UpupDD 19.04 32bit Pae(K4.9.163) V.2, 2020 Május

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

UpupDD 19.04 32bit Pae(K4.9.163) V.2, 2020 Május

Hozzászólás Szerző: csipesz »

SZERKESZTVE: hello, midenki! Második kiadás kicsivel lejjebb!
Sziasztok. Végül csak csináltam egy remastert a Upup diszkódingóból is - csak úgy, hogy legyen egy ilyen is... A szokásos ilyen-drv, olyan-drv sfs-ek, valamint a devx sfs egy nagyobb része integrálva vagyon a rendszerbe. Először egy Iron böngészővel akartam szerelni, de akkor képtelen lettem volna a CD méreten belül maradni, így aztán végül egy friss Palemoon 28 pont valahanyas verzió került bele. Kinézete, tartalma a tőlem megszokott, egy újdonságot, egy linuxra készült Photofiltre alkalmazást kivéve.
Letölthető innen:
UpupDD32BbitRemasterEngHun2019SeptCsipesz.iso, 674,1 Mb
SZERKESZTVE: ez a link megszűnt, a második kiadás linkjét lejjebb, annak posztjában megtalálod!
DiscoDingo32bitScreenshot.jpg
DiscoDingo32bitScreenshot.jpg (50.85 KiB) Megtekintve 6238 alkalommal
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2020.05.04. 02:21-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UpupDD 19.04 32bit Pae(K4.9.163) remaster, 2019 szept.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm szépen! :D :D :D

Már nézem is.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: UpupDD 19.04 32bit Pae(K4.9.163) remaster, 2019 szept.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Nagyon szívesen, ticoo1; és ha már a murgán válaszolnom kellett, mitől hízott fel ekkorára, Nektek is ideírom:
fdrive, zdrive, DEVX sfs-ek integrálva lettek a rendszerbe;
Plusz:
Openbox/Lxpanel windowmanager, Desksetup, Bleachbit system cleaner, Psensor, Dosbox, Edit mo, Edit sfs, lxterminal, Pwidgets, X-Virtual keyboard, Djview, Photofiltre LX Studio, TakeAShot, FBReader, Palemoon 28.7.1, Tickr RSS-olvasó, Guvcview, MPV mediaplayer, Pupradio, Simple GTK Radio, Simple Screen Recorder, VLC Mediaplayer, végül egy Wine 3.18, plusz a felsorolt szoftverek egy részéhez az összes függőség. - ja, meg flash plugin...

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UpupDD 19.04 32bit Pae(K4.9.163) remaster, 2019 szept.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves "csipesz"!

"Végig szaladtam" rajta. Ahhoz, hogy részletesen átbogarásszam, természetesen sok időre van szükség (képtelenség egyik pillanatról a másikra ezt megtenni a programok sokasága végett, hál' istennek :D ).

Írtad, hogy a CD mérete végett a böngésző PaleMoon lett. Én megnéztem a többi böngit is, hogy hogyan teljesítenek. Tökéletesen működik a Firefox, a Chromium, az Iron, a Vivaldi, a Slimjet és a SeaMonkey is, akár egyszerre is használhatók, nem zavarják egymást, s nem akad meg a Dingo. Persze ez már az "élvezkedés netovábbja". :mrgreen:

A HuBi-pup32 Packages-ében lévő böngészőket telepítettem.

Egy apróság, nekem nem sikerült a magyar billentyűzet beállítása. Hiába váltottam át, Ő nem akarta megtenni.

Képekben:
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (147.6 KiB) Megtekintve 6197 alkalommal
Screenshot(1).jpg
Screenshot(1).jpg (138.99 KiB) Megtekintve 6197 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: UpupDD 19.04 32bit Pae(K4.9.163) remaster, 2019 szept.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

... nekem nem sikerült a magyar billentyűzet beállítása. ...

Kép

És ha a sima -hu- helyett a -hu-101- bill. beállítást választod, úgy sem jó?

Kép

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UpupDD 19.04 32bit Pae(K4.9.163) remaster, 2019 szept.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi!

Sajnos nem, de ezt könnyen megoldom. Csak a kiválasztás után nekem nem vált ált. Egyedi gond.

k(n)andi
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019.01.16. 01:02

Re: UpupDD 19.04 32bit Pae(K4.9.163) remaster, 2019 szept.

Hozzászólás Szerző: k(n)andi »

Üdvözlet!

A hagyományos program-bóséggel jelentkeztél ebben az átdolgozásban is. Nagyon köszönöm! (A Tahr64 6.0.5 a kedvencem.)

Ebben a pupletben is sikerült a memória fogyasztást minimalizálnod. Szinte hihetetlen, hogy egy új rendszer képes kb. 120 MB alap-memóriával indulni.

Nekem nem volt gondom a billentyűzet beállítással.

Működési hiányosságot még nem tapasztaltam, de a tesztelés folyamatban van.

Még egyszer köszönöm!
Csatolmányok
A beállítás.
A beállítás.
model.jpg (43.42 KiB) Megtekintve 6089 alkalommal
próba.jpg
próba.jpg (22.7 KiB) Megtekintve 6089 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: UpupDD 19.04 32bit Pae(K4.9.163) V.2, 2020 Május

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Sziasztok - viszonylag rég jártam már itt.
Először is: elképedve tapasztaltam, hogy a Disco Dingo-PPM mostanra teljesen használhatatlanná vált - hiába frissítem a maga a Package Manager által felkínált módon - nem számít; ugyanígy járt korábban a Vivid Beta 2 - nem értem...
Azért ez valahol szégyen - csak nem tudom kié-mié, nem vagyok tájékozott benne, mi áll az ilyen repó-ledöglések hátterében... - ha más tudja, vagy tud megoldást a probléma orvoslására, kérem, értekezzen róla... mer' az ilyesmik abszolút nem tesznek jót a Puppy linuxok jó hírének - szerintem. Így is épp eleget kell "szabni-varrni" egy Puppy alaprendszeren azoknak, akik valami kis pluszt akarnak beleadni pl. a könnyebb használhatóság, dizájnosabb kinézet stb érdekében - és akkor még ez is... - na mindegy.
Azér' csak átnéztem a Dingót mégeccő :)
Változtatások a második kiadásban:
Pale Moon böngésző frissítése;
Működésképtelen LibreOffice letöltő parancsikon cseréje használhatóra;(csak magyar nyelvű)
VLC-n belül a Kulusz által bizonyos gyorsítótárazásokra ajánlott változtatások elvégzése( = elviselhetőbben bánik mpegts stream-ekkel);
Került bele Gsmartcontrol(részletes infókat nyújt a gépünkben található winchesterekről) is;
Feltelepítettem még egy régebbi fotoxx progit is, aminek egy ritka funkcióját nagyon kedvelem, mégpedig azt, hogy képes egy képet fokonként, finoman elforgatni, s így ha egy fotó kicsit "ferde" lett - ezt korrigálni;
Wine szekcióba, mivel volt még egy kis hely - beraktam pár apróbb hasznos kis cuccot(iso kezelő, usb installer, doksi olvasók, ilyesmik);
Rox fájlkezelő és új puppy remaster készítő nem jelent meg a start menüben - javítva.
Pupradio, Simple GTK Radio csatornák frissítése, nem működőek cseréje működőekkel;
MyDocuments mappában az RTVSTREAMS frissítése;
Újabb fajta(a régebbi a startmount volt) automounter segédprogi, a PMADAS(azaz "Puppy Mount All Device At Startup") is alkalmazva lett e rendszerben - ezt amúgy a dpupbuster64-ben találtam, onnét "termeltem ki", aztán mappastruktúrailag helyesen becsomagoltam targizibe, és fel is töltöttem a saját táramba, ide, ha érdekelne mást is:
https://drive.google.com/file/d/15lJ2_T ... sp=sharing
Még valami a végére: ha olyan elvárása van vkinek, hogy zenét küldjön ki bluetooth hangdobozra, ne ezt a cuccost válassza, ezzel jelen állapotában nem fog menni! - ezzel netböngészni, tévézni-rádiózni, képkezelni, irodázni, doksikat olvasni tudtok.
Az ISO mérete kerekítve 697 Mb, letölthető innét:
https://drive.google.com/file/d/1NAXQzv ... sp=sharing
ScreenshotLaptop.jpg
ScreenshotLaptop.jpg (38.85 KiB) Megtekintve 5066 alkalommal

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: UpupDD 19.04 32bit Pae(K4.9.163) V.2, 2020 Május

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Nem biztos,de szerintem azért nem működik a ppm, mert nincs az ubuntu archive oldalon a disco dingo fenn (a vivid sem, és az artful vagy a cosmic sem). Gondolom azért mert lejárt ezek támogatása, igaz a precise és a trusty tahr is lejárt, de azok fenn vannak. Már fenn van a következő ubuntu a groovy gorilla is.
Kulusznak van videója erről, ott még fenn volt a disco dingo (6perc 66 mp-nél beszél róla).
https://youtu.be/I0WX3nlMuLI
https://youtu.be/1sN_L-bgDk8
viewtopic.php?p=7571#p7571
http://archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/
Nem tudom a megoldást. Talán a kulusz videója alapján hozzáadni az eoan repót, de az is 2020 júliusig támogatott. Következő hosszan támogatott a focal fossa, de annak meg csökkentett 32bit-es repója van, 64bites verziók lesznek már.
Visszafelé menve a bionic, az 2023-ig támogatott. Annak a repója hogyan működik a
disco dingo-val, nem tudom.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Ubuntu_(L ... Aci%C3%B3)
Nem próbáltam ki egyik megoldást sem.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UpupDD 19.04 32bit Pae(K4.9.163) V.2, 2020 Május

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves janugsa!

A Bionic 2028 áprilisáig, a Xenial 2024 áprilisáig és a Tahr 2022 áprilisáig élvez támogatást, vagyis addig a repók biztos lesznek. A többi "zsákutca" (sajnos).

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”