scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

"NTamas"!

Köszönöm szépen, ez is megy a repónkra. Nem csinálnál nekünk erről a "Kanadairól" egy remastert, ha már úgyis rendbe raktad?

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

NTamas írta: 2019.06.01. 17:57 (mondjuk ehhez - a beledobható .desktop fájlhoz- némi kiegészítő kézimunka is kellett-ugyanis létre kellett hozni magát a PShutdown.desktop filét, abba belefoglalni a kros54 által favorizált bookmanshutdown.sh parancsfilét, és ahhoz még egy PShutdown.bin filét is gyorsan le kellett gyártani, meg egy ikont is kellett kerítenem hozzá) :)
Nálam a bionicba van desktop fájl a leállításhoz logout_gui.desktop néven :
gsm_v2.1_logout(1).jpg
gsm_v2.1_logout(1).jpg (149.9 KiB) Megtekintve 3825 alkalommal
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Igazából az egy oldallal visszább lévő második képemen látható Exit fül csak egy próba miatt került oda, gyakorlatilag azt a fület annak szántam, hogy a meglévő .sh-s parancsfiléimet összegyűjtve egyenként onnan indítsam el, viszont hiába linkeltem be az .sh parancsfájlokat, azok ott nem működtek, így voltam kényszerű a .desktop fájl gyártó kört megfutni +ban, és így a parancsfile, a hozzávaló, legyártott desktopfájllal és az ikonnal már indítható lett az újabb GSM-ből is.
Az, hogy a példának felhasznált kilépés parancsfile lett éppen bemutatva, az egy dolog, betehettem volna oda a mocplayer programot is hiszen azt is eleve egy parancsfiléből indítom el, és a Desktopomon most kint lévő ikonja is a puppy desktop könyvtárban lévő mocplayer_start.sh parancsfiléhez (meg annak az ikonfiléjéhez) van rendelve. Ugyanitt van a már említett bookmanshutdown.sh parancsfile is, amihez a hozzárendelt ikon szintén a Desktopra lett kihúzva.(másolva)
Ezért, ha abban gondolkodom, hogy az összes .sh parancsfilének készítek egy ablakot a GSM-re, oda viszont mind mellé kell majd .desktop filéket és ikonokat is gyártanom, mivel a sima sh-s parancsfilékkel nálam nem működött a dolog, hiába linkeltem be azokat, a létrehozott fülbe, onnan azok nem indultak el. (sőt, nem is látszanak a létrehozott fülben a belinkelt parancsfilék ikonjai, lásd a képen is. Tehát nem fogom megúszni a .desktop fájlok legyártását.)
Kép

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Hát igen , ez nem erre lett kitalálva . Direkt ezért hogy ne én keressem már meg a rendszerben hogy ugyan mit csinál a szkripted és mégis milyen ikon tartozik hozzá... Ezért van desktop fájlra állítva, mert abban van 1 név 1 ikon és 1 parancs ami kell 1 ilyen menühöz . Beleírhatnám hogy jelenjen meg a szkript vagy a bináris fájl is , de az ugy hogy nézne ki hogy mindegyiknek ugyanazaz ikonja ? (erre nem kell válaszolni) :D
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

most elgondolkodtam egy kicsit és ilyet írtam a diszkordon:
KuLuSz ma 19:41-kor írta: hm
most gondolkozok hogy
úgyis megirhattam volna ezt a gsm-et hogy
a puppy menüket is kiválaszthatnánk hogy mi maradjon mi nem plusz olyan fület hozzunk létre amilyet akarunk
kérdezném hogy érdemes ezt megírni ?
mer akkor nem kéne ennyi verzió hanem elég volna egy is
vizsgálná hogy van -e wine
oszt ha van és abba van desktop fájl akkor azokat is lehetne cuccozni
csinálna wine fület
de akkor már ezt a beállító fület is átalakítanám oszt lennének abba is tab-ok
2 minimum
egyik a mostani a másik a puppymenükhöz
de még akár olyat is írhatnék amiben ikonokat adunk vagy veszünk el belőle
bár az ikon adás az már adott
a variálható fülön
viszont a puppy menübe nem kell minden az tuti
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Foglalkoztam kicsit a lib korrekciós szkripttel ahogy nocsak nevezi. A változás annyi hogy nem kell kézzel írkálnunk a szkriptet amikor palemoon firefox vagy éppen opera között pakkolgatjuk el meg vissza . A szkript majd kitalálja éppen melyik böngészőről van szó és cselexik. Na de ennyit a rizsáról ...
Bash Shell szkriptelés - Start browser

Megjegyzés: A csatolmányról távolitsátok el a .tgz kiterjesztést és tegyétek be 1 firefox, palemoon, vagy opera könyvtárába ... persze csak miután kapott jogosultságot a szkript.
Csatolmányok
start_browser.tgz
A csatolmányról távolitsátok el a .tgz kiterjesztést
(321 bájt) Letöltve 289 alkalommal.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Ha valakit érdekel:

Kép

Kód: Egész kijelölése


#!/bin/bash 
#This script made by nocsak 2019.07.08.
 
 export OUTPUT_CHARSET=UTF-8
 
 export MAIN_DIALOG="
 <window title=\"$(gettext 'Online Stream Felvevő - ffmpeg')\" icon-name=\"folder-remote\" resizable=\"true\">
    <vbox>
    <frame Stream URL>
     <text>
      <label>Add meg a felvenni kívánt hálózati hely elérését!</label>
     </text>
     <text>
      <label>Például:</label>
     </text>
     <entry>
      <default>http://stream.radio88.hu:8000</default>
      <variable>PATHPROG01</variable>
     </entry>
     </frame>
     <frame Fájlnév (fájlnév.kiterjesztés=mp3 vagy mkv)>
      <text>
      <label>Fájlnév:</label>
     </text>
     <entry>
      <default>teszt.mp3</default>
      <variable>HTP</variable>
     </entry>
     </frame>
     <hbox homogeneous=\"true\">
      <button ok></button>
      <togglebutton><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'Kilépés')</label><input>exit 1</input><action>exit:abort</action><default>true</default><variable>pagg</variable></togglebutton>
     </hbox>
    </vbox>
    </window>
   "
 RETSTRING="`gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`"
 eval "$RETSTRING"

if [[ "$pagg" = true ]]; then

echo "nothing"

else

exit 1

fi

if [ ! "$PATHPROG01" ] || [ "$PATHPROG01" = "0" ] || [ ! "$HTP" ] || [ "$HTP" = "0" ]; then 


xmessage -title "Valami nem kerek" -buttons Ok:0,"Hmm":1,Cancel:2 -default Ok -nearmouse "Nem adtál meg értéket!" -timeout 5 
else 



lxterminal -e ffmpeg -y -i $PATHPROG01 $HTP  


fi





az használja egészséggel! Használata faék egyszerűségű:

Mentsük majd tegyük futtathatóvá egy üres fájlba. A default értékek adottak. Ha video adatfolyamot akarunk menteni, adjuk meg a teszt.mp3 helyére pl.: útvonallal akár: /mnt/home/teszt.mkv
Minden más esetben oda mentődnek a fájlok, ahonnan a szkript indult. Ha akarjuk közbe hallgatni a streamet, akkor a már bevált mplayer vagy mpv alapú stream_player vagy egyéb adatfolyamot lejátszani tudó programmal tehetjük meg. Kilépni a terminálból korrekt módon Ctrl+c -vel tegyük. Ha nincs lxterminal-unk, akkor írjuk át arra ami van pl.: rxvt

Továbbra is minden jót!

kovacsszandra345
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.07.08. 19:54

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: kovacsszandra345 »

Sziasztok! Nem teljesen biztos, hogy a legjobb helyre írom, ez esetben bocsi, de egy állásinterjú miatt lenne fontos, hogy az Eclipse Linux alatt más, mint Windowsban? https://hu.flatfy.com/Biztosan nagyon noob kérdés ez az ilyen fórumban, de ha lehet, válaszoljatok. :) Köszönöm
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kovacsszandra345 2019.07.18. 19:15-kor.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Üdvözlünk köreinkben .
A főnök úr azt kéri látogass el a Discord Chat szobánkba és majd ott tud választ adni, jelenleg mozgásban van ...
LINK a Discordhoz ( nem kell regisztrálni ! ) Adj meg 1 nevet és fogadd el a meghívást .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Szia !
Légy üdvözölve minálunk !
Háhhá, Kulusz... A főnök .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Én régebben használtam egyszerre Windows és Linux alatt, de nem láttam számottevő különbséget.
Egy IDE, egy fejlesztői környezetnek pont az a lényege, hogy ugyanazt a felületet kapja a programozó, így a főbb eltérés elsősorban a futtató rendszer, a host miatt lehetséges, ha van, de én ugye nem tapasztaltam ilyet.
Régebben még CodeBlocks-ot használtam egyszerre Windows és Linux alatt, de ott sem találtam lényeges különbséget.

Jelenleg már csak geany -t használok az egyszerűség kedvéért.
Az Eclipse nagyobb projektek esetében javasolt.

A csetet azért javasoltam, mert ott sokkal egyszerűbb és gyorsabb választ adni és kapni olykor.

Remélem, hogy segíthettem valamit...
;) :D
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”