SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Üdv!

A ChimaeraPup64 10.0.0-ból készítettem magyar változatot, de angolul is rendelkezésre áll.

Glibc-2.35, ffmpeg-5.0.1 az alap, tartalmazza az aktuális vlc, mpv, smplayer, smtube változatokat is, illetve más apróbb javításokat, kiegészítéseket.

Abiword-3.0.5 a szövegszerkesztője, de Gnumeric-et nem tartalmaz.
Firefox-ESR az aktuális böngésző és adrv-ből töltődik be.

64 bites rendszerhez képest igen csekély az „alap RAM“ igénye -- 115-130 MB -- és a jelen kernellel kevésbé terheli a gépet, ezért régi eszközökön is remekül teljesít.

Kiválóan alkalmas AppImage programok futtatására.

Képekben:
64-1.jpg
64-1.jpg (107.97 KiB) Megtekintve 4555 alkalommal
64-2.jpg
64-2.jpg (204.36 KiB) Megtekintve 4555 alkalommal
64-3.jpg
64-3.jpg (172.58 KiB) Megtekintve 4555 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Természetesen a ChimaeraPup 10.2.0-15-ből (32 bites) is készítettem magyar, angol változatot.

Alap RAM igény 100-125 MB, géptől és kerneltől függően.

Glibc-2.35, ffmpeg-5.0.1, vlc, mpv, stb.

Abiword-3.0.4 és Gnumeric-1.12.48 van telepítve mini irodai csomagként.

Firefox-ESR ennél is a böngésző, mely adrv-ből töltődik be.

Képekben:
32-1.jpg
32-1.jpg (108.61 KiB) Megtekintve 4554 alkalommal
32-2.jpg
32-2.jpg (175.1 KiB) Megtekintve 4554 alkalommal
32-3.jpg
32-3.jpg (136 KiB) Megtekintve 4554 alkalommal
Bátor tesztelők itt találhatják a 32-es és a 64-es változatokat: https://sourceforge.net/projects/puppys ... DevuanPup/

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbáltam a Chimaerapup64-10.0.0-glibc-2.35-ffmpeg-5.0-K-4.18.8-hu-T1 puppyt.

Leírhatnám azt is, hogy nem találtam hibát (2 mag cpu, 4gb ram, fugal telepítés, eth0).

Talán az openssl is lehetne újabb.

Tűzfal. Leállítom a tálcán. Azután /etc/init.d/rc.firewall fájlra jobb egérgomb katt, „run in terminal“. Kernel modul után 3 sorban hibát sorol fel. De a tűzfal elindul. Más kernelnél is.

A conky az én képernyőmön nem megy ki a jobb szélre (1280x1024). Ahova pfeco conky-t rakott ott nálam mind ilyen.

Lxterminal nem a Grafika menübe való.

Ezek talán nem is hibák, mást nem találtam, szóval jó puppy.

Azért vizsgáltam a tűzfalat, mert egy másik most megjelent puppy tűzfala nálam kb 15 sorban sorolta a bajokat. Igaz abban a puppyban sok más baj is van
(bullseyepup_9.7-32bit).

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

"Kedves janugsa"!

Köszönöm a tesztelést, sajnos ezen puppy-nál is az van, hogy a Woof-CE hibáit igen nehéz kijavítani, vagy egyáltalán nem lehet. Ennek ellenére azért foglalkozom velük, mert hátha valaki teljesen rendbe tudja rakni, ill. kiválóan használhatók, kicsi a alapmemória igényük. Régi gépek esetében ez fontos. Mindenre képesek amire szükség van.

A bullseyepup-9.7 az új, s csak most jutottam velük olyan állapotba, hogy a fórumra, azaz ide kitegyem:
viewtopic.php?p=9780#p9780

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Üdv!

A bullseyepup_9.0.0-ból (32 bites) készítettem egy újabb változatot, melyben a tűzfal rendben teszi a dolgát (remélem).

A neve: Bullseyepup-32_9.0.0-glibc-2.35-K-4.19.20-Pae-hu.iso

Frissítettem amit lehetett: (pl)
glibc-2.35
mpv-0.34.1
gftp-2.9.1
iptables-1.8.8-1.2

Az ellenőrzés során hibát nem mutatott, rendben működik, régi gépekhez is javasolt. Mivel huge kernel van benne, ezért cserélhető.
Itt: https://sourceforge.net/projects/puppys ... eyepup/32/

Egy kép:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (205.5 KiB) Megtekintve 4424 alkalommal

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt Fórumtagok!

Köszönjük az újdonságokat és egyúttal jöjjenek a Devuan-Chimaera puplet észrevételek:

32 bites változatról annyit, hogy eddig hibás dolgot nemigen találtam, és hogy mennyire jól sikerült, azt mi sem bizonyítja jobban, minthogy ezt a bejegyzést is egy 1 magos, 1700 MHz-es, 362 Mb RAM-al rendelkező, 16 éves (!!!) laptopról teszem közzé, egy olyan gépről, amivel netezni már inkább nem lehet.

64 bites változatnál eddig csak egyetlen, számomra érthetetlen dolog van, nem tudom, mi az oka: ez a változat először egy külsőleg USB-ATA átalakítóval csatlakoztatott régi merevlemezen volt, és akkor nem volt ilyen gond, de a dolgok úgy alakultak, hogy azt most másutt használom ezért ezt a pupletet áttettem egy pendrive-ra (meg másokat is). Amikor innen, pendrive-ról kéne bootolnia, a következőket írja ki:

booting puppy chimaerapup64 stb-stb-stb alatta a menu.lst ből kiemelt rész azaz (hd0,0) aztán alatta a kernel sortól ami neki van a menu.lst-ben, és jön a lényeg,

"Error 13: Invalid or unsupported executable format". Nyomjak egy billentyűt a folytatáshoz.
Ekkor legalább ismét kivezet a boot menübe, és mást választhatok.

Nem tudom mi akasztja meg, pedig mikor merevlemezen volt semmi gondja nem volt, legfeljebb az, hogy a képernyő a kisgépen (2 mag 4GB RAM) néha pár másodpercre elfeketedett. De az szerintem nem a rendszer hibája, mert ugyanez a kisgép ugyanezt teszi akkor is ha külső lemezről vagy beépítve is MX Linuxot bootol be.

Ti esetleg láttatok már ilyet? Ilyenkor mit lehetne tenni?

Összességében mindkét változat tök jó lett + a conky is már alapból többet mutat a naptárnál, de ezt ugye mindenki magának átalakítja ahol kell...

ÓRIÁSIAK VAGYTOK GYEREKEK ABBA NE HAGYJÁTOK!!!!!!!!!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Az új pendrive is ugyanúgy van formázva mint a régi?
Én arra tippelnék, hogy nem tudja rendesen olvasni esetleg... de ez csak tipp...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Jó estét!
Igen, itt is ext4 a partíció és itt is csak ez az egyetlen, minden ugyanaz. Még nézegetem a dolgot, úgy érzem nem valami nagy gond áll mögötte, mert a mellette lévő puppik rendben működnek.
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”