PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Egy "visszametszett" PuppEX 5.0.5-ös kerneles Bionic64-8-as, 2019 április, eng/hun

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ticoo1 írta: 2019.04.20. 06:07 Sziasztok!

"csipesz" puppy-ja remek,mint mindig.

"igyekeztem jóval kényelmesebbé is tenni - legalábbis a saját elképzeléseim szerint...". :!: Ezen sor igen hangsúlyos.
Senkinek sincs gondja Csipesz újabb csomagjával, -mert az rendben van amúgy szokás szerint- a kérések, hozzászólások nem erre vonatkoztak.
Akinek ez az összeállítás úgy globál megfelel, az úgyis örömmel fogja ezt is használni!

A kérés, kérdés mindössze az volt, hogy kellene végre egy olyan minimálisan kialakított, akár erre az alapra, de akár más, jól bevált alapra ún. nocsak szavaival élve, egy olyan visszacsontozott verzió, amiben minden alap és fontos dolog benne van, lásd a kellő föggőségek sincsenek kigyomlálva, viszont az alapon felüli, közismert programokból nincs benne semmi sem - értsd, nincs benne webböngésző, hang és videó lejátszó szoftver(bár ez utóbbiak hiánya problémás lehet, ha a kiszedésükkel kigyomlálják a hozzátartozó codeck és föggőségi csomagokat is!) és emiatt a jó és jól működő alapra mindenki azt fejleszt rá, ami neki tetszik, vagy éppen neki szükséges! És ez a kérés is, a Te szavaiddal élve igen hangsúlyosan lett megfogalmazva!
Mindössze ennyi lett volna a lényeg - és erre lett beírva, mint a kérésre válaszként egy lehetséges allternatíva, az a bizonyos"kanadai puppy csomag".
(bár, ha ezt jobban megnézzük, és belemegyünk abba, ott is vannak eléggé hiányzó dolgok, függőségek, de ezek legalább könnyen(?) pótolhatóak)

Sajnos szinte az össze eddig kiadott minimal-nak nevezett puppy elvérzett, (a minimalok közül egyedül talán Csipesz minimal verziói azok, amikkel érdemes kezdeni, illetve ez a most megemlített kanadai cucc érdemel még nagyobb figyelmet)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Egy "visszametszett" PuppEX 5.0.5-ös kerneles Bionic64-8-as, 2019 április, eng/hun

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szívesen.

"Asterix" ne zavarjon az elnevezés, jó vagy nem jó az a lényeges.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Egy "visszametszett" PuppEX 5.0.5-ös kerneles Bionic64-8-as, 2019 április, eng/hun

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

kedves "NTamas"!

Teljesen igazad van, hogy egy olyan minimális kell, amiből csak azok hiányoznak, amiket mindenki szabadon választhat meg. De, akkor úgy kell "visszanyesni", hogy pl. a goffice benne maradjon és oda kell tenni "mellé" az Abiword-öt,stb (mármint a repóra). Akkor pl. a hozzáillő apulse legyen benne, hogy ne kelljen a megfelelőt keresgélni. Így teljesen jó, csak ebben az esetben viszont fontos lenne, ha mindenki (pl. ahogy Te szoktad) kirakja, leírja,hogy az általa bepakoltak, milyen "kiegészítőkkel" mennek és honnan lehet begyűjteni. Ebben az esetben gyorsan össze lehetne dobni egy korrekt megbízható puppyt bárki részéről önmagának. De jó lenne...... :roll:

A "kanadai" puppy azért jó, mert huge kerneles lett, s így mindenkinek jó. (Ámbátor már több ilyen készült a régiekből, mégsem töltötte le senki, próbára sem...így repültek.) Igazából most az lenne a jó, ha Te és "nocsak" (Ö is már megkóstolta) leírnátok - ha van rá időtök - az általatok minimális beépítési szükségleteket az egyszerű bővíthetőség érdekében.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Egy "visszametszett" PuppEX 5.0.5-ös kerneles Bionic64-8-as, 2019 április, eng/hun

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ticoo1 írta: 2019.04.20. 10:08 ... Akkor pl. a hozzáillő apulse legyen benne, hogy ne kelljen a megfelelőt keresgélni. ...
És ugyan miért kell ez bele, balllasznak, és ha valaki olyan webböngészőt akar magának, amihez ez még nem szükséges, akkor tök felesleges a jelenléte.
Nem mindenki akarja a legmodernebb böngészőket használni, vannak akiknek teljesen megfelel egy régebbi, még nem pulse-t igénylő verzió is.
(amúgy meg, ha beépítesz egy webböngészőt, és az ahhoz esetleg kellő verziójú pulse cuccot betépíted még nem biztos, hogy ez a beépített pulse cucc használható lesz egy másik böngészőnél is, belefutottam már ilyenbe is, jelesül a tahrpupynál, ahol az egyik webböngészőhöz elég volt az alap pulse emulációs drivert feltenni, míg a komolyabb webböngésző egy komolyabb pulse drivercsomagok kért maga alá.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Egy "visszametszett" PuppEX 5.0.5-ös kerneles Bionic64-8-as, 2019 április, eng/hun

Hozzászólás Szerző: janugsa »

téves bejegyzés
De akkor már ide is bejegyzek valamit.
Ha jól emlékezem ebben a Csipesz puppyban az SMtube régi, ezért alapállapotban nem mindent lehet a youtube-ról lejátszani.
De ha az smtube beállításainál az mpv-youtube-dl lejátszóvariációt válasszuk ki, akkor mindent lejátszik mpv által.
A youtube-dl minden bekapcsolásnál kulcsot frissít.
Ez a bionic64 nálam jól működik.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Egy "visszametszett" PuppEX 5.0.5-ös kerneles Bionic64-8-as, 2019 április, eng/hun

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

"NTamás"!

"És ugyan miért kell ez bele, balllasznak..." sajnos megint igazad van! :!: Én példának írtam, de ez pont rossz példa volt. :oops:

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy "visszametszett" PuppEX 5.0.5-ös kerneles Bionic64-8-as, 2019 április, eng/hun

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@kros54:"hogy a 200-300 mega helyett 650-700. Ettől fogva meg egyáltalán nem érdekel." - a bionicpuppy64 alapjáraton is 350 Mb. Változnak az idők, az op.rendszerek világában bármerre is nézünk, híznak a rendszerek, hogy az újabb idők kihívásainak megfeleljenek; pl. a win95 még milyen szimpatikusan kicsi volt, - épp csak ma már nem jó semmire - hacsak nem akarjuk egy natív dosjáték-futtatásra fenntartott retrogépre tenni...
@willy36: sajnálatos, nálad pont igaz lehet ticoo1 "de mindenkinek más a gépe" hozzászólása - nálam szó sem volt a manapság megszokottnál hosszasabb éledési időkről és ötletem sincs, hogy a te konfigodon ezt mi okozhatja...
A bluetooth még később nem lehetetlen, hogy bekerüljön, csak az, minden függőségével, már a cédé-méret túllépésével járhat, ezért egyelőre hanyagoltam.
@Asterix, nagyon köszi, hogy szavaid szerint jobban megnézegetted, mert egy asztalnézet-fotóból még nem derülhet ki a beépített tartalom, és/vagy az átalakítások stabilsága, fílingje, jósága, amely miatt esetleg megbocsátható 100-200 megabájt plusz "puppyhájréteg" :) .
Jaj, még valami: ugye, említettem, hogy visszaállítottam az eredeti nouveau-s nvidia-kezelési állapotot - megkérdezném, tudsz-e mondani csak egy - persze 64 bites - komolyabb alkalmazást, amely ne indult volna el egy csak nouveau-s bionic64-rendszeren? - mert én nem tudok.
A nouveaut korábban, mi nvidiakártya-tulajok, okkal sajnáltuk le, akkori satnyácska képességei miatt; a 32 és 64 bites bionic rendszerek megjelenése óta viszont a nouveau képességei egyre bámulatosabbak! - legalábbis saját tapasztalataim szerint. Ugye csináltam nemrég a wine-nal is megküldött bionic64 dvd-t - azon, mindenféle "propriétri" nvidiadrájver nélkül úgy hasított kétezres években megjelent néhány tesztjátékom, mint pölö Far Cry 1, vagy Insane2 - hogy ihaj! - a saját régi kedvencek közül egyedül a warcraft 2-nek nem tetszett a modern nouveau - bár az is elindult, de laggol valamiért...
@Ntamas: "És ugyan miért kell ez bele, balllasztnak, és ha valaki olyan webböngészőt akar magának, amihez ez még nem szükséges, akkor tök felesleges a jelenléte."
Így van; hiába szuperkedvenc VOLT nálam a firefox, napjainkra, legalábbis amit a linux mezőnyben kínálnak, egyre inkább nem tetszik - az örökös hülye pulzaudiós gondok, régi szeretett pluginok inkompatibilissá válása stb. Még szerencse, hogy találni más fejlesztéseket is, mint pl. az Alex Kontos nevével fémjelzett Waterfox, ami teljesen remek, vagy a palemoon fejlesztői egy része által kreált Basilisk - ezzel egy gondom akadt: földön-égen nincs hozzá magyar lokalizáció...
@janugsa: így van, ahogy mondod, csakhogy: ha az mpv-youtube-dl lejátszóvariációt választjuk, akkor az smplayer mellett még előugrik egy külön mpv-ablak is, ami kicsit hülyén néz ki - ezért döntöttem a sima mplayer-használat mellett, mert az hajlandó az smplayer felültbe ágyazódva működni...

Végül még Asterix mellett köszönöm ticoo1-nek, janugsának, willy36-nak, hogy szántak rá időt élesben is tesztelgetni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2019.04.20. 18:08-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Egy "visszametszett" PuppEX 5.0.5-ös kerneles Bionic64-8-as, 2019 április, eng/hun

Hozzászólás Szerző: NTamas »

nocsak írta: 2019.04.19. 21:49 Leszedtem NTamas által linkelt csak így hívom: "a kanadai cucc" -ot és voilá, (amit ezúton nagyon köszönök is) van egy idáig pöccröff skeletonom. Már mindent (is) tettem bele és vígan evickél a 640-es amd fedélzetén. Kiütöttem a "gyári" kernelt egy újabbra (4.9.163-lxpup-32-pae), amiben leledzik fdrv is meg szintúgy adrv is ami pedig a nevezett precise iso-ban nem volt. De lényegtelen (elvileg) csak a ULight van benne, amit egyből libkorrigáltam és nekem nincs bajom vele..
Ez jó hír, de van hozzá egy megjegyzésem is: szerencsédre Te már nem az eredeti, első iso verzió linkjét kaptad meg, hanem egy időközben a program weboldalára is kitett újabb, módosított verziót.(az eredeti, első két iso verzió meg eltűnt onnan, (?) szerencsére egy jól dolgozó Murgas fórumtárs ezeket még időben lementette az archive.org-ra)

Az eredeti, 128MB-os iso ez:-én ezt próbáltam ki-
precise-light-5.7.1.iso (128.2M)
míg a neked a program weboldaláról belinkelt iso ez, ami a fórumban is linkelve van, méretileg eleve kisebb, csak 112MB
Ez is letölthető az archive.org/download-ról:-érdekes, itt az iso méret már csa 111MB-nak van írva-
precise-light-5.7.1_plus0.iso (111.0M)

A két iso-ban a vmlinuz és az initrd.gz fájlok mérete bájtra ugyanaz,a mindkét iso-ban meglévő zdrv_precise_light-5.7.1.sfs mérete is pontosan, bájtra egyezik, ami eltér, az a két fő sfs fájl mérete.
Az eredeti, 128MB-os iso-ban lévőé 77MB, míg az újabb neked linkelt iso-ban lévőé már 80MB-ra hízott meg.
Kép

És ebben az újabb iso-ban valóban már nincsen benne az adrv_precise_light-5.7.1.sfs fájl, ami nem nagy veszteség, szerintem.
Kép

Talán ezért teljesít nálad jobban ez a módosított kanadai verzió, hiszen ebben már pár menetközben a Murga-n javasolt módosítás is bekerült.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Üdv. Ez itt egy sokat késett közzététel lesz, ugyanis e holmival már május végére elkészültem, de az iso tárhelyre feltöltésére és az itt való ismertetésére egyéb gondjaim miatt csak most, júni második felében érek rá; tehát:
Puppex féle 5.0.5-ös kernelű bionic64-ből készítettem egy alapból magyarul indító, cirka 2,5 gigás dvd változatot is, benne ott van minden lényegesebb extra app, már ami működni is hajlandó volt persze...
Fájó, hogy a bluetooth kapcsolat bénább, mint a bionicpup64-8 offisöl, kernel-cseréletlen változatán - telóval csak egyirányú adatátvitelt tapasztaltam, mégpedig: telóról gépre működött, gépről telóra pedig nem. Ettől eltekintve úgy érzem, vállalható a cucc. Ami a tőlem az extended kiadásaimnál már megszokott app-készleten kívül még említést érdemel: teljes egészében le van e kiadásban fordítva(általam természetesen) a polo file manager, az edit mo fordításfájl-szerkesztő segédprogi, valamint egy kis vicces tálca-alkalmazás, egy cd-tálca kiadató/behúzató segédprogi is. Egy picit csiszoltam még a retrovol tálcaikon jobbegeres popup menüjének magyarságán is...
Végül még egy más témájú siker: sikerült a PPM-ből feltelepített, mint kiderült, alapból hiányosra összerakott VICE commodore emulátort működésre bírnom, úgy, hogy a hiányzó mappákat/fájlokat egy - vindózra bezzeg jól működő - kiadásából átemeltem.
Na ennyi röviden. A DVD ISO négy darab 7z szeletben került fetöltésre a MEGA-ra, kibontására az uextract egészen biztosan jó, ezt teszteltem. Letöltőlink:
PuppexBionic64-8_K5.0.5DVDHunEng2019MajusCsipesz.iso, 2520,2 Mb
https://mega.nz/#F!9dFg1YLS!KWARC3UKqNptvvZ1fZqViw
És így fest, legalábbis 1024x768, 4:3 arányú monitoron:
PuppexK5.0.5DVDKiadasScreenshot.jpg
PuppexK5.0.5DVDKiadasScreenshot.jpg (164 KiB) Megtekintve 4127 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm!

Már töltöm is le és remélem egy-két kérdésemre megint megtalálom benne a választ. Muszáj olykor lopikálnom, s mindig találok bennük "kincseket". :mrgreen:

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”