Precise-5.5.94 újra

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Precise-5.5.94 újra

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

willy36!

A PaleMoon-osból készítettem egy bővebb variációt. Ez már lejátszik sok mindent, ha megnézed. Hogy milyen csomagokat lehet elérni, ennél igazából mindegy, mert a Precise csomagok közül nagyon sok alapból jó hozzá.
....Pmoon-2.iso a repón van, a többi mellett.

Én kipróbáltam, hogy egyszerre futtatok egy youtube élő müsort, az onlinetv-ről a M1-et és egy SMPlayeres-t (NG) is. Nekem nem akadt 1 GB ram mellett, de azért ne akarjunk "ezret" futtatni egy időben. Az új böngészőknek kell min. 1 GB ram, függetlenül, hogy milyen linuxon használom!, szóval kell 1,5-2 GB ram. Jelen puppy esetében elketyeg alatta is a PaleMoon, de csak módjával, a többi kifekszik. Ha filmnézés közben valaki több mindent akar csinálni (persze szerintem akkor nem nézi a filmet, vagyis minek fut :?: ), használja a Gtk-youtube-viewer-t, az is elfut vele.

Érdemes-e foglalkozni a régi puppykkal, vagy sem, ez egyéni. Nekem a Precise-5.7-5.7.1, stb. rendre elhasalnak a gépemen. Mj. S-kami által fentebb említettek is egy rakás hibával indulnak, egyszerűen nem tudnak mit kezdeni az AMD APU-val, de még a perifériakezelésbe is "beledeglenek" (nem bírják megemészteni a SATA "kialakítását" -- 2/4 port --, vagy az USB 3-ét). Esetleg kapok egy "bézs" képernyőt egérrel, osztán húzgálhatom, mert se ikonok, se menü, se más. Ha egy kicsit "gépelgetek", akkor meg van menű, de semmi sem működik. Persze ez az egyéni problémám :mrgreen: .

Puppy-nak vége?, ...sok a puppy irányzat. Már nem divat az asztali PC, lassan a laptop sem, mert ott van az "okosteló"! Ja és merevlemezre sem divat telepíteni, pedig ha feltelepítjük a puppy-t, akkor minden más!!!

Nem fejlődik rendesen? ... a Debian sem, csak tesztelgetünk, tesztelgetünk, de még mindig a Stretch-nél tartunk. Az Ubuntu rendesen tesztelgeti a ffmpeg-4...-et (meg mi is, az upupcc ben is ez van), de ha valamibe (akár ebbe a régibe is) bepakolom, akkor egy csomó másik program fejre áll, illetve sok programról le kell mondani.

De én akkor is szeretem a puppy-t! :mrgreen:
kep1.jpg
kep1.jpg (485.04 KiB) Megtekintve 2369 alkalommal
kep2.jpg
kep2.jpg (573.15 KiB) Megtekintve 2369 alkalommal
kep3.jpg
kep3.jpg (456.56 KiB) Megtekintve 2369 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Precise-5.5.94 újra

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Azért nem adtam fel az ' 1 GB-on belüli "frugálos" puppy lehetőségét. Igaz a Firefox-ot egyelőre félretettem, ámbár, ha most "nocsak" csinál nekünk egy FF csomagot, akkor lehet, hogy megoldódik a probléma.

"NTamas" írta, hogy esetenként a Precise-5.7..-tal jobb lenne kísérletezni. Megtettem és készítettem egy PMoon-os, egy GChrome-s változatot. Nem variáltam vele, de egy SMPlayer kellett bele a "problémáival" együtt. A legkevesebb ramot a GCrome igényli, de mindkettővel 1 GB ram-on belül lehet maradni, frugal módban is. A "csicsa-micsa" egyéni, mivel ugye ezek elég fapadosok, de lehet szépítgetni, modernizálni, ha van értelme.

A biztonsággal kapcsolatban - mármint az újabb böngészők biztonságosabbak -, csak annyit, hogy ha már felcsatlakoztunk egy nyitott hálózatra, az internetre, akkor a "kapu" már tárva van...

Ide tettem: https://sourceforge.net/projects/puppys ... ise-5.7.1/
(Majd a többit is átpakolom)

Ja, csináltam egy palemoon csomagot a Precise-khez, melyben minden benne van, ami kell a youtube "élő" lejátszásához. Csak telepíted, s ha jól csináltam már működik is. 5.4. alatti verziókhoz nem jó! A régebbi puppy-k egy része az "Old ISO"-ban találhatók.
1.jpg
1.jpg (72.56 KiB) Megtekintve 2339 alkalommal
PMoon.jpg
PMoon.jpg (169.39 KiB) Megtekintve 2339 alkalommal
GChrome.jpg
GChrome.jpg (155.45 KiB) Megtekintve 2339 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ticoo1 2019.01.14. 13:44-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Precise-5.5.94 újra

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Bocsánat, a kernel 3.2.48 NoPae.
4.jpg
4.jpg (136.74 KiB) Megtekintve 2339 alkalommal

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Precise-5.5.94 újra

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves Ticoo1 !
Köszönöm a munkád, nagyon az én izlésemet találod el mostanában Megy is a kedvencek közé első próba után, még nézegetem, de alapból sem nagyon nyúlok hozzá, így jó számomra. Mostanában új igény a Discord megjelenése miatt, ami 32 bit-es rendszeren Pidgin alatt lehetséges megkötésekkel, bár egy új fórumozónk krive001, aki nagy Arch szakértő, azt mondja a Ripcord Desktop Cliens ki tudja váltani, mert a grafikát is megjeleníti, de lehet, amennyire át tudtam nézni és "értek" hozzá, mintha csak 64 bites lenne, Talán Te, illetve Ti jobban meg tudjátok mondani. A lényeg, ha 32 bites a rendszer és ez a Ripcord létezik 32 bitesen, jó dolog lehet beintegrálni, mert az aktív dolgok Discordon vannak mostanában. Ez csak egy jövőbeli tipp volt, ha keresitek az új utat, mivel érdemes még kitömni a puppy-kat
a linkje az eredetinek: https://cancel.fm/ripcord/
Mindent köszönök, ismét szép munkát adtál ki a kezedből , nálam, 96 megát használ live módban betöltéskor és piszok gyors.
ui: Htop szerint csak 63 megát eszik nálam telepítés után, ez is nagyon kellemes érték

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Precise-5.5.94 újra

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Tisztelt willy36!

Köszönöm, hogy kipróbáltad és úgy látod, hogy esetleg alapnak megfelelő.

Arra rá kellett jönnöm, hogyha csak 1 GB ramunk van és lehetőleg a legújabb böngészőt szeretnénk használni, akkor a régi puppy-kon csak a PaleMonn jöhet szóba. Rendben működik és frissíthető. A SMPlayer is hajlandó mindenfélét lejátszani és jól együttműködik a PMoon-nal. A youtube élőt és az onlineTV-et is megfelelően kezeli, a rendszer memóriaigénye csekély. Az Abiword is kezeli a windows-os docx, stb. fájlokat.

Úgyhogy csináltam egy utolsó variációt a Precise-5.5.94-ből. Tettem bele egy Wbar-t, hogy kicsit kulturáltabb legyen.
.....PMoon-3.iso
Itt van: https://sourceforge.net/projects/puppys ... se-5.5.94/
PMoon-3.jpg
PMoon-3.jpg (462.93 KiB) Megtekintve 2309 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”