Pen-Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

S-kami-nak!
Lehet, de én úgy érzem, hogy nem jó nvidia driverrel próbálkoztam idáig, és ha ilyen jó lenne a megérzésem a lottó kitöltéskor, enyém lenne az öttalálatos.
Ugyanis a jó NVidia Legacy driver feltelepítése után ez a beállítóablak már rendesen mutatja az értékeket, eddig a baloldali rész tök üres volt, most meg így néz ki!

Kép
Kép

Ami kicsit zavaró, és furcsa, hogy CRT monitornak ismeri fel az LCD monitort, noha a típusát pontosan kijelzi, és egy kicsit balra el van csúszva a kép, de ezt a monitor Adjust szabályzójával tettem a helyére egy gombnyomással, lehetett volna az xvidtune-val is, de így egyszerűbb volt, és végre jó lett a felbontás is, mert eddig örökké 1280x960x60Hz-re akart beállni, most viszont már a rendes felbontáson (12080x1024x60Hz)dolgozik a gépem. Mindjárt belinkelem a jó drivert is! De előtte a lényeg! Pörögnek a fogaskerekek!!!

Kép

És ahogy látható, igen jó FPS értékeket mutatnak, működés közben le -fel mozog az értékek kiírása, eddig az 1787-es érték volt a legnagyobb, de még hagyom futni, annyira örülök neki, hogy összejött!!!
Tudtam, valahol, és éreztem is, hogy a 173-as driver, a nvidia-173.14.39-k3.9.11-precise.pet csomag nem lesz jó nekem, és lám igazam volt!
Nemrég egy sikertelen driver telepítéskor megzuhant a rendszer, -mondjuk ezt már többször is előadtam, ügyes gyerek vagyok én rendszer összeomlasztás terén! - és akkor még előtte egy rövid időre beugrott egy Murgas oldal, ahol pont az NVidia Geforve MX 440/4000 drivert taglalták, és ott volt egy link, de a rendszerösszeomláskor elment a weblap , és csak nagy sokára most sikerült kinyomoznom újra, és siker koronázta az onnan letöltött, és inmáron jó drivercsomag feltelepítését. Tehát, akik -velem együtt - a kros54 féle nagyon szuper Precise Puppy 571 Lite és a Full verzióval rendelkeznek, és a kernelszámuk 3.9.11-es, nos azok, ha NVidia Geforce MX 440/4000 chipsetes videókártyával rendelkeznek, azok NE! ezt a drivert telepítsék fel a rendszerre, -nvidia-173.14.39-k3.9.11-precise.pet csomag- mert úgy járhatnak, mint én is jártam, hanem ezt a jó Legacy drivert tegyék fel maguknak Ezeket.,

nvidia-legacy96-driver-96.43.23-k3.9.11.pet
nvidia-legacy96-driver-96.43.23-k3.9.11.pet.md5.txt

ezután a fogaskerekek elindításához már semmilyen kiegészítést nem kel felrakni a rendszerre, legalább is nálam már ehhez nem kellett semmi, a terminálba beírva: glxgears, kis idő múlva jönnek a mozgó fogaskerekek, és a mért, remélhetően magas FPS értékek.
Skami, te meddig szoktad hagyni pörögni a kerekeket? :lol: -csak vicc volt, bocsi, és elnézést kérek pfecó-tól is, hogy szét offolom a topic-ját, de most nagyon boldog vagyok, és örülök a sikeremnek. -
Hiába egy jó driver csodákra képes, nagyon meg kell nézni, mit teszünk fel. Engem egyébként ez a kép zavart meg, ezen a képen látható az Asus Powered by NVIDIA MX 4000 GPU videókártyám, és alul az a Geforce FX embléma, na ez zavart meg a driver választásakor, ugyanis a 173-as driver az NVidia Geforce FX-sorozathoz való! - és mint ilyen, ezek nekem a Geforce MX 4000 GPU-s kártyánhoz nem volt jó, csak ez az utólag feltett nvidia-legacy96-driver-96.43.23-k3.9.11.pet csomagban lévő driver. Ugyanis az említett GPU mellett az Asus kártyában még ez is benne van: NVIDIA nfiniteFX™ II Engine - és ez az FX meg az említett képen látható embléma vitt engem félre a videó driver választásakor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: azami »

Pfeco-hoz lenne kérdésem.
viewtopic.php?f=4&t=23#p110
Te is ez alapján készíted a remastert a Tahr változatból, mert nálam így nem jo az x betöltése induláskor :roll:

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Nem a remaster sfs-direct-remaster-rel készült xz tömörítéssel (kisebb méret)
és kihagyható a zdrv...sfs beépítése is.
Bővebben itt olvasható róla:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 5&start=60

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: azami »

Összefoglalnád röviden ha lesz egy kis időd.... :D :?:
A Google fordító nem teljes értékű, én meg az Angol hát.....

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

sfs-direct-remaster-ről itt található ismertető
viewtopic.php?f=4&t=197#p1993

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Elkészült az eddigi Pen-Puppyk összevont tömör változata a LegOPen (unicornPen-2.0) .
Kernel 3.19.3-noPAE (Stemsee)
Cserélhető huge kernelek mint az UnicornPen 1.0-nál lehetőségek:
Kernel 4.0.1-PAE (Stemsee)
Kernel 3.14.20-noPAE vagy PAE
Gyorsan változtatható JWM felület mint a PenXP-nél( pdesktop-0.1.6 WinXP,Win7.OSX készítette: zigbert 2014)
SFS gyorsindító tálca hasonló volt a Pen-Tri 2.0-nál (SFStray készítette seaside 2011)
SFS-direct-remaster 4.9 (készíte:Stemsee 2014)
Abiword
Gnumeric
Gnome-Mplayer
Netsurf-gtk
A további szükséges programok SFS-ből indítva gyorsan használhatók.

Kimondottan Pen-re készült hordozható, kis méret (150 MB+Kernel), a feladatnak és a gépnek megfelelő
Puppy gyorsan összeállítható (LegO).
Alkalmas min. PIV 1500 MHz 512 MB gépekhez (PIII 1000MHz 128MB gépen kipróbáltam működött)

A remaster sfs-direct-remaster-rel készült xz tömörítéssel (kisebb méret),a zdrv...sfs fájl beépítése nélkül.
legopenalap.jpg
legopenalap.jpg (61.14 KiB) Megtekintve 7080 alkalommal
LegOPen-PIII-1000MHz gépen.jpg
LegOPen-PIII-1000MHz gépen.jpg (109.88 KiB) Megtekintve 7080 alkalommal
Letölthető:
https://www.dropbox.com/sh/s8nd43ocvuj5 ... rfPea?dl=0

Régi script újrahasznosítva SFStray (seaside készítette 2011)

SFS programok indítása rejtett JWM jobb felső tálcáról történik. A program megkeresi az összes csatolt eszközön (partición)
levő SFS fájlt és egy GUI kezlő felületen keresztül a szükségeseket tálcára ki lehet tenni ( a képen látható).
A tálcán levő ikonra kattintva indítja a programot (nincs sfs csatolási procedura) a programból kilépéskor lecsatolja.
Olyan SFS-nél használható megfelelöen ami egy indító programot tartalmaz menü bejegyzéssel és ikonnal.
A scriptet aktualizáltam Pen-hez kivettem a tálca manuális szerkesztési lehetőségét ( itt úgy nem lehetséges) így ha a tálca üres
akkor csak egy kis fehér pont látható a képernyő jobb felső sarkában. Összekapcsoltam a pdesktop-0.1.6 -tal
a program a tálcák 4.tálcáját használja, ezért ezt ne változtassuk meg.
Átírtam gettext-re így honosítható lett ez a verzió.
Alkalmazása kis memoriájú gépekhez ajánlott min. 512MB így egy átlagos méretű Puppy (180MB) betölthető a memóriába,
mert csak akkor használható megfelelően a program.
A nagyobb méretű programok SFS-ben a Pendrájvon tárolva egyszerűen használhatók (pl Google Chrome).
legopendark SFStray talca.jpg
legopendark SFStray talca.jpg (93.75 KiB) Megtekintve 7080 alkalommal
Figyelem minden indításnál újra olvassa a csatolt eszközöket ami a nagy méretű eszközöknél sokáig tart ezért
csak a szükséges eszközök legyenek felcsatolva.

Bővebb információ itt:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=69227

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Annyi jó puppyt készítettél, talán érdemes lenne az első hozzászólásodnál
részletezni,felsorolni, mint a murga fórumon van példa rá néhány esetben.

Most próbálgatom az „idei terméseidet“. Jók az újdonságaid amiket
beletettél a puppykba. A magyar nyelvi fájl külön dicséretet érdemel .


PenXp-1.0 Hu nálam a hálózat csak a frisbee matatása után működött.
Amiből készítetted a vivid 6.5 az jó.
Pentri 3.0-Hu nálam a hálózat nem jó.
Amiből készíthetted slacko 5.9.3.6 találtam egyet az jó.

Legopen, UnicorNoPen, UnicorobHu jók.

Eth0-ra néztem, lehet hogy csak nálam vannak ezek a hibák, de leírtam.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Janugsanak
Köszönöm a véleményt és az észrevételt valamint a készített bemutató videót a LegOPen-ről

megnézhető:
viewtopic.php?f=4&t=155#p2080

A Pen-XP-1.0 Hu és a PenTri-3.0 Hu -nak nem lesz további verziója helyettük van a
LegOPen amihez ha találok még jól alkalmazható programokat akkor lesz még további változata.
Egyenlőre nem tervezek újabbat készíteni, most csak a LegOPen-nel foglalkozom.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Érdemes megnézi ezt is:
viewtopic.php?f=4&t=197#p2111

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Talán sikerül stabilan összehozni :
april7.jpg
april7.jpg (43.47 KiB) Megtekintve 6917 alkalommal
A Pen-XP-1.0 Hu és a PenTri-3.0 Hu -t már nem lehet letölteni a megadott címről.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”