osl dolgot. Mostmár nem fog hibára futni a sok gomb miatt...
Köszönet nocsaknak az export -f mentesítésért (MX/Antix linux kompatibilitás)

A gui annyiban módosult hogy mostmár 1 listából , 1 kattintással indulnak a csatornák. A kereső megmaradt, a lejátszók kicsit másképp íródnak ki, és kapott 1 kilövés gombot is. Erre azért van szükség ha a paraszt rányomna 600x 1 tv csatira hogy mér nem indul mán, akkor meg fogja tapasztalni a 100% cpu használatot. Tehát a kilövés gomb az aktuális lejátszót állítja le akár hány db is fut a háttérben. Ha terminálból indítjuk akkor látszik a lejátszó betöltési folyamata.

Jelenleg így néz ki az új osl_mini elnevezésü gui:
sh.png
sh.png (40.81 KiB) Megtekintve 2098 alkalommal
MJ. a csatolmányhoz: Távolítsuk el a .tgz kiterjesztést, adjunk neki jogsit, majd futtassuk mint 1 szkriptet.
Csatolmányok
osl_mini.tgz
Távolítsuk el a .tgz kiterjesztést, adjunk neki jogsit, majd futtassuk mint 1 szkriptet.
(1.96 KiB) Letöltve 160 alkalommal.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Én pedig megfejeltem mindezt a már nagyon sokadjára átírt sr8 -cal, ami ugye felvesz, transcode-ol, most már le is játszik, sőt teszi ezt UserAgent Emulációval, értelemszerűen helyi fájlokat nem játszik useragenttel és van, hogy streameket sem játszik useragenttel, ott akkor ki kell venni a pipát belőle.
Használatához gondoltam, készítek videót, de most ez egyelőre elmarad.

Az sr8, eddig is $1 -gyel kérte be a bemenetet, ha úgy nyitottuk meg, hogy pl MULTI -val kapásból az sr8-at nyitottuk.
Ez most sem változott, ugyanis szerencsére kulusz osl_mini-je az m3u fájlokat listázza először... most ezt kicsit bonyi lenne elmagyarázni, hogy hogyan oldotta meg kulusz a linkekre rápróbálást, de annyi legyen elég, hogy az összes linket betolja szóközzel elválasztva a playerbe, és amelyik nyert, azzal elindul a lejátszás.

Szóval $1 -re bemegy az m3u, és akkor van egy nagy GETLINKFILE gombunk, amit már sokadjára javítottam, hogy bolondbiztos legyen.
Akkor 4 eshetőség teljesülhet:

Betölti a linkeket amelyekkel elindulhat már a lejátszás vagy felvétel, vagy azt írja ki, hogy NOT-http-URL, tehát nem http URL van a mezőben, vagy http-URL-GOT-FAILED, ha sokáig tölti a linket hiába, akkor 2 mp után még 4-et vár és killeli a wget pid-jét -9 -es szignállal, vagy letölt egy fals oldalt, ami ugye html és DOCTYPE-pal kezdődik, ekkor WRONG-URL hibaüzenetet kapunk a gtkdialog tree mezőjében.

Szóval, hogy mindenki értse, a gui így néz ki:
Képernyőkép_2023-06-26_20-58-47.png
Képernyőkép_2023-06-26_20-58-47.png (37.27 KiB) Megtekintve 2088 alkalommal
A tree mező a LINKS feliratú rész. Ha nem jelölünk ki rajta semmit, csak a beviteli mező legfelül tartalmaz egy fájlt - linket, vagy egy a Search gombbal megnyitott fájlt, akkor azzal indul az ffmpeg és vagy ffplay. Ha jelöltünk már ki részt a tree mezőn, akkor mindenképp az lesz aktív a lejátszáshoz. Itt ugye hiába kattintgatunk duplán, vagy szimplán, csak kijelöljük a kívánt linket és arra nyílik majd a sztori ha leokéztuk a gui-t.

Aztán, kapott a gui már korábban is filesize or timelimit szekciót, ami alapon üres, úgy az audio track résznél, ha az "a" tehát idézőjelek nélkül csak az a gombot nyomkodjuk miközben megy a lejátszás ffplay-jel akkor tudunk audio sávot váltani az ffplay-en belül, s mivel az első hangsáv a 0. ezért ha a 3. hangsávunk a magyar, akkor értelemszerűen a 2-est állítjuk, állíthatunk bármit, mert combobox a beviteli mező és nem comboboxtext. Ez alól csak a filesize or timelimit rész kivétel, ott fixre vettem az értékeket, tehát azok comboboxtext -ek.

A program ffmpeg és ffplay alapon, de átírható mező, csak tudjuk, hogy alapvetően ffmpeg és ffplay-re íródott a gui - szkript.

Az UserAgent emuláció pedig random bedob egy értéket a felsoroltak közül, ez alól csak a szkript func.sh -ja kivétel, ott sajnos csak fixen tudtam ezt megadni.

A szkript a rendszerünk $HOME könyvtárába dolgozik, azon belül létrehoz egy RACK mappát és a tartalmát, ügyeljünk arra, ha felülírjuk a szkriptet, akkor a func.sh-t ha abban módosíttottunk, akkor töröljük a RACK könyvtárból, különben nem érzékelünk változást....

A felnyíló másod-gui alapértelmezett lejátszója az mpv, a megfelelő részben a szkripten belül tudjuk módosítani.

Kód: Egész kijelölése

export rudder=""
Dióhéjban ennyi....
Csatolmányok
sr8.tgz
Remove .tgz extension or rename to .sh
(9.29 KiB) Letöltve 132 alkalommal.

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

KuLuSz írta: 2023.06.26. 20:30Mostmár nem fog hibára futni a sok gomb miatt...
Kedves Kulusz!

Gratulálok, nagyon trükkös megoldás. Két kis gondot találtam csak:
  • A script indítása után a háttérben lefagynak az asztali ikonok. Szerencsére feléleszthetők a tray bal alsó ikonjai közül pl a terminálra kattintva.
  • Sokszor hiába várjuk a műsor megjelenését. Például ma este a Hévízi TV esetében csak terminálból indítva látszott az "Exiting... (Errors when loading file)" üzenet. A korábbi verzióknál megnyílt egy terminál-ablak, amiben látni lehetett, ha feladta a harcot.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Érdemes csinálni neki 1 desktop fájlt és abban meghatározni azt hogy :

Kód: Egész kijelölése

Terminal=true
Szándékosan nincs bele írva hogy induljon 1 terminál ablak , mert az mx/antix linuxon nem biztos hogy okésan működik.

A fagyásra nincs tippem, az valami rendszer szintü probléma lesz ... nálam ilyen nem jelentkezett xenial 7.5-n

https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... -Video.mp4

Most kigondoltam valamit . Az uccsó 2 parancsot gtkdialog és rm módosítsd

erről:

Kód: Egész kijelölése

gtkdialog -pc MD

rm -f /tmp/osl*
erre:

Kód: Egész kijelölése

gtkdialog -pc MD &
PID=$!
wait $PID && rm -f /tmp/osl*
vagy töröld ki az rm sort és a gtkdialog sor végén legyen & jel ...
Vagy magát a szkriptet futtasd & jellel, módosítás nélkül

az rm csak azé kell hogy töröljem a lomot amit csináltam ... amugy nem szükséges, gép leállításnál úgyis törlődik ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Elnézést, hogy beleszólok, de én nem azt töltöttem fel Discord-ra amit KuLuSz itt megosztott, időközben ő azt merő véletlenségből átírta, hogy a terminálba írja a csatornalistát.... bár nem értem miért jó az, és azt sem, miért írta át, de akkor megosztom azt amit én írtam át, és nálam nem fagy... ha valaki írna visszajelzést, hogy fagy e vagy nem fagy e :D akkor azt megköszönöm!
Csatolmányok
Nosl_mini.tgz
Remove .tgz extension or rename to .sh
(1.94 KiB) Letöltve 159 alkalommal.

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”