SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Pfeco frissítette a focalpup 9.0.0 (ubuntu)
és a bullseypup 9.0.0 puppykat (debian). November 23 dátummal.
Feltett beowulfpup-8.0.0-k4.19-Woof-CE nevü puppyt is (devuan)
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves "pfeco"!

A BullseyePup-ot kipróbáltam egy régi P4 laptopon 1 GB ram mellett. A kernelt természetesen lecseréltem egy K-3.14.20-as nopae-ra. Rendben elindul, még a legújabb Firefox is működik vele, de én a PaleMoon-27.9.5-öt, vagy hasonlót javaslok hozzá. A YouTube alacsony felbontás mellett használható. A kernel választásom nem volt szerencsés, mert a cpu alapban is 100 %-on fut. Másikat kell keresnem hozzá. (Természetesen a merevlemezen van swap-partícióm, a kevés ram végett kell)
Tehát használhatóvá tehető régi gépre is!!!

P4 1,7 GHz
1 GB ram
Ati x200

Ugyanakkor, ha lehet, légy szíves tedd fel nekünk a többi devx-t is (én csak kettőt találtam meg).

Már itt is elérhetők: https://sourceforge.net/projects/puppys ... k-Woof-CE/

Még egyszer köszönöm szépen őket. :D :D :D
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (139.56 KiB) Megtekintve 6398 alkalommal

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Kedves "ticoo1"!

Elérhető még két Puppy SK Woof-CE tesztelésre a Devuan AsciiPup-7.0.0 és az Ubuntu EoanPup-8.0.0
32bit k4.19 pae huge kernelesek.
asciipup.jpg
asciipup.jpg (48.63 KiB) Megtekintve 6365 alkalommal
eoanpup.jpg
eoanpup.jpg (41.43 KiB) Megtekintve 6365 alkalommal
és a többi devx fájl is (BullseyePup,FocalPup,AsciiPup,EoanPup)
itt https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Más
Kérném a közösség véleményét az elkészültek közül melyik kettő alapverziót
érdemes tovább fejleszteni egyenlőre csak 32bit-en.
Köszönöm.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Asciipup 7.0.0
-hardinfo nem indul- ppm-ből újratelepítve jó.
-abiword nem indul- libenchant.so.1 szimlink libenchant.so.1.6.0 kellett
loptam egy dpupbuster-ből őket.
-ffconvert nem indul.
-qtweb browser nem indul (van egy portable változatom az jól megy).

SMplayer, smtube, deadbeef, mpv és yradio telepítve és működnek.
Tűzfalikon, cpu temp tálcára telepítve. Pwidgets conky telepítve.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm szépen! :D :D :D

Már csak a devx_beowulfpup hiányzik.

"...melyik kettő alapverziót érdemes tovább fejleszteni egyenlőre csak 32bit-en"... szerintem az egyik a "bullseyepup", a másik a "eoanpup". (De hát önző vagyok :mrgreen: )

Ha mégis rászánod magad a 64 bitre, akkor én azokból is ezeket javaslom. Persze mindenkinek más az ízlése....


NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ezért jelenik meg az adrv_nospup_1.0.sfs-ben, annak a felcsatolása után az sfs-ben lévő lévő simplescreenrecorder program többször is a puppy Multimédia menüpontjában!
Ez van jelenleg a kérdéses alkalmazás simplescreenrecorder.desktop fájljában:

[Desktop Entry]
Type=Application
Name=SimpleScreenRecorder
Comment=A feature-rich screen recorder that supports X11 and OpenGL
Comment[fr]=Un captureur d'écran complet qui supporte X11 et OpenGL
Icon=simplescreenrecorder
Exec=simplescreenrecorder --logfile
Terminal=false
Categories=AudioVideo;Video;Recorder;Qt;
Keywords=screen recorder;screencast;live streaming;

Jól látható, hogy a Categories-nél több kategória megnevezés is szerepel, emiatt az említett menüpontban többször is meg fog jelenni az alkalmazás indítható bejegyzése, annak ellenére, hogy az Applications-ban csak egyetlen simplescreenrecorder.desktop nevű fájl van.

Javítása egyszerű:

Categories=AudioVideo

-csak egyetlen kategória megnevezés legyen ott, és ezek után már csak egyetlen indítható bejegyzés lesz a puppy Multimédia menüpontjában-

Ennek oka, a puppy menüfelosztása kissé eltér az Ubuntu-tól, így itt nincs az Ubuntu-ban megszokott széles, szalagos többlépcsős menü, több menübejegyzéssel, több menüpontból is indítható egyetlen programmal.
Ugyanez vonatkozik más programokra is, ahol a Categories-ben több bejegyzés szerepel, az a puppy menüben duplázáshoz, triplázáshoz vezet. Ráadásul is eleve felcsatolható sfs-ről van szó, így a javításhoz sajnos ki kell bontani a kérdéses sfs állományt, megkeresni a simplescreenrecorder.desktop nevű fájlt, kijavítani benne a Categories= ben most benne lévőket. (csak az AudioVideo kategórianév maradjon meg, a többit törölni kell) Ezután az előzőleg kicsomagolt, majd javított könyvtár szerkezetből ismételten sfs-t kell gyártani.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Pfeco Ascii 7.0 puppy dec 11 frissített iso-t is kipróbáltam.
Eddig ezen már hibát nem találtam.
Találtam az applications mappában nem élő maradványokat (Kingsoft, matroska, libreoffice,
mkv…., wim). De ezek hibát nem okoznak.
Talán a tűzfal ikont kellene rakni rá.

Telepítettem rá cpu hőjelzőt, tűzfalikont, mpv, deadbeef, smplayer, smtube, kaku, yradio,
libreoffice.sfs, pwidgets conky, kernelt cseréltem mert a hőt és a fordulatot az eredeti nem jelezte a conkymban.
Egy átlagos gyorsaságú puppy lett belőle, stabilnak tűnik. De a használat során derül ki.

Most a végén jutott eszembe, hogy a magyar nyelvi fájlt nem telepítettem, de már nem merem, mert
az előző verziónál is a végén telepítettem és összekavarodott. Majd legközelebb.

2 magos processor, 4 GB ram, frugal telepítés winchesterre mentés választhatósággal, ntfs partícióra.
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (193.82 KiB) Megtekintve 6167 alkalommal

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Talán a tűzfal ikont kellene rakni rá.
Köszönöm janugsa az észrevételeket a most feltöltött
bullseyepup,asciipup,eoanpup verziókban már van tűzfal,cputemp,vágólapkezelő.

A pwidgets-t próbaképpen a bionicpup-8.0.0-ba, de nem egyszerű Woof-CE-vel beépíteni úgy hogy jól működjön.
bionic-pwidgets.jpg
bionic-pwidgets.jpg (66.46 KiB) Megtekintve 6148 alkalommal
Most a végén jutott eszembe, hogy a magyar nyelvi fájlt nem telepítettem, de már nem merem, mert
az előző verziónál is a végén telepítettem és összekavarodott. Majd legközelebb.
A nyelvi beállítást addig célszerű változtatni amíg az asztalt nem vátoztatjuk meg ezért legjobb az elején,
később már problémat okoznak az /usr/share/sss kőnyvtárban levő honosító fájlok.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Elérhető a 2. javítás a nospup-1.0 -hoz:

https://sourceforge.net/projects/puppys ... /1.0/mod1/

REAMDE.txt itt is mellékelve van.

Sorban a második patch... ha használatba vesszük a pupletet, ne felejtsük konfigurálni is kell pl.: Alapértelmezett alkalmazás választóval valamint az Asztali ikonok beállításainál a meghajtó ikonok elhelyezkedését!

Az iso használatba vételekor vegyük figyelembe, hogy az adrv sfs és fdrv sfs is kell(het)!
Alkalmazzuk sorrendben a patch-eket, és készítsünk mentésfájlt is frugal használat esetén!
Bármely probléma esetén Discord-on keresztül vagy itt a fórumon lehet visszajelezni.
Továbbá KuLuSz kolléga felhomályosított róla, hogyha a gnome-mplayer -be a kimenetet ALSA-ra tesszük, és kivesszük a pipát az allow only one instance opcióból, akkor futnak több példányban is anélkül hogy összefagyasztanák egymást.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”