BookwormPup

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

BookwormPup

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Üdv!

BookwormPup32, mint a nevében is jelezve, 32 bites puppy, mely a debian bookworm alapjaira készült, de nem szabad elfelejteni, hogy ezen tervezett kiadás még teszt állapotban van.

Szokásos puppy összetevői vannak, úgymint Abiword, Gnuimeric, mpv, stb.
VLC-3.0.18 van benne.

Mivel ezen puppy már alapvetően ffmpeg-5-öt tartalmaz, ezért előfordulhat, hogy egy-egy régebbi programnak „hiányérzete“ lesz (ffmpeg-4), ámbátor tettem bele egy 4-es változat is, de a bin fájlok azok 5-ösök. Ha valaki mégis ffmpeg-4-et akar használni, akkor olyat telepítsen, mely glibc-2.35-tel működik és a gcc-12 kompatibilitást is célszerű figyelembe venni.

BookwormPup64 - 64 bites változat, hasonlóan a 32-eshez, de nem tartalmaz Gnumeric-et.
VLC-3.0.18 van ebben is.

Mindkettő esetében a böngésző Firefox-ESR, melyet az „adrv_“ tartalmazza, az „ydrv_“-ben azon csomagok vannak, melyeket telepítettem az egyes puppy-kba, használata nem kötelező, csak segítség programok telepítéséhez, illetve így könnyen el lehet távolítani egyes nem szükséges programot. Az ydrv természetesen csatolódik a csomaglistába, s így a PPM-ben látható.

Természetesen támogatják a Bluetooth eszközöket, hangszórókat.

A nevük utal a készítés idejére, azaz 2022.10. hó.

Itt találhatók: https://sourceforge.net/projects/puppys ... okwormPup/

Sok sikert...
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (104.74 KiB) Megtekintve 1963 alkalommal

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: BookwormPup

Hozzászólás Szerző: janugsa »

BookwormPup64

Már a teszt mappában lévő puppyt is használtam, és most telepítettem ezt a kiadást.
Ext4 linux partícióra frugal telepítve 2 magos 4GB ram laptopon.
Checkdeps -system programmal vizsgálva 0 (nulla)!!!! hibás függőségeket jelzett.

A puppy próbája során ezeket tapasztaltam:
---Sajnos a suspend.sh fájl lefagyasztja a gépem, ki kellett cserélnem régebbi fájlra.
---A deadbeef bizonytalan, néha lebomlik. A csomagkezelőben találtam egy másikat, rátelepítettem, jó, lett. Mintha azt láttam volna, hogy az eredeti az portable verzió, /opt mappába van, de még nem töröltem le.
Ennyi, vége.

Még megemlítem érdekességként, pár puppyt sd kártya- hdd kettős megosztással használok (ssf-ek és a mentés sd kártyán vfat partíción, a többi fájl hdd ntfs partíción) de ez a puppy ekkor nem mentette el, hogy a billentyűzet magyar legyen, és a hang is „mute“ lett, állítgatni kellett. Ezért raktam ext4 partícióra.

Most ezt a puppyt használom majd. Gyors, stabilnak tűnik.
Érdekes ötlet a telepített programok jegyzéke ydrv mappába. De a már feltelepített programokat nagyon meggondolva kell töröli, mert hátha más is használhatja azok függőségeit. Kulusznak volt egy programja ennek kiküszöbölésére. Sajnos nem használom.

Ebben a puppyban az openssl 2021-es. Töröltem. Gondoltam megnézem a legújabb 3-as jelű
mit csinál. Telepítettem (azt sem tudtam miket kell). Pár perc múlva észrevettem az mpv lejátszó nem jó. Futtatom a checkdeps programot és kijelzett egy halom hibás függőséget
mpv, ffmpeg.....stb. Én okoztam. Ezért nagyon meggondolandó, hogy mit törlünk.

Régebben nem szerettem használni a 64 bites puppyt, mert lassabb volt nálam, mint
egy 32 bites puppy.
Le szoktam vinni a cpu frekvenciáját minimumra, ez most 2 x 800MHz, és ezen vizsgálom a puppykat.

Szóval jó kis puppy, ajánlom mindenkinek.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: BookwormPup

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm a tesztelést, mivel ez a jövő, így nagyon fontos.
A DeadBeef problémát én nem tapasztaltam, de ha egy telepítéssel orvosolható, akkor OK.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: BookwormPup

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Üdv!

Továbbfolytatva a 64 bites kiadást, csináltam egy 32-64-bites változatot is.

BookwormPup64_22.10-32-64-HU.iso - ez olyan változat, mellyel a wine tele-
pítését követően a 32-es és 64-es windows-os programok futtathatók.
A "Packages" könyvtárban a wine-5 egyik változata található, de bármely
wine jó, csak 64 bites legyen.

Itt van: https://sourceforge.net/projects/puppys ... ormPup/64/

hip68
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.12.20. 19:05

Re: BookwormPup

Hozzászólás Szerző: hip68 »

Szia egy Gigabyte 6010N gépen,minden linux distronál ez a hiba üzenet:
IMG_20221220_184551[1].jpg
IMG_20221220_184551[1].jpg (2.76 MiB) Megtekintve 1581 alkalommal

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: BookwormPup

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hát ez vagy memória hiba, vagy a pendrive hibája lesz sajnos...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: BookwormPup

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Akadt 1 kis probléma a nyomtatással az új kisérleti puppylinux-ban mely a vanillad pup névre hallgat, jelen esetben a "debian bookworm" repós rendszerről van szó. Állítólag több új linuxban is problémás a nyomtatók beüzemelése a CUPS-al . Törött csomagokra hivatkozva nem lehet telepíteni azt... (legalábbis az apt szerint). Ne feledjük hogy a bookworm még nem stabil repó ...

A megoldás annyi csak hogy:
1. libcups2 csomag frissítés vagy telepítés
2. cups, gutenptint, printer-driver-gutenprint telepítés

Természetesen akinek hp nyomtatója van az telepítse a hplips meg a szokásos csomagokat is ..

(ez a bejegyzés csak azért született meg, mert ticoo1 nem hajlandó leírni a trükkjeit...) :D
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”