Lucid5.2.8 Yet Another XP Puppy Hun/Eng 4-ik kiadás, 2023, Jan.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Lucid5.2.8 Yet Another XP Puppy Hun/Eng 4-ik kiadás, 2023, Jan.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Aktuális cucchoz ugrás ide:
viewtopic.php?p=9912#p9912


Sziasztok.
Először is: John Murga, nyugodj békében.

Aztán: Egy olyan cuccal rukkolok most elő, amihez már nagyon rég nyúltam - a vmikor úgy 2014-15 körül készített Lucid 5.2.8 alapú, 2.6.33.2 kerneles XP-külsejű puppimmal, amit most egy héten át "tuningoltam", már legalábbis a magam szellemi, tudásbéli korlátain belül, - s az is megadatott, hogy jó régi cuccokon tesztelhessem, mivel a múlt héten hozzájutottam 2 drb P2-es alaplaphoz... A tesztekből pediglen azt a tapasztalatot szűrtem le, hogy ez a rendszer egészen jól használható eddig az alsó határig:
Pentium 2-es masina, de a 400Mhz-en ketyegő fajta, nem a 266 megás, - az már elég lomha, 512 Mb ram, és mondjuk vmi nvidia geforce 440 tudású kártya; végre előhúzhattam a régi sb awe akármi, chrystal, yamaha opl3 ISA hangkártyáimat is egy kis örömködésre/kísérletezgetésre; kis nyűglődéssel ment is mindegyik.
Nem akarok túl hosszan írni, annyit említenék csak meg, hogy a rendszer 2 drb böngészővel van felszerelve: átlagosabb célokra egy Seamonkey 2.40-essel, ami SSE-kompatibilis, és egy wine környezetben működő K-Meleon Goanna böngészővel, ami szintén SSE-kompatibilis, és mégis meglehetősen modern, a legtöbb videóval megbirkózik a neten. A rendszerbe nem fért már flash player, de a seamonkeyben ki van könyvjelzőzve, honnan tölthető le.
Ha érdekel ez a kis "ráncfelvarrt" Lucid - letöltheted innen:
lupu-528YAXPpuppy3HunEng2020JuliusCsipesz.iso 699 Mb
Szerkesztve: még egy utolsót javítottam rajta, a linkje picit lejjebb!
Csatolmányok
MyLucid2020ScreenShot.jpg
MyLucid2020ScreenShot.jpg (65.39 KiB) Megtekintve 3610 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2020.07.19. 07:28-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Lucid5.2.8 Yet Another XP Puppy Rev.3, 2020, Július, Hun/Eng

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello még egyszer. A cucc publikálása utáni 4-5 napban sorra vettem észre benne apróságokat, amiken még tökéletesíteni lehetett volna - gondoltam, meg is teszem ezeket. Most itt van ez a tovább javítgatott, esetleges sallangoktól még jobban megtisztogatott Lucid. Most már annyira kész, hogy nem hinném, hogy értelme lesz már többször hozzányúlnom - úgy érzem, kihoztam belőle, amit csak egy ilyen korosabb darabból CD-méretben ki lehet.
Letölthető innen:
lupu-528YAXPpuppy3HunEng2020JuliusCsipesz.iso, mérete 699,4 Mb:
https://drive.google.com/file/d/1gV7tsv ... sp=sharing
És ilyen a végleges orcája:
ScreenShotXPLucid2020FINAL.jpg
ScreenShotXPLucid2020FINAL.jpg (65.12 KiB) Megtekintve 3363 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Lucid5.2.8 Yet Another XP Puppy Hun/Eng 4-ik kiadás, 2023, Jan.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Helló; Lucid XP puppihoz is hozzányúltam még egyszer, hogy jelentéktelen kis javításokat tegyek rajta:
K-meleon goanna böngészőt kidobtam a wine-os szekcióból, úgy tűnik a kutya se fejleszti már... helyette beraktam mypal 29.3.0 böngészőt, ez amellett, hogy magyar nyelvet is tudja, még e Lucid puppin is képes sok mindenre, kivéve facebook: ha azt venném elő, attól valamiért összeomlik szegény.
Linuxos seamonkey 2.40 böngészőhöz szinte egyáltalán nem nyúltam, csak a könyvjelzőit frissítettem;
Libreoffice 6 letöltő gomb került a felső lxpanelre;
pár helyfoglaló apróságot-szemetet találtam és kitakarítottam még - semmi több...
KIS PROBLÉMA: Már feltöltöttem az iso-t a tárhelyre, mikor szembesültem egy kis kellemetlenséggel: Windows(8.1) alatt készített txt fájlt nem akar megnyitni EZEN a Lucid verzión se a leafpad, se a geany :o ; Linux alatt készült szövegállományokkal meg semmi gond - nem értem... Ha valaki tudja, mi okozhatja ezt, kérem, írja meg.
Az új cucc linkje:
lupu-528YAXPpuppy4HunEng2023JanCsipesz.iso, 697,6 Mb:
https://drive.google.com/file/d/1ng0984 ... share_link
ScreenShotA.jpg
ScreenShotA.jpg (65.19 KiB) Megtekintve 1941 alkalommal
ScreenShotB.jpg
ScreenShotB.jpg (55.23 KiB) Megtekintve 1941 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Lucid5.2.8 Yet Another XP Puppy Hun/Eng 4-ik kiadás, 2023, Jan.

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Sziasztok, szervusz Csipesz!

Kipróbáltam a pupletet a következők szerint:
1. Nem linux rendszerű operációs rendszerre iso letölt, natív vírusellenőrző futtat először az iso-n: OK
2. Ugyanezen nem linux rendszerű operációs rendszeren 7zip alkalmazás telepít vele jobb klikk menüből iso csatolás után a kimásolt fő sfs -re kibontás ide, majd kibontásnál felülírás kérdésre NEM válasz mindre, - a kibontott tartalmakra teljes vírusellenőrzés: OK
3. A teszt pendrive-ra fő sfs és vmlinuz+initrd.gz trió felmásol, bebootol, rendszer betölt, alap kezdőbeállítások után kért X restartot, konzolból csak xwin paranccsal tudtam visszalépni.
4. wifi: OK
5. Ezen gtkdialog szkript teljes; - (kivétel /opt) opció futtatásával a következő hiányosságokra bukkantam:

Kód: Egész kijelölése

      1 		libcdio.so.7 (CDIO_7) => not found
      1 		libgcc_s.so.1 (GCC_4.8.0) => not found
      1 		libgphoto2_port.so.10 (LIBGPHOTO2_5_0) => not found
      1 		libmawt.so (SUNWprivate_1.1) => not found
      1 		libnss3.so (NSS_3.14) => not found
      1 		libnss3.so (NSS_3.14.3) => not found
      1 		libnss3.so (NSS_3.19.1) => not found
      1 		libnssutil3.so (NSSUTIL_3.15) => not found
      1 		libthai.so.0 (LIBTHAI_0.1) => not found
      1 	libADM_vidEnc_x264.so => not found
      1 	libMagickCore.so.2 => not found
      1 	libXRes.so.1 => not found
      1 	libaspell.so.15 => not found
      1 	libcdio.so.7 => not found
      1 	libgdu.so.0 => not found
      1 	libgphoto2.so.6 => not found
      1 	libgphoto2_port.so.10 => not found
      1 	libgtk-3.so.0 => not found
      1 	libmawt.so => not found
      1 	libnautilus-extension.so.1 => not found
      1 	libtcl8.5.so => not found
      1 	libthai.so.0 => not found
      1 	libtk8.5.so => not found
      1 	libwnck-1.so.22 => not found
      1 	libxmmsclient-glib.so.1 => not found
      1 	libxmmsclient.so.6 => not found
      1 /usr/lib/libcilkrts.so.5.0.0: /lib/libgcc_s.so.1: version `GCC_4.8.0' not found (required by /usr/lib/libcilkrts.so.5.0.0)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.12.9' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.15' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.16.1' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.16.2' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.19' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libnssutil3.so: version `NSSUTIL_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libsmime3.so: version `NSS_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libsmime3.so: version `NSS_3.16' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.13.2' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.14' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.15' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libmozgnome.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.15.4' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.12.9' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.15' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.16.1' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.16.2' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.19' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libnssutil3.so: version `NSSUTIL_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libsmime3.so: version `NSS_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libsmime3.so: version `NSS_3.16' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.13.2' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.14' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.15' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/components/libsuite.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.15.4' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libnss3.so: /usr/lib/libnssutil3.so: version `NSSUTIL_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libnss3.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libnss3.so: /usr/lib/libnssutil3.so: version `NSSUTIL_3.14' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libnss3.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libnss3.so: /usr/lib/libnssutil3.so: version `NSSUTIL_3.17.1' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libnss3.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libnssdbm3.so: /usr/lib/libnssutil3.so: version `NSSUTIL_3.14' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libnssdbm3.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libsoftokn3.so: /usr/lib/libnssutil3.so: version `NSSUTIL_3.14' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libsoftokn3.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libsoftokn3.so: /usr/lib/libnssutil3.so: version `NSSUTIL_3.17.1' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libsoftokn3.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libssl3.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.14' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libssl3.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libssl3.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.14.3' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libssl3.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libssl3.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.15' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libssl3.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libssl3.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.19.1' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libssl3.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libssl3.so: /usr/lib/libnssutil3.so: version `NSSUTIL_3.15' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libssl3.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.12.9' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.15' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.16.1' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.16.2' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.19' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libnssutil3.so: version `NSSUTIL_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libsmime3.so: version `NSS_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libsmime3.so: version `NSS_3.16' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.13.2' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.14' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.15' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/libxul.so: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.15.4' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.12.9' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.15' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.16.1' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.16.2' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libnss3.so: version `NSS_3.19' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libnssutil3.so: version `NSSUTIL_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libsmime3.so: version `NSS_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libsmime3.so: version `NSS_3.16' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.13' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.13.2' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.14' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.15' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      1 /usr/lib/seamonkey/plugin-container: /usr/lib/libssl3.so: version `NSS_3.15.4' not found (required by /usr/lib/seamonkey/libxul.so)
      2 		libbsd.so.0 (LIBBSD_0.0) => not found
      2 		libnssutil3.so (NSSUTIL_3.17.1) => not found
      2 	libbsd.so.0 => not found
      2 	libgettextpo.so.0 => not found
      2 	libtinfo.so.5 => not found
      2 	libx264.so.118 => not found
      3 		libnssutil3.so (NSSUTIL_3.14) => not found
      3 	libspeexdsp.so.1 => not found
      4 		libnss3.so (NSS_3.12.9) => not found
      4 		libnss3.so (NSS_3.13) => not found
      4 		libnss3.so (NSS_3.16.1) => not found
      4 		libnss3.so (NSS_3.16.2) => not found
      4 		libnss3.so (NSS_3.19) => not found
      4 		libsmime3.so (NSS_3.13) => not found
      4 		libsmime3.so (NSS_3.16) => not found
      4 		libssl3.so (NSS_3.13) => not found
      4 		libssl3.so (NSS_3.13.2) => not found
      4 		libssl3.so (NSS_3.14) => not found
      4 		libssl3.so (NSS_3.15) => not found
      4 		libssl3.so (NSS_3.15.4) => not found
      5 		libnss3.so (NSS_3.15) => not found
      5 		libnssutil3.so (NSSUTIL_3.13) => not found
     10 	libbluetooth.so.3 => not found
     35 	libvlccore.so.5 => not found
     53 		libjvm.so (SUNWprivate_1.1) => not found
     71 	libjvm.so => not found


Ugyan közismert dolog, hogy a fentebbi listában a seamonkey és egyébként a mozilla termékeknek saját libjeik vannak, így azokat nem téve LD_LIBRARY_PATH útvonalba (libkorrekció) egyenes következése képpen kapjuk a rájuk vonatkozó libhiányokat a kérdésem ezeknek megfelelően a továbbiak:

Esetleg van e lehetőség arra, hogy a hiányzó libeket és vagy a cacert adatbázist pótold, illetve, hogy a https linkeket valamelyest kezelje böngészőn kívül is?

Ha x okokból mégsem valósulhat meg a javítás még akkor is szép munka! Köszi!

Tesztkörnyezet volt: Asus K51AE, AMD M320, 2x2GB DDRII 800MHz, AMD RS880M Chipset, ATi Mobility Radeon HD4200 iGP, 16GB USB3.0 MultiBoot Pendrive.

Ezen puplet esetén vesa meghajtásom volt, de a felbontást felismerte.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Lucid5.2.8 Yet Another XP Puppy Hun/Eng 4-ik kiadás, 2023, Jan.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia !
Csak érdekességként, hátha szeretnéd beépíteni, itt van pár frissebb dolog...
https://forum.puppylinux.com/viewtopic.php?t=6968
ez meg a precise-hez
https://forum.puppylinux.com/viewtopic.php?t=6885
Sajnos, online dolgokat nem tudom kipróbálni, egyik wifi-t sem ismerte fel, különben , ami van tetszik, a többit nocsak már írta.
Még néha nézegetem :)
Köszi a munkád

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Lucid5.2.8 Yet Another XP Puppy Hun/Eng 4-ik kiadás, 2023, Jan.

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt willy36!

Láttam, hogy gondod van a wifi eléréssel, azt hiszem van egy tippem arra, hogyan küszöböld ki azt egyszer és mindenkorra.
Nekem is lenne még ilyen problémám, mert DPup Bustert használok 4.19.23-as kernellel, ami soha nem tudta felismerni az USB wifi adóvevőt, mivel nem laptopról hanem asztali PC-ről netezek (persze laptop beépített wifi kártyáját azonnal felismeri).
A következőt csináltam: hagytam az USB-wifit, helyette vettem egy tényleg legolcsóbb asztali miniatűr wifi-routert, ez most éppen típusra Cudy WR-300. Csak 2-3000 Ft. A ház központi routerében vagy ebben a kis routerben már nem emlékszem, de engedélyezni kellett azt, hogy a kis router állandóan engedéllyel, összekapcsolva legyen a fő routerrel wifin keresztül. És a kis router pedig RJ-45-ös sima ethernet kábellel van bekötve a mini PC-hez. Ezért bármilyen Linux fut a gépen, az aktuális rendszer mindig vezetékes internetként észleli a netet. 2 éve így van ez és ha Puppy ha MX ha akármi más akkor is működik. De ugye maga a kis router tehát vezetékkel kötődik a PC-hez DE közben ő wifi útján kötődik a fő routerhez, így nincs többé macera azzal, hogy kernelt cserélgetünk meg ilyenek. Gondoltam leírom mert nálam bevált.

Minden jót!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Lucid5.2.8 Yet Another XP Puppy Hun/Eng 4-ik kiadás, 2023, Jan.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia !
Köszönöm, nem rossz ötlet, utána is nézek

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Lucid5.2.8 Yet Another XP Puppy Hun/Eng 4-ik kiadás, 2023, Jan.

Hozzászólás Szerző: pu21 »

willy36!
+1 adalék, hogy ma kezembe került egy újabb fajta asztali mini router, ami úgy tűnik rendelkezik beépített wifi kártyával is és ebben az esetben még az sem kellett, hogy ezt a routert engedélyeztessük a fő routerben, olyan volt, mintha az asztali gépnek lenne hirtelen beépített wifi kártyája. Az üzembe helyezést leíró papír szerint be kellett volna tennem egy SIM-kártyát gondolom a netszolgáltatóét, de itt még az sem kellett. Remélem ott is sikerül.
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Lucid5.2.8 Yet Another XP Puppy Hun/Eng 4-ik kiadás, 2023, Jan.

Hozzászólás Szerző: pu21 »

willy36 gyorsan ki kell javítanom, hogy amit írtam, csak olyan routerrel lehet megcsinálni, amibe nincs beépítve SiM foglalat, ne is lehessen beletenni SIM-kártyát, mert most megint volt dolgom ilyennel de kártya nélkül nem volt jel, akármit csináltam vele, most is tanultam valamit...
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Lucid5.2.8 Yet Another XP Puppy Hun/Eng 4-ik kiadás, 2023, Jan.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia !
Köszi az infót, elraktároztam :)

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”