UPup-Cosmic

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

UPup-Cosmic

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

Upup-Cosmic

Az UPup sorozat következő generációjának első "Alpha" változata, ami várhatóan az Ubuntutól 18.10 variációként fog megjelenni.
Készítő: "peebee (peabee)" Upup-Cosmic

Eredeti ISO: https://sourceforge.net/projects/zestyp ... mic/Alpha/
Kernel: K-4.9.124 Pae
Mivel huge kerneles, ézért No Pae kernellel is mőködik. De figyelembe kell venni, hogy az újabb böngészőknek min. 1 GB RAM a szükségletük a megfelelő működésükhöz.

A "HU" változatban, portable Firefox 62 (magyar) van. A "HU" változat már egy módosított variáció "peebee" alpha változatnak, nem lehet teljesen visszaállítani az eredeti angol változatra (a HU továbbra is erre utal). Javítgattam benne ezt-azt, pl. a vlc végett, a próbálgatások végett van benne smplayer is. Nagyon gyors és szerintem remekül működik, de a csomagkezelővel elérhető programok egy részét még nemérdemes telepíteni vele. Pl. az új vlc-hez "úgy rendesen bele kell nyúlni" (Qt környezet). De hát "Alpha"! :!:

Minden köszönet "peebee"-nek.

Ha valakit érdekel innen tölthető le: https://sourceforge.net/projects/puppys ... mic/Alpha/

(Apropó S-kami, vagy valaki, ha a feltöltésnél egy fájl le szeretnék törölni (pl. magyartalan, "hüleség", változik..), azt hogyan tudom?)

Képek:
Képenyő kép1.jpg
Képenyő kép1.jpg (72.28 KiB) Megtekintve 4951 alkalommal
Képenyő kép2.jpg
Képenyő kép2.jpg (163.32 KiB) Megtekintve 4951 alkalommal
Képenyő kép3.jpg
Képenyő kép3.jpg (161.25 KiB) Megtekintve 4951 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UPup-Cosmic

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Meg még egy:
Képenyő kép4.jpg
Képenyő kép4.jpg (190.62 KiB) Megtekintve 4950 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UPup-Cosmic

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Bocsánat, egy fontos dolog lemaradt. A magyarosítást a "langpack_hu_ubb.pet"-tel csináltam.
Itt van a helye: https://sourceforge.net/projects/puppys ... itasok/Hun

Megjegyzés: ubb-re van, a cosmic-hez is jó, de a stretch-et, az artful-t estenként összezavarhatja és nem is "minden" lesz magyar. :mrgreen: (Ugye 100 % magyartól még messze vagyunk, sajnos!)

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: UPup-Cosmic

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Köszi ticoo1 !
Már húzom is lefelé. :) Látom van új artfulpup-od is, na az is jön :)
Előre is szép munkának látszik, már vártam az új palemoon smplayer párost. :)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UPup-Cosmic

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves willy36!

Igaz pár hete frissítettem az artfult, de nem került bele az új palemoon a 28.0-as NTamas által felfedezett problémák végett. Most csak annyi van, hogy elkezdtük a "repó feltöltését". De ezek után, azt hiszem, hogy amit lehet még egyszer frissítenem kell.

Engem a Cosmic érdekel igazán, mert úgy tűnik nekem (hangsúlyozom nekem), hogy elég stabil lett, ámbátor én nem szoktam úgy "halálra gyötörni", mint Ti. Nekem az internet, stb. használatában igen szerények az elvárásaim. Tehát, ha már "dőlnek a problémák", akkor onnan tudom, hogy "mi fáj". :mrgreen:

Valószínűleg az lesz a probléma, hogy a cosmic csomagjait hogyan lehet majd alkalmazni. Egyelőre úgy tűnik, hogy a Qt környezet változása okoz majd problémát. Túl nagyot kell változtatni és a "szelektálás" lesz a gond, hacsak nem akarunk ubuntu méretű iso-t. Az ffmpeg is érdekes játék lesz, ugyan a vlc miatt már "belekotortam", de muszáj volt, hogy lejátssza a klf. fájlokat, mert hát ugyi nem akarta.

Ha Ti is úgy látjátok, hogy használható, akkor már lehet is továbbfejleszteni, de ha még nagyon problémás akkor még várnunk kell "peebee mesterre". :mrgreen:

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: UPup-Cosmic

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Köszönöm az infókat Kedves ticoo1 ! Csak a kíváncsiság hajt, és véletlenül megláttam az artful-t és nem bírtam otthagyni, mindegy milyen állapotban van. :) Szóval, kezdő szemével szeretném szemlélni a rendszert, még mielőtt bárki is a megoldások tömkelegét írja le. Az ráér majd. Első indítás pendrive-ról és egyenlőre csak ebben a módban próbálom. Net beállításig elértem, ekkor fagyott a gép, csak kikapcs segített. Utána nem tapasztaltam, szóval véletlen is lehetett, Firefox elindít, kedvenc tesztelős tv online oldalam indít. Úgy tűnik kellemesen gyorsan jön be minden. Nézzük a streamet. Felajánlja a geanyt, elsőre még nem, majd az smplayerrel. Sajnos itt elakadok, nem ajánl fel programokat és nem is enged rákeresni.
Képenyő kép.png
Képenyő kép.png (103.81 KiB) Megtekintve 4917 alkalommal
Akkor folytassuk a geany-s módszerrel. Kimásolva a stream, smplayerbe nem kell másolni, alapból behelyezi a hálózati lejátszóba. Sajnos, nem indítja el, néha alapbeállítás nem elég. Benézek a kimeneti meghajtóba, nem semmi kollekció integrálva, ennyit együtt még nem láttam benne :)
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (95.18 KiB) Megtekintve 4917 alkalommal
hibakód naplóba ezt írta ki. Elnézést, ha sok a cucc...
/usr/bin/mplayer -noquiet -slave -identify -nofs -sub-fuzziness 1 -nodr -double -stop-xscreensaver -nomouseinput -input nodefault-bindings:conf=/dev/null -nokeepaspect -wid 48234557 -monitorpixelaspect 1 -osdlevel 0 -subfont-osd-scale 3 -progbar-align 80 -ass -embeddedfonts -ass-line-spacing 0 -ass-font-scale 1 -noflip-hebrew -ass-styles /root/.config/smplayer/styles.ass -subcp ISO-8859-1 -subpos 100 -volume 50 -prefer-ipv4 -vf-add screenshot=/tmp/smplayer_screenshots/shot -noslices -af-add scaletempo -softvol -softvol-max 110 http://cdn.connectmedia.hu/2112/8411445 ... e/index.ts

MPlayer 1.3.0-7 (C) 2000-2016 MPlayer Team

Playing http://cdn.connectmedia.hu/2112/8411445 ... e/index.ts.
Resolving cdn.connectmedia.hu for AF_INET...
Connecting to server cdn.connectmedia.hu[109.199.62.242]: 80...

Cache size set to 320 KBytes

Cache fill: 0.00% (0 bytes)

libavformat version 57.25.100 (internal)


MPlayer interrupted by signal 4 in module: demux_open
ID_SIGNAL=4
- MPlayer crashed by an 'Illegal Instruction'.
It usually happens when you run it on a CPU different than the one it was
compiled/optimized for.
Verify this!
- MPlayer crashed by bad usage of CPU/FPU/RAM.
Recompile MPlayer with --enable-debug and make a 'gdb' backtrace and
disassembly. Details in DOCS/HTML/en/bugreports_what.html#bugreports_crash.
- MPlayer crashed. This shouldn't happen.
It can be a bug in the MPlayer code _or_ in your drivers _or_ in your
gcc version. If you think it's MPlayer's fault, please read
DOCS/HTML/en/bugreports.html and follow the instructions there. We can't and
won't help unless you provide this information when reporting a possible bug.
Ezt sajnos több puppy-nál tapasztaltam már. Majd szakértitek :)
Vlc be, itt elindul, természetesen hang nélkül, ahogy szokott :) Mintha bufferből ját
szana, betölt , folyamatosan lejátszik 3-4 mp-et, megakad, majd újra.
Képenyő kép(1).jpg
Képenyő kép(1).jpg (95.41 KiB) Megtekintve 4917 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára willy36 2018.09.08. 17:24-kor.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: UPup-Cosmic

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Folytatom a 3 kép korlát miatt így...
Szerintem mindenféle beállítást megtaláltok benne, még többet is, ha jól érzékelem, flashplayert automatikusan felfrissítette, csak feldobta, hogy van újabb. Tetszik ,hogy nem nyomta be a Libreoffice-t, de a get install benne van. Majd eldöntöd, kell vagy nem, viszont kezdőbarát. Régebben volt egy puppy, sajna, nem tudom melyik volt, rengeteg get install-al volt megoldva, ez az ötlet nekem bejönne.
Képenyő kép(2).jpg
Képenyő kép(2).jpg (71.21 KiB) Megtekintve 4915 alkalommal
Képenyő kép(3).jpg
Képenyő kép(3).jpg (89.79 KiB) Megtekintve 4915 alkalommal
Képenyő kép(4).jpg
Képenyő kép(4).jpg (76.61 KiB) Megtekintve 4915 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UPup-Cosmic

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves willy36!

Köszönöm, hogy időt szántál rám. Sajnos pont erre gondoltam, mikor írtam, hogy az ffmpeg, illetve kompatibilitási problémák vannak, de nem "peebee" alkotásában, hanem szerintem az ubuntuban, amiből készül (de hát még nem adták ki! :!: ). Úgy tűnik, hogy a vlc és a smplayer nem tud rendesen együttműködni a jelenlegi környezetével. A splayer 18.6 meg egyenesen "megsértődik", ha egy stream-et kellene lejátszania és "eltűnik" (játssza le aki akarja, én ugyan nem! :twisted: ).

De azt azért áruld el, hogy a böngészővel való lejátszás miért nem jó? A FF62 (és a PMoon 28.01 is) gyakorlatilag mindent "megnyit, lejátszik" az OnlineStream.hu-n, vagy a youtube élő csatornáin.

Csipesz is erről tesz említést, hogy a linux-os vlc-vel gondok vannak. (egyébként nekem van hang a vlc-vel, pl. az M1 adásában is, csak éppen békát játszik és bugyborékol, de szól....hogy aztán, milyen módon lehet rábeszélni, hogy jöjjön ki a vízből, arra még nem jöttem rá :mrgreen: )

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: UPup-Cosmic

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves ticoo1 !
Nagyon szívesen segítek, beleszólok, amiben tudok, mert a mi kényelmünket szolgáljátok ezzel, ha össze tudtok rakni valamit működőképesen.
A kérdésedre a válaszom a gép erősségében keresendő, egy atom procis gép már a maga idejében is alulméretezett teljesítményű volt, ezért nem működik a böngészőben lejátszás. Emiatt kell trükközni és a legkisebb erőforrást igénylő megoldást használni. Ha véletlenül benézel a script nevű fórumba, vagy hogy nevezzem, épp emiatt írt nocsak egy scriptet, legalábbis innen indult ki az egész dolog. Ez lett egy olyan megoldás, hogy hang és kép is van, és még kis erőforrás tartalék. Amivel az onlinestream-el gondom van, és ez minden vlc-vel problémás, a nat geo, nat geo wild. ezenkívül is van még tv, de az nem jut eszembe. akkor jó, ha ant geo vagy wildnál van kép vagy hang :) ezekkel tesztelj . Köszi minden segítséget, sok sikert a munkáidhoz.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: UPup-Cosmic

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ticoo1 írta: 2018.09.09. 18:30 Csipesz is erről tesz említést, hogy a linux-os vlc-vel gondok vannak. (egyébként nekem van hang a vlc-vel, pl. az M1 adásában is, csak éppen békát játszik és bugyborékol, de szól....hogy aztán, milyen módon lehet rábeszélni, hogy jöjjön ki a vízből, arra még nem jöttem rá :mrgreen: )
Ha torz a hang, az abból is adódhat, hogy nem a legmegfelelőbb codeck van alkalmazásban, vagy az online kikódolás jobban igénybe veszi a gépet, ami emiatt kissé belassul, és az online végzett videó és hang együttes dekódoláskor a hang dekódolása, annak végeredménye nem lesz tökéletes. Nem beszélve arról, hogy egyes tv adók már adaptív streamet használnak, amit a vlc ún. nehezebben visel el, és nem feledd el azt a szomorú tényt, hogy Mo.-on az elvileg ingyenes közszolgálati adók streamjeit sugárzó connectmedia.hu-s linkek ráadásul egyfajta számsorozatos kódolással vannak továbbítva, azt megakadályozandó, hogy illetéktelenek is nézzék a neten sugárzott streameket, amiket csak a hivatalos csatornák weboldalainak sugároznak. Ezen hivatalos weboldalakba beépített lejátszó ismeri ezen kódolást, és megfelelő módon fogja azokat lejátszani. Ráadásul ezen számsorozatok véletlenszerűen változnak, így külső lejátszón -vlc, stb.- nézve bizony akadozások, meg-megállások majd elindulások tapasztalhatóak, és nincs ez másként az Online stream.hu oldal esetében sem! Ha ott, annak a weboldalába beépített lejátszón nézed az adást, ha jó az internet sebességed, és erős géped van, nincs gond a lejátszással, de ha az onnan trükközve kinyert stream címet külső lejátszón nézed, ott már gondok jelentkeznek majd. Ha megfigyelted, az onlinestream.hu-s beépített lejátszó alatt van egy link, legtöbb esetben, amiből kinyerhető a beépített lejátszó által használt stream címe, de ebben a streamben is ott van a számsorozatos kódolás, és ez a stream egy idő után lejár, és emiatt újabb streamot kell kérni a szervertől. Ezt a weboldalba épített lejátszó tudja kezelni, viszont a külső lejátszók már nem. Elvileg a VLC-ben az ismert módon való gomb kétszeri benyomásával kényszeríthető a lejátszó a stream ismételt lejátszására, és ilyenkor van, amikor annak lejátszása után átugrik az újabb stream folyamra, és folytatódik a lejátszás, ilyen esetben nem folyamatos a lejátszás,, kis akadás, megállás van, és ha szerencséd van, megy tovább a lejátszás, ha meg nincs, akkor a vlc eldobja a streamet, és megáll a lejátszás.
Ez van a netről beszerzett kétes eredetű streamek akadozott, és egy idő után megálló lejátszási problémája mögött is.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”