Puli 6.2

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Audio alkalmazások

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak,

Feltöltöttem a sourceforge repóba egy néhány audio appot. Tesztelve a Pulival, de remélem, a többi Xenial alapú puplettel is működnek:

* audacious (konfiguráltam és hozzáadtam egy feljavított schpn.sf2 hangmintát)
* swami
* polyphone
* midieditor

(a két utóbbit kiegészítettem az alap Puli mellé szükséges qt5 könyvtármodulokkal)

Letölthetők innen: https://sourceforge.net/projects/puppys ... /packages/


Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Puli 7.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak!

Újévre megérkezett a Puli 7.2 verziója.

Részletes információ a http://smokey01.com/gjuhasz/olvasdel-720.html linken. Angol nyelvű leírás és fórum a murga-linuxon: http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=96964

Főbb újdonságok:

* A postXload lehetőségek bővítése
* Sok alkalmazás tesztelése és feltöltése ide: https://sourceforge.net/projects/puppys ... /packages/
* Referenciák frissítése
* Hibajavítások


Boldog Új Évet, jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

BÚÉK!

Köszönöm szépen az első meglepetést! :D

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Kedves GJuhász!

Elsőként is B.U.É.K :)

Sajnos nálam a 7.2 64 bit nem találta a hálózatokat, elindult a N145 netbookon és az Asus vx550x-en is. Gyors, szépen fut :) ugyanezeken e gépeken a win7 és win 10, illetve a csipesz féle bionic64 felismerte a hálózatokat.

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves fkorneli,
fkorneli írta:Sajnos nálam a 7.2 64 bit nem találta a hálózatokat, elindult a N145 netbookon és az Asus vx550x-en is. Gyors, szépen fut :) ugyanezeken e gépeken a win7 és win 10, illetve a csipesz féle bionic64 felismerte a hálózatokat.
Ethernet vagy wifi hálózatod van?
Mi a belső wifi kontroller típusa?
Próbáltad külső usb wifi stickkel?
Próbáltad a Network Wizard-ot?
Próbáltad az újabb kerneles vmlinuz/zdrive párossal? Az 5.0.1 és 5.0.7 verziók elérhetők itt:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... _Jan2020/

Sajnos nem ismerem a felsorolt géptípusokat, de igyekszem segíteni ha a fentiekre válaszolsz.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Kedves G Juhász!

Elnézést nem fogalmaztam elég szabatosan :)

Wifi hálózatokról van szó, az első próba a munkahelyemen volt és már indulnom kellett, ezért nem mentem bele a részletekbe. Most itthoni UPC modemmel sikerült csatlakozni. Az első elinduláskor itt is az a sárga hátterű figyelmeztető szöveg fogadott, hogy "nem találtam hálózatot" (nem tudtam képernyőfogóval elcsípni). Majd az történt mint a munkahelyen a jelszó megadás után többször próbálkozott,3x szor jelent meg a figyelmezető ablak, hogy kapcsolódni készül, majd kiírta, hogy sikertelen a csatlakozás.
Készítettem mentésfájlt és újraindítottam, újraindulás után nem volt figyelmezetető ablak és sikeresen csatlakozott a wifi hálózatra.
Aztán setup menü puppy csomagkezelőt indítottam, itt kettő qpet van a menűben, az alsó frissíti magát, amiből ebből az Operát választottam: ennek hibaüzenete :

there's an odd install bug with opera that requires
you to download the .deb first before installing.
so choose the 'save file' not 'open with'

once downloaded, just left click on it to install.

click ok to download opera
betartva az instrukciókat az Opera települt, róla írok. :)



A sreeny használatakor az alábbi hibát észleltem: ha nem a full sceen opciót, hanem az ablak opciót válasszuk, akkor a kijelölt részt feketére "festi".

A SimpleSreenRecorder a multimédia menüben kétszer szerepel, egyik sem indult el nálam.

boot idő 01:25, alapjárat 5% CPU és 125 MB memória, a csatolt képen a htop, a feladatkezelő és a screeny is fut ezért magasabbak az adatok.
Csatolmányok
capture28423.png
capture28423.png (1.46 KiB) Megtekintve 6623 alkalommal
capture27757.png
capture27757.png (685.95 KiB) Megtekintve 6623 alkalommal
capture26399.png
capture26399.png (279.46 KiB) Megtekintve 6623 alkalommal

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves fkorneli,
fkorneli írta: 2020.01.04. 20:43Wifi hálózatokról van szó, az első próba a munkahelyemen volt és már indulnom kellett, ezért nem mentem bele a részletekbe.
A munkahelyemen nekem is zűrös a csatlakozás. Saját gép esetén alapesetben Guest wifit kell kérnünk, be kell írni a rendszergazdától kapott júzernevet és jelszót, és csak utána látjuk az internetet, az intranet hozzáférés persze le van tiltva. Szerencsésebb esetben van lazább céges WPA/WPA2 PSK és azt a protokollt választva beenged a céges felhasználónévvel és jelszóval plusz egyéb biztonsági cuccokkal (token) az intranetre is.
Most itthoni UPC modemmel sikerült csatlakozni. Az első elinduláskor itt is az a sárga hátterű figyelmeztető szöveg fogadott, hogy "nem találtam hálózatot" (nem tudtam képernyőfogóval elcsípni). Majd az történt mint a munkahelyen a jelszó megadás után többször próbálkozott,3x szor jelent meg a figyelmezető ablak, hogy kapcsolódni készül, majd kiírta, hogy sikertelen a csatlakozás.
Készítettem mentésfájlt és újraindítottam, újraindulás után nem volt figyelmezetető ablak és sikeresen csatlakozott a wifi hálózatra.
Ez általában így van az első csatlakozásnál. Ha az env-<macaddress> -ben elmentett mentésfájl(ok) alapján sokadszorra is OK, akkor ezt a szupport témát ezek szerint megúsztam... :D
Aztán setup menü puppy csomagkezelőt indítottam, itt kettő qpet van a menűben, az alsó frissíti magát, amiből ebből az Operát választottam: ennek hibaüzenete :

there's an odd install bug with opera that requires
you to download the .deb first before installing.
so choose the 'save file' not 'open with'

once downloaded, just left click on it to install.

click ok to download opera
betartva az instrukciókat az Opera települt, róla írok. :)
A Puli csak a "gyári" .deb stb böngésző telepítőfájlokat szereti, kivéve a Firefox-ot, aminek nincs igazi telepítője, ezért kellett körétenni a szokásos Puppy környezetet (a Pulihoz pl. itt egy Firefox csomag: https://sourceforge.net/projects/puppys ... packages/ . Az Operánál a csomagkezelő is kiakadt.
A sreeny használatakor az alábbi hibát észleltem: ha nem a full sceen opciót, hanem az ablak opciót válasszuk, akkor a kijelölt részt feketére "festi".

A SimpleSreenRecorder a multimédia menüben kétszer szerepel, egyik sem indult el nálam.

boot idő 01:25, alapjárat 5% CPU és 125 MB memória, a csatolt képen a htop, a feladatkezelő és a screeny is fut ezért magasabbak az adatok.
A screeny és a SimpleSreenRecorder az összes gépemen jól működik. Lehet, hogy Nálad a video driverrel akadnak össze. Próbáld a Kulusz által írt szkriptet: https://skamilinux.hu/screen-recorder-by-kulusz/ (és a magyar Puli változatot ;) ) , hátha azzal jobb eredményre jutsz.


Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Puli 7.3 - iskolai verzió

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak!

Ezekben a járványos időkben a legtöbben otthonról dolgozunk, beleértve az iskolás fiatalságot is. Nálunk pl. két felnőtt és három gyerek osztozik a sávszélességen, és napközben egyszerre zajongunk az összes szobában, konyhában stb.

Sok családban okoz gondot, hogy nincsenek megfelelő eszközök, ráadásul a munkáltatók és az iskolák nagy része a legújabb Windows-t preferálja. Persze nem mindenütt van annyi hadra fogható gép, amennyi a felnőtteknek és a gyerekeknek egyidőben kellene a kollégákkal / tanárokkal való távmunkához, távoktatáshoz.
Ha van is elég hardver, ezeknek a gépeknek egy része régi, esetleg nincs rajtuk Windows 10, és talán már winchester sincs bennük. A másik véglet, hogy lenne ugyan valamilyen csoda-laptop, de az az apuka vagy a cég vagy a szomszéd féltett kincse. Ezért ( a szülői munkaközösség szerint) sok gyerek a mobilján dolgozik (és két iskolai feladat között a játékokat futtatja).

Vettem tehát egy nagy levegőt, és az amúgyis kiadásra váró Puli 7.3 alapjaira készítettem egy iskolai verziót, kifejezetten a fent említett van-de-mégsincs gépeken való futtatásra - amit ezúton tisztelettel bejelentek ezen a fórumon is.

A 7.3 főbb újdonságait majd egy későbbi posztban leírom, az iskolai változatról egyelőre annyit, hogy az installálás megkönnyítése végett a Puli a legfontosabb hozzávalókkal együtt egy lépésben kerül a pendrájvra (az install anyag mérete emiatt kétszerese a szokásosnak).

Az alábbiakat a szülőknek/tanároknak szóló levélből másoltam ide, a szöveget persze nem linux-guruknak szántam, bocs:

======================

(...)

Az installálás és a működés részletes leírása ezen a linken található: http://smokey01.com/gjuhasz/olvasdel-730.html de elérhető a Súgó ikonra kattintva is a Puliból.

A Puli 7.3 olyan 64-bites számítógépen fut, amely:

* USB eszközről bootolható (ezt a BIOS-ban kell ellenőrizni / beállítani)
* Legalább 2 GB memóriája van (a Teams használata miatt, de javasolt a 4 GB).

Az internet-csatlakozáshoz vezetékes (Ethernet) vagy Wi-Fi interfészre van szükség. Ethernet esetén a hálózatra való kapcsolódás automatikus.
A gépen lévő operációs rendszert nem használja, az adatokba nem néz bele, semmilyen nyomot nem hagy, ezért akár háttértároló nélküli gépeken is ugyanúgy működik.

Az USB boot eszköz (legalább 4 GB-os USB pendrájv) előkészítését célszerű egy Windows-os gépen végezni a fenti linken lévő leírás első fejezete alapján. Ehhez két fájlt kell a Windows gépre letölteni:

* egy pendrájvra installáló programot: LinuxLive USB Creator (LiLi), ami pl. innen tölthető le: http://www.smokey01.com/gjuhasz/LiLi
* a Puli iskolai verzióját ( https://sourceforge.net/projects/puppys ... p/download ).

A LiLi program bekéri a (kibontatlan) Puli7_iskola.zip fájlt, majd néhány perc alatt elkészíti el a bootolható anyagot. A pendrájv korábbi tartalma elvész.

Ai iskolai használatra szánt pendrájvra automatikusan felkerül az MS Teams (jobbklikk menű -> hálózat -> MS Teams kiválasztásával indítható), a Firefox böngésző, az OpenOffice irodai programcsomag és egyéb hasznos kiegészítők.

(...)

======================

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

Az iskolai verzió folyamatosan frissül. A legutóbbi frissítés dátuma 2021 március 7. A részleteket a fórumszál aznapi bejegyzése tartalmazza.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gjuhasz 2021.03.08. 10:32-kor.

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 7.3 iskolai verzió - bugfix

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak!

Sajnos bent maradt két hiba :oops: az április 24-én bejelentett iskolai verzióban:

* Elfelejtettem kijavítani a simple_network_setup sebezhetőségét (a korábbi Puliknál ezt megtettem).
* Bent ragadt néhány elévült adat különböző wifi routereimről, ez a többiek számára nehezítette a saját routerek automatikus felismerését.

Feltöltöttem a javított Puli7_iskola.zip fájlt az előző hozzászólásban megadott linkre.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Kedves @gjuhasz Fórum Kartárs,
meg fogom nézni, mert - ha jól gondolom - ez akár a korábban Sulipuppy néven futott fejlesztés egyik mostani megtestesülésének (tudom, hogy kissé képzavar, mivel a szoftver nem egy kézzel fogható dolog...) is tekinthető.
Utána majd be is számolok róla.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”