BionicPup64-7.5(K4.14.71) uefi DVD, Hun/Eng, 2023 június

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Egy Bionic64-8 bővített kiadás - Angol/Magyar

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia!
Hát ez az! Én is jártam pár variációval (Bt), nálam minden OK!, de másnál semmi... Most keresgélhetem, hogy miért nem megy nekem. De ez az én problémám. Ezért írtam, hogy lehet már vasfüggő a puppy!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bionic64-8 Vol.2 DVD kiadás, Angol/Magyar, 2019 július

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Sziasztok. Mivel pár napokkal ezelőtt a fentebbi bionic64-8 extended kiadáson kipróbáltam skami virtuálbox-szal kapcsolatos instrukcióit, - SIKERREL, KÖSZI, SKAMI! - ezért úgy éreztem, eljött az ideje hizlalni kicsit ezen anyagon, hadd tudjon még többet, mert az olyan jó. :)
Így is történt, így ezen DVD cuccban azonnal használatba vehető fontosabb programok listája mostantól:
Linuxos rész:
Onboard, xvkbd virtuális billentyűzetek, gaupol, aegisub videófelirat-kezelők, qt5 nyelvész, mo manager és edit mo fordításfájl-kezelők, fotoxx, gimp grafikai programok, libre office 6.0.7.3 angol és magyar nyelvi támogatással egyaránt, a ppm-ből telepített változat, audacity, deadbeef, yoshimi "hangoskodós" progik, guvcview, cheese, tvtime webkamera- és esetleg tvkártya-kezelők, gespeaker szövegfelolvasó, avidemux videóvagdaló, imagination fotókból videó-diashow készítő, kodi, pupradio, simple gtk radio, smtube, google earth, tickr internetes médiák megtekintéséhez, vlc, mpv és smplayer médialejátszók, waterfox és opera webböngészők, fbreader, djview4 ebook olvasók, dosbox és scummvm(MS-DOS), gfce(nes), vice(commodore), microemulator(java) - retrojáték-emulátorok, polo fájlkezelő, pwidgets, végül a virtual box;
Wine-os rész:
Total commander, themes.exe színtéma-váltó, sumatra pdf és pocketreader ebook-olvasók, vlc vindózos változat, swf player, k-meleon goanna webböngésző(sajnos csak angol nyelven), xnview, photofiltre, winrar, 7zip, ultra iso portable, universal usb insaller(figyelem, ennek wine alatt korlátozott a működése, de csak annyiban, hogy nem tudja formázni a pendrájvod, minden mást elvégez rendesen), demo helper(ezzel piros színben írni/rajzolni tudsz a képrnyőre), végül egy giftmaker nevű kis app, ami bármilyen fotóból jigsaw puzzle játékot tud készíteni.
E DVD anyagba az összes rendszer kiegészítő sfs integrálva vagyon(zdrive, 32 bit libs, devx, kernel src)
Mivel ez egy angol/magyar cucc, a murgán is publikálni kívánom, ezért, mivel az első indításkor a magyar nyelvre átállás után nem az összes alkalmazás fog átállni automatikusan magyarra, a következő alkalmazásoknál ezt nektek kell megtenni manuálisan:
Linuxos rész:
Kodi(system>settings>interface>regional>language), onboard(makacs kis holmi, a mydox mappában találsz hozzá egy magyarra átállító .desktop fájlt, de a hatása csak a rendszer vagy a grafikus felület újraindításáig tart), edit mo(mydox-ban található magyarítást csomagold ki a rendszer gyökerébe), wallpaper, a gespeaker felolvasási nyelve, palemoon(nyelvváltó ikon az fenn az eszköztársávon, jobbszélen), waterfox(menü>tools>languages), az fbreader súgója - asszem, csak ennyi.
Wine-os rész:
Total Commander(menü configuration>options>language), themes exe(Windows/Resources/Themes: itt csomagold ki a magyar exét és írd felül az angolt), sumatra pdf(settings>change language), xnview(tools>options>interface>language), photofiltre(Program Files (x86)/PhotoFiltre mappa, ott találod zipben a magyarítást), winrar(Program Files/WinRAR5.50.64bit mappa, ott találod zipben a magyarítást), asszem ennyi...
Más: a dvd anyag egy dual core asztali gépen készült, ott - igényesebb videókártyával - nem volt gond a vlc videólejátszási képességeivel, de: teszteltem a cuccost a viharvert fujitsu-siemens laptopomon is, aminek ritka ótvar videócsipje van, ahol az történt, hogy a vlc, mikor ráklikkeltem valami videóra, hogy játssza le - egy másodpercre bevillant, aztán kiszállt... - nem kell ilyen esetben bepánikolni, indítsd el a vlc-t üresben, menj a menüben az eszközök>beállítások>videó fülre és itt a kimenet opcióknál válts át "automatikus"-ról x11 videókimenet (XCB)-re! - nálam ez gatyába rázta a helyzetet.
Meg még valami búcsúzóul: Van az opera böngésző, ami valami érthetetlen okból mostanában kizárólag a spot mappába hajlandó mind a beállításait menteni, mind letölteni; viszont a spot a root mappában a Bionic64-ben már csak egy szimlink - a spot valódi helye a rendszergyökér "home" mappájában található, ez a home mappát viszont a suttyó remaster segédprogram remastereléskor nem hajlandó beépíteni az új rendszer-sfs-be következésképp az opera összes testreszabási beállítása elszáll. Namost, ha valakit esetleg érdekel, hogy néz ki szerintem egy ütősre belőtt opera böngésző, az asztalon található mydox ikonnal nyitható mappában talál egy "MyOperaSettingsIfInterestAnyone.tar.gz" nevű fájlt, ezt csomagolja ki a rendszer-gyökérbe - ha érdekli. Nem kötelező.
Az iso mérete 2945 Mb.
Na ennyi jutott eszembe - az áprilisi cuccom törölve a saját tárból, de elérhető még egy helyről, a murgás ally jóvoltából, ezen az internet archive linken:
https://archive.org/details/Puppy_Linux_Bionicpup64
E friss cucc hozzáférhetősége pedig:
https://drive.google.com/file/d/1oIKaFm ... sp=sharing
És ilyen a júliusi bionic64 dvd by csipesz "termék" első indítás után és 1024x768-as felbontáson:
FirstStartScreenshot.jpg
FirstStartScreenshot.jpg (61.55 KiB) Megtekintve 8051 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2019.07.03. 12:06-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Bionic64-8 Vol.2 DVD kiadás, Angol/Magyar, 2019 július

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Szia csipesz !
Megfogom tekinteni! :roll: Ilyen görbe volt az EKG-men is, mikor megláttam a méretét! :lol:
De, már Blue-Ray verziót várom.... :lol: :D :P :mrgreen:

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Bionic64-8 Vol.2 DVD kiadás, Angol/Magyar, 2019 július

Hozzászólás Szerző: Asterix »

csipesz !
a kernel-sources kivételével benne van minden? :?:

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bionic64-8 Vol.2 DVD kiadás, Angol/Magyar, 2019 július

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hát írtam! a kernelsurci is benne van. - ja, szerkesztettem vagy háromszor a posztot, mert helyesírási hibák voltak benne, lehet hogy Te még percekkel korábbit olvastál...

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Bionic64-8 Vol.2 DVD kiadás, Angol/Magyar, 2019 július

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Nos, jól müxik a puppy! Egy apró bibi van vele, legalább is nálam az nvidia driver alatt.
A VLC, ha x11 videókimenet van beállítva, az srt feliratot nem mutatja. Ha átállítom opengl-re a felirat megjelenik!
Lehet, csak nálam van ez, de gondoltam, szólok!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bionic64-8 Vol.2 DVD kiadás, Angol/Magyar, 2019 július

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Csak megköszönni tudom, Asterix, hogy te már tesztelgetted;
Kezdőbbek kedvéért szólok csak, hogy: ha bárkinek bármiért nem tetszene, hogy vlc az alapértelmezett médialejátszó, : start menü>beállítások>Puppyapps alapértelmezett alkalmazás választó> Multimédia, és ott átállhatunk mpv-re vagy smplayer-re, rendszer-szinten.
még én is említek egy másik kis bibit: ha valaki, hozzám hasonlóan, el akarná távolítani a tálcáről a firewallstatus ikont, mivel - hozzám hasonlőan - még az égvilágon nem kellett neki semmire - akkor nyúljon be a /root/startup mappába és onnan törölje vagy helyezze át a firewallstaterun scriptet valamerre - mert a magának a tálcaikonnak a jobbegeres menüjéből kiadott "Quit & Remove Firewallstatus" utasítás hatástalan az előbb említett startup mappában lévő szkriptre - onnan nem törli ki! E kis hiba oka az én lxpanel-szeretetem... Ugyanis azt vettem észre már jóval korábban, hogy az lxpanel tálca-értesítési területe nem nagyon tud mit kezdeni a /root/.config/autostart mappájával, ahova eredetileg az alap jwm panelja számára többféle kis alkalmazás indítója lett elhelyezve *.desktop formátumú fájlokban - hanem kizárólag a startup-ban elhelyezett szkriptekre reagál csak; a firewallstatus popupmenü-utasítása viszont onnan, a /root/.config/autostart-ból szeretné törölni a firewallstaterun.desktop fájlt...

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionic64-8 Vol.2 DVD kiadás, Angol/Magyar, 2019 július

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves csipesz!

Köszönöm szépen. :D

Szerintem gyorsan indul, nekem USB 3-as pendrájvról 52 másodperc után ott áll az asztal és ahhoz képest, hogy mekkora ( :o ), ez nagyon gyors boot.

Már sok mindent megnéztem (talán egy hónap múlva a végére is érek :mrgreen: ), remekül működik minden, de az avidemux esetében javaslom, ha valakinek nincs hang, hogy a pulse helyett válasszon mást.

Köszi, hogy a Janky-BT a menüben van.

A virtuálbox is rendben indul, s jól használható (ha van elég helyünk!). A kernelt nyugodtan lehet cserélni, szerencsére nem igazán zavarják egymást, én K-4.6.3-mal és K-5.0.1-gyel próbáltam ki. (vmlinuz és zdrv_... csere)

A VLC-vel nekem semmi gondom nincs, se megjelenítés, se hang, se felirat, minden OK.

Javaslom mindenkinek kipróbálni, kellemes meglepetés fog érni mindenkit.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Bionic64-8 Vol.2 DVD kiadás, Angol/Magyar, 2019 július

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Bár nagy, mondhatni óriási, nagyon jól haszálható!
Az Operának nagyon örülök.
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (143.01 KiB) Megtekintve 7985 alkalommal
A Kodi átesett egy javításon, most már elfogadható!
Screenshot(1).jpg
Screenshot(1).jpg (118.02 KiB) Megtekintve 7985 alkalommal
Az NTamás féle IPTV is jól megy!
Screenshot(2).jpg
Screenshot(2).jpg (157.2 KiB) Megtekintve 7985 alkalommal
Ezt letöltöttem, a pet fájlt, de telepítéskor rooot password-ot kér. Ne tudom minek a hibája, a pet-nek vagy a bionic64-nek. Az utóbbira tippelek, mert extract pet simán ment. Bemásoltam a helyére és ment!

pozitron
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.03.02. 00:54

Re: Bionic64-8 Vol.2 DVD kiadás, Angol/Magyar, 2019 július

Hozzászólás Szerző: pozitron »

Kedves Csipesz,

Először is nagyon köszönöm ezt a pupletet, nagy munka és szép munka!

Egyelőre még a tesztelgetés fázisában vagyok, amit eddig próbáltam, mint a VLC-s mp4 filmnézés, az mp3 lejátszás, a pupradio, mindhárom böngésző, 1-2 wine-os cucc, nálam kifogástalanul megy.
A böngészőkben van egy icipici lassulás pl. oldalak scrollozásánál vagy pl. most hogy gépelem ezt a bejegyzést. Észlelhető de simán együtt lehet élni vele.
A régi Canon szkennerem egyelőre nem tudtam megszólaltatni sem xsane, sem a scanlite alatt, de ez lehet, hogy inkább szkenner oldali probléma lesz (majd megróbálom egy régi netbook-ról winxp alól is, azon régen működött).
Egy érdekes jelenséggel találkoztam eddig: a Bionicot a Lick 1.3.0-val használom dual bootban a win mellett, és a Bionic használata után ha kikapcsolom vagy újraindítom a pc-t, akkor az indulás után "megáll a gép tudománya" és nem tölti be a boot managert (csak áll, vár, de az uefi menüjébe sem enged belépni)... Per pillanat nem találtam más működő megoldást, mint pendrive-on berakni egy live linuxot, azzal bebootolni, majd utána abból reboot-ot nyomni, na ezt követően visszakapom a boot managert. Lehet, hogy én bénázok el valamit, de erre jobb megoldást még nem sikerült találnom.

üdv:
pozitron

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”