FossaPup64 9.5 K5.4.53 DVD verzió, Hun/Eng 2023, November

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

FossaPup64 9.5 K5.4.53 DVD verzió, Hun/Eng 2023, November

Hozzászólás Szerző: csipesz »

A 2023 NOVEMBERI ANYAGÉRT UGORJ KÉRLEK IDE:
viewtopic.php?p=10156#p10156

Üdvözlök mindenkit a hálisten' megjavult magyar puppy fórumon - Ezúttal egy angol nyelven induló, de természetesen legtöbb ízében magyarra átállítható Fossa 64 bit DVD verziót szeretnék megosztani Veletek; jó soká épült, majdnem 3 hetet kotlottam rajta, ennek ellenére maradt benne egy-két hibácska... - engem ezek közül csak a pcur egérkurzor-témaváltó elégtelen működése bosszant, mivel hibája a munkálatok folyamán keletkezett, kezdetben még jól működött és nem jövök rá, mi "tehetett be" neki, de mivel e hiba a rengeteg megbízhatóan működő progi mellett elhanyagolható jelentőségű, nézzétek el...
Más: a rendszerbe 4 féle böngésző van előtelepítve, de közülük csak a Waterfox kellően friss; a palemoon meg az opera kissé avíttasak, a palemoon-t egyszerűen csak hagytam békén, amit az alap fossában találtam - az opera esetén viszont újabb helyett az 58-as verzió alkalmazása tudatos volt: egyszerűen nem állhatom, hogy az újabb opera verziók mindent csak a hülye spot-ba hajlandóak csinálni! - az itt található változat viszont a /root/.config mappába ír(és így remastering esetén nem száll el az összes beállításom), és oda tölt le ahova én akarom.
A cuccot megosztottam a nemzetközi fórumon is, itt:
https://forum.puppylinux.com/viewtopic.php?t=5986
ott név szerint részletezem a fontosabb előtelepített alkalmazások áradatát.
Ebben a cuccban maradtam a jwm ablakkezelőnél, amiben viszont 2 aktív panel avagy tálca van, alul és fölül, de a fölső csak akkor bújik elő, ha az egérkurzort odavisszük.
Akit érdekel, itt találja az iso-t:
Fossa64Pup9.5K5.4.3DVDEditionEngHun2022MayCsipesz.iso - 4087,1 Mb:
https://archive.org/download/puppy_linu ... sipesz.iso
Mivel a FossaPup64 a remastering után "elfelejti" az asztal ikon-beállításait, ezért nyissuk meg a jwmdesk alkalmazást, az "asztal beállítások"-ban nyissuk meg az "icon layout", és ott csak nyomjuk meg az "Apply" gombot! Az "X" újraindulása után már egy letisztultabb desktop fogad minket:
Screenshot(1).jpg
Screenshot(1).jpg (122.38 KiB) Megtekintve 2344 alkalommal
Screenshot(2).jpg
Screenshot(2).jpg (119.95 KiB) Megtekintve 2344 alkalommal
Screenshot(3).jpg
Screenshot(3).jpg (121.27 KiB) Megtekintve 2344 alkalommal
Screenshot(4).jpg
Screenshot(4).jpg (109.16 KiB) Megtekintve 2344 alkalommal

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: FossaPup64 9.5 egy DVD verziója, Eng/Hun K5.4.53 2022 Május

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Kedves Csipesz!

Csak egy gyors próbára volt időm, frugál módban használtam az ISO kicsomagolásával és nospup 1.6 alól a Grub4dos telepítésével. A betöltés során a "copy to ram" kicsit sokáig tartott, előtte és utána gyorsan lépkedtek a sorok. Fényerőt tudtam állítani, hang volt elég fürgén működött. Volt wifi is, böngészőből fel tudtam menni a discordra :) Aztán néztem a processzor terhelést és 1-2% -os terhelés mellett a proci a max frekvencián pörgött, sajnos a frekvencia állító üresen nyílt meg, nem láttam benne értékeket. (lehet ugyanaz az eset van amit Janugsa az Impupnál írt) Próbálkoztam az Nvidia driverrel is, a menüben létrehozta a Xserver ikont, de nem tudtam munkára bírni. A Blender nem ismerte fel a videókártyát.

Virtuálboxban (6.0) win 10 alól próbálva a betöltés egyáltalán nem volt lassú, 1 processzormaggal sem, viszont a DosBox indításakor megbolondult, itt a htop csak 157 Mb memória használatot jelzett :)

Szóval jó sok minden van benne, de kernelt kell cserélnem, hogy munkára bírjam. Most nagy határidőim vannak kb 2 hét múlva szabadulok fel, akkor rászánok egy napot :)
Ha a https://sourceforge.net/projects/puppys ... /K-5.4.53/ mappában lévő zrdv-vel cserélem az eredeti iso fájlját, akkor fog valami borulni?

i7-es processzorral pedig a Doom2 nagyon király :) köszönöm, próbáljátok ki :)

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: FossaPup64 9.5 egy DVD verziója, Eng/Hun K5.4.53 2022 Május

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Kedves Csipesz!

Mindenek előtt köszönöm, hogy a kérésemre az 64K5.4.53 kernel lett az alpja ennek a kiadásnak. Sajnos azonban az (szülő) eredeti iso-val jól müködő nvidia driver itt hibára futott. Ezután próbáltam Grey kernelét 5.17.7 és a hozzá készített N vidia driverét, ezzekel jól működik és ez a kernel sokkal kevésbé pörgeti fel a processzort. Eddigi próbám során a Total Commander jelzett hibát.

Köszönöm.

Grey kernel:
https://forum.puppylinux.com/viewtopic. ... 189#p65543

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: FossaPup64 9.5 K5.4.53 DVD verzió, Hun/Eng 2023, November

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szervusztok; korábbi Fossa 64-es művemen módosításokat ejtettem meg, most magyar nyelven indul el, Opera böngésző frissebb, Kulusz féle tv player is van benne, waterfox helyett már firefox van, kodi, mivel előzetes beállításokkal kissé furán viselkedett, ezért azokat töröltem, így "szűzen" indul - de a /root/my-documents mappába mellékeltem hozzá két, fontosabbnak vélt addon-t; kábé ezek a nagyobb változások - rengeteg kisebb javítgatás-csinosítgatás mellett.
Letölthető innen:
Fossa64Pup9.5K5.4.3DVDVerzioHunEng2023NovCsipesz.iso, 3880,6 Mb:
https://drive.google.com/file/d/17sz417 ... drive_link
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (79.45 KiB) Megtekintve 918 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”