Dpupbuster64 változatok

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Dpupbuster64 változatok

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt Mindenki!

Készítettem a repóról elérhető Dpupbuster64-ből 3 változatot. Semmi kacifánt, tényleg csak annyi, hogy fogtam a szűz alapot, teleraktam mindenféle jósággal és kiírtam isóba (remaszter). Ezek hárman szó szerint "gyorsan szögről leakaszthatós" rendszerek, bárkinek, kezdőknek is, főleg, ha tényleg meg vannak szorulva mert mondjuk bekrepált nekik a Vindőz O_O
És íme néhány fontos információ:

1. Bárki, aki szeretné használni bármelyik pupletet, erősen javaslom, hogy mentse el az iso melletti rá vonatkozó txt fájlt is. Ebben a txt fájlban kezdők és haladók számára ott van minden, ami később fontos lehet, innen tudhatjátok meg, hogy adott rendszerben mi van benne és hogyan. Bármikor nagy segítség lehet.

2. Ezt a bejegyzést is érdemes kimenteni egy txt-be, annak, aki kezdő, ugyanis...

...3: előfordul, hogy amikor feláll a rendszered, a conky nem jön be a jobb felső sarokban. Ez azért állhat fenn, mert kevesebb maggal rendelkezik a géped processzora. Ilyenkor egyszerű dolgot teszünk. Tegyük fel, hogy 2 magos a géped. Elnavigálunk ide: Rox filer-ben nyomjuk meg a szemet, hogy "Mind, Bélyeg" legyen a fejlécben, utána /root/.pwidgets/widgets/Puppylinux fájlt nyitjuk Geany-vel. Benne megkeresed azt a sort, ahol CPU3 és CPU4 feliratok vannak. Ezt a sort töröld, ments, utána Menü-asztal-Pwidgets és a megjelenő ablakban nyomjunk Alkalmaz gombot. Na talán most már megjelenik a conky.
Ha több magod van, pl. 8, akkor meg fordítva cselekszünk, másoljuk le a CPU1 CPU2 feliratokat is tartalmazó komplett sort és illesszük alá őket amennyi kell, aztán értelemszerűen írjuk át bennük a neveket is és az értékeket is pl.:

${color FFFF00}CPU1 ${offset 0}${color 00FF00}${cpu cpu0}% ${offset 0}${color 00FFFF}CPU2 ${offset 0}${color 00FF00}${cpu cpu1}%${offset 0}
${color FFFF00}CPU3 ${offset 0}${color 00FF00}${cpu cpu2}% ${offset 0}${color 00FFFF}CPU4 ${offset 0}${color 00FF00}${cpu cpu3}%${offset 0}
${color FFFF00}CPU5 ${offset 0}${color 00FF00}${cpu cpu4}% ${offset 0}${color 00FFFF}CPU6 ${offset 0}${color 00FF00}${cpu cpu5}%${offset 0}
${color FFFF00}CPU7 ${offset 0}${color 00FF00}${cpu cpu6}% ${offset 0}${color 00FFFF}CPU8 ${offset 0}${color 00FF00}${cpu cpu7}%${offset 0}

4. Annak is, aki haladó: Azt hiszem a Szebepup02-ben véletlenül benne hagytam a saját Firefox védelmi beállításaimat, elnézést érte de más dolgom is akad most bőven, nem javítottam ki. Itt jó hír viszont, hogy ez a puplet inkább sima offline célra készült. És itt jön egy másik fontos dolog.

5. Az adataink, terveink, munkáink biztonsága kiemelten fontos, ezért a következő koncepció szerint lettek megalkotva ezek a puppik: az egyik a Szebepup02 ami offline célokra lett kialakítva (de azért mentésfájl létrehozása után tehetsz hozzá pl. Operát Chrome-ot stb. ha neked úgy jobb), a Szebepup02NET már csak online tevékenységhez van, míg a Szebepup02-WINE-DBOX-VBOX amire csak jónak látja az ember, itt van Wine, Virtualbox meg Dosbox, utóbbit külön is hadd köszönjem meg NTamas tagunknak.
Tehát ha valaki igazán nem akar egérutat adni az ördögnek akkor lehetőség szerint használjon 2 gépet: a fő gépe lehetőleg legyen 100% offline, a másik mehet internetes munkákhoz. Tovább is lehet menni ebben a kérdésben, pl. csak RAM-ból mentésfájl nélkül bootolsz be és úgy dolgozol a netessel, meg egyebek, de ez nem ide tartozik most. Hát igen ezeket össze kell sakkozni, mindenki magának...

6. a menüben lévő internetes böngészőket lehet frissteni remaszterelés nélkül is de akkor mentésfájl kell, utána a böngésző legújabb .deb csomagját feltenni és az felülírja a régi verziót, ez is a kezdők számára fontos lehet. A Firefox legalább maga elvégzi az ilyet ha engedjük.

7. Egyik puplet sem rendelkezik vírusirtóval. Régen működött benne a Clamav a spanyol repóról de már nem reagál, hiába raknám fel beléjük. Egyenlőre van más megoldás, a Lynis és az Rkhunter, én az előbbit ki is próbáltam biztos, hogy jók, itt a fórumon van róluk bejegyzés, ha valakit komolyabban érdekel.

8. Ha esetleg irodába akarjuk rendszeresíteni, érdemes leszedni a LibreOffice appimage változatát, azt telepíteni sem kell. Komplett profi irodacsomag, sőt szerintem jobb is mint a mikroszoft ofisz...

Azt hiszem ennyi. Remélem sikerült kicsit hozzátennem a hazai táborhoz, később lesz jobb is.

Kép
Sima Szebepup02
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Kép
Szebepup02NET
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Kép
Szebepup02-WINE-DBOX-VBOX
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Dpupbuster64 változatok

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbáltam a Net verziós puppyt. Iso 2.5 Gb.
2magos 4 Gb ram a laptopom.

Smplayer nem indul. Rátelepítettem egy másikat, azután jó.
Htop terminállal együtt jelenik meg. a .desktop fájljában Terminal=false cseréltem, jó lett.
Deadbeef nem írja ki a lejátszott audiot a lejátszólistán. Ha törlöm a /root/config/deadbeef
mappában a configot akkor jó.
Abiword nem mentett. Máskor meg jó. Majd másolni nem tudtam róla a fórumba.
Redshift nem indul. Szerintem a videokártyám miatt.
Blender nem indul , szintén a videokártyám miatt.

Pár nézet, kinézet változtatást csináltam:
---Geany---Nézet-Change color scheme-- mást választottam benne, tiéddel nem jól láttam a betűket.
----A tálcán a dátumot jobb szélre raktam
-----Urxvt terminál betűit sem látom jól. Ezen úgy változtattam, hogy feltelepítettem
egy ehhez való beállítót az urxvtcontrol_1.4-et.

Csak az Youtube-Music, palemoon, Yradio, onlineTV , Cleanram, Ytfe és a gif készítő programot raktam fel.
Meg néhány script a gif háttér animációhoz és a pwidgets conky működéséhez.

A te desktop-od egyszerű, amit helyeslek is. Mindenki maga díszítse ki ha akarja, mivel az lehet pc
és monitorfüggő is. Mint ahogy nálam 1280x1024 monitoron.
A táncoló robot ebből készült:
https://pixabay.com/videos/robot-woman- ... rg-158549/

Kép

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Dpupbuster64 változatok

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Sziasztok!

"A Blender 2.79 minden olyan rendszeren fut, amely támogatja az OpenGL 2.1-et vagy annak újabb verzióját.
A Blender 2.76 és korábbi verzióihoz OpenGL 1.4 grafikus kártyák szükségesek."

A Blender 2.79 volt az utolsó hivatalos 32 bit, de a 2.8 alatt is van egy be nem jelentett "nighly build" verzió.

Én régi gépek esetén a 2,76-ot szoktam futtatni Blender-ből. Csak letölt, kicsomagol, a blender fájlnak jogosultságot ad és örül :)
https://download.blender.org/release/Blender2.76/ :mrgreen: Eddig szinte minden Puppyn elindult :D

ui: tök jók ezek a robotok :D

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Dpupbuster64 változatok

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Fkorneli kösz, 2.76 jó lett.

pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Dpupbuster64 változatok

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Üdvözlet mindenkinek!

Azt hittem, hogy ami nálam jó azok máshol is jók lesznek, utólag az SM player és az Abiword nekem is mutatta ezeket a hibákat. De ebből is tanultam, egyrészt jobban tesztelek a jövőben, másrészt vannak dolgok, amik nagyon nem úgy mennek mások gépén, ahogy itt...
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Dpupbuster64 változatok

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

pu21 írta:Tisztelt Puppy Közösség! Üdvözlök mindenkit és boldog új évet mindenkinek. Lenne egy tiszteletteljes kérésem. A következő puplet UEFI változatát keresem: Dpupbuster64-BT-K-4.19.23-HU-T2. De az atyauristennek se találom, főleg, hogy volt a nagy "padlássöprés" a Puppyszoftveren. Ezzel a puplettel volt az első komoly próbálkozásom és az MBR-re való most is nagyon jó. A szívemhez nőtt. Kérdés: ha valakinek még megvan ez az UEFI-s verziója, nagyon szépen kérem küldje el számomra ha nem gond.Célom, hogy újra elkészítsem az offline gépem mindenes pupletét UEFI képesen, ha jó lesz, letölthetővé teszem ha lesz hely. Ugyan megtaláltam a simát az archive.com-on, de nem UEFI-s, egy külföldinek nagyon megtetszett és BeautyPup néven érhető el. +info: ha lesz több időm, fogok csinálni egy Bullseye pupletet is hasonló koncepcióban, olyan jó cuccok ezek. Minden ami Puppy! Előre is köszönöm a segítséget ha sikerül!

Disocrd beli kérésedet teljesítve, megkerestem neked az uefis változatot :
Dpupbuster64-BT-K-4.19.23-HU-T2_uefi.iso

Itt megtalálsz (kb majdnem) mindent a dpup-busterhez...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

pu21
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Dpupbuster64 változatok

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Megvan ismét köszönöm. Ezek szerint rossz címszóval kerestem.
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”