scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: azami »

Lenne egy kérésem tisztelt Kulusz.
Nagyon tisztelem a munkád és elhivatottságod , de nem próbálnánk ki valamit.
Arra gondoltam hogy az általad ismertetni kívánt parancsokat először a videó elején le kellene futtatni, hogy már akkor tudjam mit fog csinálni.
És így elmagyarázni hogy ami történt, az miért, és hogyan történt a script hatására.
Ezáltal már az elején kialakulhatna bennünk a kíváncsiság a részletek iránt.
Mint fizika vagy kémia órán, előbb volt a kísérlet, azután a magyarázat.
Lehet nem jó úton járok de egy próbát megér.

Sajnos kevés most az időm így kevesebb idő jut pc-re, tanulásra, de nézegetem próbálgatom amint lehet.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Most hogy őszinte legyek , totálisan nem tudlak megérteni . Te azt mondod hogy úgy van rendjén ha előbb van a karambol , mint megtanulni kocsit vezetni ? :D Ezekkel a videókkal az alap dolgokat kívánom bemutatni.Hogyha pl kezed alá kerül 1 szkript , akkor tudd hogy mi mit csinál benne . A te nyelvedre lefordítva , ha a kezedbe kerül 1 szkript és te azt lefuttatod , akkor ugye nemtudod hogy mit csinál , csak látod hogy megy , de nemtudod mitől és hogyan. Na erre a hogyan-ra vannak ezek a videók . A videókban külön-külön mutatom direkt hogy mi mit csinál ... Ha te kézbe kapsz 1 szkriptet akkor káoszt fogsz látni, eleinte énis azt láttam. De kicsit próbálgattam csak ugy össze vissza mindent, és szép lassan szinte magamtól rájöttem mi mire való és hogyan müködik ... Nyilván lehet engem okolni hogy : dehát az iskolába nem ezekkel a szavakkal mondták , és itt leszögezném aztis hogy, nem biztos hogy mindent helyesen mondok és csinálok ... amugy az egyik videómban hibáztam 1 nagyot a dolog bemutatásakor, de nem árulom el melyikben (legyen ez házi feladat mindenkinek,akit érdekel a szkriptelés) :lol:
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: azami »

Csak egy felvetés volt nem kell haragudni!
Ha nem jó gondolat,akkor nem.
Lépjünk tovább... :D

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Én nem haragszok , csak eleve nem tudom úgy előadni , ahogy azt te elgondoltad :D . Szkript elemzős videót csinálhatok ... ha gondolod :D egy már eleve puppy-ban levő szkriptről . Vagy írhatnék is egyet amibe minden benne van, de azt nem 2 perc lesz kigondolni ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

No kicsit továbbfejlesztettem az időzítő "programot".

Adtam a gui-hoz figyelmeztető üzenetet és egy jellegzetes puppy vakkantást . Ami plusz, hogy ezt akár ki és be is kapcsolhatjuk a gui-ban. A riasztási idő értéke ha kisebb "1" percnél , akkor a riasztás nem fut le, és akkor sem, ha a riasztási idő kevesebb a beállított műveleti időnél ... röviden ennyi ami változás.

MJ a csatolmányhoz : Nevezzük át a fájlt. Távolítsuk el a .tgz kiterjesztést, majd futtassuk mint 1 programot/scriptet.
Csatolmányok
c2a_v2.tgz
Nevezzük át a fájlt. Távolítsuk el a .tgz kiterjesztést, majd futtassuk mint 1 programot/scriptet.
(2.36 KiB) Letöltve 182 alkalommal.
Képernyőkép :)
Képernyőkép :)
c2a_v2.jpg (20.72 KiB) Megtekintve 4089 alkalommal
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

No nemrégibe találtam 1 online oldalt ahol egy szimpla DC áramkör tényezőit lehet kiszámolni 2 értékből . Aztán gondoltam egyet és megirtam ezt 1 szkriptben . Így már offline a dolog . :) Nyilván olyan emberek töltsék le akik használni is fogják . A szkriptben 4 tizedes jegyig kapjuk meg az értékeket .

MJ a csatolmányhoz : Távolítsuk el a .tgz kiterjesztést majd futtassuk mint 1 programot/scriptet.
Csatolmányok
dc_uri_calc.tgz
Távolítsuk el a .tgz kiterjesztést majd futtassuk mint 1 programot/scriptet.
(8.11 KiB) Letöltve 179 alkalommal.
screenshot :)
screenshot :)
dc_uri_calc.jpg (52.15 KiB) Megtekintve 4056 alkalommal
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Készítettem egy Online Stream Lejátszó gui szkriptet.
fofiplay.png
fofiplay.png (15.52 KiB) Megtekintve 3557 alkalommal

A readme taglalja a hogyanokat, mikénteket, de itt bővebben leírom.

Először is a repo link

Továbbiak:

A szkript maga az ffplay parancsot használja, ami ha jól vettem ki a terminálból a libavcodec -ekkel és az ffmpeg-el rokon. A lényege annyi, hogy a linux össz-kodekeit bevetve működik. Ami nincs azt nem viszi, ami van az viszont rendszer szinten van, és működnie kell. Nem kizárólagos saját kodekekkel dolgozik mint egyes szoftverek, hanem a linuxéival egyetemesen. Használata puppy linuxon a legegyértelműbb, többi disztrókon kellhet a gtkdialog mint függőség és rxvt terminál. Miért?:

Eleve Puppy Linuxokon működik alaphangon a gtkdialog, így ott ez nem gond, és van általában rxvt terminál is. A Terminálra azért van szükség, egyfelől debug, másfelől ha kiakadna a stream vagy félig el sem indulna, akkor a terminál bezárásával abortálhatjuk az egyébként így lógó folyamatot egyszerűbben mint feladatkezelőből turkálva például. Erre a szkriptre azért volt szükség, hogy a kétes Streamek-et is le tudjuk játszani amit más szoftverek kodekei esetleg nem vagy csak hiányosan visznek.

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”