Teszt

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Teszt

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

Azért nyitottam ezen témát, mert a repónkon régóta van egy ilyen csoport. Ide szoktuk átmenetileg elhelyezni azon puppy-kat, fájlokat, szkripteket, stb. amivel éppen "szenvedünk". :mrgreen: Mivel a közvetlen, az azonnali "eszmecsere" átkerült a "Discord-ra" és ott sok esetben kerülnek olyan gondolatok megfogalmazásra, amik itt már csak a "végső stádiumukban" jelennek meg, s nem mindenkinek van ideje ebben részt venni, így a tesztre kerülő dolgokra szeretném mindenki figyelmét ráirányítani.

Mivel nagyjából sikerült a Bluetooth hangszórókat életre kelteni, mostanság azon fáradozunk, hogy valamilyen formában a "böngészők hangja" is kerüljön ki a hangszóróra, fejhallgatóra. Ennek itt is alapvető problémája, hogy alsa hangrendszert használunk, legjobb példa erre a Firefox hangmizéria. A FF-nél ezt sikerült az apulse-val tartósan megoldani. Tehát a feladat az, hogy valahogy rábeszéljük a puppy-nkat, hogy küldje ki a hangot a pl. a kék-fogra.

Végül is kiderült, hogy az "aplayer" segítségével megoldható. De még van egy rakás probléma, amire a megoldásokat meg kellene találni. Mivel a Bluetooth eszköz irányába csak egy csatornánk van ezért bizonyos megkötések azért vannak. Az aktuális böngészőben egyszerre csak egy olyan ablak lehet nyitva, amiben lejátszó fut, vagyis egyszerre csak egy médiatartalmat lehet lejátszani és ez is csak akkor igaz, ha az "alapértelmezett audioeszköznek" a Bluetooth fejhallgató/hangszóró van beállítva. PaleMoon, SeaMonkey, Opera, Vivaldi stb. estében működik, de Firefoxnál az újakkal nem (amihez apulse kell), de pl. az FF-50-nel igen. (Ez pet formájában van fent, ha valaki ki szeretné próbálni.).

A teszt ISO egy Raring gal készült, K-4.6.3 (64 bit), de ne zavarjon senkit, mivel a böngi hangtovábbítás a lényeg. Egyébként e Raring huge és így szabadon cserélhető a kernel. A képek K-5.0.1 estében készültek.

Hang kiküldése:
1. Bluetooth eszköz aktiválása - tálca jobb sarok - kit-kat.
2. pBluetooth elindítása az asztalról, vagy menüből.
3. Eszközellenőrzés - OK-ra kattintani, vagy Enter.
4. Párosítás - OK-ra kattintani, vagy Enter, Enter, Enter.
5. Alapértelmezett audioeszköz beállítása:
5.1. Hangkártya - OK-, vagy Enter! (fontos!!!)
5.2. Bluetooth fejhallgató/hangszóró - OK-, vagy Enter!


Ezek után "minden hang a Bluetooth-ra megy. Pl. ezen teszt esetében az mp3-t a Gnome-Player fogja lejátszani (nincs benne DeaBeef). Természetesen az Alapértelmezett programok"-ban megváltoztatható.

Mindaddig így marad a hanglejátszás, ameddig a kék-fogban nem állítjuk vissza a"Hangkártyára".

Ez teszt, lehet, hogy a vége "kuka". De az is lehet, hogy valakinek egy-két hasznos gondolata támad. (Arra lehet számítani, hogy mindenféle lim-lom is lehet benne, ámbátor igyekeztem kivenni belőle.)

Teszt-Raring-PMoon-Bt.iso Pae-NoPae kernellel is működik! :mrgreen:

Itt van: https://sourceforge.net/projects/puppys ... les/Teszt/

Beállítás:
1-Hangkártya.jpg
1-Hangkártya.jpg (627.71 KiB) Megtekintve 5088 alkalommal
2-Fejhallgató.jpg
2-Fejhallgató.jpg (592.72 KiB) Megtekintve 5088 alkalommal
3-Fejhallgató-2.jpg
3-Fejhallgató-2.jpg (588.88 KiB) Megtekintve 5088 alkalommal

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Teszt

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Ebben a teszt ISO-ban 4.6.3-as kernellel hogy lett cc. 80 MB zdrv fájl? Miért van benne lib64 mappa? Meg egyebek!
Lehet, hogy "kékfog" jó, de mint puppy rossz!

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Teszt

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves Asterix!

Azért ekkora a k-4.6.3 és azért van benne lib64, mert ez 64 bites kernel. Én tesztre ezt használom, s majd a végén rendbe rakom. Cseréld le a kernelt olyanra amilyenre csak szeretnéd (pl. K-5.0.1 a képen is ezzel fut! :mrgreen: ). Nem a puppy a teszt, hanem a böngésző és a kék-fog együttműködése.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Teszt

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Üdv mindenkinek!

Újabb tesztelni valónk van. Megpróbáltam megoldani, hogy a "Steam" tartalomtovábbító és -kezelő rendszer működjön egy 32 bites puppy-n. Erre a puppy-8-at szemeltem ki, pontosabban az ETi-pup32_P8_1-et. Ugyanakkor, ha már tesztelünk, akkor beleraktam az OBS-studió egy 32 bites változatát is. Ezt a két programot kellene tesztelni.

A Steam feltelepítve igen terjedelmes. Nekem a böngészője nem indult el, helyette javasolták, hogyha szeretném használni a böngészőjét, akkor én induljak el vásárolni, mivel kevés a gépem hozzá. :mrgreen: Így az újdonságokról, stb. csak úgy tudok tájékozódni, ha egy másik böngészőt használok (na bumm). Jelenlegi állapotában tartalmazza a Steam frissítéséből adódóakat is és más egyebeket is esetleg (még nagyon nyers!). Javaslom, ha valakinek nincs Steam fiókja, akkor előtte hozzon létre egyet, s aztán tesztelje.

Természetesen, mint a Steam telepítőből, mint az OBS-ből készítettem sfs-t és pet-et is.

A teszt iso neve: Steam-teszt.iso és a csomagokkal együtt itt van:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... les/Teszt/

Az OBS-studió csomagjai pedig itt érhetők el:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... BS-studio/
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (148.3 KiB) Megtekintve 4990 alkalommal
Képenyő kép(1).jpg
Képenyő kép(1).jpg (113.62 KiB) Megtekintve 4990 alkalommal
Képenyő kép(2).jpg
Képenyő kép(2).jpg (116.7 KiB) Megtekintve 4990 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Teszt

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Tesztelhetjük tovább a Steam-t.

Készítettem a Buster-re is egy-két változatot. Szerintem sokkal gyorsabb. A Steam alapvetően ffmpeg-3...-t használ, ezért két ffmpeg változat van, s majd a tesztek megmondják melyik a jobb.

Mindkettőből van olyan, amelyikben csak a telepítő van és olyan is van amit telepítettem (csak telepítve van, nincs fiók, se semmi). Fontos, hogy csak akkor álljunk neki a telepítésnek, ha van 2,5-3 GB ramunk, vagy helyünk (frugál esetében saját tárolót, ha van, célszerű ennek megfelelően átméretezni előtte). Telepítés folyamán ennyi hely kell neki, vagyis telepítést körültekintően kell végezni.

A Steam böngésző nem működik, mivel már a 32 bitest nem támogatják.

A kernel 4.6.3 Pae, de huge és így cserélhető. Ha NoPae kernelt akarunk használni és nincs elég ramunk, akkor célszerű feltelepíteni.

Itt vannak, a .pet és az .sfs fájlok is: https://sourceforge.net/projects/puppys ... eamBuster/

S-kami tesztelte és csinált nekünk egy videót is a tesztről: https://www.youtube.com/watch?v=gqRtNHSZwYY

Köszönöm!

Képek:
Képenyő kép1.jpg
Képenyő kép1.jpg (75.64 KiB) Megtekintve 4881 alkalommal
Képenyő kép2.jpg
Képenyő kép2.jpg (80.05 KiB) Megtekintve 4881 alkalommal
Képenyő kép6.jpg
Képenyő kép6.jpg (78.58 KiB) Megtekintve 4881 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Teszt

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

Még mindig a Steam-el, az OBS-studio-val és a Discord klienssel vagyunk elfoglalva, de már 64 biten. Készült tesztre egy Bionic64 (-32) bites változatban egy tesztalany.

Az alábbi progik együttműködését kellene tesztelni (indító-ikonok az asztalon), a puppy maga még kissé nyers:

- OBS-studio,
- Discord,
- Steam,
- VLC,
- SSR, stb.

Nagy, 1.9 GB, de fel van telepítve benne minden, csak el kell indítani őket. Persze a progik egy része induláskor frissíti magát, s az idő. A Firefox is tulajdonképpen az első indításnál települ. A Steam kb. 1,3 GB-ot foglal el az sfs-ben. Huge kerneles, lehet szabadon cserélni.

Itt van: https://sourceforge.net/projects/puppys ... mBionic64/

Képek:
Staem-UBB64-1.jpg
Staem-UBB64-1.jpg (97.39 KiB) Megtekintve 4670 alkalommal
Staem-UBB64.jpg
Staem-UBB64.jpg (171.19 KiB) Megtekintve 4670 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Teszt

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Üdv!

Tesztelhetünk Steam-puppy-t tovább. Készítettem xenial64-gyel is. Ebben nincs OBS-studio, mert az glibc verziója nem elég hozzá. Felvenni a SSR-rel lehet. Web-cam van benne csak nincs az asztalon. Minden telepítve van, csak el kell indítani (Discord, Steam, stb.) Itt is ezeket kellene tesztelni. Ilyen lett:
Kep-xenial64.jpg
Kep-xenial64.jpg (176.83 KiB) Megtekintve 4570 alkalommal
Kep-xenial64-2.jpg
Kep-xenial64-2.jpg (197.29 KiB) Megtekintve 4570 alkalommal
Itt van: https://sourceforge.net/projects/puppys ... mXenial64/

A steam legnagyobb része a /root/.steam könyvtárban van ( kb. 1,8-2 GB), ha ezt kidobod, kapsz egy "sima" puppy-t, de ha a Steam-et elindítod, újra telepít mindent, s ide megy a frissítés is. Ezen könyvtárat viszont simán megeszi sfs-ből is és működik, tehát lehet sfs-ben is! A xenial64-ből teszek fel próbára. Én már kipróbáltam, s OK!
Ha jó, akkor lehet, hogy a Bionic-ot érdemes lesz átalakítani és csak akkor csatolni, ha már csináltunk egy 3-4 GB-os mentést (a frissítéshez min. 250 MB mindig kell), s mehet a merevlemezre.
Itt sfs-sel fut:
Steam-xenial64-sfs.jpg
Steam-xenial64-sfs.jpg (270.58 KiB) Megtekintve 4570 alkalommal
Az sfs-es változat is fent van, ...-kicsi.iso és ...-kicsi-kieg.sfs névvel.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”