BionicPup8 32-64 bit

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Unod a rengeteg reklámot, bosszant a sokáig és sok adattal töltő oldalak tömege böngészéskor?

Egy lehetséges alternatíva amely tényleg az információ szerzésre van kihegyezve mentesít ezektől a problémáktól. És nem mellesleg terminálból használható:

Ő a links böngésző.

(BionicPup32 19.03 pae verzióhoz készült változata)

Telepítése után 2 féle módon indítható.

Terminálból: és grafikusan a:

Kód: Egész kijelölése

links -g
paranccsal..


A fordítás paraméterei voltak:

Kód: Egész kijelölése


./configure --prefix=/usr --exec-prefix=/usr --enable-graphics --with-ssl=/usr --with-x 

Projekt oldala: LINK
links.png
links.png (34.79 KiB) Megtekintve 1760 alkalommal
links(1).png
links(1).png (117.86 KiB) Megtekintve 1760 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: BionicPup8 32-64 bit

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Sziasztok!

Készítettem saját célra egy remasztert, de mikor témába került, egyből szembesültem a különböző igényekkel, így ezért a receptet írom le egy lehetséges remaszterhez. Az egyre hízó korhű szoftverek, mint az ffmpeg, és a firefox, de akár a palemoon-t is ide sorolhatom vagy a gimp-et de még a vlc-t és mindent ami újabb program, emiatt nem lehet karcsú iso-kat készíteni… a kompromisszum egyre nehézkesebb lesz. A remaszter pedig eleve szubjektív összeállítás, olyat még nem találtam ami mindenkinek (is) jó lett volna. A csontváz ticoo1 munkássága révén adott, én annyiban módosítottam rajta, hogy a pae lxpup-os 4.6.3 kernellel feltöltöttem a sourceforge-ra. Ezt használom fősodorban azóta is.

https://sourceforge.net/projects/puppys ... o/download

Szóval a remaszterhez kell ez az iso. Belőjük a puppylinux.hu oldalon psubdir cikkemnek megfelelően a 4 indítási lehetőséget grub4dos menu.lst-be és előtte vagy közben szintén egy meglévő puppy alól például kicsomagoljuk az iso-t a leendő psubdirbe, és onnan indítjuk.

Első indulás után nincs más dolgunk, létre hozunk egy szűz mentésfájlt admin módban 3fs (ext3), és adunk egy 2GB vagy nagyobb méretet neki. Újraindításkor fogja kérdezni a rendszer, így akkor megadjuk a szükséges intézkedéseket, majd újraindulásnál az alap módban (pfix nélkül) betöltünk róla újra. Ekkor már aktív lesz a mentésfájl. De az iso-ra még szükség lesz a remaszternél.

Aztán én felraktam patch-estül ahogy szükséges az ffmpeg 4.0.4-et, az openssl 1.1.1b-t esetleg mehet a links2.19 is, valamint ppm-ből a sdl2, sdl2-dev -et, a simple screen recordert, még sourceforgeról egy libkorrekt firefox 6x -et amit frissítettem a legújabbra, törölhetjük a palemoon-t az /opt-ből, de a defaultbrowser -be állítsuk be az /opt/firefox/ff -t a palemoon helyett. A törölt palemoon helyére tehetünk ppm-ből gimp-et, én a rendszerhez hozzáadtam pár szkriptet is pl.: /usr /bin -be a dir2sfs-t, feltelepítettem egy működő wine-t ticoo1 gyűjteményéből, (érdemes ezt saját magunk tesztelni melyik a legjobb) én olyat ami a wine uninstaller parancsnál működő internet esetében leszedi a wine gecko és wine mono csomagokat is. LX7-ből hozzáadtam az összes wine-os desktop fájlt az /usr /share /applications könyvtárhoz, ezzel úgy tudunk érvényesülni, hogy a remaszterelt alany első indulásánál fixáljuk a jwm menüt. A Leállító szkriptben van rá opció. És így tovább. A remaszternél lemez helyett az iso-t csatoljuk annak rendje és módja szerint. A remaszter folyamán érdemes ellenőrizni, hogy az etc-be maradt e specifikus fájl, asound.state, resolv.conf és a netkonfigok de én ezutóbbit nem tudom hol kell keresni.. stb. Ha ezzel megvagyunk a kapott remaszter a mi szájunk íze szerint live bevethető lesz. Érdemes olyan alkalmazásokkal felvértezni, korrekt méretek mellett igyekezve azért, hogy minden alap igény szerinti alkalmazás live módban is rendelkezésünkre legyen. Ez csak javaslat. Az így kapott custom-puppy.iso fájlunkat ugyanúgy egy tetszőleges psubdirbe kibontjuk a meghajtónk gyökerébe valahol, és beállítjuk a 4 indító paramétert a menu.lst-be, így bármikor bármi van, tudunk 4 féleképpen boldogulni vele. (Ez is csak javaslat.)

Én legutóbb a remaszteremnél lecsérltem a gyári fdrv-t a ticoo1 -féle ~73 megásra, megadván az esélyt a teljességnek. (fdrv_ETi-pup32_UBL1.sfs)

A remaszter folyamatáról most nem írnék, az nem ez a topik. Ez az egész mostani irományom is csak egy javaslat, mint recept egy lehetséges remaszterhez.

Továbbra is minden jót!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”