Puppy Precise - UPre-5.7.1

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

Igen nem vált át automatikusan, miután mindig azt láttam a videókon, hogy minden esetben átváltják. Más felől, itt engem az érdekelt, hogy a hugesítás hogyan működik, betölti-e az adrv-t vagy sem? Ez működik. Az alap puppy-hoz még nem nyúltam.

Én arra gondoltam, hogyha érdemes, akkor fejleszthetjük, mindenki ötletét szívesen beépítem a rendszerbe. Én nem ismerem mélyebben a Precise-t, nem használtam, de sokat olvastam itt róla a hozzáértőktől. Ha kiszolgálja az új böngészőket, akkor van értelme modernizálni. Illetve az lenne az igazi, ha valaki megírná, hogy melyik Precise változatot lenne célszerű felhasználni alapnak. Persze, ha lehet egy magyarosított változat kellene, majd NTamás hathatós segítsége a különböző progik beillesztéséhez, Ő ebben profi.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Pr571Lite-hu.iso k3.9.11 patched.
Azt hiszem NTamás is ezt a verziót buherálja. :lol:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszönöm, tico1, de nagyon nem vagyok én ebben mester, lásd pl. az előző oldalon az isolinux.cgf-s tévedésemet is.

Az tény, hogy szeretem frissíteni és ha összejön, bővíteni, talán modernizálni is pár friss programmal, de ezekhez a függőségvadászat elengedhetetlen, hiszen eleve nem mai, és főleg nem teljesen Full Linux verziókról van szó, vannak olyan dolgok, függőségek, amik eleve hiányoznak ezekből, a legtöbb gondot ezek beszerzése okozta amúgy.

Én a két megcsillagozott Precise571 verziót szerettem buherálni, illetve még a sima, angol nyelvű, eredeti 175MB-os Precise_571 iso-t. Ez utóbbiból egy -langpack_hu_120328.pet- magyar nyelvi kiegészítő fájl segítségével egészen tűrhető magyar verziót lehetett kihozni, (teljesen nem lett magyar nyelvű, persze) és bizony rengeteg kiegészítést és függőségi fájlokat kellett benne pótolni, illetve beszerezni hozzá.
Ha jól emlékszem mindkét verzió, illetve mind a négy iso kros54 fórumtársunk munkája, az XPr571 verziókhoz talán tőle kéne kérni linket, mert nekem a legutóbbi két gépem tönkremenetelekor elszálltak a merevlemezeken őrzött iso verziók, ezen a most még megmaradt kis gépemen is a tönkrement gépnek a könyvtár mentéseiből tudtam csak működő Frugall puppykat készíteni.(szerencsére volt egy usb kulcsos verzióm is, arról telepítettem fel a grubot, és utána a mentési könyvtárakból javítottam-korrigáltam a menu.lst. fájlt, így jelenleg most 5 puppy verzió van két merevlemezen (sda és sdc) frugall módban, grubbal indítva. A harmadik merevlemezen(sdb) csak egy xp sp3 van, ez bizonyos Windows programok miatt kell még nekem.

Pr571Full-hu.iso
Pr571Lite-hu.iso - 2014 június 30 338MB (353957888 byte)*
és
XPr571Full.iso
XPr571Lite.iso - 2014 május 11 232MB(242286592byte)*

A két verzió közötti különbség, a Lite verzióban nincsen benne a Libre Office csomag, a Full csomagokba viszont bele van integrálva a készítéskori Libre Office csomag. Ami azonos bennük, az a kernelverzió: k3.9.11.

Az archive.org weboldalról a két Pr571 verzió -Lite és a Full- még letölthető.

Pr571Full-hu.iso (496.5M)
18-Apr-2016 16:41
https://archive.org/download/Puppy_Linu ... ull-hu.iso

Pr571Lite-hu.iso (337.6M)
18-Apr-2016 16:46
https://archive.org/download/Puppy_Linu ... ite-hu.iso

Időközben azért megtaláltam az XPr571 verziók iso fájljait is, Skami archive.org-os iso repójában:

XPr571Full.iso (516.0M)
15-Jun-2016 16:54
https://archive.org/download/Puppy_Linu ... 71Full.iso
és
XPr571Lite.iso (231.1M)
15-Jun-2016 17:04
https://archive.org/download/Puppy_Linu ... 71Lite.iso

Viszont azt mondom ma már, nem sok értelme van ezekkel kínlódni, igen, kínlódni, mert,

1.
eleve kikopnak, és elfogynak a régi technikák, lásd P4-es gépek, tudom a magam példáját említeni.
2.
az újabb, többmagos procikra, és korszerűbb videókártyákra meg már nem a Precise puppy való!(hanem inkább már a Tahrpuppy-6.0.5-6.0.6 és a Xenial, vagy inkább a modernebb puppy verziók)

Na, ezzel most sokak lelkivilágába gázoltam bele, -a sajátomba is- de akkor sem tudok ma már mást mondani, ma már én is így látom, és nem sok értelmét lelem már a Precise verziók modernizálásának, eleve lassan kihalnak a 32 bites webböngészők, már ma is alig van pár használható belőle, az FF, és a Chrome böhöm nagy, és memória zabáló szörnyeteg lett, az újabb (videós és hang) programok is megnőttek, akárcsak azok gépigénye, ráadásul a hozzájuk szükséges dolgok pl. a QT, java stb. verziószáma is emelkedett, ezzel a velejáró függőségek is magasabb verzió számú fájlok meglétét igénylik, amiket már az eredeti PPM-ből nem lehet beszerezni, szóval itt jön be a képbe az előbb már említett kínlódás.

Aminek még értelmét látom én, egy megfelelő alap Precise571, ezt kibontani, kivenni a fő sfs-ből az esetleg abba beintegrált régi verziójú webböngészőt, beletenni két-vagy egy (vagy-vagy) Seamonkey(2.49.4-es)-Palemoon(27.9.4-es 32 bites) böngészőt, a videó és hanglejátszáshoz szükséges újabb codeckeket, ffmpeg verziót frissíteni, hang és videólejátszót frissíteni, -a Precise-hez még elérhető egy régebbi, de jól működő mpv lejátszó, lásd ezt használja a legutóbbi iptv player programocska is- ha kell, a wifi csatlakozáshoz frissebb verziós programot betenni, esetleg még a bluetooth is mehet bele, ha elmegy a Precise-n, néhány alap dolog, filekezelő, texteditor, e-book olvasó progik frissítése, cseréje(igény szerint, ha kell) és talán ennyi is. Office csomagot szerintem már nem érdemes beleintegrálni, azt inkább külö sfs csomagként kéne hozzá használni. Ja, és még a Precise-ben lévő képnéző-képmentő progikat sem ártana frissebb verzióra cserélni, a Precise-ben lévő régi verziós bash-t sem ártana friss verzióra cserélni, a tömörítő progikat is frissíteni illene, (xz tömörítő) és már mindjárt kb. az 1GB-os Puppy verzió méretet fogjuk alsó hangon érinteni.
(és kb. ez az 1GB-os iso méret az, amire még van értelme bővíteni a Precise-t. Szerintem legalább is...de lehet, tévedek)
Az így kiegészített, és saját szempontok szerint felhizlalt Precise puppyval még ma is lehet normálisan böngészni, weben html5 youtube videót nézni, rádiózni, zenét hallgatni, e-könyveket olvasni online és off-line módban, és a letöltött filmek, akár még az mkv-k is, meg az újabb, hevc-265-ös videók is nézhetőek, és a netes streamoktól sem kell még elbúcsúzni, igaz nem Full-HD-ben, de egy 480-as felbontásban még azokat is nézhetjük. Ehhez a Precise-hez még a meglévő, és a Precise-hez letölthető progik használhatóak, az újabbak pl.3-as VLC, a QT5-öt igénylő SMPlayer már nem kimondottan a Precise 571 kategória.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2019.07.24. 22:31-kor.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Köszönöm ticoo1, az új iso-k nálam is rendben mennek, most már részletesen tudom tesztelni.
Sok sikert a további munkádhoz

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Megnéztem és fantasztikus munkát végeztél, htop-al együtt 93 mega ram-ot eszik és 1-2 % max a proci erőforrás igénye. az 5.0.1 kerneles puppy-k legnagyobb része a kernel betöltésnél nálam 2-3 percet megakad, itt semmi ilyet nem tapasztaltam, száguld a gépemen. A többit a discordon mutattam meg. Mégegyszer nagy köszönet a munkádért, ez megy a kedvencbe.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm mindenkinek!


Egyedi név puppy linux-hoz.

Én egy egyszerű megoldást alkalmazok. A kulcs az /etc/DISTRO_SPECS fájl. Ezen fájl tartalmát kell szerkeszteni, átírni.

1. A kiszemelt puppy-t elindítjuk. (Pl. BionicPup 32 )

2. /etc/DISTRO_SPECS fájl megnyitása egy szövegszerkesztővel. (Pl. Geany) 1. kép.

3. Módosítom a megnevezést, stb. 2. kép. (Csak azt célszerű változtatni, ami a képen látható)
Más nem kell csinálni, mint az X-t újraindítani. Ekkor a puppy mindenhol át írja az új névre a puppy-t (/initrd, stb.) Ezzel az alapváltoztatás kész.

4. Eredeti ISO szerkesztése. 3. kép.
Mivel a remasterelés során szükséges az eredeti ISO, s ebben már olyan néven kell szerepelni a fő.sf-nek és a zdrv_...sfs-nek amire a DISTRO_SPECS-ben átírtuk, ezért az eredeti ISO-ban át kell nevezni a két sfs-t. Ezt legkönnyebben az ISO-Master-rel oldhatjuk meg.
A fő.sfs és a zdrv_...sfs átírása után Mentés másként és van egy új ISO-nk. Ez végül is semmire másra nem jó, csak a remastereléshez kell.

5. Új CD/DVD készítéséhez elindítjuk a remaster programot. A CD/DVD-nek bent kell lennie, mert ugye erről veszi az adatokat. A remaster az első lépésben a /tmp könyvtárban létrehoz egy /root könyvtárat, itt nincs teendőnk. Második lépésben a /tmp-ben létrehoz egy /etc könyvtárat s megkérdezi kívánjuk-e megnézni, stb. Itt viszont lesz teendőnk. Meg kell nézni, hogy a DISTRO_SPECS fájl mit tartalmaz. Általában az új adatok, a változtatásaink nem kerülnek bele, ezért szerkesztenünk kell. (De már a leendő liveCD-énk és az initrd.gz-je már az új megnevezéseket tartalmazza.)
Én megnyitom Geany-val /tmp/etc/DISTRO_SPECS fájlt és ugyanígy megnyitom a rendszerem /etc/DISTRO_SPECS-t is.
Szerkesztés, mentés, s kész!
Folytatom a remasterelést. A végén kapott ISO már az általam megtett változásokat fogja tartalmazni.
Próba...

Képek:
DISTRO_SPECS-eredeti.jpg
DISTRO_SPECS-eredeti.jpg (78.69 KiB) Megtekintve 4218 alkalommal
DISTRO_SPECS-atirt.jpg
DISTRO_SPECS-atirt.jpg (80.58 KiB) Megtekintve 4218 alkalommal
Eredeti ISO atiras.jpg
Eredeti ISO atiras.jpg (51.19 KiB) Megtekintve 4218 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Köszönöm az alapos sfs-átnevezési leírást, ticoo1! - ahogy lesz rá időm, próbálom.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szívesen.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

Nos átalakítottam az UPre változatot, megpróbáltam modernizálni.

Bash-4.3.27 686 az eddigi 486 helyett,
ffmpeg-3.2.2
K-5.0.1 (persze huge, s így akármire cserélhető, de most tesztre ez van)

Csak PaleMoon böngésző van benne, de természetesen más is telepíthető bele.

UPre-5.7.1_K-5.0.1_Pae_v2.iso a neve. Ha az irány jó, akkor lehet fejlesztgetni.


És akkor egy „durva“: :mrgreen:

Ez egy kísérlet, úgyis kell kezelni:

Bash-4.3.27
ffmpeg-4.1.1-1
glibc-2.27
K-5.0.1


Minden működik, Firefox, PaleMoon, stb. lehet rendesen telepíteni, de a lelkem, a ROX angolul beszél velem -- biztos megsértődött! Ezt nyilván még helyre kell rakni. Addig nem foglalkozom vele, amíg érdemesnek nem ítéljük, de szerintem rendben van. Ennél tovább már nem fejleszthető.... hova is....

UPre-5.7.1_ffmpeg_4.iso

Itt vannak: https://sourceforge.net/projects/puppys ... .7.1-Huge/

Képek:
UPre-5.7.1-v2.jpg
UPre-5.7.1-v2.jpg (63.29 KiB) Megtekintve 4061 alkalommal
ffmpeg4.jpg
ffmpeg4.jpg (89.13 KiB) Megtekintve 4061 alkalommal

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Puppy Precise - UPre-5.7.1

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Szia!

Az UPre-5.7.1_ffmpeg_4.iso nálam nem találja a fő sfs fájlt. Az iso tartalmát kicsomagoltam egy mappába és menu.lst szerkesztettem. Most nincs nálam pendrive, nem tudom máshogy megnézni. A mappában benne van az sfs és ebből a stretch puppyból meg is tudom nyitni.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”