Mentsük meg a Huncraft-ot!!!!!!

Dos, nes, snes, játékgépek, callus, amiga, emulátorok, retro gépek

Moderátor: S-kami

pu21
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Mentsük meg a Huncraft-ot!!!!!!

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt Fórumtársak és Mindenki Más!

Kezem ügyébe akadt egy jó régi dolog, a Starcraft 1 eredeti változatban (iso), SC Broodwar (iso) és a Huncraft, amelyet valamikor a 2000-es években készítettek. Rengeteg munka volt benne és még szórakoztató is. Gondoltam, csak azért, mert állítólag az új Vindózokon nem megy, még valahogy csak meg kellene menteni ezt a "hungarikumot" :D Tehát telepítettem a két fent említett programot egy lejárt Mint rendszerre amin van Wine is, ez fontos lesz. A telepítést a
http://huncraft.hu/tamogatas
nevű oldalon leírtak szerint végeztem. Nem tudom, hogy frugal telepítésű Puppyn miért nem akar indulni, de a Minten és valószínű más hagyományos telepítésű, merevlemez/SSD igényű disztrón (pl.: MX) biztosan működik. Nem tudom meddig marad meg a weboldal ezért mentsünk le minden szöveges okosságot, jól jönnek ha sok idő múlva megint telepítenénk. Javaslom a txt formátumot, minden megnyitja, akár nagyon fapados rendszer is.
Amikor kész a telepítés valamelyik Linuxon, a Wine programmal indíthatjuk el. Én ezt úgy csináltam, hogy bementem a telepített fájlok mappájába még Linuxban pl. /home/a te rendszered/.wine/drive_c/Program Files (x86)/Starcraft/ és attól függően, hogy melyik résszel szeretnénk indulni, Wine-hoz rendelve az exe formátumot nyissuk meg valamelyiket: huncraft.exe, hunedit.exe, hunscbw.exe stb...
Talán egyetlen hiba, hogy a játékon belül sajnos nem lehet a képernyőt nagyobbá tenni. Teljes képernyőn is ugyanaz a méret.
JA ÉS MÉG EGY!!!!! Azt hiszem a telepítés után lett a broodwar.exe és a starcraft.exe és ezeket átneveztem ezekre: StarCraft.mpq és broodwar.mpq

Ezek még jó cuccok. Ma meg akkora videójáték-cunami van aztán mégis lámpással kell keresni a tényleg jó játékokat...

És Boldog Új Évet Mindenkinek!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Válasz küldése

Vissza: “Retró Varázs”