Radio Tray

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Radio Tray

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Kép Radio Tray

Bár a legutóbbi kros54-féle Precise Puppy-átiratokba, illetve ezek Bgyula által exe-sített verzióikba belekerült egy nagyon jó kis rádióhallgató program, de ez windows-os, és mint ilyen, a vine-emulátor segítségére van utalva. Bár kiválóan működik, és magát a Radió?Shure programot is szeretem, de számomra mégis a nagy kedvenc továbbra is csak a jó öreg Radio Tray progi marad! Ez még a régi Ubuntu/Lubuntu/Xubuntu-s időszakom kedvenc rádiós progija, ami, úgy tűnik, hogy bár nem mai program, de állja a sarat a többi rádióhallgatásra tervezett, hasonló programokkal szemben. Mivel a Puppy Linux, esetemben a 571 Precise Lite-re a legegyszerűbb megoldást kerestem a telepítésére, ezért bár utána néztem, hogy milyen más lehetőségek vannak még, de a sourceforge oldaláról [oldalról letölthető legfrissebb Deb verzió mellé még fognak kelleni a további függőségek is, amit ugye egyesével nem nagy élmény felkínlódni./lévén ezek egy része nem tartozéka a Puppy-nak, sajnos!/
Ezt a problémát áthidalandó a Puppy csomagkezelőjéből kell feltelepíteni az utolsó előtti verziót, így az összes szükséges függőség, csomag települni fog a progival egyetemben.
http://kepfeltoltes.hu/view/140707/radi ... es.hu_.png
A képen nálam már látható, hogy a gépemen a legfrissebb Debian csomagverzió is -linkje fentebb van - telepítve van, de ne szaladjunk előre. A csomagkezelő szépen feltesz mindent, és leellenőrzi a függőséget a telepítés végén mégegyszer, maga a program pedig szépen beépül a Multimédia menüpontba. Innen indítva beül a tálcára, a már Ubuntu Linux-ban megszokott módon.
Kép
A Puppy-ra feltelepített verzió is jó, bár van két kellemetlen szokása, ami miatt pl. egy, a bookmarks.xml filében megadott rádióállomások közül, ha talál olyat, ami éppen nem működik, és ez azért elő szokott fordulni, akkor hajlamos kissé megfagyni, és pár másodpercig nem reagál az egérkattintgatásra. Miután észreveszi, hogy halott adóval áll szembe, azután már enged tovább egerészni, illetve adót váltani. Na, ennek a hibának a kivédésére kell feltelepíteni a legfrissebb Deb-es csomagot, ez a Puppy-nál nem gond, egy kattintásra megoldható. Én már két napja nyúzom, és a régi hiba nálam még nem jött elő, viszont azt is meg kell említeni, hogy az Ubuntu-nál megszokott számcíme kiírástól itt a Puppy-nál el kel búcsúzni, legalább is nálam ez a funkció valamiért nem működik. De ennyit én elnézek neki, hiszen kis erőforrásigényű, nem terheli le a processzort sem, a hang is azonnal működik, nem kell beállítgatni, a kissé szegényes induló állomáslistát pedig a már említett bookmars.xml fájl bővítésével akár ekkorára is fel lehet duzzasztani.
http://kepfeltoltes.hu/view/140707/capt ... es.hu_.png
Ja igen, a képen is látszik, az új Deb-es verzió telepítésével már ékes magyarsággal fogad minket a rádió programunk. Rádióadó címeket a Radió?Shure oldalról, illetve az internetről is szerezhetünk, csak számolni kell azzal, hogy sok halott link lesz bennük a gyakorta megszűnő adók miatt. Az állomásokat tartalmazó fájl az ~/.local/share/radiotray/bookmars.xml útvonalon érhető el a Puppy-ban, mellette ott van a gyári config.xml is, ezt a két filét mindenesetre nem árt elmenteni, ha nagyon túleditálnánk őket, és valamiért nem indulna el a program. Mindjárt idelinkelem a képen is látható saját bookmars.xml fájlomat, (ebben benne van pár magyar állomás is) az eredetit, ha elmentetted, akkor erre lecserélheted, természetesen a file nevét javítani kell a (bookmars.xml) megfelelőre, a _sajat tag-et ki kell venni belőle. Van még mellette egy _full jelzésű fájl is ez, kb. úgy többszáz adót (nem számoltam meg, de ennek a betöltése kis időbe telik a programnak, nem kell megijedni, beolvasás után már gyorsan működik ezzel a giga filével is) tartalmaz, természetesen van benne halott link, akárcsak a saját xml-ben, de vannak halottnak látszó, de csak ideiglenesen sugárzó adók is, erre azért nem árt figyelni. Akinek csak egy egyszerű, háttérrádiózást adó progi kell, annak tudom ajánlani a Radió Tray-t, nekem régóta bevált progim Linux alatt.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Radio Tray

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Megpróbáltam - volna - a RadioTray-t, de nem ment. Miután a szükséges függőségekre kiszámolta, hogy az több, mint 50 MB, eleve hagytam. Az eggyel korábbi verzió sem indult el. Úgy gondolom, NTamásnak azért sikerülhetett, mert egy másik, korábbi eljárásban már beletette a pupletbe a hiányzó függőségeket. (A képernyőmentésen ez látszik is.)
Ez csak az egyik.
A puppykban vagy a Kulusz által már említett Pupradio, vagy a még nem emlegetett (alsa) Streamtuner van beépítve.
Kicsik, jól konfigurálhatók, erőforrásigényük is minimális. Meg vagyok velük elégedve, ha nincs wine, ezek közül az aktuálisan hozzáférhetőt alkalmazom.
Python gond máshol is van. A régi fórum tagjai emlékezhetnek rá, hogy az eredetileg Justin Bieber Linux néven futó Lupu-525 openboxos pupletből úgy tucatnyi más magyar összeállítást fabrikáltam. Na, abban van egy olyan konfigurációs GUI, ami az openboxos menüt írja, szerkeszti, menti. Sajnos, olyan python alappal, ami csak ebben a pupletben van. Az összes többiben más a verzió, így ezt a megoldást azokban nem tudtam alkalmazni.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Radio Tray

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Végre egy ember gondolkodik is, és nem mellébeszél!!
Igen, ha a Puppy saját csomagkezelőjéből szeded le a régebbi, 0.72-es programot, akkor az bizony magával rántja a saját működéséhez feltétlenül szükséges saját verziójú függőségeket! Egy példa csak: a program leszedi a GStreamer csomagból a neki kellő dolgokat, ezek többek közt a különböző multimédia codeckek, és egyéb más dolgok kezeléséhez kellenek. Szóval, ezt megelőzendő, a program legújabb, deb csomagként a saját honlapjáról letölthető 113Kb-os kis telepítő feltevése előtt, annak a deb-nek a telepítése előtt már feltettem a GStreamer-t kompletten más verzióban, nos ez a progi szóba sem állt vele, és amit Kulusz javasolt, a terminálból való indítást, és onnan láthatóvá válik, mely fájlokkal van az adott programnak gondja, bizony jól látszott, hogy az előtte feltett eredeti GStreamert eleve nem használja -pedig gyakorlatilag az kell neki- hanem a saját libs-es gstreamer dolgait-átiratait-verzióit keresi, ugyanez vonatkozik a python-ra is!!! Tehát nem kell neki az eredeti, komplett verziók, és ezek eleve nagyobb memóriafogyasztást okozó verziói, hanem a saját átírt, speciális csomagjait keresi, és azzal dolgozik. Ezt mutatja az is, -krosz54 helyesen vette észre - hogy a python-ból is tettem fel nem egy, hanem három különböző verziójú csomagot is, rá sem hederített, neki csak a saját dolgai kellettek. Meg még mellé jópár más csomag is, amik viszont már egyes, a puppy-kba amúgy is néha jelen lévő dolgok, (jobb esetben az alap-puppy oprendszer eleve rendelkezik velük) ilyen például a jack-driver, és más fájlok saját verziói is, -például a D-Bus speciális verzió fájljai, meg most hirtelen nem is emlékszem már mi is kellett neki még, aminek én a puppy csomagletöltője által megkeresett, és kiszámolt méretét - ez nálam 54 MB-ra jött ki! - bizony elsőre én is sokallottam, de nem csak wez a program csinálja meg ezt a mókát, más multimédiás progik is, például ugyanilyen sok -nagyméretű függőségeket szed le az audacious, a qmmp és más, egzotikus médialejátszó csomag is, az említett programok feltelepítésekor 48-iletve 54Megas csomagméretet akart és töltött le a puppy csomagkezelője, amiben érdekes módon voltak átfedések, ugyanazon programverziók fájljainak a saját verziójú megfelelői. És vannak benne a linux keretrendszer, a QT, illetve a gtk-hoz kellő fájlok is, mivel a program készítője nem tudhatja, neked a Puppy-d ebből melyiket tartalmazza, és értelemszerűen nem a teljes QT, illetve gtk-t fogja lerántani a tárolóból, hanem abból a saját működéséhez kellő fájlokat, illetve annak átírt verzióit csak. De léteznek olyan média-s csomagok is, amik csak QT-vel, arra megírva működnek, illetve csak gtk-s verzió is léezik, erre példa a Transmission torrent-letöltő, amiből például mindkét verzió elérhető. Hogy miért kell nekem ez a sok fájlt igénylő alkalmazás a rádiózáshoz? - hát azért, mert ez a program az indításakor nem nyit egy külön programablakot - memóriafoglalás! - hanem azonnal leül a tálcára a hangerő szabályozó ikon mellé, és szépen csendben marad, a háttérben van, és igen kevés memóriát foglal el eközben. És nemsokkal többet kér akkor sem, ha rákattintasz az ikonra, és felbukkan benne az alkalmazás egyetlen kis felugró szöveges menüs ablaka, amiben a beállítások csak szöveges utasításként, ikon nélkül, keretdobozok, kirajzolt beíró box-keretekablakok nélkül - ismét a kevés memóriahasználat van az előtérben - érhetőek el, és az adók, állomások előre ledefiniált stíluskategóriákra bontva vannak beültetve, ami alapesetben kis menüméretet eredményez, de ha kinyitod a menüt, akkor az akár hatalmas is lehet, és így sokkal gyorsabb megtalálni, és egy kattintással elindítani egy állomást, mintha üres url boxba írnád be annak a webes elérését például a pupradió-ban, és míg ebben csak pár adót tudsz közvetlen indítani, addig ennél a radió tray-nél a bookmarks .xml-ben akár 2800 állomáscímet is beírhatsz, meg sem nyekken tőle a program, igaz az első xml beolvasáskor kissé lelassul, de utána már villámgyorsan működik tovább, erősebb, és több memóriával bíró gépben ez a beolvasáskori megtorpanás észre sem vehető. A fenti témaindítóban jeleztem, hogy a Yandex-en van egy full.xml fájl is ezt a netről vadásztam le, ez az a bizonyos kb. 2800 adót tartalmazó lista, ami kategóriába rendezve alapestben alig foglal helyet a program egyetlen, a tálcáról elindítható menüjében. Na de ha kinyitod az egyes menüpontokat, akkor már az menü almenükön keresztül mutatja, tartalmazza a rengeteg adót, és az egyes almenüablakok a képernyő teljes magasságát is elfoglalhatják, és ebben görgetni is lehet a rengeteg állomás nevét, ha azok nem férnének el a képernyőd teljes magasságában. A menük szélességét meg az állomás nevei befolyásolják, de mindez mégsem foglal le annyi memóriát a futtatásához, mintha egy másik program teljes működési képernyőjét kellene kirajzolni, és ebben a kategóriára bontott listában gyorsan meg lehet találni a neked kellő adót, a görgetési lehetőség miatt, az indítása meg csak egy kattintás, és ezután már eltűnik, háttérbe bújik a szöveges menüablak, -memóriafogyasztás visszaesik a kellő minimum-értékre, arra, ami ahhoz kell, hogy ha újra ráböksz a tálcaikonra, akkor azonnal fel tudja dobni a szöveges menüablakot az állomásváltásra. A programban van pár plug-in, ezek jó része nem, vagy csak félig működik, ilyen az említett állomáskijelzés Ubuntu-ban megszokott szép, keretes, a háttérből elő-felbukkanó kijelzőablaka, amiben az éppen hallható zeneszám adatai vannak kijelezve, ez jelenleg ebben a Puppy-ra feltett verzióban a menü felső, állomáskikapcsoló sora alatt látszik, és üzemel halványan, nem teljes értékű megoldás, de több, mint a semmi, noha, ha zenét akarok hallgatni a rádióról, ezek nekem csak másodlagos, és erőforrást, és memóriát foglaló megoldásoknak tűnnek, amiket más programok eleve alkalmaznak, pl. számcímek oda-vissza mozgatása a lejátszó ablakában, semmire nem jó grafikus, mozgó hangerő skáladiagramos megjelenítése, meg egyéb csili-vili, ami mind zabálja ám a memóriát, lásd pl. a winamp, illetve a linux alatti verziója a qmmp-ben való megoldások, meg a különféle skinek alkalmazása, stb, ezek mind-mind csak másodlagos dolgok, amik a tényleges zenehallgatáshoz nem kellenek, mivel a zenét háttérzenének hallgatom, és nem azért, hogy a zeneszolgáltató program csicsáit bámuljam a képernyőn! Ha ezt akarom tenni, akkor olyan progit indítok el - van ilyen alkalom is - ami ezt tudja, nyújtja részemre, pl. a már említett winamp Linux alatti klónja a qmmp, illetve az audacious, vagy egyéb más zenei kategorizáló, rendszerező és lejátszó komplett programok Linux-os verziói, amik eleve már hatalmas méretűek, és sok függőséget is magukkal húznak a telepítésükkor. És igen, létezik még a krosz54 által említett gátló tényező, az ablakkezelőkkel való nem megfelelő együttműködés esete is, erre ez a program a jó példa, hiszen kulusz LX7-es puppy-jának második, javított verziójára sikeresen feltelepítettem a programot, de az nem indult el az LX7-es ablakkezelőjén, míg a tegnap visszatett krosz54-féle XRPrecise 571 Lite-re, -ez a régebbi verzió - feltéve, a tint2 tálcára ugyan kiteszi a program ikonját, és működik is, de most vettem észre, hogy, nem váltja át az ikon képét a kikapcsoláskor, továbbra is a működést jelző kép - a wifi-hez hasonló ikon - van kinn, és a menüben hiába kapcsolom le az adást, ott korrekten ki is írja a program, hogy leállt, megszűnik a stream kapcsolat is, de a tálcaikon szerint még működne a program, tehát a tint2 miatt nem váltja a program az ikon képecskéket, vagy esetleg váltja a háttérben, csak a tálcán a működést kijelző ikon van mutatva, beragadva állandóan, erre épp most figyeltem fel, a kikapcsolt rádió stream esetében az ikonnak a wifi-s sugárzó jellegének nem szabadna látszódnia, csak a csupasz adópálcikának, ezek az ikonok egyébként a program könyvtárában hiánytalanul megvannak, tehát nem ez a hiba oka, a program tudná, szerintem tudja is ezeket váltani, hanem a tint2 tálcával való nem megfelelő együttműködés. A teljes kikapcsoláskor szabályosan eltűnik, illetve bekapcsoláskor már azonnal a sugárzó ikon jön elő, lesz látható, noha alapesetben ennek nem így kellene lennie, hiszen bekapcsoláskor csak az adópálcikának kéne látszódnia, az adók keresése, és elindulásakor még a villogó ikonnak kéne mennie, és a folyamatos sugárzást jelző ikonnak csak az ezután kéne látszódnia, itt ezen a puppy-verzión csak a folyamatos ikon látszik mindig, ezt még most utólag le kell írnom, erre tegnap nem is figyeltem fel. Szóval nem teljes az együttműködés még, de hátmaga a program sem érte még el az 1.0-ás verziót még, ez valamilyen szinten azért érthető, és tolerálható.

Végezetül, ha háttérzenét akarok net-es rádión keresztül, és mellette a teljes képernyőn erőforrás csökkenése nélkül más feladatot, munkát végezni, arra ez a progi ideális megoldás, Ubuntu-n, és más nagy Linux rendszeren teljes valóságában és tudásának mutatása mellet működik, sajnos a Puppy-kon vagy el sem indul, lásd krosz54 jelzését, vagy elindul, mint nálam a két említett Precise Puppy-n, de nem teljes működést produkálva, és hát a telepítése sem egygombos, next-next-es megoldás még, sajna, de mindezekkel együtt Ő a nagy kedvenc, és ez, meg az előbb leírtak miatt van a gépemen, és használom azt előszeretettel, bocs a hosszú szövegért!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Radio Tray

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Amúgy krosz54, találtam ma késő este egy lengyel weboldalon -a link is, a kép is onnan való- egy teljesen hasonlóan működő programot, ugyanazt teszi mint a Radio Tray, ennek a lengyel pet-es csomagnak a neve: TrayRadio1.01-PL.pet.

Kép

Ezt feltettem a Yandex-re egy könyvtárba, mellé tettem még egy alkönyvtárba az esetleg kelleni fogó - ha nincs már eleve a gépen - esetleges függőségeket is.
Nekem ez simán elindult például még at Lx7 v2-es lxe ablakkezelős KLulusz féle Pupy-n is, amin egyébként a normal Radio Tray nem működött.
Telepítése után ez is leül a tálcára, és teljesen ugyanolyan a menüablaka a lengyel nyelvtől eltekintve, de kis próbálkozás alapján ki lehet tapasztalni, melyik menüpont mire is való.

Most feltettem erre a régebbi xrPrecise571 Lite-re, a radio tray mellé, és simán feltelepült, és egyből működik is, íme a menübeli képe, és a tálcán a hangerőszabályozó retrovol elött látható a zöld kerek lejátszó-ikon.
http://kepfeltoltes.hu/view/140714/capt ... es.hu_.png
Ezt elindítva - most éppen a beépített zürich-i rádiót hallgatom - a menüablak legfelső sorára kattintva
http://kepfeltoltes.hu/view/140714/capt ... es.hu_.png
felbukkan egy újabb állomáskiválasztó ablak, ahol a beépített csatornák közül lehet váltani, rákattintva azonnal elindul az adó. Javaslom a zürichi-rádióval próbálni, ez mindig működik, és jó zenéi vannak.
Kép
Látható, hogy ebben a programban is rengeteg adó cimet lehet betenni, a gögetés lehetősége itt is adott. Annyit kell még elmondani róla, hogy a rádió-adók címeit tartalmazó fájl szerkezet nem azonos a radio tray programéval, tehát ebbe vagy egyenként a menüből a felülről második sorban lévő adók-url hozzáadás- nowa stacje - menüpont segítségével tudod beadni az újabb rádiók nevét és webes címét, amit le kell okézni a rögzítéséhez. A menüben az e sor alatti menüpontok, a lejátszás/és-vagy pillanat állj, illetve alatta a stop gomb sora van. Ez alatt van két autostart bejegyzés, ez nem tudom mi,csak sejtem, lehet a program a Puppy Startup könyvtárba teszi be magát, illetve veszi ki onnan, ezt még nem próbáltam ki. Ez alatti sorra kattintva adja ki a stream/állomás listát, amit egyébként a geany nyit meg, és jól látható, hogy milyen formában lehet kézzel is hozzáadni saját rádiókat is, mindjárt adok hozzá két magyar adót, a Juventus-t és a Rádió1-et, remélem sikerül, mindjárt jövök, kitartás.
Na, itt vagyok újra, és ez a lengyel trayradió a root-ba teszi a saját alkönyvtárát, amit a jól látható zöld ikon is jelez,
http://kepfeltoltes.hu/view/140714/capt ... es.hu_.png
ebben az alkönyvtárban van benne a 2-sreams nevű fájl is, ez tartalmazza a rádiók listáit, ebbe szerkesztettem bele pár magyar adót most, úgy néz ki, a program cseles, és szoros betűrendi ábc-be szedi az adók neveit, így megnagyobbítottam az ablakot, hogy látszódjanak az adók, de így sem látszik mindegyik.
http://kepfeltoltes.hu/view/140714/capt ... es.hu_.png
A TrayRadió könyvtárat egy zip fájlba tömörítve feldobom még az előbb említett Yandex oldalra, ha valakinek kell belőle a magyar adók egy részét tartalmazó 2-streams fájl, onnan le tudja szedni. Szóval ez is egy jó, és egyszerű, nem túlbonyolított kis rádiós progi, az MPlayer-t használja motorkénr, ajánlom a figyelmetekbe, érdemes vele próbát tenni.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.07.20. 17:39-kor.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Radio Tray

Hozzászólás Szerző: janugsa »

A Pupradio-ból is lehet jó lejátszót csinálni ha van vlc médialejátszó és
QT 4.8 telepítve. Kros54 valamelyik Xpr..... puppyjában van, azon próbáltam ki.
A VLC-ben Eszközök- Beállítás- Mind- Kezelőfelület-Elsődleges felületek-Qt és ott
a VLC indítása csak tálcaikonkén-t kipipálni. Így a vlc a tálcán jelenik meg és nem ugrik fel rádióállomás váltásakor, valamint a zeneszám neve is itt ugrik fel vagy
megnézhető (akkor is megjelenik rövid időre a zeneszám neve ha a tálca rejtett).
A Pupradio-ban válasszuk ki a vlc lejátszót. Ezáltal többfajta url nyitható meg.
A Pupradio 8 gombján kívül a könyvjelzőjébe írhatunk sok rádiócímet. Én a Radiosure-ból választgattam címeket.
Sajnos a Pupradio nem a legszebb nem a legjobb, de ez van benne.
Az alábbi képen látható a vlc beállítás, a Pupradio, annak a könyvjelző könyvtára,
és egy ottani url cím szövegszerkesztővel megnyitva.
Csatolmányok
pupradio002.jpg
pupradio002.jpg (120.88 KiB) Megtekintve 6498 alkalommal

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Radio Tray

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
NTamas!
Ez az RadioTray "bookmarks.xml" müködne puppy alatt?
http://www.mediafire.com/view/93d5zxbwb ... kmarks.xml lista
letöltés:
http://www.mediafire.com/download/93d5z ... kmarks.xml

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Radio Tray

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Amennyiben a linken szereplő rádióadók még élnek, - ahogy nézem, van bennük olyan link is, ami a megszűnt Winamp rádióadó rendszerében (shoutcast.com) volt, azok valószínűleg már halott linkek - akkor igen mivel, ha megnézed a "bookmarks.xml" szerkezeti felépítése hasonló, majndnem teljesen megegyezik az alap, eredeti RadioTray bookmark-fájljának felépítésével, és ahogy nézem, az első pár sor szinte teljesen ugyanaz is, a linkekkel egyetemben.
Azért, ha feltetted a Radió Tray-t, arra figyelj, hogy hibás, nem működő, nem érvényes link esetében a program hajlamos gondolkodni, megállni, még a jelzett újabb verzió esetében is elő-elő fordult ez, de pont ezért, - és bár nagy kedvencem a program, még mindig - inkább átváltottam az mplayer motort használó, és szintén a tálcára beülő Tray-Radió-ra, ami a letöltésekben elérhető, igaz annak a rádiólistáját már frissíteni kéne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.10.18. 13:55-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Radio Tray

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Ez egy müködő linux lejátszó listája:
http://linuxmint.hu/forum/linux-mint-17 ... szeptember
A Mint-ben a Radio Tray alatt mind müködött.
Tehát átkell szerkeszteni a formátumokat.......... :?:
Köszi! Ha megakadok,majd írok! :lol:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Radio Tray

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ha a sugárzott média formátumokat nem is minden esetben, -tehát a link végi pls, m3u, mp3 kiterjesztéseket- de a címeket érdemes szerkeszteni, megnézni, élnek e még......
A html fájl felosztását érdemes átnézni, egybevetni, hogy azonos felosztású legyen az eredeti Radió Tray-ben lévővel, tehát a linkek rendszerezése, csoportokba foglalása, erre értem a felosztást, remélem ezzel segítettem valamit.
És még egy dolog a Te fenti linkedhez, ott a szerző/az átalakítást végző srác ezt írta a rádiólistára, idézem:
... @Tomi37 A rádióállomások listáját fel lehetne tenni valahova, aztán lehet bővíteni is .. mindenki hozzátehet :). Audacious-sal, MOC-kal használnám. ...
... #2 Persze, itt van a teljes lista (link is external). Itt meg a letölthető xml fájl (link is external) De nem garantált, hogy RadioTray-en kívül mással is működik. ...
Szóval azt az xml fájlt más programokhoz szinte biztosan át kell szerkeszteni, a felosztása miatt.

Az általad belinkelt xml file magyar rádiók részét kiegészítettem a nálam meglévő, és még működő adók listájával, így ez a rész most így néz ki.
A rádiólista közel sem teljes, de az adókat kipróbáltam, élnek, és nálam ezek a címek működnek a PupRadió-ban is.

<group name="Magyar Rádióadók">
<bookmark name="MR1_Kossuth_Rádió" url="http://stream001.radio.hu:8080/mr1.mp3"/>
<bookmark name="MR2_Petőfi_Rádió" url="http://stream001.radio.hu:8080/mr2.mp3"/>
<bookmark name="MR3_Bartók_Rádió" url="http://stream001.radio.hu:8080/mr3.mp3"/>
<bookmark name="MR4_Dankó_Rádió" url="http://mr-stream.mediaconnect.hu/4748/mr7.mp3"/>
<bookmark name="MR6 - A régió rádiója - Győr(Dankó Rádió)" url="http://stream001.radio.hu:8080/mr6g.mp3"/>
<bookmark name="Aktív" url="http://aktivradio.hu:8000/aktiv.mp3"/>
<bookmark name="All In Party" url="http://adas3.allinparty.hu:8430/hq"/>
<bookmark name="Balaton" url="http://91.82.85.41:8200/;"/>
<bookmark name="Best FM" url="http://stream.webthings.hu:8000/fm95-x-128.mp3"/>
<bookmark name="Budaörs Rádió" url="http://109.74.61.208:8000/budaorsradio.mp3"/>
<bookmark name="Callisto Rádio" url="http://radio.savetofile.net:8086"/>
<bookmark name="Civil Rádió" url="http://civilradio.hu:8000/;"/>
<bookmark name="Class FM" url="http://109.199.57.120/4784/live.mp3"/>
<bookmark name="Duna_World_Rádió" url="http://stream002.radio.hu/dwr.mp3"/>
<bookmark name="Face FM" url="http://www.savetofile.net:7000/;"/>
<bookmark name="Fiksz Rádio" url="http://157.181.47.204:9000/"/>
<bookmark name="Forrás Rádió" url="http://cdn41.livenetwork.hu:8254"/>
<bookmark name="Info Radio" url="http://www.radioszerver.hu:8400"/>
<bookmark name="INSIDE" url="http://player.radioinside.eu:4555/listen"/>
<bookmark name="Jazzy FM Hungary" url="http://online.jazzy.hu/jazzy.mp3"/>
<bookmark name="Jazzy Groove Hungary" url="http://online.jazzy.hu/jazzy-groove.mp3"/>
<bookmark name="Juventus" url="http://icast-juventus.connectmedia.hu/4782/live.mp3"/>
<bookmark name="Juventus_Rádió" url="http://109.199.57.91/4782/live.mp3"/>
<bookmark name="Klasszik" url="http://online.klasszikradio.hu/klasszik64.mp3"/>
<bookmark name="Klub Rádió" url="http://stream.klubradio.hu:8080/bpstream"/>
<bookmark name="MegaDance" url="http://megadanceradio.hopto.org:8000/livemega.mp3"/>
<bookmark name="Music FM" url="http://stream.musicfm.hu:8000/musicfm.mp3"/>
<bookmark name="Ozone" url="http://o3.hu:9600/;"/>
<bookmark name="Poptarisznya 1" url="http://adas.poptarisznya.hu:8200/live.mp3"/>
<bookmark name="Poptarisznya 2" url="http://212.108.220.211:8200/live.mp3"/>
<bookmark name="Rádió Eger" url="http://stream.radioeger.hu:8120"/>
<bookmark name="Retro" url="http://stream.retrofm.hu:8000/listen"/>
<bookmark name="Rise FM" url="http://live.risefm.hu:8080/radio"/>
<bookmark name="Sky FM" url="http://hosting.42netmedia.com:10070"/>
<bookmark name="Smile" url="http://92.61.114.195:8020/;"/>
<bookmark name="Sztár zene rádió - Régi szerver" url="http://sztarradio.servemp3.com:9280/nize.mp3"/>
<bookmark name="Sztár zene rádió - ON THE AIR" url="http://195.184.9.131:9280/sztarradio.mp3"/>
<bookmark name="Sztár zene rádió - Rock" url="http://195.184.9.131:9280/rock.mp3"/>
<bookmark name="Sztár zene rádió - 80s" url="http://195.184.9.131:9280/80s.mp3"/>
<bookmark name="Tilos Rádió" url="http://stream.tilos.hu/tilos_128.mp3"/>
</group>

Ha ez a magyar rádióadók xml listarészlet valakinek netán egy m3u formátumban kellene, úgy azt innen letöltheti.
Magyar_radioadok.m3u

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”