Puppy Linux 6.0 "Tahrpup"

Alap verziók, hivatalos kiadások
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Puppy Linux 6.0 "Tahrpup"

Hozzászólás Szerző: azami »


azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux 6.0 "Tahrpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

A VMware Playerben ezt is sikerült indítani :D
Csak egy jótanács fejlesztőknek. Beállított Java nélkül ne add ki a kezedből :idea: .

rakanishu
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.01.10. 11:21

Re: Puppy Linux 6.0 "Tahrpup"

Hozzászólás Szerző: rakanishu »

Nincs jó véleményem az új TahrPup-ról. Már az egér-kurzor is akad időnként, a flash-lejátszás pedig botrányos, bármely honlapon. (Ez egyébként nem csak a TahrPup esetében fordul elő, régebben főleg a Lucid-oknál tapasztaltam.) Chromium v25-öt telepítettem (a Palemoon mellé) meg Flashplayer v11.xxxx-et. Olvastam már, hogy régebbi AMD procikkal gondok lehetnek, nade ennyire..??! :o Ráadásul nekem Pentium 2.66-om van, ami persze öregecske, de ne kelljen már 4 magos procit venni eccerű flash-lejátszáshoz...!? :o Szerintetek lehet valamivel tuningolni a flash-lejátszást? (úgy általában, puplet-től függetlenül?) üdv! :)

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy Linux 6.0 "Tahrpup"

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Szia!
nekem 2 dolog vált be, az egyik:
A browser puppy 431 és xp puppy alatt régi firefox és flash.
A beépített programokkal és a frissítést is kikapcsoltam, nehogy elinduljon.

Precise puppy 5.7.1 és unicorn puppy 6.2 alatt chromium 38 és firefox 32 alatt a legújabb flash a getflash programmal.

Tehát vagy nagyon régit használsz, vagy a legújabb, de a getflash progi egyébként frissíteni és vissza, tehát downgradelni is tud, pont ezért.

Alternatív megoldás - puplet független:
mini-tube, gtk-youtube viewer és smtube-player valamint flash letöltő alkalmazás régi gépeken és így a kedvenc videólejátszómban tudom megnézni a videókat. Ez általában flv vagy mp4, ritkábban avi.tt
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

rakanishu
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.01.10. 11:21

Re: Puppy Linux 6.0 "Tahrpup"

Hozzászólás Szerző: rakanishu »

Köszönöm a tippeket! :)
A régi browserekkel az a baj, hogy pl. a Youtube be sem enged lépni velük, bizonyos verzió-szám alatt és tapasztalatom szerint már régebbi flashplayerek sem oldják meg a problémát, ugyanúgy szaggatnak, mint az újak... :(
(Néhány éve még tényleg jobban működtek a régi cuccok, dehát egyszer, ugye minden jónak vége szakad, hiszen "fejlesztik" a honlapokat-kerneleket-browsereket-playereket gőzerővel... )

Bizalmam ezekután - Skami pozitív tapasztalatainak olvasása folytán - a Unikorn-ba, meg a 38-as Fox-ba, meg a GetFlash-be helyeztem (volna), de a legújabb Pburn-nel történt ISO kiíratás után a Unikorn CD nem boot-ol, (a régi tök-eccerű BurnCD alkalmazással esetében ilyen sosem fordult elő, de a Slacko 5.7 már nem tartalmazza, merhogy a Pet-ek, Puplet-ek is gőzerővel fejlődnek!), üres CD-m meg momentán nincs több, mer' egy vót éppen...így aztán marad a Slacko, meg a szaggatás... :)

Majd máskor... :D

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Puppy Linux 6.0 "Tahrpup"

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Egy picit pontosabban:
amire S-kami utalt, az egy konkrét Puppy Linux, nevezetesen a Browser Linux nevű klón.
Ennek van magyar verziója is, nem mai darab, de megjegyzés éppen erre (illetve a használatára) vonatkozott.
Letöltése: https://yadi.sk/d/PS2StwjebbtWF
Itt találsz még sokat: http://yadi.sk/d/WmJMuf_bF6fze

rakanishu
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.01.10. 11:21

Re: Puppy Linux 6.0 "Tahrpup"

Hozzászólás Szerző: rakanishu »

Köszönöm, Kros54 a pontosítást!
Letöltöttem, belenéztem az ISO-ba, a v3.6.2-es Firefox-al a Yotube szóba sem áll, az újabb/mai browser-ekkel a 431-es Puppy-kernel szóba sem áll, ezért a böngészőt upgrade-elni nem lehet, a plugin könyvtárban található 10 megás (v9-es, 10-es lehet?) "flashplayer.so" a mai flashtartalmakkal javarészt szóba sem áll, úgyhogy...ördögi kör ez kérem, ha nem rendes összeesküvés a régi-vasas júzerek ellen...vagy mi..(?)

a többi stimmel... :) de, azért köszi!

egyébként itt hadd kérdezzem már meg, akik e sorokat olvassátok, Nálatok, sok-magos, erős mai gépeken tuttijó, szaggatásmentes a flash-lejátszás?

üdv!

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Puppy Linux 6.0 "Tahrpup"

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Jó lenne, ha leírnád, pontosan milyen tartalmakhoz szeretnél hozzáférni. Én is tapasztaltam hasonló gondot - egy régi pupletben - a Honfoglaló nevű játékkal kapcsolatban: bár sikerült bevarázsolnom a puppymba a megfelelő verziószámú - igencsak friss - flashplayert, de memóriahiány miatt folyton kilépett a böngésző (abból már az volt fent, amit a hardver maximálisan elbír).
Szóval az, hogy a legfrissebb dolgok között akad olyan, ami a régebbi vasakon/régebbi puppykkal nem megy, nem meglepő. Ha nem akarsz túl erős kompromisszumokat, akkor egy bizonyos mértékig tartani kell a szintet (a túl nagy időeltolódást egyetlen linux sem képes áthidalni, lehetetlen). Az, hogy a PII-ink (350 MHz, 128 MB RAM) még két évvel ezelőtt kompromisszumok nélkül használhatók voltak, az csak a puppynak volt köszönhető. A következő évben már ott voltunk, ahol a win98-al 3 évvel előtte (flash/böngésző/memória problémák).
Szerk.:
Egy pontos hardver leírás is jó lenne (memória, processzor, videókártya, hálókártya), hátha van olyan vagy hasonló konfigurációm és letesztelném mire is jó (még)!
(Csak nem 266 MHz-es a processzor? és akkor mennyi a memória?)

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppy Linux 6.0 "Tahrpup"

Hozzászólás Szerző: S-kami »

ez valahogy elsikkadt:
Alternatív megoldás - puplet független:
mini-tube, gtk-youtube viewer és smtube-player valamint flash letöltő alkalmazás régi gépeken és így a kedvenc videólejátszómban tudom megnézni a videókat. Ez általában flv vagy mp4, ritkábban avi.tt
valamelyiket próbáltad?
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Linux 6.0 "Tahrpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

egyébként itt hadd kérdezzem már meg, akik e sorokat olvassátok, Nálatok, sok-magos, erős mai gépeken tuttijó, szaggatásmentes a flash-lejátszás?
A háttérben futó alkalmazások itt is okozhatnak problémát, Win/Linux alatt is.

Válasz küldése

Vissza: “Hivatalos verziók”