BionicPup8 32-64 bit

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

Nemrégiben jelent meg a BionicPup8 32 és 64 bites változata. "csipesz" már két bővített variációt megosztott velünk, amik remekül működnek. Készítettem mindegyikből egy-egy sima változatot.

A BionicPup8 32 bites verzió tulajdonképpen az upupbb_19.03-as változat. Az általam készített összeállítás egyik feltétele az volt, hogy egy Bluetooth hangszórót/fejhallgatót lehessen használni, ezért bele került egy "kék fog". A beépített lejátszók rendben használják.

3 kernellel készítettem ISO-t.
- BionicPup-8_32_hu_Pmoon_K5.0.1_Pae.iso
- BionicPup-8_32_hu_Pmoon_K4.9.163_Pae.iso
- BionicPup-8_32_hu_Pmoon_K3.14.56_NoPae.iso

A 64 bitesből egy változatot készítettem, de nincs benne Blluetooth alkalmazás, "csipesz"-ében megtalálható, ha valakinek 64 biten kell.
- BionicPup-8_64_hu_Pmoon_K4.6.3.iso

A pBluetooth beállítása:
- a tálcán a jobb sarokban kattintással kapcsoljuk be a BT eszközünket, az asztalon indítsuk el a "pBluetooth" alkalmazást. Kattintsunk a Bluetooth-eszköz gombra. Ekkor ki fogja írni az eszközünk címét, az ablakban OK! Bezáródik. 1. kép
- Az ablakban válasszuk ki a "Párosított eszköz" fület. Kattintsunk a + gombra. A hangszóró felismerése le fog zajlani (a hangszóró ekkor legyen minél közelebb a gépünkhöz). Ha felismerte, felajánlja a párosítást, végezzük el. Ha kész bezárhatjuk az ablakot. 2-3.kép

Az SMPlayer és a VLC be van állítva, ha van hangszóró, akkor azon fog szólni a lejátszandó zene, film. A DeadBeef-ben a beállításokban a BT-headset-tet kell kimenetként választani. A böngésző hangját nem lehet (jelenleg) kiküldeni, kivéve, ha pl. az onlinestream.hu-non szeretnénk bizonyos TV csatornákat nézni, mert ott lejátszónak az SMPlayart kiválaszthatjuk. Ugyanitt a rádiók hallgatására a DeadBeef-t tartom célszerűnek használni. Ha a YouTube-n szeretnénk filmet nézni, vagy zenét hallgatni, akkor használjuk Youtube-Viewer alkalmazást.
Természetesen ez teszt, de remélem kevés hibát fog okozni.

Ide vannak feltöltve: https://sourceforge.net/projects/puppys ... up8-32-64/

Képekben:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (92.55 KiB) Megtekintve 5510 alkalommal
Képenyő kép(1).jpg
Képenyő kép(1).jpg (102.87 KiB) Megtekintve 5510 alkalommal
Képenyő kép(2).jpg
Képenyő kép(2).jpg (107.35 KiB) Megtekintve 5510 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ticoo1 2019.04.22. 16:17-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Továbbiak:
Képenyő kép(3).jpg
Képenyő kép(3).jpg (102.74 KiB) Megtekintve 5509 alkalommal
Képenyő kép 64 bit.jpg
Képenyő kép 64 bit.jpg (77.5 KiB) Megtekintve 5509 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Röviden itt is:

Kipróbáltam, "kernel erdőben jártam, 5.0.1-et láttam, lassan akart bootolni, szabad e cserélni?" - Kicseréltem k4.6.3-lxpup-32-pae kernelre, de az eredeti fdrv-t meghagytam. A palemoon szegényke szokás szerint vánszorogva de megy, (nemt tudom mi kéne neki) libkorrekcióval persze de így legalább hiba nélkül. Eleve minden hiba nélkül működött ami kéznél volt és próbáltam. Meglepett és ez jó, elismerésem!

Innen szedtem az iso-t: https://sourceforge.net/projects/puppys ... o/download

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbáltam. 32Bites 5.0.1 -es kernelüt 2magos, 4 GB-os régebbi laptopon.
Mérete közepes, ezért betöltési gyorsaság átlagos.
Ha betöltődött, akkor az asztal, tálca, ikonok megjelenési gyorsasága átlagos.
Ezután működése gyors, pörgős, jól használható. Feltűnően gyors, nem „gondolkodik“.

Nincs bluetooth eszközöm, de elindítás szinten megnéztem a bluetooth
programot. Ezeket tapasztaltam:
-a tálcán lévő ikonnal be tudom kapcsolni, de ki nem.
-a pbluetooth-ot elindítva, az »Ellenőrizze a helyi Bluetooth eszközöket«
gombra kattintva LEFAGY az egész puppy.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm!

A probléma valószínűleg az, hogy folyamatosan keresi az "usb-s eszközt". Lehet, hogy korlátok közé kellene szorítani a keresést (ehhez én kevés vagyok). Nekem egyszer sem fagyott le, de ugye tudjuk, hogy ez nem jelent semmit (más a gépen). Sajnos, ha nekem nem produkálja, akkor nem igazán tudok mit tenni. Csak azokat a hibákat tudom javítani (ha tudom), amiket tapasztalok. Jó lenne, ha valaki átnézné a (p)blue-managert.

A Puppy nem fagy le, csak az ablak. A tálcán az "ablak csíkján" jobb egérgomb - ablak bezárása (kill, folyamat leállítása), mint minden puppy-ban, ha valamiért az ablakot nem lehet bezárni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ticoo1 2019.04.24. 05:25-kor.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia ticoo1 ! ( és a többiek is persze )
Kipróbáltam, lassan klasszikusnak mondhatóan, rendben van a kékfog, a szokott módon használható. Sajnos a gépemen az 5-ös kerneles puppy-k 2 percet gondolkodnak kernel töltésnél, majd gyors töltés után, újra 2 perc a startx-nél. Ez nem a Te hibád, ez így van nálam a 4.19 kernel óta, ok, néha 3 perc :). Csipesz 5.x puppy-ja még tovább "vakarózott" ilyenkor, tehát a Tied majdnem dupla gyorsan állt fel.
Boot után, az alapdolgokat néztem, rendben mentek nálam.
Janugsa, nálam van kékfog, de csak a 2. 3. klikkre kapcsol be vagy ki. Erre nem jöttem rá, hogy túl gyorsan piszkálom felállás után, vagy ez már csak ilyen :)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi "willy36"!

Ez a kattintás a JWM - tray játéka. "Sajnos olykor meglepődik, hogy kattintgatni akarunk" rajta. Ez van.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Urak, Hölgyek!

Jelentem az 5.0.1 kernelezett ticoo1 féle bionic, az RS880 házilag reflowolt K51AE hozományomon HTPC avagy Home Theater módban tökéletesen teljesít kernel cserét --> k4.6.3-lxpup-32-pae -re cserélve fdrv-t meghagyva. Alapértelmezett hangkimenet HDMI, Zarfy-val a kép is jól jön HDMI-n... libkorrekciós firefox egy 32 gb-s 3.0-s pendrive fat32 grub4dos és 2gb 3fs-sel hasít.
Na de képek:
Képenyő kép223.png
Képenyő kép223.png (96.49 KiB) Megtekintve 5264 alkalommal
Képenyő kép222.png
Képenyő kép222.png (40.49 KiB) Megtekintve 5264 alkalommal
Képenyő kép.png
Képenyő kép.png (25.1 KiB) Megtekintve 5264 alkalommal
"Dombon a tanya" - khmmm akarom mondani TV-n a Puppy :D

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

Próbáltam javítgatni a felmerült problémákat, s közben egy kicsit alakítottam is rajta. Kapott Firefoxot (lib-korekciósat, nem felejtettem el :mrgreen: ) és egy minDLNA szervert. Most már lehet ebben is kialakítani a Smart TV-ék részére látható, kezelhető rendszert. A "kék-fog" elvileg nem indul, ha nincs eszköz (remélem!). Meghízott az FF és a javítgatások végett, persze a PaleMoon is frissítve többet kíván.

BionicPup-8_32_hu_TV_Bt_K4.19.20_Pae.iso
BionicPup-8_32_hu_TV_Bt_K4.19.20_NoPae.iso

Itt vannak: https://sourceforge.net/projects/puppys ... icPup8-32/
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (110.2 KiB) Megtekintve 5173 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Sziasztok!

Az

Eredeti projekt

alapján átszabtam és átírtam itt-ott a GSM értsd.: Gtk Start Menü-t.



Minden kedves felhasználó figyelmét továbbra is felhívom, hogy mielőtt élesben bevetnénk a csomagot, LIVE avagy RAM módban próbáljuk előtte ki!


Ne_gsm_gtk.png
Ne_gsm_gtk.png (352.16 KiB) Megtekintve 5084 alkalommal

Használati útmutató egyelőre nincs. Ez egy Gtk téma alapú, asztalra épülő "Launcher" ami azt jelenti, hogy ablak fölé nem hívható, fixen ott van a háttérkép fölött. Egeret ikonok fölé húzva kiírja a nevét. Illetve ha rákattintunk az azzal induló szkript elindítja a célalkalmazást, mindezt úgy, hogyha nincs, akkor értesít minket egy kis ablakban 2 mp-ig aztán az eltűnik. Minden oldalon jobb fent van egy X amivel bármikor bezárható. Valamint első telepítésnél bekerül egy gsm nevű szkript is a /root/Startup könyvtárba ami által minden rendszerindításnál automatikusan elindul 10 mp késleltetéssel kivétel ez alól az installálás utáni közvetlen állapot, ekkor navigáljunk a /root/Startup könyvtárba és kattintsunk a gsm nevű szkriptre és az 10 mp késleltetéssel elindítja.


Nagyon sajátos szempontok szerint kerültek beválogatásra az indítandó alkalmazások, de talán mások igényeihez azért arányaiban passzol. A "Launcher"-hez készült magyar nyelvi fordítás mivel alapesetben Angol nyelvű. Volt egy merész elképzelésem, hogy legyen nemzetközi, de ahhoz nem elég univerzális az egész úgy ahogy van, de attól még persze működhet más rendszereken is.

Legalábbis amik jwm alapúak és minden indítandó alkalmazás egyezik ezen rendszerével. Ez a rendszer pedig:

BionicPup-8_32_hu_Pmoon_K4.6.3_Pae.iso

és variánsai amelyek szerkezetre az indítás szempontjából megegyeznek.

Hozzáértők tudják szerkeszteni annak mintái alapján a "Launcher" szkripteket, melyek az /usr/local/gsm/applications mappában vannak.


Ha nem tetszik, akkor a live tesztelést követően nincs más dolgunk, mint elhagyni az adott munkamenetet és nem telepíteni élesben.

További minden jót!
Csatolmányok
gsm_Ne-0.9.pet
Puppy Linux telepítő csomag Gtk Start Menü
(143.47 KiB) Letöltve 199 alkalommal.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”