ImpPup64 9.6.1, K5.6.7 Uefi Hun/Eng, 2024, Március

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

ImpPup64 9.6.1, K5.6.7 Uefi Hun/Eng, 2024, Március

Hozzászólás Szerző: csipesz »

SZERKESZTVE: javított, 2024 márciusi anyagért ugorj, kérlek, ide:
viewtopic.php?p=10258#p10258

Üdv mindenkinek! Egy - már egy hónapja kész - Impish-Indri-Puppy 64 bites DVD-t szeretnék most végre publikálni, ez az időközben felszaporodó privát gondjaim miatt késett ennyit...
Mit is írjak, mit is írjak? Olyan, mint a többi csipesz-cucc, de egy picit mégis más :) ...
Integrálva az összes fontosabb(devx, kernel src, 32 bit libs, ilyen drv-olyan drv-amolyan drv sfs-ek a rendszerbe;
Ablakkezelő maradt a jwm, de két panellel, a felső csak az egérkurzor odahúzására bújik elő;
A (tőlem)szokásos multimédiás extrákkal, LibreOffice-szal és immár Wine-nal felszerelve; 3 böngésző van: Firefox, Opera, MyPal;
Mivel Impi-Puppin már nem működik a Pupradio alkalmazás, ezért ezt a PupTV-vel igyekeztem kiváltani, ez elég rendesen viselkedik, csak ennél a "betett" csatornák szerkesztése komplikáltabb, ezért igyekeztem stabilabb csatorna-címekkel felszerelni, nem olyanokkal, melyek cirka 2 naponta elavulnak.
Készítése közben egyetlen komolyabb kellemetlen meglepetés ért, mégpedig hogy a VirtualBoxot ebben a rendszerben egyszerűen képtelen voltam működésre bírni, Miközben hozzá képest plö a Qemu ragyogóan működik... úgyhogy ha valakinek sikerülne Impi alatt működésre bírnia a VBoxot, arra kérném, küldjön lépésenkénti leírást rulla, hogy' csinálta. Előre is köszi.
Még valami! A rendszer, mikor már van mentésfájlotok, NEM MENT AUTOMATIKUSAN kikapcsoláskor/újraindításkor, hanem rákérdez, hogy tegye-e? - erre figyeljetek oda.
A cucc innen tölthető le:
ImpPup64-9.6.1K5.6.7UefiHunEng2022JuliusCsipesz.iso, 4296,4 Mb(de ebből a rendszer sfs csak 3500 Mb, a többi csak némi telepíthető app-ok a DVD gyökérben, az EGYEB mappában):
https://drive.google.com/file/d/1tD2oD5 ... sp=sharing
és így fest a kezdő képernyő hagyományos 4:3-as monitoron avagy laptopon:
Screenshot4-3PCDesktopMonitor.jpg
Screenshot4-3PCDesktopMonitor.jpg (52.39 KiB) Megtekintve 1395 alkalommal
ScreenshotLaptop.jpg
ScreenshotLaptop.jpg (59.9 KiB) Megtekintve 1395 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 679
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: ImpPup64 9.6.1, K5.6.7 Uefi Hun/Eng, 2024, Március

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szervusztok - Impipuppi64 egy kis karbantartáson esett át; kinézeti módosítások, időközben elavult pár dolog kirúgása, néhány újabb berakása - ilyesmik.
Kapott ez is openbox/lxpanel ablakkezelőt - hiába, na, azt kedvelem a legjobban :) . Alapból ezzel indul, de pikk-pakk átkapcsolható jwm-re.
Egyetlen, általam észlelt komolyabb hátrányossága: már alig használható valamire a Puppy Package Manager... Más: bár jó pár fajtát kipróbáltam, nem találtam olyan Calibre alkalmazást, mely minden részében pöpecül működött volna, így kénytelen voltam egy vindózost telepíteni - az megy rendesen.
Csak úgy csöndben szólok, 64 bites puppy linuxok mezőnyében ez a cucc játékos hajlamú felhasználók számára egy elég jó válsztás lehet.
Nagy és kellemes meglepetés volt, hogy e rendszernél az Smtube hosszabb idő eltelte után is gond nélkül frissítette a jútúbdéelt vagy mi a frászt és MŰKÖDÖTT! - ezt fel kell írni a kéménybe korommal.
A bluetooth - legalábbis kedvére való adapterrel - működik rendesen.
Letölthető innen - ImpPup64-9.6.1K5.6.7UefiHunEng2024Marc.iso, 3838,3 Mb:
https://drive.google.com/file/d/1FuPNYC ... drive_link
ScreenshotImpi64Openbox.jpg
ScreenshotImpi64Openbox.jpg (53.97 KiB) Megtekintve 7 alkalommal
ScreenshotImpi64JWM.jpg
ScreenshotImpi64JWM.jpg (63.93 KiB) Megtekintve 7 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”