Puli 6.2

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv ismét!

Kedves gjuhasz!

Az említett fdrv-vel nekem fejre áll a hybird grafikus gépem, de!

kicseréltem az initrd.gz-t az egyik DPupéra az rc.sysinitet és az xwin-t is.

A Puli kernellel (6.3.0) és az én saját gyártású ~400MB-os fdrv-mmel, elindult a Puli 8.1 backlight-tal de!

Az indítási paraméterekből a pfix=ram-on kívül az összeset kivettem!

Így lett minden kerek nálam.

És akkor jöjjön egy kis debug info is:

lefuttattam a rekurzív hiányzó lib keresőmet a következő kimenetet kaptam:

Kód: Egész kijelölése

      1 		libgpgme.so.11 (GPGME_1.0) => not found
      1 		libgpgme.so.11 (GPGME_1.1) => not found
      1 	libgpgme.so.11 => not found
      1 	libpython2.7.so.1.0 => not found
      1 	libspreadsheet-1.10.17.so => not found
      2 		libLLVM-11.so.1 (LLVM_11) => not found
      2 	libLLVM-11.so.1 => not found
      2 	libsndio.so.6.1 => not found


és egy kép is akkor:
intel_backlight_without_any_kernel_parameter.jpg
intel_backlight_without_any_kernel_parameter.jpg (121.43 KiB) Megtekintve 1082 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv megint!

Kicsit zavart a dolog, ezért elölről kezdtem az egészet a Puli8.1 install zipjéből...
mivel mint írtam a pfix=ram kapcsoló egyedüli meghagyásával nekem egyből lett intel_backlight linkem, gondoltam megnézem az eredeti Puli fájlokkal is...
az eredmény pedig pozitív, azokkal is megjött az intel_backlight....


Ugye ez hibrid grafikus gép, itt olyan van, hogy modesetting és azon belül a DRI_PRIME=0 vagy DRI_PRIME=1 változókkal lehet vezérelni alkalmazásokat, hogy a GPU0 vagy a GPU1 -gyel induljanak. Az egyik változó az nvidia+nouveau móddal a másik az intel meghajtóval indít. Erre volt korábban egy ellenőrző módus, a következő linken látható képen látszik is: Erről korábban a nemzetközi Puppy fórumon is írtam.

Ehhez készült anno ez a szkript is:
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (24.41 KiB) Megtekintve 1043 alkalommal
Puli alatt is működik.


Ezért fordítottam legtöbb esetben saját konfigurálású kerneleket, mert az átlagéval vagy a hibrid grafika, vagy más nem ment jól pl.: az mmconfig-gal összeveszett a gép.

Kerneltörténeti áttekintő:

Amikor még a Puppyszoftveren minden fent volt aki látta követhette, kronológiában mely kerneleket milyen módon fordítottam. Ez a 6.3.0 is már az innen kért EasyOS kernelének alap konfigjából készült.... azt vettem észre ugyanis, hogy BarryK kernelével szárnyal a noti, tiszta a dmesg és a lényeg, működik.

Amikor értesültem arról, hogy létezik úgy nevezett zen kernel Arch vonalon, akkor keresetem megoldást arra, hogy hogyan lehetne a kettőből egy működőt mergelni, összevonni. Így születtek a huge zen kernelek.

Ez is az. A 6.3.0 . És azóta a 6.2.x kernelek óta görgetem ezt a konfigot, mert bevált, az fdrv úgy szintén: PoP! OS github, firmware letölt, copy-firmware.sh futtat, kimenetre dir2sfs és kész....

Erről ebben a videómban is készítettem bemutatót.

A gép ezekkel működik együtt.

Másik:

Az eredeti Puli fájlokat visszarakva a csak pfix=ram indítás mellett a hiányzó libek nem változtak, megegyezik a kimenet az előző hsz-emben részletezettekkel. A dmesg udevd hibakimeneteit összegeztem a

Kód: Egész kijelölése

dmesg | grep udev
paranccsal, a kimenete ez volt:

Kód: Egész kijelölése

[  108.418735] udevd[961]: starting version 3.2.9
[  108.458669] udevd[961]: specified group 'input' unknown
[  108.458859] udevd[961]: specified group 'kvm' unknown
[  108.472403] udevd[962]: starting eudev-3.2.9
[  108.473684] aufs may_rename_srcdir:561:udevd[962]: renaming dir who has child(ren) on multiple branches, is not supported
[  108.473713] udevd[962]: unable to move watches dir /run/udev/watch; old watches will not be restored: Invalid cross-device link
[  113.652326] udevd[1274]: '/bin/sh -c 'echo add_0000:00:1f.3_pci_0x8086_0xa348_pci:v00008086d0000A348sv00001462sd00001228bc04sc03i00 >> /tmp/udevtrace.log'' [6624] terminated by signal 1 (Hangup)
[  136.306119] udevd[962]: specified group 'input' unknown
[  136.306462] udevd[962]: specified group 'kvm' unknown

hátha segít!

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Puli 8.1 update

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves nocsak!

Addig csavargattam a puli fülét, amíg kezesebb nem lett. Most van intel_backlight, nem akad ki, jobban kezeli a nyelveket és a nem-Intel gépeket (ASUS Ryzen laptopon teszteltem), az udev problémák is kevesebben vannak, stb.
Feltöltöttem a SourceForge repóba ide: https://sourceforge.net/projects/puppys ... /Puli-8.1/.
MD5: 03b5569e4e1c02b72fb73e7d4d93b328.
Tartalmazza a ticoo1 által javasolt módosításokat és a Te kerneleddel (vmlinuz, zdrv, fdrv) is kiválóan fut.

A kernel csomagodat egyébként az eddig teszteltek közül a legjobbnak tartom :!: . Közben ugyan megjelent a 6.3.6-as verzió, amit ozsouth le is fordított, de annál pl. a dmesg warning-ot jelez a Spectre V2-re.

A mai posztodat és az újabb tesztelést külön köszönöm, a jelzett hibákra rászállok, a videót megnézem, a javasolt csomagokat kipróbálom.

Üdv

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 1027 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Kedves gjuhasz!

Letöltöttem az új zipet, a hash ellenőrzőösszeg stimmelt. Láttam már tartalmaz microcode-ot is. Első indulásnál nekem nem jött elő a kezdő beállítások ablak, és a Pendrive is csatolva maradt. Amikor megnéztem az

Kód: Egész kijelölése

uname -rm
paranccsal, akkor láttam, hogy ez nem a 6.3.0 kernel alapból, így kicseréltem arra és a gépemnek legjobb fdrv-re. Az így újraindított Puli már hozta a kezdőbeállításokat a dmesg is tisztább, bár akadnak még udevd hibák így is, ez látszik - igen. Lett ugye intel_backlight is, vezérelhető.
Az ffmpeg jól kezelhető, ffplay úgy szintén.
A rekurzív hiányzó lib keresőm nem adott kimenetet, ez azt jelenti, nincs hiányző lib.
És akkor 4db kép még:
Screenshot001.jpg
Screenshot001.jpg (143.65 KiB) Megtekintve 1011 alkalommal
Screenshot002.jpg
Screenshot002.jpg (170.49 KiB) Megtekintve 1011 alkalommal
Screenshot003.jpg
Screenshot003.jpg (97.29 KiB) Megtekintve 1011 alkalommal
Screenshot004.jpg
Screenshot004.jpg (136.45 KiB) Megtekintve 1011 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Fordítottam k6.3.7 -et, a megfelelő mappán belül a hozzászólás alatt található Google Drive linken keresztül elérhető mind a standard mind a symlinked verziók.
A kernel verziószám mappa gyökerében van egy jpg kép mely a fordítás környezeti kondícióit tartalmazza mint glibc és gcc verziók!

Nálam jól működik.
Képenyő kép(1).jpg
Képenyő kép(1).jpg (135.76 KiB) Megtekintve 1004 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Még egy kis korrekció:

ticoo1 kollégánál egy Spectre V2 aktív maradt, ezért újrakonfigurálva a majdnem az összes mitigation opcióval kivétel 1 debug opció - újra forgattam a 6.3.7-et a helyén a standard_mitigations mappán belül van ami tesztelendő. (hsz aláírásban lévő Google Drive linken)

---szerk.---



Felkerültek a symlinked_mitigations mappa és tartalmai is. Értelemszerűen az fdrv az ezen kernel mappa egyező verziójú alap standard és symlinked könyvtáraiból tölthetőek le, külön nem duplikáltam őket.

ticoo1 kolléga már le is tesztelte, és jó lett. :)

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Kernel 6.3.7

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

nocsak írta: 2023.06.11. 14:10...újra forgattam a 6.3.7-et (...) ticoo1 kolléga már le is tesztelte, és jó lett. :)
Kedves nocsak és ticoo1!

Ismételten és hálásan köszönöm a tesztelést, a kernel gyártást és a sok jó tanácsot.

Ma feltettem a Puli 8.1 véglegesnek szánt verzióját a nocsak által a Pulira fordított 6.3.0 kernellel a SourceForge repóba, bár ennek a mérete meghaladja az 500 MB-os lélektani határt.

A 6.3.7 -es kernel egyelőre állja a próbát. Ezt is, és többi bugfixet / javaslatot is érdeklődéssel tesztelem. Ezután minden nagyobb változás a Puli 8.2-be kerül.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 978 alkalommal

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Puli 8.1 release

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak!

Örömmel jelentem be a Puli 8.1 véglegesnek szánt kiadását.

Megtalálható a SourceForge repóban: https://sourceforge.net/projects/puppys ... /Puli-8.1/
(MD5: f5af3662eba6f6ce359c16d007154ecb)

Részletes információk magyarul a https://smokey01.com/gjuhasz/Olvasdel-810.html, angolul a https://smokey01.com/gjuhasz/Readme-810.html linken.

A Puli angol nyelvű fóruma a https://forum.puppylinux.com/viewtopic.php?f=40&t=484 linken.

Főbb újdonságok a 2023 május 30-i első bejelentéshez képest:
  • Hibajavítások (köszönet ticoo1 közreműködéséért)
  • Puli-specifikus 6.3.0 kernel (köszönet nocsak közreműködéséért)
  • Az angol-magyar nyelvváltás javítása
  • Referenciák frissítése
  • Egyéb kényelmi módosítások, a modulok kompatibilitásának javítása
  • További részletek a május 30. óta írt hozzászólásokban.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 971 alkalommal

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Jó és rossz hírek

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak!

Kezdem jó hírrel: elkészült a Puli 8.2rc, amely egyelőre csak a Google Drive -on található, ebben a folderben:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... atSAD2-G4m

Szándékaim szerint a 8.2 hamarosan nyugdíjba küldi a 8.1 változatot, tehát az a SourceForge repóban is le lesz cserélve.

Részletes információk magyarul a https://smokey01.com/gjuhasz/olvasdel-820.html, angolul a https://smokey01.com/gjuhasz/readme-820.html linken, de ezek még bővülnek.

A Puli angol nyelvű fóruma a https://forum.puppylinux.com/viewtopic.php?f=40&t=484 linken van, de egyelőre a 8.2rc ott nincs bejelentve.

Főbb újdonságok a Puli 8.1-hez képest:
  • Hibajavítások (rox, jwm-kezelés, az összes profil)
  • Adblock update - új szerverek bevonása
  • A kiberbiztonságért felelős modulok bővítése
  • Új funkciók az /etc/friends listában
  • Egyéb kényelmi módosítások, a modulok kompatibilitásának javítása
  • További részletek később
És a rossz hír:

Úgy látszik, a gugli mégsem olyan jó barátunk mint ahogy korábban gondoltuk (legalábbis én hittem).
Az elmúlt héten több emailt kaptam tőlük, melyek szerint a Puli rosszindulatú és ha nem tüntetem el őt sürgősen, akkor eljön érte a sintér (értem is).

Seregeink harcban állnak. A gugli egyelőre nem kifogásolta a .zip helyetti .tgz formátumot, de majd ki kell találjak valamit az install módszerre, ha ez vagy a .tar hosszabb távon maradhat (az .iso sem tetszik nekik).

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
puli.png
puli.png (10.53 KiB) Megtekintve 732 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Kedves gjuhasz!

Tartottam egy kis hatásszünetet, de mindenképp annyit legalábbis akartam a Google-lel kapcsolatosokra reagálni, hogy elkeserítő, ijesztő és nem értem a részükről tanusított reakciót. Illetve spekulatív módon értem, de mint jogalapot nem.... mire fel vádolják a Pulit, mi a konkrét érintettség stb....

De pont tegnap beszélgettünk a Chat-en arról, milyen megoldások jöhetnek szóba, alternatívákként... erre külön szoba is létrejött... érdemes elgondolkodni azokon. (ipfs, retroshare, stb.)

Most egyelőre ennyit volt időm írni, minden jót addig is!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”