SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: pfeco »

SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Mint a címben is leírtam nem remasterelt hanem Woof-CE segítségével készült
saját összeállítású puppyk.
Mindben K-4-19-56-os huge kernel van (cserélhető) és 32 bitesek egyenlőre.
Alap programokat tartalmaznak a fő sfs fájlok a bővitések az adrv sfs fájlokban
(abiword gnumeric) tálálható.

SlackPup-7.0.0 (slackware 14.2)
slackpup.jpg
slackpup.jpg (45.28 KiB) Megtekintve 9540 alkalommal
XenialPup-7.5.0 (ubuntu xenial)
xenialpup.jpg
xenialpup.jpg (60.83 KiB) Megtekintve 9540 alkalommal
BullseyePup (debian bullseye alapú teszt verzió)
bullseyepup.jpg
bullseyepup.jpg (44.19 KiB) Megtekintve 9540 alkalommal
letölthető innen:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Idézet:
„A Woof-CE olyan beépített szkriptek gyűjteménye, amelyek automatikusan a nulláról építik fel a Puppy Linux disztribúciót. ..........
......A Puppy Linux Woof-CE a hivatalos építési rendszer a Puppy Linux disztribúció elkészítéséhez. Ha nem a Woof-CE-ből épül, akkor nem Puppy. De a remaster is puppy,
ha az alap puppy Woof-CE-vel készült.“

Örülök hogy készítettél woof-ce összeállítású puppykat.
Jó az is ha valakik remaster puppykat készítenek, de neked majd nagy előnyöd lehet a debian bullseye puppyból, majd ha 21-ben eljön a megjelenési ideje és a mostanit folytatod.

Slackpup-7 és Xenialpup-7.5 puppyk nálam jól működnek.
Viszonylag kis méretű alap puppyk, igaz apró Qtweb böngészővel.

BullseyePup puppyban:
Htop a menüből nem működik.
Fel nyíl billentyűm használatakor a Take a Shot indul el.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: pfeco »

janugsa írta:
BullseyePup puppyban:
Htop a menüből nem működik.
Fel nyíl billentyűm használatakor a Take a Shot indul el.
Köszönöm az észrevételeket.

A Htop az /usr/share/application/htop.desktop fájl miatt nem indítható a menüből.
A Fel nyíl billentyűre azért a Tas indul el mert a jwm a Gyorsbillenttyű beállításakor a 111 -es
key kódot rendelte a képernyőmentéshez. A key kód megváltoztatásával pld F11-re helyesen fog működni.
Az újabb verzióban már kijavítottam ezeket a hibákat.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves "pfeco" !

Nagyon szépen köszönöm a puppy-kat. :D :D :D

Engem a "bullseyepup" érdekel a legjobban, ugyanazon okokból amit "janugsa" írt. Szerintem teljesen rendben van (az apró hibák könnyen orvosolhatók).

Telepítettem a PPM-mel a VLC-t rendben települ, az mpv-vel kicsit törődni kell. SMPlayer-19.10 - SMTube-19.6 (Qt4-es) telepíthető, rendben használható, a GtkYoutube-viewer szintén. Sajnos a Kodi már macerásabb, s PPM-ből sem jó (hiányérzete van, mint általában minden puppy-nál). Csináltam képeket, de sajnos nem mentettem el, bocsi. :mrgreen:

A PaleMoon, a Firefox, az Iron, stb. rendben működik.

De van egy problémám amit nem tudtam megoldani, a képen minden rajta van:
bullseyepup.jpg
bullseyepup.jpg (109.09 KiB) Megtekintve 9359 alkalommal

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: willy36 »

köszi pfeco a munkád, szombaton kis tesztre én is kipróbáltam. én csak mint user néztem, nem szakértő szemmel. egy gondba futottam bele, bár látom ticoo1-nél rendben volt, nálam mind a 3 puppy-nál ugyanaz volt a helyzet, vlc telepítés ppm-ből, automatikusan felajánlotta a QT5 telepítést pet formátumból , majd ez telepítése után csak villant és nem indult a vlc. gondolom, másképp kell majd feltenni.
Különben nagyon tetszik, meglepően gyors is kezes is lett a 4.19 -es kernelhez képest, ami nálam sok gonddal szokott küzdeni, pár puppynál leterheli a procit majd 100 %-ra stb, itt semmi ilyen nincs.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ticoo1 írta: 2019.11.04. 06:45 De van egy problémám amit nem tudtam megoldani, a képen minden rajta van
Nem csodálkozom ezen, nagy valószínűséggel nincs hozzá (a kernelhez illő!) megfelelő videódriver telepítve!
Az ún. huge kerneles puppy verziókban sajnos már általános (értsd más nincs is benne!) telepítéskor elérhető nouveau driver blacklistre helyezése sem egyszerű manőver.(ha saját drivert akarsz hozzá faragni.)(márpedig kell hozzá saját driver, mert az alap -egyetlen használható videódriverént- benne lévő nouveau driver nem minden esetben(gépen!) működik megfelelően)
Normális esetben -nem a huge kerneles puppyknál- aránylag egyszerű a telepítéskor alapból elérhető nouveau driver kikapcsolása,
https://linuxconfig.org/how-to-disable- ... aver-linux
míg az újabb metódus szerinti huge kerneles puppy verziókban ez kissé problémás lehet.(ha pl. egy saját drivert akarsz hozzá faragni.)
Ráadásul, ha sikerül is kilőnöd a nouveau-drivert, és a saját gyártású drivered meg valamiért nem lesz jó, a következő induláskor el sem fog indulni a rendszered, mert az új, legyártott drivered nem fog működni, a nouveau-drivert meg már kilőtted, és így max a frame-bufferes videódriverrel indul(hat)na a rendszered, ha egyáltalán azzal elindul.(nem véletlenül hadakozom és azért, hogy alapból ne csak az általános, és jelenlegi állás szerinti egyetlen nouveau-driver legyen az újabb puppykban is, hanem a régi módszer szerint legyen benne több, választható normális videó driver is.)
Persze, ha véletlenül találsz egy, a kernelszámhoz illő megfelelő videódrivert, akkor szerencsés vagy, más esetben meg nem mindig jön össze a nouveau-driver-el a dolog, sajnos ez erősen gépfüggő, ahogy én látom.

OpenGL: Couldn’t get an RGB, Double-buffered Visual
https://www.starnet.com/xwin32kb/opengl ... ed-visual/

glxgears double buffered visual
https://www.google.com/search?ei=V_2_Xa ... 83OSDwlPS8

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves "NTamas"!

Nekem nem okoz gondot sem a kernel csere, sem a drájver beillesztés. A problémám ott van, hogy hiába van benne a megfelelő drájver, amit használ is, akkor is ezt kapom. Ez xserver-xorg hiba (ill. lib). Ha cserélem, akkor egy rakás dolgot elölről kell kezdenem, s csak kínlódom. Valószínűleg más, diszkrét videokártya esetében nem jelentkezik ezen probléma, de nekem AMD-APU-m van.

Csak azért bátorkodtam jelezni ezen gondomat, mert bízom abban, hogy "pfeco" ezt egyszerűen meg tudja oldani és akkor tovább élvezhetem az új puppy-t.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Kedves "Ticoo1"!

Sajnos nem tudok segíteni mert nálam megfelelően működik a glxgear
de szerintem video vezérlési, beállítási probléma.
glxgears.jpg
glxgears.jpg (96.76 KiB) Megtekintve 9313 alkalommal
video.jpg
video.jpg (124.47 KiB) Megtekintve 9313 alkalommal
Más

De hogy az ubuntu se maradjon ki a sorból elkészítettem
a 20.04 FOCAL WOOF-CE Puppy alfa teszt verzióját is.
focalpup.jpg
focalpup.jpg (41.36 KiB) Megtekintve 9313 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves "pfeco" !

Köszönöm szépen a választ, a baj az, hogy az AMD-APU-t nem támogatja megfelelően. Sajnos több puppy-nál is előfordul, vagyis nekem kell valahogy megoldanom.

Nagyon fontos, hogy a puppy jó ( :!: ), csak nekem van gondom. (Egyedi probléma!)

Köszönöm szépen az új "ajándékot".

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: SK Woof-CE puppy-k (saját készítésű)

Hozzászólás Szerző: pfeco »

A Focalpup-ban levő Htop verzió nem megfelelő ezért a devx tesztelésekor
készítettem egy újat.
A gz kiterjesztést törőlni!
htop-2.2.0-focal-i486.pet.gz
(87.07 KiB) Letöltve 273 alkalommal.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”