Csipesz Szoftvergyűjtemény

Tárolók, puppy linux oldalak, linkek
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Csipesz Szoftvergyűjtemény

Hozzászólás Szerző: csipesz »

SZERKESZTVE A SZERKESZTVE :) :
A Z UTÓBBI HÉTEN VETTEM ÉSZRE(2021 SZEPTEMBERE VAN), HOGY A DRÁGA JÓ GUGLI NAGY TESTVÉR GONDOLT EGYET, ÉS A KORÁBBAN ITT LEKÖZÖLT SAJÁT SZOFTVERTÁR-MAPPALINKEM MÁR NEM JÓ! ÚJ LINKET KELLETT KÉRNEM, ITT VAN, EZ BEENGED BENNETEKET:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

TOJNÉK IS AZ EGÉSZRE, HA GUGLINAK(LÁTHATÓAN NEM TUDNAK MÁR KÍNJUKBAN MIT KTALÁLNI) E PAZAR BIZTONSÁGNÖVELŐ ÖTLETE MIATT NEM ÉRVÉNYTELENEDETT VOLNA AZ ÖSSZES KORÁBBI PUPLETEM BÖNGÉSZŐIBEN KIKÖNYVJELZŐZÖTT SAJÁT SZOFTVERGYŰJTEMÉNY-LINKEM...
KÖSZ, GUGLI, REMEK HÚZÁSAITOKKAL MINDIG BEARANYOZZÁTOK UNALMAS ÉLETÜNKET.
MINDEN, INNENTŐL LEJJEBB E TÉMÁBAN HAJDAN BÁRHOVÁ KIÍRT LINK ÉRVÉNYTELEN!

SZERKESZTVE:
Szép jó napot. Mára, 2017 április 24-ikére kész lettem a solidfilesről visszamentett Puppy Linux szofttvergyűjteményem(kivéve a DVD ISO-k, azok ide már nem fértek volna el) átköltöztetésével a saját Google Drive tárolómra - Itt, bízom benne, hosszú évekig biztonságban meglesznek. Az anyag jelenlegi összmérete 10,7 Gb - van még pótlandó elveszített holmi(Pl. videokártya-drájverek egy része), de ezek száma mostanra már nem jelentős majd pótlom, ahogy lehetséges. Az új tár megosztott linkje:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Ez volt a friss hír, innentől lefelé már a régi "eszmefuttatások" csak.

Nos, gyerekek(meg persze felnőttek is :) )!
Ntamassal való vita-szerűségünk után igyekeztem magamba szállni, és megvizsgálni, nem hagytam-e fórumtársaimat meg egyáltalán bárkit aki ide szokott látogatni - alulinformáltan az általam belinkelt szoftvertartalmak kapcsán;
És arra jöttem rá, hogy bizony egy kicsit DE.
Ezért elhatároztam, leírom, mik azok a feltételek, melyek mellett szinte minden általam linkelt szoftvernek működnie kell egy Puppy Precise 5.5-ön, vagy egy Precise 5.7.1 Retro-n;
NEM Saluki-n, nem Lucid-on, nem Slacko-n, nem MacPup-on, nem ésatöbbin - hanem Puppy Precise 5.5-ön, vagy egy Precise 5.7.1 Retro-n.
Vágjunk bele: mit teszek én, ha előveszek egy precise alap iso-t, és windows alól universal usb installer segítségével felraktam egy usb tárolóra, elindítottam, újraindítottam, elkészült a mentésfájl és kezdődhet a móka? - mit teszek ezután?
Legelőször feltolok egy virtuális billentyűzetet és a 2 darab függőségét, mivel kényelmes típus vagyok és szeretek úgy kezelni egy rendszert, hogy hátradőlök a fotelban, fél kezemben teásbögre, cigi vagy nasi, másikban egér;
ezután következhetnek:
openboxplus-1.6b1.pet, a legjobb ablakkezelők egyike, én a felajánlott két panel-típusból az lxpanelt szeretem jobban;
puppybasic plusz dotpuphandler - e kettő régi dotpup progik lekezeléséhez jöhet jól;
libsdlfull - ha ez fenn van, biztos, hogy minden kisebb rendszerigényű játék menni fog;
openjdk_icedtea_6b24_precise - hogy a neten gond nélkül lehessen javás játékokkal játszani;
wine1.4_1.4 és összes függősége a csomagkezelő segítségével, netről;
dosbox0.74-2 és összes függősége a csomagkezelő segítségével, netről;
guvcview_1.5.3 és összes függősége a csomagkezelő segítségével, netről, hogy a kamerám is menjen valamivel;
gpicview_0.2.2 - mikor ez fent van, akkor többnyire kirúgom a beépített viewniort, mert ez jobb képnézegető;
vlc_2.0.8 és összes függősége a csomagkezelő segítségével, netről;
qt4_qtconfig-4.8.1 és összes függősége a csomagkezelő segítségével, netről;
audacious_3.2.1-2 és összes függősége a csomagkezelő segítségével, netről;
python2.7_2.7.3 és összes függősége a csomagkezelő segítségével, netről;
python-cairo_1.8.8 és összes függősége a csomagkezelő segítségével, netről;
bleachbit_0.9.1-1 és összes függősége a csomagkezelő segítségével, netről;
Aztán még ráfrissítek a wine-ra pl. a wine-1.7.6.pet-tel és ezzel kész is az "alapozás"!
Ilyen alappal az általam belinkelt alkalmazások 99%-ának futnia kell. Ha nem így lenne, nem égetném magam azzal, hogy csakazértis leközlöm, hanem már rég eldobtam volna, mint reménytelent.
Akad a progik közt persze problémás is, ilyen pl. a mypaint a grafikai progik közül... ez volt, hogy ment, aztán telepítettem valami mást, amitől meg "elromlott". Ugyanez a helyzet a Stella atari emulator nevu furcsasaggal. A tobbi mindig mukodott a fenti feltetelek mellett.
Hát ennyi.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2017.04.24. 15:58-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Némi útmutató a szoftvertárammal kapcsolatban(csipesz)

Hozzászólás Szerző: azami »

Miért tartottad fontosnak minden csomag csoportnak külön témát nyitni,? Egy bejegyzésben felsorolva/ belinkelve talán egyszerűbb lett volna...meg hamarabb elérhető!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Némi útmutató a szoftvertárammal kapcsolatban(csipesz)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

nem tudom, azami... igy latszott esszerubbnek, attekinthetobbnek - kategoriak szerinti felbontasban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2014.08.16. 22:19-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Némi útmutató a szoftvertárammal kapcsolatban(csipesz)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A murga-n is hasonló felosztás van, ha ott megfelel nekik...

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Némi útmutató a szoftvertárammal kapcsolatban(csipesz)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

De haveroknak nyújtok egy kis egybefogottabb rálátást is :D :

http://www.solidfiles.com/folder/1c4ec7e5c4/

s egy javalat: szerintem tegyétek el valami jegyzet.txt-szerű fájlba,
Nem azért, mert ez valami hiper-szuper-fény-az-éjszakában dolog, hanem mert elég koncentrált
gyűjtés, és mert a történelem ismételheti magát, s ha megint beütne valami több hetes/hónapos
fórum-krach, eggyel több "lap marad a kezetekben", ami olyan időkben jól jöhet.

Én is szívesen fogadom és elteszem a hasonlókat Tőletek.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Némi útmutató a szoftvertárammal kapcsolatban(csipesz)

Hozzászólás Szerző: azami »

haveroknak nyújtok egy kis egybefogottabb rálátást
Haver, ha nem ver, a link mentve.. :D !
(Mondjuk én erre gondoltam a másik hozzászólásomban is ;) : Csipesz programok X Puppyhoz: link)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Némi útmutató a szoftvertárammal kapcsolatban(csipesz)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz-nek!

Idézet Tőled:
... Legelőször feltolok egy virtuális billentyűzetet és a 2 darab függőségét, mivel kényelmes típus vagyok és szeretek úgy kezelni egy rendszert, hogy hátradőlök a fotelban, fél kezemben teásbögre, cigi vagy nasi, másikban egér; ...

Szigorúan Precise Puppy alól, és Openbox-ban, igaz Hu-nosított, gyaníthatóan iso8859-2 kódolásúval próbáltam ki a két virtuális keyboard-odat.

Az első, a sima virtual keyboard csak terminálból indítható, a menübe nem épül bele a deb csomagként általad feltöltött verzió, hiába tettem fel még a két függőséget hozzá, a helyzet nem változott. Továbbá, ez a verzió, a program szerint, és a weboldala szerint is csak angol alapkarakteres, igaz mellette még pár egyéb nyelv is elérhető, de a magyar nem, mivel mi magyarok a Latin-2-be tartozunk sajnos! Így hiába váltogatom a program keyboard layout-jában a különféle beállításokat, magyarul nem hajlandó dolgozni. Sőt, egyáltalán nem hajlandó dolgozni, a program csak terminálból indítható, billentyűzeten való xvkbd beírása után, tehát nem tudom, hogy Te a fotelból, egérrel ezt hogyan indítod el, esetleg ikonnal, azt még nem próbáltam, de mivel a virtuális billentyűzettel semmilyen programban nem lehet írni, se egy szövegszerkesztőbe, sem a böngésző címsorába, így ennek semmi értelme nincs. Te hogyan tudsz egérrel, és ezzel a virtuális billentyűzettel írni, magyar nyelvű Precise-ben? - mert nekem nem jön össze. Ez a verzió a Puppy csomagletöltőjéből is elérhető, és ugyanezek az állományok jönnek le, települnek fel, és ugyanúgy viselkedik, nem működik a program a magyar nyelvre honosított Pr-xr571Precise Lite verziókkal!

Ugyanez vonatkozik a Matchbox virtual-ra is, beépül az eszközök menübe, onnan indítható is, de semmivel nem működik együtt, ezen sem lehet magyar karaktereket állítani, ráadásul a fél képernyőt elveszi a virtuális billentyűzet ablaka. Hiába teszel fel itt is a mellékelt függőséget, az semmit nem változtat a nem működésen.

Tehát Te hogyan, milyen beállítások mellet tudsz írni bármib, magyar Precise Puppy-ba is ezekkel a virtuális billentyűzetekkel, ismétlem, magyarra honosított Precise Puppy alatt, a krosz54 féle Openbox-os Lite verziók alatt?

http://kepfeltoltes.hu/view/140717/capt ... es.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/140717/capt ... es.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/140717/capt ... es.hu_.png

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Némi útmutató a szoftvertárammal kapcsolatban(csipesz)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

egyszerű, mint kapanyél: ékezetek használata nélkül. :)
mikor azt látjátok, hogy "mindent igy irok a forumban, ekezetek hasznalata nelkul, akkor
ki lehet talalni, hogy csipesz pont puppy linux alol irkal, ul az elsotetitett szobajaban es lusta az
igazi billentyuzeteert nyulni..."
Ugye, azért el lehetett olvasni? Most viszont vindózhét alól írok, itt pedig a változtatható ablakméretű
és magyar ékezetes Free Virtual Keyboard nevű ezközt használom - bár létezne ilyen puppy-ra is - dehát
nincs... :cry:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Némi útmutató a szoftvertárammal kapcsolatban(csipesz)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Azt eleve gondoltam, és látom is, hogy ékezetek nélkül írsz, - :lol: - a kérdésem mindössze az lett volna, hogy magyarított Openbox-os Pupy verziók alól dolgozol, vagy ahogy sejtem is, angol nyelvű verzió van a gépeden. Ugyanis krosz54 kétféle Obenbox-os Precise verziója, - a régebbi xR, és az újabb Pr van most fenn kísérletileg, de ezekre bár fel tudtam tenni a vkeyboard-okat, működnek, illetve elindulnak a programok, csak éppen arra nem lehet őket használni, amire kitalálták őket, vagyis hiába böködöm őket az egérrel, ami jelenleg csak vezetékes, PS-2-es egér, a rádióssal meg sem mertem próbálni, szóval hiába akarom a vbillentyűzetet munkára fogni, sehol, semmilyen programmal nem működik a magyarított puppy-kban. Függőségek letöltve, a progik elindulnak, a képernyőn látni, és visszajelez a benyomódott billentyűzet gomb is, a latin-1 kódolást, meg a többit is tudom váltani, ez működik is, a váltás látszik is a megváltozott virtuális billentyűzet gombjain, de írni velük én nem tudok, ezért kérdem, hogy ezek nálad, milyen nyelvű -angol, vagy magyar- verzióval működnek együtt

A Windows alatti verzió tényleg tökéletes, itt a kép róla.
http://kepfeltoltes.hu/view/140717/2014 ... es.hu_.jpg
Igen, ez jó volna Linux alá is, elviselném. :)


Válasz küldése

Vissza: “Repók, oldalak”