HunPup

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: HunPup

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

pu21 írta: 2023.06.03. 20:57 És bárki más nem tudna magának beletenni további csatornákat, akár nagyon külföldieket is?
Egyedi stream linkek lejátszáshoz ezt a szkriptet csináltam/tuk. A stream linkjét dobd a szkriptre majd add a kedvencekhez , így megmarad későbbre is ... korábbi hozzászólásoknál van kép róla (s4ap).

Az online tv szkript kizárólag az Online stream live webhely cuccait használja ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: HunPup

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Köszönöm! Kipróbálom!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: HunPup

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Pár napja telepítettem egy HunPup32 bookworm puppy-t.
Kernelt kellett cserélnem, az eredeti nagyon melegítette a 2 magos cpu-t.
Ticoo figyelmeztet, hogy a hozzávaló kerneleket szabad használni.
Igaz mással nem indult el a puppy, mint az itt találhatóakkal:
https://sourceforge.net/projects/hunpup ... ckages-BW/
Az 5.4.158-al jó.

Mivel magát az iso fájt letöröltem, nem tudtam a puppy pontos nevét.
Most már olyan is számít hogy: V classic apt.
Hol találom a pontos nevet?

Most beírtam az ect/DISTRO_SPECS szövegfájl legelejére egy # után:
#HunPup32_23.04-K-6.0.14-oz-pae-classic-special-BW-bt.iso változata
A sajátomba „változata“ szót írtam, nem remaster, csak telepítés utáni változat.

Például a képen a chimaerapup64 iso nevét írtam be egy másik puppyba.
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (23.19 KiB) Megtekintve 737 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: HunPup

Hozzászólás Szerző: nocsak »

pu21 -nek is köszönöm, köszönjük a visszajelzéseket!

Ajánlok egy jobb szkriptet az s4ap helyett.

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: HunPup

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Köszönöm nocsak ezt is tesztelgetem már...
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: HunPup

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Tisztelt Puppy Közösség!
Most elsősorban azokhoz fordulok, akik kezelik a Puppyszoftver és a Hunpup repókat, és azokat ellátják fájlokkal.
A tegnap kísérletezéssel ment el, nagyon sokféle eredménnyel. Célba vettem a Bullseyepup64-classic-minimal-K-4.19.4-Hun-UEFI.iso nevű kiadást és majdnem minden dolgot megnéztem rajta, hogy legközelebb minden eddiginél jobb remasztert készíthessek. Fontos lehet megjegyeznem, hogy a 6.2.5-ös kernelt adtam be neki, a jövőbeli remaszter ezzel lenne felszerelve.
Most kénytelen vagyok feltenni pár hülyébb kérdést, ezen kívül megkérném a fent említett fejlesztőket, hogy vessenek egy pillantást az alább belinkelt telepítésnaplóra.
A naplóban sok egyéb elraktározott információ is van, de most a lényeg a 19. sortól (***SFS csomag***) kezdődik és a 395. sorig tart. Ha Geany-ben nézzük. A többi most nem fontos. Ahol a BEÉPÍTETT szó áll, azzal nem is foglalkoztam hiszen alapból működik. A KÉSZ szó azt jelzi, hogy sikerült telepíteni azt a dolgot, és legalább annyira megnéztem, hogy elindítottam és bejött a program kezdő ablaka (Egész nap kísérlet volt nem tudtam még jobban megnézni őket). De valamiért előfordult, hogy a telepítő furcsaságot is kiírt hozzá. Volt sajnos sikertelen telepítés is, ide kimásoltam a telepítő jelentését pl.: Missing Shared Libraries stb-stb. Ahol pedig egyik előző felirat sincs, az nem is létezett a kísérletben, vagy lehet, hogy a csomagtárolós részben tettem fel. De volt, hogy azzal a névvel nem találtam a PPM-ben pl. pupcamera, puppypdf...+adalék, hogy a clamav+a clamtk sikerrel települtek DE nem működnének csak ezt elfelejtettem naplóba írni.
Gyanítom, hogy azok a dolgok, amelyek nem sikerültek vagy furán települtek, azoknak valami rendszerrel kapcsolatos dolog hiányzott pl. devx vagy kernel headers+sources talán alsa is de fogalmam sincs. Clamavnál viszont valószínűleg pet vagy sfs kísérlet után lenne jó, de azt még nagyon nem sikerült...
Tehát a napló linkje:

https://drive.google.com/file/d/1o5A76- ... sp=sharing

És a kérdések:
1. Valahogy ki tudnám kapcsolni a zramswapot úgy, hogy be se töltődjön a rendszerrel, és akár a rendszer felállása után bárki újra beállíthatja magának? 8 meg 16 gigás RAM-jaim vannak az életben nem használok fel semennyit, viszont értékes tárhelyet szorít ki. +ha 8 giga RAM = +8 giga swap tehát ezt átállítani se lehet kisebbre.

2. Hozzuk be a rendszert és a menüben lépjünk be a Hardinfóba, majd menjünk a fejlesztés fülre. Kérdés: a glibc egyenlő az itt olvasható C (GCC) -vel? Csak ha igen akkor a libc-2.37_ffmpeg-5.1.3-1_mpv-0.36-0-1_vlc-3.0.20_BE-64-minimal-ti.pet már tartalmazza azt és akkor értem.

3. Voltak zenelejátszók amik telepítés ügyileg meghiúsultak. Ezek szerint a Pulseaudio mellé mégiscsak igénylik az Alsát???

4. Pontosan mit kell érteni az intel meg az amd64 mikrokódok alatt? Mire jók?

Azért majd próbálok fellépni a Discordra is de nem ígérem. Valahol úgyis találkozunk.
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”