BionicPup64-7.5(K4.14.71) uefi DVD, Hun/Eng, 2023 június

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Bionic64-8 Vol.2 DVD kiadás, Angol/Magyar, 2019 július

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

pozitron írta: 2019.07.17. 23:19 A régi Canon szkennerem egyelőre nem tudtam megszólaltatni sem xsane, sem a scanlite alatt, de ez lehet, hogy inkább szkenner oldali probléma lesz
Én is próbálkoztam már 1 régi mustek UB plus scanner-el ... elsőre nekem se indult . El kell inditani az xsane programot terminálból és ott írja hogy nincs meg a nyomtató/scanner modulja , olyankor el kell látogatni ERRE AZ OLDALRA és letölteni a megfelelő modult , majd bemásolni azt a rendszerbe. Arra már nem emléxek pontosan hogy hova ... de a /etc/sane.d -be is kerül majd fájl ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Bionic64-8 Vol.2 DVD kiadás, Angol/Magyar, 2019 július

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Kedves Csipesz!

Elsőként köszönöm eme pupletet :) ez volt az első, ami futott egyszerre (az általam próbáltak közül) a Lenovo Idepad 520-as és a Samsung N145P gépeken :)

Az Oracle VM VirtualBox használatakor kernel pánikba futottam bele, majd Skami segített a probléma megoldásán, amit ide is becsatolok. A linken skami videó, a configuráció lefuttatása után a 32 bites puppyk futtathatóak :) A konfigurálás kb 1 perc volt végig 100 %-on pörgette az N455-ös procit (2*1,6 GHz).
Ahogy a lenti konzolkivágáson látszik a csoport már létre volt hozva, ezt tartalmazta a puppy csak konfigurálni kellett.

A processzor beállításánál jelezte a VB, hogy a virtualizációt ki kell kapcsolni, mert a jelenlegi rendszer nem támogatja. (addig, amíg nem szedtem ki a pipát nem is lehetett a beállításokat elmenteni)








https://youtu.be/CNelV8aR4Y0


"
root# addgroup vboxusers
addgroup: group 'vboxusers' in use
root# /sbin/vboxconfig
vboxdrv.sh: Stopping VirtualBox services.
vboxdrv.sh: Starting VirtualBox services.
vboxdrv.sh: Building VirtualBox kernel modules.
vboxdrv.sh: Starting VirtualBox services.

"

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BionicPup64-7.5(K4.14.71) uefi DVD, Hun/Eng, 2023 június

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Helló.
Bár korábban készítettem már hasonló BionicPup64 DVD-t, úgy éreztem, a jelenlegi tudásszintem birtokában érdemes volna még egyszer nekiugrani, méghozzá az alapoktól - nem a korábbi sajátomat frissítgetni.
Nem tudom, melyik kedves fórumtag készítette azt a CD-t, hogy:
"bionicpup64_7.9.5_HU_Alap_K4.14.71_uefi.iso" - mindenesetre ezt kezdtem bővítgetni; hogy mért épp ezt? - mert ennek a kerneléhez méltóztatott valaki készíteni egy jól működő nvidia 390-es drivert, mely sok, ma még használatban lévő, minőségi nvidia kártyát támogat, mint plédául a saját 630 gt-m...
(A (régebbi vindóz-)játékokkal foglalkozni szerető emberek megnyugtatására azért azt is szeretném jelezni, hogy a bionic és attól újabb, pl. fossa rendszerek saját, beépített, komolyabb vidikártya-támogatása már olyan jó, hogy nagyon sok, tipikusan 2010-ig-15-ig készült játék egggészen tűrhetően viselkedik bármilyen speckó driver alkalmazása nélkül is.)

Apróbb-nagyobb hibák:

1. A rendszer asztal az első indítás után valamiért kitesz egy v. két "fantom" meghajtó ikont is, mintha nem tudta volna elfelejteni, hogy ilyen meghajtókkal volt már dolga korábban... A felső lxpanelen jobb szél felé, van egy olyan gyorsindító, hogy: Asztali ikonok kezelője; indítsuk el, majd az ablakban balra,lenn pipáljuk be azt, hogy: "jelölőnégyzet az ikonok törléséhez és újrarajzolásához"- majd nyomjunk OK-t; remélhetőleg ezután már csak a valós meghajtó-ikonjaink látszanak majd.

2. Ez a rendszer valószínűleg nem lesz képes bluetooth eszközök kezelésére - vagy csak az én tudásom volt kevés ahhoz, hogy rábírjam erre...

3. Virtualizációs progikkal - pl. Qemu, VirtualBox, Vmware - ugyanez a helyzet: valamiért nem komálják a BionicPup64 7.5-öst...

4. SMTube-bal sem itt, sem a továbbiakban nem kívánok foglalkozni, annak használhatósága örökös foltozgatás-függő - kiábrándultam belőle.

5. Streamtuner2 netrádió sem volt hajlandó működni e rendszeren, pedig kedvelem...

Na hát ezek kábé a kellemetlenségek; rengeteg minden más rendben működik.

Akik ismerték korábbi cuccaimat, tudják, mire számíthatnak:
Wine, rajta kívül még vagy 6 féle emulátor, 3 web-böngésző, egy halom doksi-kezelő/olvasó, 3-4 féle médialejátszó, Kodi, netrádiók, vagy 5 féle képnézegető/kezelő - hát ilyesmik. Ikon-, szín-, ablakfejléc-, egérkurzortémák, háttérképek garmadája - ahogy szoktam :)

Bár asztali környezetként alap az openbox/lxpanel kombó, azért meghagytam a jwm-et is - e két asztal-környezet között az asztalon található WmSwitcher indításával válthatunk könnyedén.

Végül, hátha valakit érdekel: hogy a Wine-t rögtön tesztelni lehessen vmi jó kis játékkal, tettem a DVD iso-ba egy EGYEBEK mappába egy CD-t nem igénylő, angol nyelvű Warcraft2 játékot - de nem is ez a pláne, hanem az, hogy irgalmatlan mennyiségű custom map(rajongók által készített pálya) található még benne, több év gyűjtése, pálya-méret és nehézség szerint kategorizálva.

Nos, ha úgy véli valaki, a jelzett hátrányok ellenére tudna vele mit kezdeni, úgy elérheti innen:
BIONIC64-7.9.5K4.14.71UefiHunEng2023JunCsipesz.iso - 3725 Mb;

https://drive.google.com/file/d/1k02bQA ... drive_link
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (90.12 KiB) Megtekintve 918 alkalommal

dealora
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.11.25. 10:51

Re: BionicPup64-7.5(K4.14.71) uefi DVD, Hun/Eng, 2023 június

Hozzászólás Szerző: dealora »

Gracias desde España!!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BionicPup64-7.5(K4.14.71) uefi DVD, Hun/Eng, 2023 június

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Querida Dealora, me alegro, que te guste mi trabajo :)

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”