Puppy Precise - UPre-5.7.1

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Én CD-ről próbáltam futtatni. Attól eltekintve, hogy iszonyú sokáig másolja magát a ramba még érdekelne. Jól látom, hogy VESA BIOS Extensions (azt meg nem talál) nélkül nem fog elindulni a grafikus felület?

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm, hogy megnéztétek.

"fkorneli" valószínűleg a menü.lst-ben egy karaktert elütöttél, vagy elérési út hiba van. Nekem rendben működik ugyanebben a formában. Javaslom a menü.lst-t átnézni.

" kzprog", nekem a CD-ről való bútolás 1 perc 55 másodperc egy régi Asus laptopon. Valószínűleg a K-5.0.1-eggyel "szórakozik". Tettem fel K-4.6.3 Pae-s változatot, próbáld azzal.

UPre-5.7.1_K-4.6.3_Pae_ffmpeg_4.iso (https://sourceforge.net/projects/puppys ... .7.1-Huge/)

Csekély a ram fogyasztás és elég gyors.
ffmpeg4-k-4.6.3_Pae.jpg
ffmpeg4-k-4.6.3_Pae.jpg (135.2 KiB) Megtekintve 3782 alkalommal

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Igazad volt, elírtam a menu.lst fájlt. :)

Első futáskor nem tudtam csatlakozni a wifihez, hiába írtam be a helyes jelszót (kezemben a papírral) "invalid password" hibaüzenet jött. Most a 2. indításnál már jól vette, erről is írom a hozzászólást.

Az első mentés más mint az eddig megszokottak:
grub4dos-os felület,
az eddigi lépések egy ablakban,
mentésfájl (ext2,3,4) (mintha a régiekben több lenne, a Win7-es partíciót írja-olvassa)
a swap fájl mérete (350, 750 Mb),
alapjáraton 83MB/1980 MB memória használat :)

Eddig ennyi :)
Csatolmányok
capture7067.png
capture7067.png (143.38 KiB) Megtekintve 3761 alkalommal
capture4849.png
capture4849.png (164.93 KiB) Megtekintve 3761 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Heló!

"fkorneli" köszönöm a véleményed. APupSave az az eredeti, ebben ez van, ha nem jó cserélhető, de minek.

Tettem fel ....ffmpeg4_v2 változatokat, K-5.0.1-es és K-4.6.3-as huge kernelekkel. Most már "magyarul beszél" a ROx is.
Itt: https://sourceforge.net/projects/puppys ... .7.1-Huge/

Kép:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (156.62 KiB) Megtekintve 3740 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

Készítettem az előző változatból egy újabbat. Szűkebb körben leteszteltük, javítottunk rajta, teljesen korszerűsítve, gyors és kevés a RAM fogyasztása. Elsősorban "Inteles", Intel videokártyás régebbi laptopokhoz, asztali gépekhez ajánljuk, az CD kép neve is erre utal.

UPre-5.7.1_K4.6.3_Pae_ffmpeg4_v3_intel.iso
Itt van: https://sourceforge.net/projects/puppys ... .7.1-Huge/


Főbb változások az alap Precise-hez képest:

-Glibc-2.27
-Bash-4.32.7 (686)
-BusyBox-1.28.3 (a régi 1.21.0)
-ffmpeg-4.1.1-1
-Gtkdialog-3-4

-mplayer,
-mpv

-Abiword-3

A felsoroltak alapjaiban változtatják meg a rendszert, modernizálják.
378 MB, de tartalmazza a legfrissebb Firefox-ot, PaleMoon-t, SMPlayer-t és van benne egy VLC is, vagyis minden "kényes" progi. Mindemellett számos egyéb program is került beépítésre a tesztelhetőség végett.

Tartalmaz adrv-t (Firefox van benne, vagyis könnyen eltávolítható) és ydrv-t. Az ydrv biztosítja, hogy a PPM2 adatbázis frissítésnél ne kelljen állandóan az "Entert"-t nyomkodni és egy "apulse" kiegészítést.

Indításnál, az asztal betöltésekor meg kell várni az üdvözlő hangot, s csak utána célszer pl. a WiFi-hez csatlakozni, mert az üdvözlő hang lejátszása előtt tölti csak be a magyar billentyűzetet, ha türelmetlenek vagyunk, akkor könnyen más karakter kerül a jelszóba, mint amit szeretnénk.

Fut Intel-es és AMD-s gépeken, de nem szereti a Radeon-t. Sajnos rossz precise-t választottam alapnak, s nincs is hozzá devx (ez egy Japán kiadás és elsősorban Inteles gépekhez készítették). A mi precise-ink sajnos nem jók alapnak.

A menüben a Firefox ikonja véletlenül lemaradt. (bocsi)

Egy kép:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (109.92 KiB) Megtekintve 3685 alkalommal

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Eddig ez az egyik leggyorsabb puppy, ami az én gépemhez passzol :)

kb 25 másodperc a felállás és + 15 másodperc mire a firefox betölt, a böngésző lehetne gyorsabb is, de indításnál betölti a frissítéseket. Azaz kicsit több mint 30 mp és olvashatom a leveleket :) Firefox böngészővel egész jól élvezhető a böngészés:)
A palemoon is sokat gondolkozik elindulásnál, utána egy kicsit lassabb mint a firefox.

Azonban egy dolog a tároló fájl későbbi átméretezése nem működik. Végigcsinálja a lépések hiba nélkül, de újraindítás után ugyanakkora tároló fogad.

Processor Intel Atom N455, 1666MHz (2 szál)
Graphics Processor Intel GMA 3150
2GB DDR 2 RAM
win: SATA3: ATA WDC WDS120G2G0A-

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm, hogy megnézted. Az "átméretezést" megpróbálom kijavítani.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”