Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Itt van egy csomag, de nem teszteltem, csak olvastam...

http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=37852

...nem tudom, hogy megfelelne e neked...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Holnap lesz egy hete, hogy a "hírhedt" laptopomat
viewtopic.php?f=4&t=39&start=240#p2435
viewtopic.php?f=4&t=39&start=240#p2442
a katasztrófavédelem informatikusai magukhoz vették, hogy majd ők varázsolnak rá valamilyen linuxot! :lol:
Lassan megérdeklödöm, hogy állnak! :mrgreen:

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Tegnap visszavettem tölük a laptopot,mert megbukott minden kisérletük,feladták! :D
Mondtak valami olyasmit,hogy a képernyő felbontása lehet a probléma oka.Nem tudja a puppy eltalálni a helyes felbontást(1280 × 800).
Mindegy, marad az XP rajta.
Más!
Puppy alatt megoldható PPA hozzáadása, mint az ubuntuknál?

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Pedig az 1280x800 az egy standard WXGA felbontás......

Kép

WXGA Widescreen Extended Graphics Array A wide version of the XGA format. This display aspect ratio was common in widescreen notebook computers until ca. 2010. Resolution=1280x800 Color Systems=1024k Aspect Ratio=16:10 Color depth=24 bpp

Laptopoknál az WXGA-s 15.6" HD kijelzőknél előfordulhat Resolution=1280x720 Aspect Ratio=16:9 példányú is, lásd pl. Dell Inspiron 1545, továbbá a Resolution=1280x768 Aspect Ratio=5:3 érték is, illetve még a szintén WXGA-ként hirdetett, de kissé problémás Resolution=1366x768 is, 15:9 Aspect Ratio mellett.
----------------------------------------------------------
Más...
PuppyLinux : Repositories
http://puppylinux.org/wikka/Repositories

How to add a Ubuntu repository to ppm?
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?p=799949

de nagyjából ugyanez van leírva a sajátcsomagezelőd help-jében is...
file:///usr/local/petget/README-add-repo.htm

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Hátha tudja valaki a választ! 8-)
Hétfőn cserélem,akarom mondani herélem az AMD-APU-t, belekerül egy Gigabyte Nvidia Gtx 750 Ti 2 GB-os kártya.
A most a használt 2 linuxot (TahrPup64 és CubLinux) telepíthetem újra? :?:
----------------------------
Mintha olyat olvastam volna valahol, hogy csak az "etc" mappa tartalma fog változni, tehát a többit lementhetem?

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nekem még nem volt dolgom ilyen procival, de gépet már cseréltem linux alatt, úgy, hogy meghalt az alaplap és a vinyó egy teljesen más gépbe került.
Ilyenkor újrakonfiguráltam a Xorg -ot és kész.
A konzol biztosan be fog jönni, csak a grafikus felületet kell újra beállítani gondolom én...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Szabadidő híján csak most került a gépbe a GeForce GTX 750 Ti 2 GB-os kártya.Annyit elárulhatok már most ,hogy nem is olyan egyszerű a puppy linux telepítés, mint gondoltam. :cry:
Többet majd hétvégén!

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Tehát egy http://www.arukereso.hu/videokartya-c31 ... 247567709/ ilyen videókártya került a gépembe. A kártya nagyon jó, kipróbáltam Win7 alatt is.Az én szokásaimhoz meg bőven elég.
Modern linux disztrónál semmi gond, simán települnek, majd lehet a megfelelő nvidia drivert telepíteni és kész!
Na de a Puppy!
Ezen kártya alatt még puppy nem indult el "xorgwizard" nélkül.Akkor is 1280x1024 a legtöbb amit sikerült belőni. Majd a devx és kernel_sources fájl után jöhet a "getnvidia".Ez bizonyos kernel verzióknál teljesen hatástalan. A legtöbb puppy-ban van radeon.ko,
de nvidia.ko nemigen!
Tehát jöhet a kavarás. Például a TahrPup64-6.0.5-t AMD-APU (Radeon HD6550D)alatt telepítettem fel, és az elmentett full verziót visszamásoltam (felülírva a tiszta telepítést). Elinditottam a puppyt, majd telepítettem az nvidia drivert.
Majd reboot és irány a BIOS, GPU letíltva, PCIE beállítva. Elmentés, leállítás. Kábel átdugás.
Gép indul,F8, induljon a Puppy és örül!
nvidia2_2016-10-01_141112.jpg
nvidia2_2016-10-01_141112.jpg (209.02 KiB) Megtekintve 4306 alkalommal
nvidia3_2016-10-01_141315.jpg
nvidia3_2016-10-01_141315.jpg (69.42 KiB) Megtekintve 4306 alkalommal
nvidia1_2016-10-01_140757.jpg
nvidia1_2016-10-01_140757.jpg (58.94 KiB) Megtekintve 4306 alkalommal
Majd lesz több kisérletem még más puppy-val.

Aldric
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.12.16. 20:57

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Aldric »

Sziasztok. Puppy-ban kezdő vagyok. 2006 óta ubuntu és debián linux disztribúciók különböző változatait használom. Windows azóta nincs a gépemen, Nagyon elégedett vagyok a linux-szal. Viszont ismerősöm felkeresett egy régi pentium 4 gépével, hogy jó lenne rá valami op. rendszer böngészős játékhoz, videó nézéshez, általános netezéshez. Windows-ok nem jók rá. Ubuntu-t próbálta, meg a Linux mint-et, de szaggat rajta a videó, akadozva tölti be a legtöbb reklámmal telenyomott oldalt. Kipróbáltam neki a peppermintet, lubuntu-t meg még valamit ami szintén nem felelt meg az elvárásainak. Ekkor akadtam a Puppy-ra. Kerestem magyar verziót puppy571 lite, ha jól emlékszem (nincs már nálam a gépe). Feltettem, hát döbbenet milyen gyors!
Hosszabb bevezető után rátérek a lényegre.
Na most eldöntöttem a feleségem 10 év körüli Lenovo laptopjára is ezt teszem fel. Még a legelső magyarországon árusított Lenovók közül való. Több ismerősöm is lehülyézett amiért ilyet vettem. Azóta az Ő Dell és HP notebookjuk javíthatatlan lett. Az elejétől Linux volt rajta. Peppermint, majd 2 éve LXLE. Na most a puppy-n láttam, hogy alapból root-ként lép be és azonnal végrehajt minden változtatást jelszó nélkül. Feleségemnél ez nem gond, mert nem nagyon barangol a linuxon, meg nem állítgatja, de az 5 éves kislányom is nyomja a linuxot. Hihetetlen módon ki igazodik már az LXLE-n. Viszont ha a puppy-t beteszem attól tartok tépni fogom a hajam, mert ismeretlen terep lesz neki és elállítgatja majd. Még nekem is új a puppy, mert másabb, mint az eddig megszokott linuxok. Van rá mód, hogy induláskor alapból ne root-ként lépjen be és bármilyen beállítást, telepítést jelszóval lehessen elvégezni?
Egyébként nagyon tetszik, de még sokat kell utána olvasnom, valószínű az én gépemre is fel fogom tenni.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Gjuhasz fórumtárs PULI rendszereit próbálgasd - ő mindent levédhetőre készít!

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”