scriptek

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: azami »

Megoldottuk-ra javítva az előbbi hozzászólásom :D . Természetesen Kulusz segítsége nélkül nem ment volna....
Persze a téma neve inkább a "Rox" lehetne :idea: kezdem az elején hogy egybe legyen....
Az alap 5.7.1 precise jwm-el.
Észrevettem asztalon lévő ikonok bármelyikén lehet új panelt kérni, ez elkerülte a figyelmem eddig, ha tudom talán az online változatokat ezzel készítem...
Csak egy a bökkenő, minden indításnál újra kellett indítanom erre kellett megoldást keresni...
Kérünk egy panelt majd fontos :!: hogy húzzunk rá valamit, ekkor készül el "/root/.config/rox.sourceforge.net/ROX-Filer/pan_Top" fájl. ez azért fontos mert ezt kell indítani indulásnál.

Kép

Majd készítsük el a parancsot a "/root/startup " mappába pantop (vagy más)néven

Kép

Fontos indíthatóvá tenni :!: :!: :!:

Kép

Egyébb beállítások a panelon

Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Tudom, hogy nem csíped, ha hozzászólok a leírásodhoz, de most kérdezni fogok.
Miért, mire kell neked egy, a Puppy indításakor felbukkanó tulajdonképpeni filekezelő ablak?- /bocs, panel, ahogy te hívod azt/
Ne ért félre, tudom, mire gondoltál, és mit akarsz elérni vele.
Kép
Ez egy felső, panelszerűen kialakított filekezelő ablak részlete.
Látható, hogy alap, könyvtárikon van most csak benne, ha más is kellene, akkor azokat egyenként le kellene gyártani minden ikonkészlethez, remélem jól írom.
Ha a jwm tálcát akarod kiváltani vele, akkor már fentebb leírtam, azt akkor az indításból ki kell venni, de az ott helyet foglaló elemek pótlását neked kell biztosítanod az új filekezelő-panelban(ben), ellenben nem ér az egész semmit. Ezért kérdezem én újra, mit akarsz ezzel elérni?

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Igazából ha már jwm panel ötlettel indítottál , akár azt is tudsz csinálni pluszba az alap jwm panel mellé , olyat amilyet akarsz . A skamipuppy420-ban is több jwm panel volt elérhető az asztalon . Körbe rakhatod vele az asztalt ha gondolod ... A rox panelben viszont aza jó, hogy appokat lehet beletenni pl analóg óra , memó-cpu kijelző és stb ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

és ezek az app-ok, alkalmazások ott futnak abban a sávban, vagy egy külön megnyíló abblakban?
Mert ha az utóbbi az igaz, akkor erre a célra -app indítására- egyszerűbb, és látványosabb megoldás a Wbar nevű cucc, nem gondolod?

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: azami »

Ntamás írta.
Tudom, hogy nem csíped, ha hozzászólok a leírásodhoz
Nem :!: :!: :!: Szeretem a kidolgozott hozzászólásaidat nagyon hasznos tagnak tartalak, de személyeskedő és olykor durva a hangnem.
Ez egy felső, panelszerűen kialakított filekezelő ablak részlete.
Látható, hogy alap, könyvtárikon van most csak benne, ha más is kellene, akkor azokat egyenként le kellene gyártani minden ikonkészlethez, remélem jól írom.
Ha a jwm tálcát akarod kiváltani vele, akkor már fentebb leírtam, azt akkor az indításból ki kell venni, de az ott helyet foglaló elemek pótlását neked kell biztosítanod az új filekezelő-panelban(ben), ellenben nem ér az egész semmit. Ezért kérdezem én újra, mit akarsz ezzel elérni?
Maga a probléma megoldása a lényeg sokszor számomra :idea: :!:
Ha megoldasz, vagy létre hozol valamit azzal meg a LEHETŐSÉG teremtődik meg valamire.
Hogy mire :?: azt aki amire tudja/akarja használhatja. Nincs miért :!: :!: :!: mint a Puppy verzióknál, a Linux vagy egyéb verzióknál, vagy bármi másnál.....
a lényeg megteremteni valamire a lehetőséget :idea:
Kulusz írta.
Igazából ha már jwm panel ötlettel indítottál , akár azt is tudsz csinálni pluszba az alap jwm panel mellé , olyat amilyet akarsz .
Kéretik egy leírás a hogyanról.... :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:...de személyeskedő és olykor durva a hangnem.
hmm....pedig most csak kézdeztem..... :(
azami írta:.Maga a probléma megoldása a lényeg sokszor számomra :idea: :!:
Ha megoldasz, vagy létre hozol valamit azzal meg a LEHETŐSÉG teremtődik meg valamire.
Hogy mire :?: azt aki amire tudja/akarja használhatja. Nincs miért :!: :!: :!:
OK, értem.
Én meg már azt hittem, hogy ily módon akarod rendezettebb formában, egységes, de egyéni ikonképekkel indítani a kedvenc alkalmazásaidat, amolyan Ubuntu-féle baloldali, vagy felső-alsó-esetleg jobboldali panelról, esetleg a jwm-et elhagyva, illetve azzal kombinálva.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: azami »

Kép
Míg Kulusz (vagy valaki)megírja a több jwm panel létrehozásának módját,meg kérdeném hogy lehet ezt a panelt átláthatóvá tenni :?:
A gtk theme változtatásával változik a háttér szine, de lehet e átlátszó :?: és azt hol lehet elérni :roll: :?:

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A rox panel a gtk hátterét használja , így vagy szerzel egy 3-as verzióju gtk témát (ami nehezebb) , vagy beállítod az xcompmgr programot a rox panelre . ITT van egy dupla jwm paneles asztal, a kód az alsó ikon sor leírása ami a /root/.jwmrc-tray fájlban van/lesz . A jwm panel ikonjaihoz körmölni kell , a roxpanelbe bele tudod húzni azt amit szeretnél . Ntamas a rox panel appjai a panelben helyezkednek el , és igen szebb a wbar ill. a pwidgets is.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: azami »

vagy beállítod az xcompmgr programot a rox panelre
xcompmgr az mi/hol található :roll: :?:
szebb a wbar ill. a pwidgets is.
Igaz :!: viszont a háttérben marad míg a panel "elő csalható" :idea: ha futtatsz valamit teljes képernyőn....... ;)

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: scriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

az xcompmgr programmal tudsz beállítani aszem 3 fajta effektet az ablakokra . Fade in/out (elhalványulás) , árnyékolás , átlátszóság (minden átlátszó lesz. az ablak tartalma és az ablak is). Az xcompmgr lehet hogy benne van a rendszeredben keresd meg a pfind-al , ha nincs benne akkor bárhonnan leszedheted ... pl: INNEN vagy INNEN
Ezek az effektek csak akkor fognak működni ha a xorg.conf fájlban szerepel az

Kód: Egész kijelölése

Section "Extensions"
    Option     "Composite" "Enable"
EndSection
paraméter.
Arra viszont már nem emléxek hogy hogyan lehet beállítani 1 adott programra az akciót .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”