XenialPup7.0.4 Rev.6 Hun/Eng, 2019 márc. CD és DVD változatok

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: XenialPup7.0.4(pae)CsipeszMod V2, English/Hungarian

Hozzászólás Szerző: S-kami »

No, a mai naptól ez megy a laptopon, hazavágtam egy telepítéssel a Sparky rendszeremet :mrgreen:

Mindegy, annyira nem sajnálom, kicsit már unalmas volt :lol:

Nagyon nagy gratula és köszönöm szépen, most egy darabig biztos ez marad a gépen, mivel egyenlőre nincs időm se kedvem más rendszerrel vacakolni, az viszont meglepett, hogy nagyon szépen fut a gyengécske laptopon is.
Köszönöm én is!!!!
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: XenialPup7.0.4(pae)CsipeszMod V2, English/Hungarian

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Bocs, de nem értem rá eddig reagálni, de mindenkinek köszi a dícséreteket! - épp egy korábban készített slacko 570-es puplet tökéletesítésével idegesítettem magam - 4-5 nap szabadidejét pusztítottam el vele, a végén teljes kudarccal... - hát ilyen is elõfordul. :(

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: XenialPup7.0.4(pae)CsipeszMod V2, English/Hungarian

Hozzászólás Szerző: janugsa »

A VLC nálam lefagy, gyakran a puppyval. Az mp4 videófájlnál kb 10 mp után.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: XenialPup7.0.4(pae)CsipeszMod Rev3 English/Hungarian

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Még janugsa múltkori kommentjére reagálva: nálam kétféle ósdibb gépemen, egy amd athlon 3200+ procóson, meg egy intel p4 ht masinán egyaránt SOHA nem fagyott a vlc.
Nade: megjelent egy csöppet átnézett, picit javítgatott, pár programmal bővített Rev.3 változata a xenialnak.
Újabb szereplők: mplayer/gnome-mplayer, simplegtkradio, avidemux, aegisub filmfeliratozó, pmcputemp procóhőmérséklet-tudósító, végül pár eddig hiányzó magyarítás - hát ilyesmik... A Wine továbbra is trutyi komolyabb játékok futtatásához, pedig kísérleteztem a frissítésével 2.2-es verzióra - semmi javulás. Én ezt egyszerűen nem értem: minél modernebb puppy linuxok jönnek ki, annál ótvarabbul működnek együtt bármelyik wine verzióval :( . Amúgy a legtöbb más dologban frankók - pl. új verziójú böngészők, Kodi újabb verziói, újabb laptopok, pc-k kezelése stb. egészen rendben vannak.
E xenial eddigi linkjei nem fognak működni - ihol az új letöltőlinkek:
SZERKESZTVE: no még egy kicsit gurítsatok lejjebb, tesók! :)
Xenialpup7.0.4Rev3FirstStartLook.jpg
Xenialpup7.0.4Rev3FirstStartLook.jpg (82.5 KiB) Megtekintve 7700 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: XenialPup7.0.4 Rev.4 Final Eng/Hun 2018 áprilisi eresztés

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szép áprilist mindenkinek - szűk egy év után előszedtem ezt a xenialt is egy kis karbantartásra: hibajavítgatásra, magyarítások kiegészítésére, arculat(külalak)-rendezésre, netböngésző-frissítésére - ilyesmik...
A régebbi verziók már csak a murgalinuxos ally által gondozott xenialpupos helyről érhetőek el,
a mostani cuccé viszont itt vannak:
Xenialpup7.0.4Rev4FinalEngHun2018AprilCsipesz.iso 697.2 MB
https://drive.google.com/file/d/1grGWRG ... sp=sharing
https://mega.nz/#!8A0zgY4D!kNFmDpiLlqjA ... eVnIB2mO7w
A külsejét egy kicsit visszafogottabra vettem, ilyen most:
Screenshot_2018-04-04_17.51.44.jpg
Screenshot_2018-04-04_17.51.44.jpg (70.3 KiB) Megtekintve 7252 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: XenialPup7.0.4 Rev.5 magyar, 2018 szept. Kodi-s verzió

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Üdv mindenkinek; még az egyszer utoljára elővettem alakításra ezt a xenial cuccomat, hogy csináljak egy olyan változatot belőle, amely elsősorban kikapcsolódásra: tévézésre-rádiózásra van kihegyezve ezenkívül azonnal magyarul kezd, nem kell bíbelődni a magyar nyelvre váltással sem. Főbb változások az áprilisi eresztéshez képest:
A meglehetősen terjedelmes(és ebben a rendszerben amúgy sem csúcs-frankó)Wine kidobva belőle, helynyerés végett;
Kodi 17.3 telepítve és előkonfigurálva, benne legérdekesebbnek szánva, ezért telepítve az onlinestream.hu addon, ez által ha indítjátok a kodit, bementek a videók>kiegészítők>onlinestream>tv-k alá, már lehet is tallózni a mindig dinamikusan frissülő ingyenes csatornakínálatból.
Frissítettem a Firefox böngészőt asszem 60.2.0esr-re...(Flash player már pont nem fért be - akinek kell: firefox kinyit>könyvjelzősávon smokey01 gomb megnyom>zöld software gomb megyom> "Various Packages by OscarTalks" kiválaszt> flashplayert megkeres és letölt)
Mivel így még maradt egy kis hely, bevágtam egy Google Earth-öt, jó az, ha van egy kéznél :) ...
Még csöppet pofoztam a kinézeten - ennyi.
Tehát ez kifejezetten magyar felhasználóknak szánt kiadás, érdeklődők tölthetik e két helyről:
Xenialpup704Rev5HunKodiFirefoxGoogleEarth2018SzeptCsipesz.iso 697.6 MB
https://drive.google.com/file/d/1QCFFK1 ... sp=sharing
https://mega.nz/#!Vdkj2CwC!ynxcRpHCC_iG ... oXjDoeE7Sw
Screenshot_2018-09-13_21.21.34.jpg
Screenshot_2018-09-13_21.21.34.jpg (72.23 KiB) Megtekintve 6834 alkalommal

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: XenialPup7.0.4 Rev.5 magyar, 2018 szept. Kodi-s verzió

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves csipesz !
Köszönöm a munkád, mindig érdeklődéssel várom, de ezt a mostanit talán mégjobban, mert valami ilyesmi nagyon az érdeklődésem központjában áll, különösen az onlinestream.hu oldal beintegrálása miatt. Innen már annyi kedves fórumtársam ráugrott a témára, hogy ez viharrá dagad néha. Nem rossz értelemben, hanem a törődés szintjén. Mindenki hozzáteszi a saját tudását, megoldását és ettől lesz fantasztikus ez a kis közösség, és személyszerint mindenki, akiben ekkora segítségnyújtási szándék van. nagyon jó érzés. Bocsánat, kicsit lelkisebb lett a megköszönés, de én csak így tudom kifejezni a hálám felétek, minden mást jobban tudtok nálam :)
Mégegyszer nagy köszönet a munkádért. Már töltődik lefelé, és hétvégén mehet a hajrá.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: XenialPup7.0.4 Rev.5 magyar, 2018 szept. Kodi-s verzió

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Nagyon szívesen, kedves willy36 - pont onnét jött a "szikra", hogy csináljak már valami ilyet is, ami azért mégis CD-méretű - mivel ovastam a UpupBB Cosmic-os poszt alatt az egyes tévéműsor-nézési nehézségekről általatok írtakat. És bár tv-nézés ügyben az én megoldásom annyiból kicsit körülményes, hogy vagy 5 egérkattintás, mire elkezdhetsz nézni egy adott műsort - viszont meglehetősen megbízható.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: XenialPup7.0.4 Rev.5 magyar, 2018 szept. Kodi-s verzió

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Szia csipesz!
Nagyon jól megoldottad a Kodit! Már átmentettem a telepített Chloe_X-Tahr_2.0r9 puppyba, szépen mükszik!
Amúgy az egész Xenial jól sikerült (bár a XenialPup7.0.6-nak jobban örültem volna),de cc. 80%-át a progiknak sose használom!
Majd egyszer kigyomlálom! ;)
Különben tetszik, köszönjük!

Somatom
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.08.24. 17:32

Re: XenialPup7.0.4 Rev.5 magyar, 2018 szept. Kodi-s verzió

Hozzászólás Szerző: Somatom »

Szia Csipesz!

Köszönöm a munkádat! Kíváncsi lettem a Puppy -s Kodira (eddig Android alatt használtam). Ebből létezik 64 bites verzió?
Sajnos, az eddigi két próbálkozásom csúfos véget ért. Képernyőbillentyűzeten pötyögtem, amikor egyszer csak bezöldült a teljes kijelző és annyi. A következő indítás után ugyanez történt, csak nem zöld lett, hanem piros.
Ugyanezen a gépen korábban Xenialpup 64 alfát használtam, amivel nem volt gond. Igaz, abban nem volt működő képernyőbillentyűzet.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”