BionicPup8 32-64 bit

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kösz. El lehet vele szórakozni.
Minden ikon mellett van null.png. Oda lehetne szöveges png-t készíteni.
Párat csináltam:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (29.93 KiB) Megtekintve 4146 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Nincs mit, az igazi köszönet az eredeti projekt készítőit illeti, én csak ugyanígy "elszórakozgattam vele"...
Valóban, a null.png-k akár lehetnének címkék is, de akkor megint ugrik a mo fájllal együtt a többnyelvű elképzelés.

Igazából ami ennek a "végkiforrott" elképzelése lesz azt várom én is, ez egy ízelítő belőle... aztán ha valaki jobban ért is hozzá, lehet tud majd ezeknél is jobbat. A lehetőség mindenki előtt nyitott.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Az eredeti gsm-ben a nullpng-vel osztottam el a távolságokat "hogy relatív szép legyen" . A következő verzióban ezeket már nem használom (így áll a helyzet most), tartalmazni fogja az egész puppy menüt, java része már megvan írva, még pár apró javítás szükséges , és jön a csomag . 2 csomag fog születni :
1. ahol csak a puppy menüi látszanak
2. ahol a puppy menüi + kedvencek fül + GSM beállító fül
Azt még nemtudom hogy tegyek-e bele leállító fület ...
Egyébként ez a szöveges ikon jó ötlet, szép is , de a puppy menüiben annyi ikon van hogy már nem fog elférni a képernyőn a menü ... :lol: ezért is használtam már a legelső verzióban is a felugró üzit...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta: 2019.05.11. 08:05 (így áll a helyzet most),
Jól néz ki, pofás elrendezés.
És ez az átlátszó dolog is jó.

Ennek az utóbbinak az apropóján érdemes kicsit visszamenni az időben, és elolvasgatni ennek a gtk2desklet-3.1.pet fájlnak a történetét.
gtk2desklet-3.1
Annál is érdekesebb a dolog, mert ennek a murga fórumos oldalnak a negyedik oldalán, az oldal alsó része felé van egy fórumtag, egy recobayu nicknevű illető produktuma, ami így néz ki:
Kép
Akit esetleg érdekel, az innen letöltheti a fájlt, használat előtt a fájl végi, fake.gz-t el kell távolítani a fájlnévből, és a scriptnek futtatási jogot kell adni!
Kép
Download:
mukstart.gz
A felsorolt programok bármelyikére rákattintva eltűnik a menü, és elindul a kiválasztott program.
Ha csak megnézzük a scriptet, előhozva a menüt, és abból ki akarunk lépni, azt a menü felett jobboldalon a pc nevére(vagy az ikonjára) kattintva tehetjük meg.

Én most a már sokat említett canadai-precise-light-puppy-n próbáltam ki, nálam rendben működik!
Nálam Ilyen a desktop a mukstart indítása előtt:
Kép
és ilyen utána.
Kép
Az asztalra kitett ikonjainkat és a jobboldalon lévő pwidgets sávot is eltünteti, (de csak addig, amíg fut a script) de akármelyik alkalmazásra klikelve visszajön a megszokott asztalunk, az ikonjainkkal egyetemben, -meg a pwidgets sáv is!- és elindul a kijelölt alkalmazás.
Nálam a canadai puppyn történő próba előtt én telepítettem a gtk2desklet-3.1.pet fájlt, és így az átlátszhatóság rendben valónak tűnik.
(természetesen nem árt, ha a scriptet a saját rendszerünkhöz igazítjuk - elérhető programok)

Amúgy aki KuLuSz erdeti scriptjeire kíváncsi, az a 2014-es Github bejegyzésen már nem elérhető linkek helyett innne tudja azokat még letölteni.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

igen a limuk startból indult az eredeti gsm ötlet... a limuk starttal ellentétben a videóban mutatott menü autómatikusan generálódik mint menü frissítésnél a menü ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

A Bionocpup64-8-ból készítettem egy teszt változatot. Huge-Kernel-5.0.1 van benne és ffmpeg-4.0. Csináltam hozzá még egy fdrv-t is, mivel nem mindig akarnak az 5-ösök leállni, kikapcsolni a gépet. Most így úgy tűnik, hogy stabilan működik és le is áll ahogy kell. De a puding próbája .....

A Rox színeket, ha a jelenlegi gtk marad, még be kell állítani, s gondolom még egyebeket is esetleg. De hát teszt, ott is van:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... les/Teszt/

A menüből, a megjelenésből sok mindent letiltottam, de aki akarja a Menübeállítóban engedélyezheti.

Képek:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (98.71 KiB) Megtekintve 4042 alkalommal
Képenyő kép(1).jpg
Képenyő kép(1).jpg (161.67 KiB) Megtekintve 4042 alkalommal


Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: nocsak »

ticoo1 kolléga rendelkezésre bocsájtott 2 teszt alanyt, a képekből kiderül melyikeket, és mire jutottam velük. A második teszt alany az 5.0.1 pae kernel lett volna, csak hát 32 biten nincs lib32, lib van és ott az egész nVidia install elhasalt. Ha meg én értettem vagy csináltam félre valamit, utólag is elnézést!

Kép

Kép

Kép

Kép

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
"nocsak" !
Ezt most nem értem! Melyik "keresztezés" nem sikerült :?:
A Bionicpup8 32 és 64 bit alá 5.0.1-es kernellel legyártható az nvidia driver.
Lxpup64 k5.1.4 ...nem foglalkoztam vele.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Bár tudnám Asterix!
Szűz mentésfájl, 32-es bionic 1903, kernelt átcseréltem, mindent a szokott módon, shinobar 1.5-ös jól bevált getnvidiájával x86-os nvidia run fájllal tiltott modullal és devx kernel forrás csatolás után, konzolba kilépvén kiadván a getnvidia NVIDIA...run parancsot, elindult a folyamat, majd kivágott errorral, hogy márpedig neki lib32 gondja van. Ugyanezen telepítő a 4.6.3-mas pae lxpup kernellel pöccröff végig ment. Az 5.0.1 is i686 kernel volt a teszt során. De félre értés ne essék, ezt Discordon is írtam... azért mert nálam nem jó valami, az nem jelenti azt, hogy törölni kell a projektet... lehet én hibáztam és másnál mondjuk akik manapság vezetői a disztró szerkesztésnek, gondolok itt Csipeszre például, ők lehet meglátták volna azt amit nekem nem sikerült. (Több szem többet lát alapon.)

Az 5.1.4-lxpup64 kernelnél, az volt a megállapodás, hogy letesztelem a hibrid nvidia driverrel, de abból se a hibrid se a sima 64-es kernel modul nem passzolt a k4.6.3-ból. Igyekeztem továbbá képekkel alátámasztani az egyes teszt-fázisokat.

1000 szónak is egy a vége, miattam ne töröljetek projektet, még ha nálam nem is működik. Max akkor, ha senkinél nem működik...

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”