SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

1NSN írta: 2020.04.09. 11:23 Sziasztok! Ezzel mit lehetne kezdeni? :)
hát ahogy irja a terminál ... 1 újratelepités megoldhatja a gondot , de igy első ránézésre hiányzik a qt plugin cucca ... ha meg akarod találni mi hiányzik akkor terminálba ird a következőt :

Kód: Egész kijelölése

ldd $(which qbittorrent) | grep not
ha erre kapsz bármit akkor azok a hiányzó függőségek .
Mellesleg minden puppy tartalmazza a transmission nevü torrent programot , akár használhatnád aztis ...

@Ntamas JWM esetében lehet a /root/.jwmrc-tray fájlba irták bele a firewallstatus inditását...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Köszi NTamas a leírtakat! És köszi, hogy rááldoztál egy napot az iptables -re is!
A PPM-hez sajnos ez a káosz nálam is hozzá tartozik, tippem csak az, mivel nem ismerem pontosan a működését, hogy a builtin és egyéb packages - csomagok töredéke illetve leírója miatt van ez, hogy még egy egyszerűbb csomagnál is hajlamos a libpam és passwd csomagokat lehúzni ami aztán ugyanúgy hazavágja a rendszert! Ez meg már szerintem a woof-ce packages miatt lehet, ugye nincs apt, és összevissza is lehetnek libek... amik aztán nem adnak teljes értékű képet a PPM szkriptjének... gondolom én.

1NSN-nek írom, hogy ott a qt és az xcb plugin hiánya okozhatja a gondot. Lehet az is, hogy konkrétan van a qt-nak xcb pluginja, érdemes próbálgatni a PPM-ben. (Puppy Package Manager - Puppy Csomagkezelő)

pfeco-nak is nagy köszönet, hogy kísérletezik még a woof-ce-vel :)

willy36-nak és KuLuSz-nak is respekt a segítségért!

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

@Ntamas JWM esetében lehet a /root/.jwmrc-tray fájlba irták bele a firewallstatus inditását...
[/quote]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hát abban semmi ilyesmi nincs, ez van benne.

<?xml version="1.0"?>
<JWM>

<Tray autohide="off" insert="right" x="0" y="-1" width="0" height="30" layer="above" layout="horizontal" halign="left" valign="bottom" >
<!-- Additional TrayButton attribute: label -->
<TrayButton label="Alkalmazások" icon="puppy.svg" border="true">root:3</TrayButton>
<TrayButton popup="ROX-Filer fájlkezelő" icon="/usr/share/pixmaps/puppy/open.svg">exec:roxfiler</TrayButton>
<TrayButton popup="Asztal mutatása" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/x48.png" border="true">showdesktop</TrayButton>
<TrayButton popup="Webböngésző" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/www48.png" border="true">exec:defaultbrowser</TrayButton>
<TrayButton popup="Terminál" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/console48.png" border="true">exec:defaultterminal</TrayButton>
<Pager/>
<!-- Additional TaskList attribute: maxwidth -->
<TaskList maxwidth="200"/>
<Dock/>
<Swallow name="xload" width="32">xload -nolabel -bg "#888888" -fg "#222222" -hl "#4C7CC1"</Swallow>
<!-- Additional Swallow attribute: height -->
<Spacer width="4"/>
<Clock format="%a %d %b %H:%M:%S">exec:minixcal</Clock>
</Tray>
</JWM>

Amúgy meg nem sima /root/.jwmrc-tray a filenév, hanem az iso-ban alapban ez van, /root/.jwmrc-tray2, mivel ez a tray-kezelő, -amúgy nem jól működő, nekem hibával elszállt!- program már 8 tray-tálcát képes kezelni, létrehozni, amúgy szerintem tök feleslegesen! A desktop képe:
Kép

A .jwm könyvtár tartalma, látható a sok tray file:
Kép

A .jwm könyvtárban lévő Backup alkönyvtár tartalma, látható, hogy jelenleg csak a .jwmrc-tray2 file az egyetlen actív tálca file, a .jwmrc-tray1 file mindenhol üres alap fájl!
Kép
Ha amúgy ebben a tray fájlban javítunk valamit, akkor a mindhárom helyen lévő .jwmrc-tray2 filében is eszközölni kell ugyanazt a javítást, mert enélkül nem fogadja el a tray-filében történt változtatást! Én is így jártam, a tray-fájlban az órát akartam változtatni (erre: %H:%M:%S) kézzel, nem ment, csak ha mindhárom .jwmrc-tray2 filében elvégeztem ugyanazt a javítást kézzel! Kissé érthetetlen a dolog.....a beépített jwm kezelő meg nálam többsoros hibaüzenettel elszállt.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: pfeco »

A firewall inditása a /root/.config/autostart mappában található.
JWM tálca beállítását mivel pTheme alapú a beállító programmal kell evégezni (tray).

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Így igaz, az iso-ban alapból ott van a firewallstatus.desktop fájl, ami minden indításkor betölti a tálcára a tűzfalat, értelemszerűen az első indításkor még a nem beállított, narancsszínű ikonos tűzfal fog ott megjelenni arra kattintva kel egyénileg elvégezni a tűzfal beállítását-configurálását, utána már minden indításkor a működő, beállított tűzfal zöld ikonja jelenik meg a tálcán.
A jwm tray beállító programot kell használni..... hát azt használnám, ha nem szállna el hibaüzivel! - így kénytelen voltam egy egyszerű órakijelzés változtatást is kézzel megejteni, amúgy ugyanezt csinálja meg az említett tray program is.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: pfeco »

A tray beállító az /usr/share/ptheme könyvtár hiánya miatt nem működik
megfelelően ebben a puppy remasterben.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

pfeco írta: 2020.04.09. 15:13A firewall inditása a /root/.config/autostart mappában található.
ja nekem xenialon aza könyvtár be van linkelve a Startup-ba , és azon belül van 1 firewallstatus.desktop fájl .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves Tamás !
Kis helyreigazításom képpel is be tudom mutatni, nem kell a Netbase 6.1-et külön telepíteni, PPM-ből auto felteszi az Iptables installálásakor...
Képenyő kép.png
Képenyő kép.png (34.88 KiB) Megtekintve 4741 alkalommal
Képenyő2 kép.png
Képenyő2 kép.png (31.11 KiB) Megtekintve 4741 alkalommal
kép.png
kép.png (39.22 KiB) Megtekintve 4741 alkalommal
A másik, nem arról volt szó, hogy nem indul el a tűzfal, hanem terminálból volt gond vele, ami a frissítés után megoldódott, addig én sem értettem, míg Kulusz nem mondta a konkrét problémát, nálam sem jött elő. És a Kulusz Xenial puppyjában valóban máshol van az elérése, és másodiknak a számomra megfelelő útelérést adta meg.

A harmadik, ne csodálkozz 2 Mb-os videókártyánál milyen felbontásod van, és milyen színmélységet tud, mert ha kiszámolod, nem fér bele nagyobb felbontás, nagy színmélységgel. De, ezt gondolom Te is tudtad, csak aki nem értené, nem puppy gondról van szó.

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Kedves willy36!
Azért annyit engedj már meg nekem, hogy leírjam, ha én a saját gépemen futtatok egy oprendszert, (ami gép most még éppen csak csontváz állapotban leledzik, (nincs még megfelelő hozzávaló PCi express videókártya, és ezért van a fiókból kényszerből elővett ősöreg S3-as videókari betéve, és igen, tudom, hogy ennyit bír, tudom mit tud, hiszen régóta az enyém, tisztában vagyok vele! - de valamivel el kellett indítani a cuccot, lévén nincs benne integrált videó!) és ha olvastad netán amit előbb leírtam- a kisebbik 3.18.22-es kernelű iso-ból egy usb kulcsra gyártott telepítést indítva nálam nem voltak tűzfal gondok. (úgy működött, ahogy annak kell működnie, be kellett állítani és onnantól megy rendesen) A beállítása előtt én is beírtam a terminal-ba az iptables-t és simán kiíratta, az iso-beli beállításokat, ami alapesetben a minden tiltását jelentette, sajnos erről az ablakról akkor nem lőttem fotót, nem gondoltam még, hogy ez utólag fog kelleni. Az iptables fórumbeli frissítésének ajánlásakor beírtam azt a csomagkezelőbe és kiadta az újabb verziót, de nálam nem hozta le a függőséget, csak kiírta, hogy ez a netbase állomány kellene még hozzá, de nem hozta le hozzá, így ezt utólag, kézzel nekem kellett lehoznom, ahogy előbb már érthetően leírtam. Sajnos, arról nem készítettem képet, ahol ezt kiírta akkor a csomagkezelő, csak a netbase kézi telepítésről van egy csomagkezelős kép, de, ha azt figyelmesebben megnézed, azon a képen láthatod, hogy a csomagkezelő eleve jelzi is, hogy ez az állomány még nincs benne a futtatott oprendszerben! - ezért kellett ezt még lehozni kézzel, és utólag feltenni, nem tudom, hogy ez elsőre elolvasva miért nem érthető neked! Annyit még ehhez, hogy láthatod, én nem az alapkinézetű csomagkezelő formát használom, hanem a hagyományosat, de ez a hagyományos elrendezésű verzió is mindig kiírja, (ha normálisan működik) és lehetőséget ad rá a szükséges függőségek lehozására, az állomány letöltése mellett, ahogy ez már régebbről megszokott dolog, és ezért is csodálkoztam, hogy most ez nem történt meg. A miért-re nem tudom a választ, és ezért tettem előbb azt a megjegyzést, -ha olvastad egyáltalán- hogy a csomagkezelő eléggé rapszódikusan (úgy írtam, hogy instabil módon) működik. (ezt erre a régi kinézetre értettem, de ez talán már számodra is érthető ennyiből)

De, hogy más hibát is említsek még ebben az iso-ban, nálam nem működött a Rox Filer kiegészítésben lévő pet csináló menüpont, elindult ugyan, létre is hozott egy állományneve.tömörített fájlt, (ebben van a tényleges pet csomag tartama! és egy 0 Bájt tartalmú állományneve.pet fájlt is, de a tömörített fájból már nem hozta létre a végleges, jó pet fájlt. Ezt többször végigcsináltam tehát nem egyszeri hibáról van szó! -ennek a javítását is kézzel végeztem el, elővettem egy régi RoxFiler kiegészítő csomagot, a Right-click-Easy.pet-et, és ebből a csomagból kibányászva szükséges fájlokat, -/usr/bin/dir2pet meg az /usr/bin/makepet állományokat, valamint az /usr/local/apps/dir2pet könyvtárat is- és ezeket szépen átmásoltam a BullseyePup 9.0.0 oprendszerbe a megfelelő helyekre, (felülírattam vele az ott lévőket) és ezután már simán, a megszokott módon újra működött a pet csomag gyártása! A Rox menüjében meg a régi kis ikonkép jött vissza, lásd a képen.
Kép
Ha már képkészítésről beszélünk, az isó-ban még egy igen régi verziós mtpaintsnapshot.sh állomány van ebben csak egy beállítás van, egy sleep 13 és egy exec mtpaint -s utasítás sor van, és ez a régi, piros hátterű ablakban a 13s képrögzítést ajánlja fel, ezt célszerűbb lett volna kicserélni egy újabbal, (ha már új rendszert készítünk) pl. egy ilyennel, a hozzávaló újabb .sh fájl a Murga-ról letölthető.
(http://www.murga-linux.com/puppy/viewto ... 5fe1685771)
Kép
Természetesen ehhez még be kellett szerezni két kis ikonképet is, mert ezek sem voltak benne alapból a rendszerben:
gtk-refresh
gtk-quit
Ezt a Netről sikerült letölteni, és .png kiterjesztéssel az /usb/share/pixmaps könyvtárba bemásolva adta ki az előbbi képen látható kis ikonképeket. (enélkül alapból csak egy üres kocka lenne ott, egyedül a zöld oké ikon és az /usr/share/pixmaps/gtkam.png kép van benne alapból a rendszerben.)

Azért kellő odafigyeléssel és kitartással lehet ezt használni, lásd éppen a yadradió-val és az abból elindított Streamripper közreműködésével szedek le a Netről pár jó jazz felvételt,
Kép

amit azután a rendszerre feltelepített Audaciuos játszik le nekem.
Kép
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2020.04.12. 10:54-kor.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Utánanéztem, hogy mi az Etiona, ugyanis ez a pfeco által készített
egyik puppy kódneve.
A Trisquel operációs rendszer következő kiadása. Ez egy ubuntu
származék lesz. Valószínű Ubuntu 18.04 LTS alapján.
A projekt egy teljesen ingyenes szoftverrendszerre törekszik, szabadalmaztatott szoftver vagy firmware nélkül, és az Ubuntu módosított kernelének verzióját használja, a nem-szabad kód eltávolításával.
A puppy verzió gondolom más kernelt tartalmaz.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”