PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
csipesz !

Valami bibi van a puppEX - k5.0.5-el....
Mi van a fő sfs fájlban? devx, k-sources, 32bit compatibil ?
Még nem sikerült mentésfájlal újraindulni!
Lehet én vagyok a hunyó, de majd du. beszámolok!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szia asterix - zdrv, 32 bit libs és devx szerves része ennek a rendszernek, a kernel src nem. Csak egy gondolat: ha bármilyen szempontból elhasalna egy maga által generált mentésfájltól, úgy ez a dvd sem készülhetett volna el, hiszen a készítése közben egy minimum 2 gigabájtos mentésfájl használata volt szükséges.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló "csipesz"!

Bocsi, hogy csak most jelenkezem, de erről többek között Te tehetsz, mert úgy megpakoltad (szokás szerint), hogy még most sem értem a végére. :D :D :D

Szóval, nekem rendben indul, ment, beolvassa a mentést, gyors is, ahogy kell!

Ugye már többször írtam, hogy az én gépemen a Bluetooth nem indul el, mert nem aktiválja egyik USB-s adapteremet sem. Mivel a Janky_BT-t benne hagytad, így elindítottam, bekapcsoltam vele az eszközömet, s már élvezkedhettem is!!! :mrgreen:
A képeken láthatod, szóval mindenkinek más és más a gépe, mindenkinek tessék hozzáigazítani, beleértve a huge kernelt is. Igaz előtte ki kell venni belőle a jelenlegit, de hát van rá program (remaster).

Ugyan ez a helyzet a kodekekkel is, nekem sikerült az Avidemux-nak rögtön egy olyan filmet felkínálni, amihez hiányzik egy encoder. Pótolnom kell, ha ezt a filmet is szerkeszteni akarom (úgy kell nekem :mrgreen: ). Ez nem hiba, s nem is hiányosság, millió kodek van.

Még egyszer nagyon köszönöm!!! :D :D :D

Képek:
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (135.51 KiB) Megtekintve 4451 alkalommal
Screenshot(1).jpg
Screenshot(1).jpg (140.43 KiB) Megtekintve 4451 alkalommal
Screenshot(2).jpg
Screenshot(2).jpg (140.06 KiB) Megtekintve 4451 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Majdnem elfelejtettem. A wine is remekül működik, de én lecseréltem wine64-4.9_v4.1-re. Telepítés után azonnal frissíti magát és rendben is működik. :!:

Kép:
Screenshot(3).jpg
Screenshot(3).jpg (161.6 KiB) Megtekintve 4451 alkalommal
ISO formátumban a repónkról tölthető le:
https://sourceforge.net/projects/puppys ... icPup8-64/

Ugyanakkor itt található: PuppexBionic64-8_K5.0.1CDEngHun2019AprCsipesz_t.iso.
Ez már "vissza van huge-re alakítva", K-5.0.1-es huge kernellel, szabadon cserélhető. A változások nem érintik az eredeti összeállítást, csak ismét huge.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Köszönöm, ticoo1, hogy szántál időt foglalkozni vele; kérdezném, milyen encodert hiányolt az avidemux a te esetedben? - a hiányzó neve, elérhetősége: ppm-ből megvolt, vagy máshonnan kellett előkerítsd?
Más: Wine-nál a verzió-frissítés járt-e valamilyen kedves programod vagy játékod számára javulással, vagy csak úgy, kísérletből frissítetted?
Végül egy "feladvány" a közösség "veteránjainak": akár a puppex-féle, akár az official Bionicpup 64_8-as anyagra FEL VOLNA-E KÉPES VALAKI KALAPÁLNI EGY VIRTUAL BOXOT??? - mert nekem, ha megfeketedtem, akkor sem sikerült, és nagyon bánt, hogy ezzel az egy - szerintem eléggé lényeges - program-félével mindig kudarc ér mostanában... jó lenne, ha működne egy ilyen modernebb 64 bites puppyn is, problémamentesen. Érdekes, hogy míg pl. egy libreoffice felrakásakor legfeljebb minimális gond adódik(parancsikon-megjelenítési apróbb hibák), addig ezzel a rohadt virtualbox-szal mindig csak a szívás van...

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Én szinte mindig ezt használom:
All distributions (built on EL6 and therefore not requiring recent system libraries)

Innen tölthető és a legalsó a sorban:
https://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads

Aktuális kiadás:
https://download.virtualbox.org/virtual ... _amd64.run

Kapcsolódó videó:
Virtualbox 5.1 amd64 telepítése Tahr64 Puppy alatt
https://www.youtube.com/watch?v=CNelV8aR4Y0

u.i.: gyere fel a csetre néha legalább ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia "csipesz"!

A videó egy "Matroska" volt, de nem foglalkoztam tovább vele. Igazából, van belőle egy átkonvertál xvid-em és azzal már rendben működik az Avidemux. Néha egyszerűbb egy videót átkonvertálni, mint egy lib-et megtalálni. :mrgreen:

A wine-4.9... csak szimplán érdekelt, hogy hogyan működik benne, s teljesen rendeben futnak a kedvenceim - RA2, Master Of Defense. Ugye a RA2 az szokta megfogni a wine-t (nálam), ezért nekem ez az etalon. Persze fontos, hogy mit tud a gép!!!

"VIRTUAL BOXOT"-ot én nem használok, így hozzászólni nem tudok.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló "csipesz"!

Ezzel az Exton alapú puppy-val kapcsolatban kaptunk egy remek üzenetet a Sourceforge-tól. :!:
malware_title.jpg.png
malware_title.jpg.png (7.86 KiB) Megtekintve 4242 alkalommal
Maga az Exton vírusos, amiből kiindultál. Valószínűleg ez okozta, hogy a futásával kapcsolatban jelentkeztek problémák. A repóról töröltem.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: PuppEX K5.0.5 Bionic64-8 CD(eng/hun) és DVD(hun/eng), 2019 tavasz/nyár

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hát, most meglepődtem... - ha javítható ez a gond, majd kidobok egy újabb remastert, de nem pikk-pakk, sok a dolgom mostanság; köszönöm az infót!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”