Köszönet

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Köszönet

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Köszönöm, Kami, hogy megcsináltad ezt az oldalt, és újraindulhatott ez a közösség. Remélem, a másik vonal is csak időhiánnyal küzd.
Van egy pár olyan dolog, ami nélkül nem érzem magam annak, aki vagyok.
Ilyen a Puppy Linux.
Lehet, ez másnak hülyeség, meg lehet, hogy motorozok, az is. Vagy akármi, több példát nem hozok.
De e linux körül olyan jó kis társaság gyűlt össze, hogy - remélem, nemcsak nekem - napi egyik első dolgom volt átolvasni a fórumot, megnézni, ki és mire jutott önként vállalt dolgában.
Soha, senki nem bántott senkit.
Jól elvoltunk itt, a magunk nem túl tágas, de mégis, nekünk szép virtuális világában.
És most megint lehet tökölgetni ezzel-azzal, van valami a napi ökörségeken túlmutató cél, biztosan értitek, mire gondolok.
Lehet röhögni, lehet könnyeket ejteni, mindegy.
Na, hát ezért köszönöm!

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: azami »

Teljes az egyetértés jól megírtad! :D Aki volt a régi fórumon tudja miről beszélsz, az újaknak meg sok örömet, a Puppyhoz és a fórumhoz!
( A másik fórumban nem bízom....)

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Ó... köszönöm, de ezzel én is így vagyok és nekem is fontos volt.
Az én legnagyobb bajom a csomagok hiánya és az információk.

Többen is használják aktívan itt a lakóhelyem környékén mostmár a puppy t- is és megállítottak,
hogy figyu mán te kami, én ezt felraktam anyuéknak, tesóméknak,
gyors is meg minden de a skype, azt nem találtam, ami volt az régi meg nem magyar,
a kreszt fel kellene rakni, mert tanulni kell a tanfolyamra...

Hát muszáj volt egyrészt ezért, a másik,
most sokáig ment egy 100 mb xp sp3.
Ahogy napi rendszerességgel kellett sürgősen gmail, hivatalos ügyben eljárni,
önéletrajz gyorsan, facebook keresés, üzenetek, na akkor jöttek a bajok.

Már oda eljutottam, hogy ha a facebook meg volt nyitva, vagy gmail, más már nem is futott,
sőt, még az is csak töltögetett összevissza....
Se új magyar puppy, se hírek, hát gondolotam, elég volt.

Mondjuk ettől sokkal több időm nem lett, de legalább a lényeg megvan már!
Én köszönöm a részvételt és az információkat !
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Én is csak köszönettel tartozom az új lehetőségért, s noha a régi fórumon nem voltam actív,(regisztrált tag) ide kros54 útmutatása alapján sikerült bekerülnöm.
Régóta használok a windows mellett Puppy-kat, utóbbi időben már nem indítgattam el, főleg, amióta a régi fórum sajnálatos véget ért. Sok dolgot, a kezelést, meg a többit is (pl. hogyan kapom vissza a frisbee telepítése és törlése utáni eltűnt hálózati ikont, meg hogyan hozzam vissza az eltűnt hálózati kártyát!) újra kell már szinte tanulni, - ami nem baj, hiszen anélkül megáll az élet - de van ami már örökre megmaradt, és ez a jó dolgok utáni keresés-kutatás szenvedélye, mondom ezt 57 évvel a hátam mögött, még akkor is, ha ezért szűkebb környezetemben is csak megmosolyognak azok, akik már nem tudnak kitörni a rájuk erőltetett sablonos világból. Sajnos hardverileg már nem jól állok jól, (lassan gyűlik össze az új gép ára) ezért is nem tudom a tahr-t sem kipróbálni, a kis(megmaradt-matizsálemi s478-as Asrock) gépen pedig csak a régi kernelü (NoPAE-s) verziók mennek, hála istennek a Precise 571 az még igen!!! Szóval nagyon nagy köszönet a fórumért!

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hardverileg én sem állok jól, van egy fos, egy majdnem fos laptopom, az egyik alaplap hibás a másikban nincs billentyűzet de van 500 mb ram, ebből 64 mb a videókártyának, szúval 400 mb, meg egy egészen fos asztali gép, de az már egészen jónak számít az eddigi gépeimhez képest...

Kipróbálni, az nem ezen múlik.
Én ezeken használom.
Az új Tahr puppy nálam még gyorsabb.
Jelenleg 4 rendszer van a laptopon: precise 5.7.1, puppy 383, android 4.4, Tahr 6.0

HA csinálsz új bejegyzést a grub menübe, akkor futnak egymás mellett szépen.
:) ;)
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nem értettél meg, vagy én nem magyaráztam pontosabban. Tehát az s478-as Asrock gép maximum 2Giga memóriát tud kezelni a két memóriafoglalata okán, foglalatonként max:1Giga mérettel. A Bios-ban van ugyan bekapcsolható 32 bites memória kiterjesztés, de ennek ellenére a PAE-s kerneleket nem tudja teljes mértékben kezelni. Ez abban merül ki, hogy bár a PAE-s kernelü telepítő elindul, és szépen kiírogatja a dolgokat a képernyőre, egy bizonyos pontnál, ahol egy memóriával rendelkező eszközt kell megszólítania, rendszerbe illesztenie, szépen elhasal, megfagy!! Ez jellemzően nálam a live cd indulásakor a videókártya lekérdezésekor szokott megtörténni, van amikor eljut a videó-beállító részhez, és van, amikor még addig sem! És ez nem a videódriver hiánya!!! - ugyanis, ha van egy Puppy-s verzió, amiben tökre azonos a PAE-s és a NonPAE-s kivitel -a kernelen kívül, memóriakezelés!-(és bennük ugyanazon alap videódriverek!!) - ilyen rendszer a Precise 5.7.1-es két (PAE-s és NonPAE-s)verziója pl. - akkor míg a NonPae-s verzió simán elindul a live cd-ről, és telepíthető, majd a merevlemezről elindítható, addig a PAE-s verzió a már említett módon megakad, és a Live cd-ről nem megy tovább, és nem települ fel a gépre. És ezen az sem segít, ha az iso-ból kiveszem az sfs filét, és a merevlemezről húzatom/bootoltatom be, a helyzet teljesen ugyanaz, nem is lehet más, hiszen ugyanazt a kernelt indítom el, csak másképpen, mintha azt a live/telepítő-cd-ről tenném. És ebben semmi szerepe nincs a menu.lst-nek, itt alapvetően a két kernelrendszer eltérő volta a hiba okozója, vagyis ezen a gépen csak a NonPAE-s verziók életképesek, ezért a kros54 által bemutatott Tahr PAE-s verziót - bár nagyon kiváncsi vagyok rá - de nem tudom nálam teljes működésre bírni, elindulni elindul ugyan, de a problémás memóriakezelési részhez részhez érve leáll, kifagy, ennyi van sajnos ennél a gépnél. Amúgy ugyanígy jártam egyes Ubuntu/Xubuntu és a Linux Lite verziókkal is, azokból is csak a NonPAE-s verziókat tudtam használni, ez van, sajna.

Amúgy a menu.lst-ben nálam éppen három rendszer indítható jelenleg, a Retró 5421-es Puppy-erről vagyok éppen - a Precise Hu 5.7.1-es, és a Precise Angol 5.7.0-as verzió, természetesen csak NonPae-s kivitelben. Ennél jobban nem tudom elmagyarázni...bocs nem tanult szakmám az informatika... :(

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Részemről is köszi :)
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ez sem ma volt...
(Takarítottam a gmail-es fiókomat, és ott találtam.)
puppy.JPG
puppy.JPG (46.28 KiB) Megtekintve 5377 alkalommal

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Váó!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Dűne-univerzum, 1-14. kötet: https://yadi.sk/d/CBiGRS0ECW184g
Még több, benne ezek is: https://yadi.sk/d/K1KHIDUuApCd2Q

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”