friss getnvidia?

Videókártyákkal és a megjelenítéssel kapcsoaltos témák, problémák, driverek
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

friss getnvidia?

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nocsak mit találtam, úgy tűnik, ez egy friss kiadású getnidia pet csomag shinobar-tól.
Kép
Kép
getnvidia-1.3-1.pet
mivel az új pet csomag mérete eléggé kicsi, talán ez egy frissítő kiadás lehet az ez év októberi, 1.2-es kiadáshoz? - ki tudja....
getnvidia-1.2.pet 29-Oct-2018 20:45 130k

Update.
Időközben a sima 1.3-as verzióban észlelt hiba miatt Shinobar azt a fájlt törölte, és helyette egy javított 1.3-1.pet csomagot tett fel a weboldalára.
Továbbá már van -ahogy alább Csipesz is jelezte már- egy új, 1.4-es kísérleti verzió is, bár ennek eredményességéről még nem túl sok visszajelzés érkezett a Murga fórumba.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.11.07. 08:39-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: friss getnvidia?

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hujujujj! Ezt ki kell próbálnom sürgősen! de ha a getnvidia-1.3 linkedre böktem, arra 404 not found hibát írt ki...
na mindegy, ideteszek egy nem átnevezett linket:
http://shinobar.server-on.net/puppy/opt ... -1.3-1.pet

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: friss getnvidia?

Hozzászólás Szerző: NTamas »

.Köszi a figyelmeztetést. Ma újra levettem a sinobar oldalról a már módosított 1.3-1-es csomagot,-ez a direct link hozzá- és javítottam a kezdő postban lévő linket is.

Amúgy belenéztem, jól le lett rövidítve a getnvidia-1.3-1.pet script, de még nem próbáltam ki élesben, ahhoz fel kell, hogy tegyek egy szűz puppy-t, amiben nincsen nvidia driver.
----------------------------------
Közben feltettem egy kros54 féle xprlite-571 precise puppyt, ennek a kernel verziószáma k.3.9.11-es,
az én régi, agp-s videókártyám pedig a hírhedt NVidia Geforce FX 5200 amin van 128MB saját memória,
ehhez meg ez a gyári NVidia driver kell: NVIDIA-Linux-x86-173.14.39-pkg1.run
ez a .run file megvan, le van töltve, akárcsak a precise puppyhoz valo devx_precise_5.7.sfs és a kernel-sources-3.9.11.sfs fájl, ezen sfs fájlokat felcsatoltam, és a fentebb linkelt két getnvidia.pet-el tettem egy-két próbát.
Az eredmény: a sima getnvidia-1.3-1.pet nem volt képes drivert gyártani, viszont a másik, a getnvidia-1.2.pet (29-Oct-2018 20:45 130k) nevű fájl már rendben megoldotta a drivergyártási kérdést, és simán legyártott nekem 3 db fájlt:
Kép
az sfs fájlt meg a drivergyártási folyamat végén azonnal fel is csatolta a rendszerbe! - pedig ezt én nem is kértem tőle, amúgy sem volt ehhez az sfs azonnali fecsatolásához menüpont a getnidia scriptben, ez úgy tűnik nekem, hogy egy új dolog lehet.
A videókártyát természetesen hibátlanul felismerte, viszont a monitort továbbra is csak egy CRT monitorként ismerte fel, és nem a helyes monitor képfrissítési frekvenciákat írta be az xorg.conf-ba, a felbontási érték viszont stimmelt.
Az lg led monitorom 1280x1024x60 beállítást igényel, és ezek a helyes értékek hozzá.
VendorName "LG"
ModelName "L1718S"
HorizSync 35.0 - 81.0
VertRefresh 59.0 - 76.0
Option "PreferredMode" "1280x1024_60"
ehhez képest a legyártott nvidia driver egy ilyen frissítési frekvenciát írt be:
VendorName "Unknown"
ModelName "CRT-0"
HorizSync 30-83
VertRefresh 59-75
viszont a képfelbontási értéket azt jól eltalálta:
Option "PreferredMode" "1280x1024" noha a szükséges 60Hz-es értéket nem írta hozzá.

Az xorg.conf-ba írt értékeket a megfelelőre kijavítva, az újraindítás után minden rendben volt, tehát a generált pet és sfs drivercsomag jó de oda kell figyelni a monitor beállítási értékeire, mert úgy tűnik, az lcd monitorok értékeit hibásan olvassa ki, és írja be a configba, ettől eltekintve, és ezt a hibát (ami szerintem nem a driver hibája, illetve csak annyira az ővé, hogy az újabb monitorokat már nem tudja automata felismeréssel rendesen beconfigolni, (talán nem jól, vagy esetleg egyáltalán nem tudja azok pontos frekvencia értékeit kiolvasni, és ezért egy közelítő értéket ír-ad meg, de hogy ezt honnan veszi?) de ettől még a videókártyát, annak típusát, a kártya képfelbontási értékeit hibátlanul hozza) és ha az automatán rosszul felismert monitor frekvencia értékeket javítod, akkor már jól működik a driver. Ami azt is jelenti, hogy a generált driver pet és sfs ismeri, és tudja, hogy maga a videókártya mit is tud, úgy felbontás és frekvencia értékekre, csak automatán nem az lcd monitornak megfelelő frekvencia értékekre állatja be az xorg.conf fájlt, hogy ezt miért teszi, nem tudom.

Mindenesetre a netről letölthető hasonló nvidia-glx-173.14.39-k3.9.11.pet driverek is ezt produkálták, szóval a dolog nekem nem volt ismeretlen, azoknál is korrigálni kellett a monitorom frekvencia értékeit, majd ezután ott is rendben működött a drivercomag, akárcsak itt, a most legyártott pet és sfs driver esetében.

Ami a getnvidia-1.3-1.pet csomagot illeti,a méretéből látszik,hogy ez nem teljes pet csomag, hanem csak annak egy javított kiadása lehet, bár lehet, hogy én tévedek, mindenesetre nálam a getnvidia-1.3-1.pet önmagában valamiért nem volt működőképes, elindult ugyan a drivergyártás, de hibákat írt ki, hiányolt két fájlt az etc könyvtárban, illetve ha ezeket megkapta, akkor meg a gyári nvidiás.run fájlt találta hibásnak, ami meglepő, mert az a file nem hibás!
Ezt bizonyítja az is, hogy a másik, a 130k-os getnvidia-1.2.pet csomag (29-Oct-2018 20:45) nos az szó nélkül legyártotta a friss nvidia driver pakkot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.11.07. 08:51-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: friss getnvidia?

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Navvééégrevalahára! - készült egy újabb generációs(legalábbis 32 bites) puppikon is jó getnvidia!
- kicsit, nyögve, kicsit hülyeségeket kiírkálva(lásd fotót), de legyártott egy friss-ropogós drájvert UpupCC rendszeren(amivel épp most ismerkedem)!
Azóta shinobar a murgán már kidobott egy 1.4-es verziót is, és kéri a nagyérdeműt, próbálgassák 64-biten is. - na, majd, ha oda jutok...
IMG_20181105_105509.jpg
IMG_20181105_105509.jpg (208.53 KiB) Megtekintve 3629 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Videókártyák, monitorok, megjelenítők”