Bionicpup64

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Sok puppy nem kezeli a fényerő csökkentés a megfelelő gomb nyomogatásával, a fejlesztő valamiért kivette ezt a lehetőséget.
.....
A kijelző felbontást csökkentése és a dpi-vel történő nagyítás nem ugyan az!
Mint a két képen látható bár a kijelző felbontása eredeti mégis nagyobb minden betű ablak ha a dpi növelve van 120+ra.
Hogy hogyan lehetséges nem tudom viszont így szoktam nagyítani felbontás változtatása nélkül és ezt a lehetőséget tették a PuppyRus-ban gyorsan elérhetővé. :D
k.png
k.png (108.45 KiB) Megtekintve 4421 alkalommal
.
.
b.png
b.png (78.3 KiB) Megtekintve 4421 alkalommal

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Kipróbáltam a ...... normal.isot mit ne mondjak kiválóra sikeredett!
Ezt már könnyedén kitudtam írni az Unetboot..-al, és simán indul.
Nagyon gyors, nagyon magyar, és alapnak rengeteg szoftver található benne.
Hogy én vagy más mit hagynánk vagy vennék ki, teljesen mindegy ezt a fejlesztő joga eldönteni.
Indulásnál hogy a Tv is rá volt kötve HDMI kábelen, egy kicsit bezavart a kép és hang megjelenítésében, ezért első indulásnál érdemes eltávolítani a kábelt ha nem akarsz állítgatni.
A fényerő állítás nem érhető el a billentyűzetről, vagy nincs benne, vagy nem a megszokott gombot kellene nyomogatni viszont ezért nem próbáltam mással nehogy összekeveredjenek a dolgok, maradt a /sys/class/backlight/intel_backlight/brightness átírása akinek fontos mint nekem.
A Dpi átállítható akinek fontos vagy érdemes a nagy képernyőfelbontás miatt: xorg videó varázsló/képernyőfelbontás.
Alapból 114 a legmagasabb de átírható, menthető.
Összességében büszke lehet magára a Puppy közösség és a hozzáadott érték okán ticoo1 még-inkább!
Ahhoz képest hogy a debian , fedora kb egy indulást tölthettek a gépemen annyira használhatatlanok voltak,Linux Mint pár órát, az Ubuntu is egy hetet, nyugodtan állíthatom hogy egy jó kis rendszer lett összerakva.
Semmi hibát nem tapasztaltam eddig, amit megemlítettem azok csak az én "kényelmi" igényeimről szóltak.
Gratulálok csak így tovább, az ilyen stabil jó kis rendszerek visszaemelhetik a Puppyt a régi megérdemelt előkelő helyére.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia "azami"!

Köszönöm, hogy kipróbáltad, akkor az UEFI-s CD kép továbbra is hanyagolható (egyébként sem hiszem, hogy bárki is egy UEFI-s gépre fel akarná telepíteni).

Viszont kérlek, ha lehet írd meg nekem a laptopod típusát, mert már a guta üt meg, hogy nincs egy olyan laptop sem a közelemben (pedig 9 db-bal "szórakoztam" el, puppy 32-vel, 64-gyel), amelyiken a fényerő (hangerő, stb.) szabályozást nem oldanák meg az erre kijelölt "gombok". Akár Intel, akár NVIDA, vagy ATi a videokártya. Lehet Intel-es, vagy AMD-s gép, nem találkozom ezen problémával. Tudom, hogy létezik, a neten sokat írogatnak róla, csak nem találok egyetlen laptopot sem, aminél ez lenne. Ráadásul az a könyvtár amit említesz (/sys/class/backlight/...), mindig totál üres, még egy "link" sincs benne. Ha feltelepítem a xbacklight-et, a BacklightManager-t, vagy akár sparky-backlight-et, akkor sem történik semmi, csak települnek és ha kell megjelennek a tálcán, de semmit sem lehet velük elérni (terminálból sem). Vagyis ez nekem egyenlőre megfoghatatlan. Amit S-kami a videóban bemutat és ha rendesen bepötyögöm a terminálba, akkor sincs semmi, paraméterezhetem én ahogy csak akarom, de a hardware szintet nem érem el. (Egyébként jogos, mivel rendesen használhatók a "gombok" az általam kipróbált laptopok esetében.) Úgyhogy nekem most csak ez van, vagyis részemre továbbra is érthetetlen :?:

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Lehet azért üres az a mappa mert nem Intel a videóvezérlő.
Az én gépem miatt nem kell testre szabnod ha a többin nincs gond, valószínűleg akkor nagyon kevés felhasználót érint.

HP:

Számítógép
**************


Összefoglaló
--------------

-Számítógép-
Processzor : 4x Intel(R) Core(TM) i3-5005U CPU @ 2.00GHz
Memory : 3961MB (879MB használt)
A gép típusa : Számítógép
Operációs rendszer : bionicpup64 HU - 7.9.6
Felhasználó neve : root (root)
Date/Time : 2018. dec. 8., szombat, 17:14:53 CET
-Kijelző-
Felbontás : 1920x1080 pixel
OpenGL gyorsító : Mesa DRI Intel(R) HD Graphics 5500 (Broadwell GT2)
X11 Gyártó : (null)
-Hang eszközök-
Hangkártya : HDA-Intel - HDA Intel HDMI
Hangkártya : HDA-Intel - HDA Intel PCH
Hangkártya : PC-Speaker - pcsp
-Beviteli eszközök-
Lid Switch
Power Button
Power Button
AT Translated Set 2 keyboard
USB OPTICAL MOUSE
HP Wireless hotkeys
Video Bus
HDA Intel HDMI HDMI/DP,pcm : 3=
HDA Intel HDMI HDMI/DP,pcm : 7=
HDA Intel HDMI HDMI/DP,pcm : 8=
HDA Intel HDMI HDMI/DP,pcm : 9=
HDA Intel HDMI HDMI/DP,pcm : 10=
HDA Digital PCBeep
HDA Intel PCH Mic
HDA Intel PCH Headphone
HP WMI hotkeys
PC Speaker
HP Truevision HD: HP Truevision
SynPS/2 Synaptics TouchPad
-Nyomtatók (CUPS)-
CUPS-PDF : <i>Default</i>
-SCSI lemezek-
ATA SAMSUNG MZNLF128
hp DVDRW GUD1N
Kingston DT R500

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

azami!

Nagyon szépen köszönöm. Most már mindent értek. Az általam kipróbált "régi" laptopoknál sima BIOS van, nem UEFI-sek. A videóchip külön van és nem a processzorban. Az is igaz, hogy a HP, a FS az egy külön világ.

Egyébként csak a kíváncsiság hajt, hiszen megfelelő laptop nélkül úgysincs lehetőségem kísérletezni. Mivel én AMD APU-t használok nálam ezen gondok nem jelentkeznek és az Asus X55U laptopom is AMD APU-s.

A "BacklightManager-1.0.pet" (xenialpup64) az talán érdekes lehet. Ha a telepítés után elindítod, akkor a tálcárara ül és onnan lehet használni (kéznél van). Persze gondolom már kipróbáltad.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Próbáltam azt is de "kakukk".
Ha alapból kiszerelték...

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Annyi javaslatom lenne még hogy a ....normal.iso elérhetősége legyen meg az első hozzászólásodnál, mert valószínűleg ott keresik elsőnek, és a SourceForge oldalon is.
Legfrissebb, no meg a legkönnyebben kiírható és használható.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm!

Már fent is vannak a SourceForge oldalon, a helyükön. Ahogy javasoltad, az első oldalon is már szerepel.

https://sourceforge.net/projects/puppys ... onicpup64/

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

A fényerőhöz még annyit visszakanyarodnék hogy már tárgyaltuk ezen a fórumszálon https://skamilinux.hu/phpBB3/viewtopic. ... 5%91#p5637 és készítettem pár scriptet
fenyeroo.zip
(1.24 KiB) Letöltve 212 alkalommal.
ami ezen a puppyn is rendesen használható.
Ha gondolod hasznosítsd ahogy tudod. :)
Én kitettem az asztalra, így hamar beállítom a megfelelő fényerőt.
.
kk.jpeg
kk.jpeg (64.98 KiB) Megtekintve 4272 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm!

De az a bajom, hogy ameddig nekem a /sys/class/backlight/ könyvtár üres, addig nem tudok mit csinálni, sem kipróbálni. A BIOS-os intel vga-s laptopomon is üres. Olyan UEFI-s meg most nincs nálam, amiben intel vga lenne. Telepíthetek bármit, mindig üres marad! Nincs hová, mire az utasításokat kiadni.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”