Precise5.7.1Retro Minimal, Hun/Eng - 2024, Március.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise5.7.1Retro Minimal, Hun/Eng - 2024, Március.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szia, NTamas;
mindenek előtt köszi, hogy rápillantottál!
Na akkor pár gondolat:
1. Én mostanában már(végre!) 3 féle "vas"-on vagyok képes készíteni/tesztelni a puppylinuxos holmijaimat - ezek:
Egy Dell Inspiron Mini 1018 2 gb ddr3-as rammal, ócska(intel 945) videócsippel, 1024x600-as képernyővel, beépített bluetooth-szal;
egy Acer JM70-es laptop, 4gb ddr2-es rammal, egy elég kellemes geforce gt 240m videócsippel, 1600x900-as képernyővel;
Végül egy ma már avíttasnak számító ASRock FM2A58M-DG3+ alaplapos asztali gép, egy 4 magos AMD procóval, 8 gb ddr3-as rammal, geforce 630 gt videókarival.
Na most ezek egyikén sem volt semmilyen bootolási komplikáció, sem kernel pánik, sem semmi más. Kernel pánikot egyébként rengeteg minden tud okozni, egyik legtipikusabb(és legalattomosabb) eset, mikor pl. egy asztali gépbe berakott különböző gyártmányú(vagy előéletű) ramok nem teljes mértékben jönnek ki jól egymással...

2. Tudom jól, hogy a videótámogatása minimális, többek közt ez a kis méret ára - annak az ára, hogy mehessen még akár egy ilyen rotty kis tárolóról is:
20240325_084224.jpg
20240325_084224.jpg (128.98 KiB) Megtekintve 671 alkalommal
20240325_084457.jpg
20240325_084457.jpg (149.52 KiB) Megtekintve 671 alkalommal
(Egyébként mosom kezeimet, ezt az 5.7.1 Retro cuccost anno egy Shinobar nevű japán illető készítette, ő kopasztotta le ennyire "drájverileg". De működik és ez a lényeg.)

3. Ugyan azzal semmi baj, hogy megosztottál pár nvidia drájvert yandexes linken, viszont árulkodik arról, hogy valószínűleg még az életben nem jártál a - majdnem minden cuccom böngészőiben kikönyvjelzőzött - "CsipeszPuppyStuff" linken, ahol bárki pár klikknyi navigálás után rálelhet erre:
SajatNvidiaDriver-eim.jpg
SajatNvidiaDriver-eim.jpg (98.86 KiB) Megtekintve 671 alkalommal
de hogy ne kelljen még annyit sem bóklászni, itt a direkt elérése a sorozatnak:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... drive_link

4. Na, a már nem létező Palemoon menüponttal viszont megfogtál és köszi hogy észrevetted, nem igaz hogy mindig elfelejtek valamit! - ahogy ráérek, korrigálom; addig is, aki el akarja tüntetni, nyúljon ide az openbox jobbegeres menüjében:
RefreshMenu.jpg
RefreshMenu.jpg (22.94 KiB) Megtekintve 671 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise5.7.1Retro Minimal, Hun/Eng - 2024, Március.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta: 2024.03.25. 10:03 Szia, NTamas;
1. ... egy ma már avíttasnak számító ASRock FM2A58M-DG3+ alaplapos asztali gép, 8 gb ddr3-as rammal, geforce 630 gt videókarival.
Na most ezek egyikén sem volt semmilyen bootolási komplikáció, sem kernel pánik, sem semmi más. Kernel pánikot egyébként rengeteg minden tud okozni, egyik legtipikusabb(és legalattomosabb) eset, mikor pl. egy asztali gépbe berakott különböző gyártmányú(vagy előéletű) ramok nem teljes mértékben jönnek ki jól egymással...
válasz:....én is egy Asrock alaplapos gépen próbáltam ki a cuccodat, ez a gép alapból PAE képes, és igaz, nem mai darab, de még jól működik.
ASRock B85M-HDS
https://www.asrock.com/mb/Intel/B85M-HDS/index.asp
Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3.20GHz (4 cores)
RAM Total: 16 GB, jelenleg csak 8 GB van benne, két teljesen egyforma(párban vett) 4GB modullal.(Tehát nem ram problémám van. Totál egyformák és jók!)
A videó kártyám: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Tobago PRO [Radeon R7 360 / R9 360 OEM] [1002:665f] (rev 81) Video RAM: 2048MB total

2. Tudom jól, hogy a videótámogatása minimális,
válasz:......hát igen, talán ezt lett volna érdemes első körben javítanod! Főleg azért is, mert a saját beépített csomagkezelője már semmire sem jó, onnan semmit nem tudsz már telepíteni! Tehát az eltett régi, -nálam a Precise puppy- csomagokból kellett volna bogarászni az xorg -ba való videó drivereket, mert vannak.

3. Ugyan azzal semmi baj, hogy megosztottál pár nvidia drájvert yandexes linken, .
válasz:......csak gyorsan betettem, hogy hátha segítek vele valakinek, régebben volt egy régi gépem benne egy NVidia Geforce FX 5200(https://www.techpowerup.com/gpu-specs/g ... x-5200.c60) ehhez is jó volt az egyik belinkelt driver. Valóban nem ismertem a jelzett tároló linkedet, de elteszem, köszi.

4. Na, a már nem létező Palemoon menüponttal viszont megfogtál és köszi hogy észrevetted, nem igaz hogy mindig elfelejtek valamit! - ahogy ráérek, korrigálom; addig is, aki el akarja tüntetni, nyúljon ide az openbox jobbegeres menüjében:
.válasz:....nem ott kell javítani, hanem a fő sfs-ben, a puppy-config-openbox-ban van két menu.xml bejegyzés, az egy .bak kiterjesztéssel, azokból(mind a kettőből!!!) kell kitörölni a palemoon böngésző indító sorát, (középtájon van kb. pontos sorszámra nem emlékszem) csak úgy tűnik el, mert ha nem ott javítod, a következő indulásnál megint ugyanúgy ott lesz a főmenüben.(tudom, mert kipróbáltam, és csak így lehet kivenni, javítani, nálam csak így sikerült)

Hát bocs, hogy ilyen furán válaszoltam, minden pontodra azonnal, de még egy dolog, a gépemen Frugall módszerrel(minden puppy külön könyvtárban van) jelenleg 36 darab puppy van fenn, és ezek mindegyike működik, vegyesen 32 és 64 bites cuccok, jellemzően már a maiak, de szép számmal van itt még Precise puppy 571 verziók is, az eredeti angol, és a kros54 által magyarított verziók, illetve az általam kibővített angol, de félig magyarított próbaverziók. Meg akad egy-két Puppy Tahr verzió is, 32 és 64 btes. És igen, mindegyik PAE kerneles cuccok, pontosan azért, mert a gép is tudja, és be is kapcsolja a PAE módot, ha olyan oprendszert lát maga alatt. Itt egy 32 bites Hirsute (Ubuntu-pebee variáció) leírás, (ebből írok most) jól látható, hogy az alaplap azonnal bekapcsolja a PAE módot, ha olyan oprendszert futtatsz. (a hardver meg adott hozzá eleve)
Linux Kernel:
Kernel Build 5.4.114-pup32 (i686)
Build Date Fri Apr 23 09:48:38 BST 2021
Build GCC 10.2.0
SMP Enabled Yes
PAE Enabled Yes
Command Line quiet pdrv=1903337d-4c1e-4a6f-ac24-3fd3687aa28c psubdir=/UPupHH+D-21.04+6 pmedia=atahd pfix=fsck

Szóval az a jelzett kernel pánic az általad ebbe a cuccban használt nopae-s kernel miatt volt, de egy érdekességet had írjak még le, sokáig gondolkodott a gép, és egyszer csak magától elindult, és a fentebb már linkelt módon beadta az asztalt. Sajnos saját videó drirvert nem tudtam bele tenni, mivel ehhez a 3.2.48-as kernelhez nincs elkészített drirver, ha netán a 3.2.40-es kernelt használtad volna, ahhoz már van ati driver a neten, de így maradt a vesa driver. Nem túl jó, de elment vele, sőt jópár cuccal is kibővítettem, de mivel nem szereti a gép a nopae-s kernelt, ezért töröltem a gépről. Lenne egy javaslatom, ezt a cuccot készítsd el pae-s kernellel is, hátha úgy nálam is jobban fog szerepelni. (talán próbáld meg a 3.9.11-es kernellel) Minden jót kívánok, NTamas.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise5.7.1Retro Minimal, Hun/Eng - 2024, Március.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Na, ez a - remélhetőleg hosszú időre hozzányúlást nem igénylő, javított cuci:
https://archive.org/download/precise-5. ... sipesz.iso

NTamas
Hozzászólások: 1874
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise5.7.1Retro Minimal, Hun/Eng - 2024, Március.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszi, megnézem. Hát ez sem nyert, mert ez is ugyanaz a NOPAE-s kernelű cucc, mint az előbbi, azzal meg ezen a gépen semmi komolyat nem lehet kezdeni. Az egy dolog, hogy a gép kb.4-5 percnyi gondolkodás után nehezen, de elindul, az nem egy normál állapot. Csipesz! Tessék végre már az iso nevében is jelezni, hogy ez egy nopae kerneles cucc, mert az, hogy kernel:3.2.48-i686, az még nem jelent semmit, főleg, ha nem tudom, hogy az a kernel pae-s, vagy nopaes cucc. Amúgy, ha már újra szerkesztetted, akkor miért nem tettél bele még egy psync.2.10.pet csomagot is, (simán belefért volna) hogy a netes időszinkronizálás a főmenüből is elindítható legyen, mert most jelen állás szerint csak az induláskor tudsz időt szinkronizálni. Mivel a ppm-je teljesen használhatatlan,(csak csomagtörlésre jó) ezért csak azok a progik mennek, úgy-ahogy, amiket beletettél.(meg amit esetleg valahogy sikerül külső csomagokból rátenni, mint nekem pl. az Audacious-t) Viszont az XBMC csomaggal hiába kínáltam meg, mivel annyira libhiányos ez a retro cucc, hogy az XBMC emiatt el sem indul, így a normális Precse-571-es puppyn működő XBMC-t ide nem lehet feltenni, hát ez van, de legalább egy PAE-s kernel lenne benne, de így számomra használhatatlan. Bocsi....

Viszont normális xorgdriver hiánya miatt megint csak vesa módban indul el a cucc...(nehezen...)
Screenshot_2024-03-26.jpg
Screenshot_2024-03-26.jpg (70.64 KiB) Megtekintve 611 alkalommal
Amúgy meg a benne lévő ffmpeg-3.4.2-es verzió meg valszeg egy 32 bites Bionic-ból kerülhetett bele, a neten megtaláltam ezt a pet csomagot, és egyeznek a retro-ban lévő ffmpeg elemekkel.
FFMPEG-BIONIC.PNG
FFMPEG-BIONIC.PNG (148.21 KiB) Megtekintve 611 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”