Puli 6.0.2 - Reszkessetek, betörők!

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.0.2 - Reszkessetek, betörők!

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves azami,
azami írta:A Libreoffice csomaghoz van hozzáfűzni valód :?:
Nem tudom milyen rendszeren használod a Virtualboxot de én Windows alatt a Vmvare playert használom gyorsabb jobb a megjelenítése.
Nézegettem a LibreOffice csomagomat. Igazából semmi különös nincs benne. A trükk csak a Puli /usr/local/bin/ mappájában lévő defaultwordprocessor, defaultspreadsheet stb fájlokban van, azért, hogy ugyanaz az asztali ikon vagy ugyanarra a .doc xls stb fájlra való kattintás mindig az éppen betöltött "legszuperebb" alkalmazást nyissa meg. Ehhez viszont tudnia kell, hogy minek alapján detektálja és ha megtalálta, hogyan indítsa el. Vagyis akármilyen LibreOffice verzió van/lesz a Pulihoz, a mappák és indítófájlok helye kötött.

Korábban én is a VMware-t használtam és elégedett is voltam vele, de a cégnél, ahol dolgozom, a VirtualBox a támogatott virtuális környezet, win7 alatt. (Ha jól emlékszem, annak idején a VMware player licensz korlátai miatt trükközni kellett, hogy egy virtuális gépet jogtisztán felépíthessek. Most nem tudom, hogy mi a helyzet.)

Na megyek aludni. Holnap (hűha, jobban mondva ma reggel) még elolvasom, értem-e amit írtam... :)

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puli 6.0.2 - Reszkessetek, betörők!

Hozzászólás Szerző: NTamas »

gjuhasz írta:Kedves NTamas,
Feltöltöttem amit kértél
Üdv
gjuhasz
Nagyon szépen köszönöm, már szedem is!
Azt mindjárt bele is nézek. Nocsak....nocsak, mit látok, ha a saját gépemmel hasonlítom össze?
Ez a pulseaudió-s lib és usr könyvtárak totál teljesen azonos fájlokkal már a gépemen vannak, pedig nem is telepítettem fel a pulseaudiós skype-t!
Egyedül az etc-ben lévő pulse alkönyvtárban lévő 4db. szövegfájl nincs meg, bár ahogy a pulse-s skype-ben nézem őket, ebből kettőben semmi működő dolog nincs, minden sor ki van pontozva, a másik két filében is csak két-három sornyi bejegyzés él, a többi szintén ki van pontozva. Vagyis, gyakorlatilag a gépemen van egy majdnem 100%-an teljes Pulseaudió rendszer a működő Alsa mellett, hogy ezek eddig hogy nem vesztek össze?
És mikor került fel a Pulse rendszer a gépemre? - rejtély, X-akta!
Viszont én úgy tudom, egy gépen simán lehet, működhet két hangrész, audiórész is egymás mellett, de nem egyszerre, ez viszont érdekes ötletet vet fel, de erre alszom még egyet.

Folytatás.
Segített az alvás és rájöttem, hogy ez a gjuhász féle skype nem a teljes PulseAudió rendszert tartalmazza, hanem annak csak egy kis részletét, ugyanis ebben nincs benne a tényleges pulseaudió mixer rész, és erről én már a Skype ismertetőben részletesen írtam is, -akit érdekel, ott elolvashatja a lényeget- szóval ez a minimal pulse rész teljesen megegyezik a pulseaudio-2.1-i486-w5.pet nevű, 882Kb-os fájlban lévő tartalommal, ami ugye azért kell, hogy a Skype megszűnő Alsa támogatás ellenére tudjon működni ezzel a kvázi pulse kiegészítéssel(szerver rész?) egy csak Alsa rendszert használó gépen is. Vagyis ezzel már az új Skype-ben látható, használható a pulse hangrész, megy a mikrofon rész is, csak a hangerő szabályozás nem megy kézi módszerrel a skypén belüli megszokott Volume Controll mixer részben, a hangerőt a skype csak automatikusan állítja, illetve a Puppy-t és benne a Retrovol-t használók az asztalról is el tudják ezt kézzel végezni. És még egy érdekesség ezzel kapcsolatban, leírtam ezt is, de nem árt megismételni, ugyanis erre gondoltam én este -működhet két hangrész, audiórész is egymás mellett, ez viszont érdekes ötletet vet fel- amikor jeleztem, hogy alszok rá még egyet.
Nos működik a dolog, ugyanis annak ellenére, hogy a Pulse Audió minimal rendszer nem jelenik meg sehol sem a főmenüben, -a Skype-ben viszont természetesen látható, használható- de például a gépemen lévő, és elindított Audacious-ban a beállításokban is látható lett, és az Alsa kimeneti eszközei közötta Pulse Audio Szerver már kiválasztható, és van is hang az így átállított, és működtetett Audacious-ban,
http://kepfeltoltes.hu/view/150512/alsa ... es.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/140819/capt ... es.hu_.png
de annak a hangerejét már a Pulse Audió Volume Controll mixer-ablak hiánya miatt(ez a rész hiányzik a minimal pulse-ból!) nem lehet szabályozni az Audacious-on belül, szoftverből, csak az asztalról, a Retrovol-ból, tehát ez az utólagos Pulse hangrendszer sem a teljes Audió rendszer, legalább is nálam nem az, mivel annak lényege, a Pulse Volume Controll mixer ablak az nem jeleníthető meg sehol sem, így a Pulse mixert nem lehet közvetlenül használni.(mivel nincs is) A Pulse hangrésze ennek ellenére így is működőképes, de ennek a hangerő-szabályozása ez esetben az asztali Retrovol-al lehetséges. Nekem ez a megoldás több, mint kielégítő a Skype-nél, mivel a bevált, rendszeren lévő Alsa hangrendszerem működőképes marad, és az marad továbbra is az alap hangrendszer, -Precise571-ben az Alsa az alapértelmezett- és a többi szoftverben sem kell a hangbeállításokban sokat variálni, ha olyan szoftverünk akad, ami netán pulse-t kíván maga alá, vagy abban az Alsa mellett ki lehet még választani a Pulse hangrészt is, mint az említett Audacious-ban.
De azt nem szabad elfelejteni, hogy így, ezzel a módszerrel a Pulse Szerver hangrész hangerejét a kérdéses Pulse-t is használni képes szoftverből belülről nem lehet majd szabályozni annak a hangerejét, ezt a már említett asztali Retrovol-al lehet megoldani.Végül, mivel az alap Alsa hangrész és annnak mixer része marad az alapértelmezett, így a két hangrész szoftver sem akad össze, használható egymás mellett, persze nem egyszerre, és a már említett pulse hangerő-szabályozás kis korlátjával, ami szerintem teljesen jó megoldás, és ez esetben el is fogadható korlátozás, amivel együtt lehet élni.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.05.12. 12:02-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puli 6.0.2 - Reszkessetek, betörők!

Hozzászólás Szerző: azami »

https://docs.google.com/file/d/0B0ivZX7 ... edit?pli=1
Ez a VmWare Player változat teljesen legális, persze a céged a főnök :D nem ajánlott frissíteni csak rosszabb lesz...

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puli 6.0.2 - Reszkessetek, betörők!

Hozzászólás Szerző: azami »

Gjuhászt kérdezném hogy az office bár tesz menü bejegyzést, onnan mégsem indul....mi a bibi :?: :roll:

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.0.2 - Reszkessetek, betörők!

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

azami írta:Gjuhászt kérdezném hogy az office bár tesz menü bejegyzést, onnan mégsem indul....mi a bibi :?: :roll:
Kedves azami,

Én csak a saját LibreOffice csomagomat vállalom, ami ugye a Puli esetében simán elindul a menüből is.
A tahrpup 6.0.2 CE (+Virtualbox) környezetben nem látszik a menüben, csak akkor, ha installálás után terminálból kiadom a fixmenus parancsot és utána újraindítom a jwm-et (mellesleg nem értem, miért nem jelenik meg automatikusan). Innen indítva ezután simán fut a mellékelt ábra alapján.

Most már juszt is felrakom a Te rendszeredet és megnézem ott is.

Jó terelgetést!

üdv

gjuhasz
Csatolmányok
Tahr6CE-LibreOffice4.4.1_menubased.jpg
Tahr6CE-LibreOffice4.4.1_menubased.jpg (46.93 KiB) Megtekintve 5204 alkalommal

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.0.2 - Reszkessetek, betörők!

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

gjuhasz írta:Most már juszt is felrakom a Te rendszeredet és megnézem ott is.
Aha, megvan. Nem az én LibreOffice csomagomat használod és a Nálad lévőből hiányzik egy fontos link.

LInkeld át a soffice programot valahova a keresési útvonalba, pl. az /usr/bin-be, ott nevezd át libreoffice4.4 -nek és ettől kezdve menni fog a menüből.
Csatolmányok
PuppEX-Tahr_azami(VirtualBox).jpg
PuppEX-Tahr_azami(VirtualBox).jpg (75.21 KiB) Megtekintve 5197 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gjuhasz 2015.05.14. 18:54-kor.

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.0.2 - Reszkessetek, betörők!

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kdves azami,

Nem kellene az asztali ikonokat egy kicsit katonásabban sorba/oszlopba állítani?

Jobbklikk valamelyik ikonon > ROX-Filer > Options > Pinboard > Icon grid step

A grid-et Medium-ba érdemes állítani, aztán az ikonokat mocorgatni egy kicsit, amíg a helyükre nem ugranak.


Jó terelgetést!

üdv

gjuhasz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gjuhasz 2015.05.14. 18:44-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puli 6.0.2 - Reszkessetek, betörők!

Hozzászólás Szerző: NTamas »

(.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.05.14. 21:58-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puli 6.0.2 - Reszkessetek, betörők!

Hozzászólás Szerző: azami »

Aha, megvan. Nem az én LibreOffice csomagomat használod és a Nálad lévőből hiányzik egy fontos link.
Kedves Gjuhász :!:
Lehet nem a te csomagod de a te tárolódból töltöttem le ...... :D
Innen: http://www.smokey01.com/gjuhasz/sfs/
Nem kellene az asztali ikonokat egy kicsit katonásabban sorba/oszlopba állítani?
De.de.... :D csak nem volt idö , meg kedvem sem mert nem nagyközönségnek, inkább csak egymásnak készült akiknél a kernel és a driverek fontosak mint nálam

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.0.2 - Reszkessetek, betörők!

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

azami írta:a te tárolódból töltöttem le ...... :D
Innen: http://www.smokey01.com/gjuhasz/sfs/
Hát pedig tőlem letöltött csomagban az /usr/local/bin mappában ott van az /opt/libreoffice4.4/program/soffice linkje...
Elvileg az /usr/local/bin is bent kell, hogy legyen az alapértelmezett bejárási útvonalban.

De úgyis van újabb LibreOffice verzió, majd annál átteszem a linket valamilyen előkelőbb helyre.

Jó terelgetést!

üdv

gjuhasz

P.s.: Megnéztem, Nálad nincs ott az ominózus link az /usr/local/bin-ben, de amint beteszem, elindul a menüből a LibreOffice. Tehát valamilyen oknál fogva nem kerül(nek) be a pet csomag(ok)ból link(ek) a rendszeredbe.
Csatolmányok
2015-05-15 20_28_29-Tahr6CE_[Running]_Oracle_VM_VirtualBox.jpg
2015-05-15 20_28_29-Tahr6CE_[Running]_Oracle_VM_VirtualBox.jpg (18.15 KiB) Megtekintve 5175 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”