Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Ugyan nem merem tutira elkiabálni, de ezt, vagyis a csipeszpup rev 12-est már igazán-de-igazán FINAL kiadásnak szánom:
Változások: Legelõször is: azami sugallatára körülnéztem az opt alatti mappákban, találnék-e ott még szükségtelen, tehát törölhetõ fájlokat, anélkül persze, hogy az itt lévõ libre office és virtual box mûködését elrontanám. - nos találtam ilyeneket, így egészen komoly, 9-10 megabájt helyet tehettem szabaddá megint!
No, mire is használtam ezt fel?
A wine-os szekció kiegészült két beépített alkalmazással - az egyik a microsoft reader(amely korábban nem volt hajlandó mûködni, de aztán rájöttem, hogyan bírhatom mégis mûködésre), így ezentúl a *.lit dokumentumformátum olvashatósága is biztosítva,
a másik a rad videotools, ezt pedig nem egyébért raktam be, mivel kis méretû, és hogy különbözõ játékok *.smk és *.bik videói is megnézhetõek legyenek ezután már.
Amiket pedig nem építettem be a rendszer-sfs-be, de az iso-ba még éppen sikerült bepaszírozni :) , azok a clamav antivírus, egy universal usb installer, ami az iso-nak windows alól usb-tárolóra felrakását könnyíti meg, végül egy bluetooth sfs. Csak hogy kéznél legyenek....
végül javítottam néhány alig észrevehetõ kis formai meg hozzárendelési hibát, s az így létrejött holmival még én, a készítõje is egészen elégedett vagyok, most már.
Egy darabban elérhetitek innen:

precise-571RetroCsipeszPupRev12Hun2015Jan.iso 698.4 MB
https://mega.co.nz/#!BZdlBByb!jAmfku447 ... 1mQ9SLtJyQ

A solidfiles-os "mirror"-ról pedig hát szokásosan 2 rar szeletben(ami a solidfiles 500 Mb-ig való fájlméret-határolása miatt van), a korábbi linken:
http://www.solidfiles.com/folder/68cb31c2dc/
Új képet nem közlök, mert ugyanúgy néz ki, mint a rev. 10 vagy 11-es.(csak hát megint javult egy picivel)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2015.01.22. 08:06-kor.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: janugsa »

A benne vevő felvevővel csináltam róla egy bemutató videót, majd a ffconverttel
mp4-re alakítottam. 32 MB 30 perc, letölthető vagy chromiummal letőltés nélkül
is nézhető.

http://www.solidfiles.com/d/6fd0e64d6f/Csipeszpup12.mp4

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Jó hosszú videó! 12 percet néztem meg belőle (a firefox-szal), de alapos bemutatónak tűnik.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Visszagondolva én is csak egyszer néztem végig és akkor is percekre ott hagytam.
8-10 perc körüli hosszúságú videókat kell majd készíteni. Az elviselhetőbb.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Udv, emberek. Elkeszult vegre a CsipeszPup Rev. 13 DVD kiadas!
A DVD merete 3 Gb, ebbol az sfs merete kerekitve 2 Gb. Bar siman felall a live rendszer minden olyan gepen, amin a cd meretu rendszer is felallt, azert en a teljes kitelepitest javasolnam mindenkeppen, minimum 10 Gb -os particioval a rendszer szamara, es kb 2 Gb linux swap particot pluszban.
Az 2 Gb-os sfs-bol a telepites utan lesz 5,3 Gb a kesz rendszer!

Mik kerultek fel telepites altal?
01.skype-4.3.0.37+pulseaudio
02.mixxx_1.10.0+deps
03.stellarium_0.11.0-1+deps
04.getflash-1.5.1 lecserelve getflash-1.5-5
05.flashplayer11-11.2.202.460
06.seamonkey 2.19 lecserelve seamonkey-mozilla-build_2.29_Hu-ra
07.eredeti cups lecserelve cups-1.4.8-w5c+NLS-re, mertvolt visszajelzes, hogy az eredeti nem mukodott volna jol
08.Acrobat_Reader-9.3.3-Lucid
09.firefox-30.0-precise+missing icon png
10.maxthon-1.0.4.0-i386
11.chromium-29.0.1525.0, majd ez frissitve 34.0.1847.137-i386-ra
12.jre-1.7.0-06
13.eddigi vlc frissitve vlc-2.1.4-wheezy-re
14.+kodekek es fuggosegeik
15.google-earth-7.0.3.8.8542-x86
16.xbmc_11.0+deps, majd ez frissitve xbmc-12.2_frodo_sfs4-gyel
17.mypaint-1.1.0
18.kino_1.3.4-1.3+deps
19.qt-4.8.2 pet csomag, a biztonsag kedveert :)
20.LibreOffice3hu lecserelve LibreOfficeHu_4.1.6.2-re
21.gimp 2.7 cserelve gimp-precise-2.8.10-re+NLS
22.tickr_0.6.0
23.cinelerra-4.1-i686-dpup
24.photofilmstrip_2.0.0+deps
25.librecad_1.0.1+nolibs-2+deps
26.XnViewMP
27.Python27-for-Openshot143
28.openshot-1.4.3 precise
29.gfceu2Bfceu
30.vice-2.2-s+NLS
31.tetzle
32.xaos-3.5+NLS
33.Blender-2.74p
34.qosmic-1.5.0
35.rassam-paint
36.tixati_1.94
37.mplayer-2014-12-02-i686

Mik kerultek be egyszeru behelyezes altal?
38.clamav-portable-0.2
39.doublecmd
40.rssowl
41.Egy halom tovabbi rom a kulonfele jatek-emulatorokhoz
42.+egy-ket kicsi DOS-alkalmazas a dosboxnak szentelt /ROOT/FM mappaba
43.rengeteg hatterkep a /usr/share/backgrounds mappaba, hiszen itt, a dvd anyagon mar tobb is elfer :)

Aztan: valtozott-e valami a wine szekcioban? - ja! :)
44.7Zip
45.Cdex - nala egyszerubben semmivel nem lehet wav-ot mp3-ma konvertalni.
46.ImageWriter avagy WinDiskImager
47.egy jo kis offline hasznalhato cdrip magyarorszag terkep
48.Radio?Sure! lecserelve pro valtozatra

Vegul: mik kerultek a dvd gyokereben talalhato "egyebek" mappaba?
49.Az osszes eddig a preciz retrohoz keszult nvidia driver
50.Xfce+Compiz+Emerald telepitokeszlet, valamint startmount az xfce felulet kenyelmesebb hasznalatahoz, valamint, - mivel az xfce/compiz/emerald kitelepitese sajnalatos modon tonkrevagja a rendszerben addig jol mukodo openshot, photofilmstrip es mypaint nevu appokat, ennek helyrehozasara egy python for openshot telepito.
51.Az Xfce/Compiz/Emerald ablakkezelovel kapcsolatos asztal-csinosito csomagok.
52.Zip csomagban ugyanaz a DOS jatekgyujtemeny, amelyet mar megcsodalhatott az, akit erdekelt korabban a upup dosgames puppy rendszerem, itt viszont nem epitettem be a rendszer-sfs-be, hogy ne terheljem tul azt. Ha szereted, csomagold ki a tartalmat a /root/fm/games mappaba, ugy jol fognak mukodni. Csak vigyazz, kb 640 Mb helyet foglal!

Legeslegvegul: egy korabban a rendszerbe tett cucctol erzekeny bucsut kellett vegyek, ez pedig a gtk youtube viewer. Sajnos, hosszu tavon - a grooveoff mp3 letoltohoz hasonloan - megbizhatatlan trutynak bizonyult...
Hat ez van.
Viszont igen kellemesen csalodtam a maxthon bongeszoben: korabban vagy en nem vettem eszre, vagy ez azota keletkezett, nem tudom, de eszrevettem, hogy letezik egy maxthon aruhaz, ahol is mit talaltam? - egyik kedvenc Video-letolto pluginomat, az FVD video downloadert! ez barhonnan letolt barmit, kiveve a Youtube videoit, na de egy 4 bongeszos rendszerben ez sem lehet problema :) - viszont jo gyors, es meglepoen hasonlit a chrome bongeszokre, megarol ragyogoan toltottem le vele.
Aki nem ijedt meg e "dinoszaurusz"-tol, innen toltheti:

http://www.solidfiles.com/folder/2e82ff46d5/

Es igy nez ki:
Screenshot_2015-06-10_05_16_47.jpg
Screenshot_2015-06-10_05_16_47.jpg (63.84 KiB) Megtekintve 7725 alkalommal
No ennyi igy hirtelen...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2015.06.14. 06:08-kor.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Kedves Csipesz,
jómagam csodálattal adózom tevékenységednek, s a legnagyobb elismerésem.
És nincs semmi de.
Különösen azért nincs, mert egy sokak által nem ismert, el nem ismert, sőt, igazából majdhogynem lenézett oprendszert ruházol fel olyan tulajdonságokkal, amelyekkel simán veri a hivatásosok által összerakott mainstream disztrókat is.
Ráadásul szerényen csak dolgozol, és közben még remek részmegoldásokat is szállítasz (majdnem azt írtam: igény szerint, és tényleg).
Még az is lehetséges, hogy magam is kipróbálom...

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Csatlakozva Kroshoz remélem ez is olyan sikeres lesz itthon és külföldön egyaránt mint az eddigi munkáid :!:

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Csatlakoznék az előttem szólókhoz!
Ebben aztán van minden!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Nagyon szépen köszönöm a pozitív méltatásokat!
Hogy esetleg külföldi siker? - hát - nem tudom... "Megmondom az õszintét": valójában én korábban csak a magyar puppy fórum kényszerû kimaradása miatt kezdtem el publikálni a Murgán, aztán, ahogy a mi fórumunk újból felerõsödött, szépen vissza is vettem ebbõl, idõhiány, miegyéb miatt. Azért gondoljatok bele: ugyanazt a rendszert minden lehetséges porcikájában elõször angolul, aztán magyarul is összehozni simán dupla-annyi energia, odafigyelés, beleértve a szótárazgatós kommunikációt az angolszász ajkú murga-béli fórumozókkal. Szóval, mostanában nem merek ígérni angol nyelvû publikációt...
Más: vissza kell szívjam azt a kijelentésemet, amiben a maxthont meg az õ fvd video downloader pluginját dícsértem:
tévedtem, ez a funkció a maxthonban akkor mûködik, amikor kedve tartja :( . Úgyhogy hatékony video-letöltögetésre továbbra is a mozilla remekei: a seamonkey és a firefox az alkalmasak.
Még egy megjegyzés az xbmc média centerrel kapcsolatban: a precízekhez kapható 12-es(frodo) verziótól ne várjunk csodákat: ez a verziószámû szoftver erkölcsileg eléggé elavulóban van, így hiába vadászgattam össze hozzá egy csomó kiegészítõt, ezeknek kb. a fele nem fog jól mûködni. De még így is sok mindennek lehet örülni benne...

kriszmo78
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.06.11. 12:37

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kriszmo78 »

Sziasztok! Ez a puplet nagyon tetszik nekem, de van egy problémám, ami valószínüleg az én hozzá nem értésemből fakad. Még nagyon kezdő vagyok ebben a témában. Szóval feltettem egy memóriakártyára ezt a pupletet, ramba betölti, elindul, működik minden. Aztán jön a kikapcsolás, elmentem a változtatásokat. A következő indításkor viszont nem indul, kiírja, hogy kernel panic. Próbáltam máshova tenni a mentést, ugyanez a probléma. Mit rontok el? Előre is köszi a segítséget!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”