ETi-pu32-64

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: ETi-pu32-64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Üdv!

Készítettem egy 32 bites JWM-LXDE változatot is, ETi-pup32_UBL1_HU_K5.0.1_Pae. Az alapja upupbb-18.05, utolsó frissítése 2019.03.24-én volt. (Nekem ez volt színpatikus)

Egy-két változás az eredetihez képest:

- ffmpeg-4.0.4 gcc 7
- miniDLNA
- pBluetooth, most már kilehet küldeni a PaleMoon hangját (a Teszt témában leírtak szerint).

(Megjegyzés: ha a BT fejhallgató/hangszóró akkuja lemerülőben van, akkor nehezen lehet párosítani és menet közben véletlenszerűen el is dobja! Erre mindenképp célszerű figyelni.)

Huge kerneles, használható hozzá Pae, NoPae (a repón van sok).

Itt van: https://sourceforge.net/projects/puppys ... ETi-pup32/

Képek:
1.jpg
1.jpg (134.33 KiB) Megtekintve 2974 alkalommal
2.jpg
2.jpg (173.47 KiB) Megtekintve 2974 alkalommal
3.jpg
3.jpg (162.92 KiB) Megtekintve 2974 alkalommal

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: ETi-pu32-64

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Most jutott el a tudatomig, hogy mit jelent az első hozzászólásban írt
„megpróbáltam csoportosítani a programokat“.
Nem csináltál nagy reklámot neki.
A ETI-pup32-DS1-hu puppynál nézem.
A Menü--Beállítás--Menübeállító alatt nézzük meg, hogy nincs e számunkra fontos program a menüben tiltva.
Halkan megjegyzem a Menübeállítóban Hálózat címszó alatt nincs ott több
program (samba, tűzfal, gFTP, fisbee). Azért mert a .desktop-jában NoDisplay=true van írva, ha kell írjunk false.
Belenéztem az új eti isojába. ott is ezt láttam .
Van e valami oka?
Visszatérve a csoportosításhoz, az /usr/eti alatt 13 script van, a applications-ban 10-et találtam meg, azokat ki is húztam az asztalra.
A menüben is van néhány.
Ha jól gondolom ezekben lévő programok száma nehezen változtathatók, csak a script átírásával, bővítésével.
Jó ötlet.
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (20.64 KiB) Megtekintve 2924 alkalommal
Képenyő kép2.jpg
Képenyő kép2.jpg (36.68 KiB) Megtekintve 2922 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: ETi-pu32-64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm.

A célom pont az lett volna, hogy a menü egyszerűbb legyen. A programok csoportosítása csak egy változat, én így gondoltam, de persze másképp, más összeállításban, csoportosításban lehet, hogy előnyösebb legyen. Majd kitaláljuk. Én szívesen átírom hozzá.

Igen a szkriptet kell átírni, ha változtatni akarunk a tartalmán. Nagyon egyszerű, csak az ".svg"-ekre kell nagyon odafigyelni.
Klasszikus puppy szkript, vagyis igen könnyen kezelhető, szerkeszthető. Az egyes gombokra, ha ráhúzzuk az egeret, ad egy rövid ismertetőt, hogy milyen programot takar.

"Halkan megjegyzem a Menübeállítóban Hálózat címszó alatt nincs ott több program (samba, tűzfal, gFTP, fisbee)" Igen van, egy átlag "felhasználót, netezőt" ezek nem érdeklik, nem fontos.

A következő lépésben, sok felesleges program repülni fog az ETi-ből, s elsősorban sfs-ek lesznek, olykor specifikusak, vagyis csak az adott ETi-hez lesznek majd jók. (Hogy aztán ez ETi, vagy Tutu az teljesen mindegy!, változhat...)

"Kros54"-nek ezen dolgokban teljesen igaza van, minimális dolgok legyenek az alap puppy-ban (pl. Te is a wine-ból portable-t használsz, ha jól láttam egy képen).

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: ETi-pu32-64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

ETi-pup32_DB_1

"radky" csinált egy DBuster-8-at (köszönet neki). Szerintem jó alap, s lett belőle ETi. Kulusz írta, hogy ne várjam el, hogy kerneleket cserélgessenek, igaza van. Négy változatban tettem fel (Pae, NoPae) és érdekes képet mutat a dolog, sebesség, ram igény, stb. PaleMoon böngi van hozzá meg SMPlayer, de nincs benne! A PalaMoon adrv-...sfs, míg a SMPlayer ydrv-...sfs lett. Tehát, ha valakinek nem kell, akkor kidobja ezen két fájlt.

Ha valaki kipróbálja, jól nézze át a menüt, mert csoportosítottam a progikat, de a Menübeállító-val bármelyik program visszarakható a menübe. Új program telepítés után a program természetesen a menüben lesz megtalálható.

Nézzétek meg a képeken, hogy a ram fogyasztás mennyi, ez lenne ugye a jövő, minden gépen elfut. Nagy, mert az új igények is nagyok (PaleMoon, Firefox,stb.). Az én gépen az átlagosnál 20-25 MB rammal többet kíván.

Még 3-as kernellel is szépen ketyeg, s ha egyszerre nézek youtube-t és onlineTV-n NG-ét HD-ban, akkor is keveset igényel, 4. kép.

Itt vannak: https://sourceforge.net/projects/puppys ... pup32/DB1/

Ja, az ffmpeg (4-es van benne) simán cserélhető pl. ffmpeg-3.4.2-re. Ez azért fontos, mert egy rakás progi nem megy ffmpeg-4...-tal.

Eredeti ISO, devx... itt: http://smokey01.com/radky/Woof/

Huge kernelek, kernel-source, stb.: https://sourceforge.net/projects/puppys ... 20kernels/

Képek:
Képenyő kép_K-4.1.38-NoPae.jpg
Képenyő kép_K-4.1.38-NoPae.jpg (110.69 KiB) Megtekintve 2813 alkalommal
Képenyő kép-K-5.0.1-Pae.jpg
Képenyő kép-K-5.0.1-Pae.jpg (151.21 KiB) Megtekintve 2813 alkalommal
Képenyő-K-3.14.56-NoPae-ffmpeg-3.4.2.jpg
Képenyő-K-3.14.56-NoPae-ffmpeg-3.4.2.jpg (150.58 KiB) Megtekintve 2813 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ticoo1 2019.07.14. 05:32-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: ETi-pu32-64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kép:
Youtube-NG TV egyszerre-K-4.1.48.jpg
Youtube-NG TV egyszerre-K-4.1.48.jpg (164.26 KiB) Megtekintve 2813 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”