Tahrpup64 6.0.5(K3.14.54) DVD, 2024, Április

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Tahrpup64 6.0.5(K3.14.54) DVD, 2024, Április

Hozzászólás Szerző: csipesz »

SZERKESZTVE: 2024 áprilisi szerkóért ugorj, kérlek, ide:
viewtopic.php?p=10277#p10277

Szervusztok - elkészítettem egy dvd változatát a Tahrpup64 6.0.5-ösnek, ami éppenséggel nem egy mai darab, tudom... Tettem pedig ezt abból az apropóból, hogy kaptam ajándékba egy rendes szomszédomtól egy HP Compaq 6910p notebook-ot, ami azért már szintén nem egy mai csirke, de csinos és mindene mûködik, még az akksija is szolgál úgy 40 percet, ha nem netes videókat nézek rajta, - mert abban az esetben csak feleannyi ideig bírja; dual core 1,8 ghz procó, 2 giga ram, 945-ös intel videócsip, broadcom wifi(amit érthetetlen okból egy csomó puppy nem tud felismerni alapból), és még bluetooth is van benne...
No, egy ilyen tudású masinához szerettem volna összehozni egy kellemesen gyorsan mûködni képes, "all in one" pupletet, a választásom a tahr 6.0.5-ösre esett, és röpke kettő és fél hét kínlódás után itt látható a végeredmény!
Ez biztosan felismeri/kezeli a broadcom wifit, viszont bluetooth támogatást nem sikerült elérnem nála - ez azonban kábé az egyetlen komolyabb hibája/hiányossága. Az asztal mûködési sebessége nagyjából egy 64 bites Win 7-esének fel meg...
E mûben 4 különböző böngészőhöz nyúlhat az érdeklődő: Firefox, Waterfox, Opera, végül a Wine-os cuccok közül a Mypal. Van benne Java, Libreoffice 7, Virtualbox, Kodi, Wine - hogy csak a fontosabbakat említsem.
Devx és kernelforrás sfs-ek tartalma integrálva e rendszerbe, tehát ezeket erre már nem szükséges többé felcsatolni.
A DVD mérete 2869,8 Mb de ez nem mind a rendszer sfs-ben van - az iso-ban a rendszeren kívül elhelyeztem még pár száz Mb nvidia drájvert is.
Letölthetitek innen:
https://drive.google.com/file/d/1PN4-up ... sp=sharing
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (84.79 KiB) Megtekintve 2342 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Tahrpup64 6.0.5(K3.14.54) DVD, 2024, Április

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hejhó!
Eljött ennek a Tahrpup64es felülvizsgálata eredményének közzétele is; jó sok mindent lehetett rajta csinálni, többek közt:
Tickr-t, Waterfox-ot kidobtam, Firefox, Opera frissült, Wine is egy kicsit, pár játék, doksikezelő, egy-két rádiózó/tévéző app bekerült, hát a szokásos dolgok...
Tettem még egy kísérletet bluetooth-támogatás kiépítésére, de ezen a 64 bites Tahr verzión egyszerűen nem ment(nekem legalábbis) - sajnálom.
Viszont ez a rendszer igen jól visekedik, ha játékokat akarunk indítani vele - mind linuxos, mind vindózos viszonylatban. És az se rossz dolog, hogy az újabb veziójú Kodik többnyire befuccsolnak egy intel 945 videócsipes laptopon, az ebben lévő 17 pont akárhanyas viszont - még ha nem is full-extrákkal - de megy.
Sikerélmény volt viszont, hogy dacára annak, hogy ez a rendszer - amelyhez eskü' a legócskább mpv médialejátszó szerezhető csak be, ami valaha létezett - mindent elkövetett, hogy Kulusz TV-nézőkéje nehogy működhessen rajta, ennek ellenére egy wget-cserével, meg egy, a precíz puppikhoz készült 32 bites mpv segítségül hívásával csak sikerült beindítani az alkalmazást! - az eredeti, bénácska 64 bites mpv is maradt a helyén, a precízből való mpv pedig "mpv32" néven került be a /usr/bin mappába, Kulusz szkriptjébe pedig beírtam ugyanezen a néven első médialejátszóként; és így megy. Hehhe.
Na más most nem jut eszembe...
Letölthető innen - TAHR64-6.0.5K3.14.54HunEng2024AprCsipesz.iso, 2874,9 Mb:
https://drive.google.com/file/d/1SZwh4f ... drive_link
(Az iso-ban található 3 drb Nvidia driver-telepítő is.)
1Screenshot4per3asSamsungMoncsisAsztaliMasinan.jpg
1Screenshot4per3asSamsungMoncsisAsztaliMasinan.jpg (88.01 KiB) Megtekintve 81 alkalommal
2Screenshot16per9esKisDellLaptopon.jpg
2Screenshot16per9esKisDellLaptopon.jpg (77.27 KiB) Megtekintve 81 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”