Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
Npeter
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.01.22. 22:29

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Npeter »

Sziasztok. Puppy linuxnál hogyan lehet az órát beállítani hogy szinkronizáljon valamilyen time szerverrel. Az alaplapi elem már megadta magát így minden egyes bekapcsolásnál be kell állítanom az órát és a dátumot. Ha nem teszem nem megy a firefox sem valamilyen hitelesítési hiba miatt, de amint beállítom az időt és dátumot működik

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Menu- Asztal- Psync hálózati időszinkronizálás- Európa - Automatikus indítás

Npeter
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.01.22. 22:29

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Npeter »

Köszönöm. Továbbá miért van az hogy néhány program nem indul el amit a Packer Managerrel telepítek. Pl nem megy a calibre,vlc,stb. Köze van a repositories forrás kiválasztásához?

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Conky aquark kérdése.
viewtopic.php?p=2796#p2796
Itt a fórumon eljutottunk addig hogy a pwidgets féle conky
jobb a puppyn mint a hagyományos amit a csomagkezelőböl
akarsz letölteni. A bibi az hogy nem működik a megadott
pwidgets letöltőlink.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Npeter
Sajnos a puppy csomagkezelőből való telepítés sem mindig jó.
Meg lehet próbálni az alábbi helyen a kiválasztott puppy szerinti
pet csomagok közül.
http://ftp.nluug.nl/ibiblio/distributions/puppylinux/
A kiválasztás lassú, 1-2 perc is lehet, de a letöltés gyors.

Az új vlc-hez qt 4-es keretrendszer is kell
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára janugsa 2016.01.27. 09:28-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta:Conky aquark kérdése.
viewtopic.php?p=2796#p2796
Itt a fórumon eljutottunk addig hogy a pwidgets féle conky
jobb a puppyn mint a hagyományos amit a csomagkezelőböl
akarsz letölteni. A bibi az hogy nem működik a megadott
pwidgets letöltőlink.
Ezért ide lett gyorsan feltéve az utolsó előtti verzió, a 2.5.7-es, ebből van 32 és 64 bites pet telepítő is a zip-ben.
pwidgets-pet.zip
Netes időszinkronizáláshoz: -javított verzió-
psync-2.10.pet
Npeter-nek.
Ez egy jól bevált VLC verzió. Ful csomag, egy halom szükséges kodeck is benne van.
Ha eleve magyar nyelvű Puppy-ra telepíted fel, akkor a Vlc is magyar nyelvű lesz.
vlc-1.1.7-full-lucid52.pet (34M)
calibre-1.4.0.sfs -ez nem pet telepítőcsomag, hanem felcsatolhazó sfs file!-
Utóirat.
Közben megtaláltam a pwidgets2.5.8-as 32 bites verziót is, ezt még a site elérhetetlensége előtt szedtem le, annó, ezt is felteszem a data-ra.
pwidgets-2.5.8-486.pet-32bites verzió, nekem csak ez a 32 bites van meg-

aquark
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.01.26. 18:01

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: aquark »

Köszönöm a 258-as pwidgets-t, sokkal bugmentesebb, mint az általam telepített régebbi. Sajnos az analóg óra ebben sem jelenik meg a desktopon, de a digitális jó, és kiválóan konfigurálható.
Screenshot.png
Screenshot.png (89.48 KiB) Megtekintve 4017 alkalommal
A képernyővédőt hogy tudnám engedélyezni? (újraindítás után kikapcsol) írtam egy scriptet a startup-ba, ami a dpms-t kikapcsolja, és így nem kapcsol le a monitor, viszont a s on -t is beleírtam, meg h. s 360 5 , de ezeket a beállításokat elfelejti, a dpms-t meg nem?

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

aquark írta:Köszönöm a 258-as pwidgets-t, sokkal bugmentesebb, mint az általam telepített régebbi. Sajnos az analóg óra ebben sem jelenik meg a desktopon, de a digitális jó, és kiválóan konfigurálható.
A képernyővédőt hogy tudnám engedélyezni? (újraindítás után kikapcsol) írtam egy scriptet a startup-ba, ami a dpms-t kikapcsolja, és így nem kapcsol le a monitor, viszont a s on -t is beleírtam, meg h. s 360 5 , de ezeket a beállításokat elfelejti, a dpms-t meg nem?
A pwidgets 2.5.8-ban is alapból benn van az analóg óra widgets, csak a beállítórészben azt át kell húzni -a jobb oldali ablak felső részén lévő kék + jel segítségével!- a jobb oldali kiválasztott és a desktopon majd megjelenő alkalmazások közé.(Clock_analog elem jobb ablakba áthúzás - a zöld le-fel nyilakkal az elem helyzetének függőlesesen elfoglalt pozícióját beállítani, majd apply - végül quit)
Kép
A képernyővédő alkalmazásához a dpms-t előtte engedélyezni kell, anélkül nem fog működni
+dpms
Amúgy használd ezt a programot a képernyővédő beállításra/bekapcsolásra:
PupControl-2.7.pet
Kép
Ez egy komplett puppy beállító program, amiben benne van az egyszerű screensaver controll alkalmazás is. Nálam épp ki van ez kapcsolva.(meg a dpms is, természetesen.)(-dpms)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.01.27. 17:29-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

én is köszi az új pwidgets-et! - s csak egy apró megjegyzés: nálam a beállítórészben semmiféle drag and drop nem mûxik, viszont a jobboldali blokkon feljebb az a kék + és - jel nem véletlen hever ott :)

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Jogos! - igen a kék + jellel adjuk hozzá a baloldali widgets tárolóból a jobb oldali felhasználói ablakba a beépített elemeket illetve a jobb oldali ablakból a kék - jellel távolítjuk el onnan a már nem kellő widgets dolgokat!
Köszi, igaz régebben állítottam be már az én dolgaimat, kezdek kijönni a beállítási gyakorlatból. Nekem még természetes volt a jobb oldali ablakba átemelés, igaz ennek a fizikai megvalósítását már nem írtam le, most pótoltam! Javítottam, köszi! :)

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”