scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
ticoo1

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: ticoo1 » 2019.06.02. 05:26

"NTamas"!

Köszönöm szépen, ez is megy a repónkra. Nem csinálnál nekünk erről a "Kanadairól" egy remastert, ha már úgyis rendbe raktad?

KuLuSz

Hozzászólás Szerző: KuLuSz » 2019.06.02. 10:19

NTamas írta:
2019.06.01. 17:57
(mondjuk ehhez - a beledobható .desktop fájlhoz- némi kiegészítő kézimunka is kellett-ugyanis létre kellett hozni magát a PShutdown.desktop filét, abba belefoglalni a kros54 által favorizált bookmanshutdown.sh parancsfilét, és ahhoz még egy PShutdown.bin filét is gyorsan le kellett gyártani, meg egy ikont is kellett kerítenem hozzá) :)
Nálam a bionicba van desktop fájl a leállításhoz logout_gui.desktop néven :
gsm_v2.1_logout(1).jpg
gsm_v2.1_logout(1).jpg (149.9 KiB) Megtekintve 299 alkalommal
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
---------------------------------------
Általában megtalálható vagyok az Angol irc csevegőn vagy a Discordon KuLuSz néven.

NTamas

Hozzászólás Szerző: NTamas » 2019.06.02. 13:52

Igazából az egy oldallal visszább lévő második képemen látható Exit fül csak egy próba miatt került oda, gyakorlatilag azt a fület annak szántam, hogy a meglévő .sh-s parancsfiléimet összegyűjtve egyenként onnan indítsam el, viszont hiába linkeltem be az .sh parancsfájlokat, azok ott nem működtek, így voltam kényszerű a .desktop fájl gyártó kört megfutni +ban, és így a parancsfile, a hozzávaló, legyártott desktopfájllal és az ikonnal már indítható lett az újabb GSM-ből is.
Az, hogy a példának felhasznált kilépés parancsfile lett éppen bemutatva, az egy dolog, betehettem volna oda a mocplayer programot is hiszen azt is eleve egy parancsfiléből indítom el, és a Desktopomon most kint lévő ikonja is a puppy desktop könyvtárban lévő mocplayer_start.sh parancsfiléhez (meg annak az ikonfiléjéhez) van rendelve. Ugyanitt van a már említett bookmanshutdown.sh parancsfile is, amihez a hozzárendelt ikon szintén a Desktopra lett kihúzva.(másolva)
Ezért, ha abban gondolkodom, hogy az összes .sh parancsfilének készítek egy ablakot a GSM-re, oda viszont mind mellé kell majd .desktop filéket és ikonokat is gyártanom, mivel a sima sh-s parancsfilékkel nálam nem működött a dolog, hiába linkeltem be azokat, a létrehozott fülbe, onnan azok nem indultak el. (sőt, nem is látszanak a létrehozott fülben a belinkelt parancsfilék ikonjai, lásd a képen is. Tehát nem fogom megúszni a .desktop fájlok legyártását.)
Kép

KuLuSz

Hozzászólás Szerző: KuLuSz » 2019.06.02. 20:46

Hát igen , ez nem erre lett kitalálva . Direkt ezért hogy ne én keressem már meg a rendszerben hogy ugyan mit csinál a szkripted és mégis milyen ikon tartozik hozzá... Ezért van desktop fájlra állítva, mert abban van 1 név 1 ikon és 1 parancs ami kell 1 ilyen menühöz . Beleírhatnám hogy jelenjen meg a szkript vagy a bináris fájl is , de az ugy hogy nézne ki hogy mindegyiknek ugyanazaz ikonja ? (erre nem kell válaszolni) :D
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
Általában megtalálható vagyok az Angol irc csevegőn vagy a Discordon KuLuSz néven.

KuLuSz

Hozzászólás Szerző: KuLuSz » 2019.06.03. 19:24

most elgondolkodtam egy kicsit és ilyet írtam a diszkordon:
KuLuSz ma 19:41-kor írta: hm
most gondolkozok hogy
úgyis megirhattam volna ezt a gsm-et hogy
a puppy menüket is kiválaszthatnánk hogy mi maradjon mi nem plusz olyan fület hozzunk létre amilyet akarunk
kérdezném hogy érdemes ezt megírni ?
mer akkor nem kéne ennyi verzió hanem elég volna egy is
vizsgálná hogy van -e wine
oszt ha van és abba van desktop fájl akkor azokat is lehetne cuccozni
csinálna wine fület
de akkor már ezt a beállító fület is átalakítanám oszt lennének abba is tab-ok
2 minimum
egyik a mostani a másik a puppymenükhöz
de még akár olyat is írhatnék amiben ikonokat adunk vagy veszünk el belőle
bár az ikon adás az már adott
a variálható fülön
viszont a puppy menübe nem kell minden az tuti
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-

KuLuSz

Hozzászólás Szerző: KuLuSz » 2019.07.01. 21:18

Foglalkoztam kicsit a lib korrekciós szkripttel ahogy nocsak nevezi. A változás annyi hogy nem kell kézzel írkálnunk a szkriptet amikor palemoon firefox vagy éppen opera között pakkolgatjuk el meg vissza . A szkript majd kitalálja éppen melyik böngészőről van szó és cselexik. Na de ennyit a rizsáról ...
Bash Shell szkriptelés - Start browser

Megjegyzés: A csatolmányról távolitsátok el a .tgz kiterjesztést és tegyétek be 1 firefox, palemoon, vagy opera könyvtárába ... persze csak miután kapott jogosultságot a szkript.
Csatolmányok
start_browser.tgz
A csatolmányról távolitsátok el a .tgz kiterjesztést
(321 bájt) Letöltve 9 alkalommal.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-

nocsak

Hozzászólás Szerző: nocsak » 2019.07.08. 18:09

Üdv!

Ha valakit érdekel:

Kép

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash 
#This script made by nocsak 2019.07.08.

export OUTPUT_CHARSET=UTF-8

export MAIN_DIALOG="
 <window title=\"$(gettext 'Online Stream Felvevő - ffmpeg')\" icon-name=\"folder-remote\" resizable=\"true\">
    <vbox>
    <frame Stream URL>
     <text>
      <label>Add meg a felvenni kívánt hálózati hely elérését!</label>
     </text>
     <text>
      <label>Például:</label>
     </text>
     <entry>
      <default>http://stream.radio88.hu:8000</default>
      <variable>PATHPROG01</variable>
     </entry>
     </frame>
     <frame Fájlnév (fájlnév.kiterjesztés=mp3 vagy mkv)>
      <text>
      <label>Fájlnév:</label>
     </text>
     <entry>
      <default>teszt.mp3</default>
      <variable>HTP</variable>
     </entry>
     </frame>
     <hbox homogeneous=\"true\">
      <button ok></button>
      <togglebutton><input file stock=\"gtk-quit\"></input><label>$(gettext 'Kilépés')</label><input>exit 1</input><action>exit:abort</action><default>true</default><variable>pagg</variable></togglebutton>
     </hbox>
    </vbox>
    </window>
   "
 RETSTRING="`gtkdialog --program=MAIN_DIALOG --center`"
 eval "$RETSTRING"

if [[ "$pagg" = true ]]; then

echo "nothing"

else

exit 1

fi

if [ ! "$PATHPROG01" ] || [ "$PATHPROG01" = "0" ] || [ ! "$HTP" ] || [ "$HTP" = "0" ]; then 

xmessage -title "Valami nem kerek" -buttons Ok:0,"Hmm":1,Cancel:2 -default Ok -nearmouse "Nem adtál meg értéket!" -timeout 5 
else 

lxterminal -e ffmpeg -y -i $PATHPROG01 $HTP  

fi

az használja egészséggel! Használata faék egyszerűségű:

Mentsük majd tegyük futtathatóvá egy üres fájlba. A default értékek adottak. Ha video adatfolyamot akarunk menteni, adjuk meg a teszt.mp3 helyére pl.: útvonallal akár: /mnt/home/teszt.mkv
Minden más esetben oda mentődnek a fájlok, ahonnan a szkript indult. Ha akarjuk közbe hallgatni a streamet, akkor a már bevált mplayer vagy mpv alapú stream_player vagy egyéb adatfolyamot lejátszani tudó programmal tehetjük meg. Kilépni a terminálból korrekt módon Ctrl+c -vel tegyük. Ha nincs lxterminal-unk, akkor írjuk át arra ami van pl.: rxvt

Továbbra is minden jót!

kovacsszandra345

Hozzászólás Szerző: kovacsszandra345 » 2019.07.08. 19:56

Sziasztok! Nem teljesen biztos, hogy a legjobb helyre írom, ez esetben bocsi, de egy állásinterjú miatt lenne fontos, hogy az Eclipse Linux alatt más, mint Windowsban? Biztosan nagyon noob kérdés ez az ilyen fórumban, de ha lehet, válaszoljatok. :) Köszönöm

KuLuSz

Hozzászólás Szerző: KuLuSz » 2019.07.08. 20:25

Üdvözlünk köreinkben .
A főnök úr azt kéri látogass el a Discord Chat szobánkba és majd ott tud választ adni, jelenleg mozgásban van ...
LINK a Discordhoz ( nem kell regisztrálni ! ) Adj meg 1 nevet és fogadd el a meghívást .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-

S-kami
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: S-kami » 2019.07.08. 20:39

Szia !
Légy üdvözölve minálunk !
Háhhá, Kulusz... A főnök .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Én régebben használtam egyszerre Windows és Linux alatt, de nem láttam számottevő különbséget.
Egy IDE, egy fejlesztői környezetnek pont az a lényege, hogy ugyanazt a felületet kapja a programozó, így a főbb eltérés elsősorban a futtató rendszer, a host miatt lehetséges, ha van, de én ugye nem tapasztaltam ilyet.
Régebben még CodeBlocks-ot használtam egyszerre Windows és Linux alatt, de ott sem találtam lényeges különbséget.

Jelenleg már csak geany -t használok az egyszerűség kedvéért.
Az Eclipse nagyobb projektek esetében javasolt.

A csetet azért javasoltam, mert ott sokkal egyszerűbb és gyorsabb választ adni és kapni olykor.

Remélem, hogy segíthettem valamit...
;) :D
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/74tBqJk

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”