Pen-Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Emiatt már egy telepítést sem lehet hiba nélkül ezzel végigszenvedni. Usb az van rajta, de csak 1.1-es, és a gép még nem bootol usb-ről, mivel ehhez a Bios-a nem támogatott. Floppy van, működik is, csak éppen már nincs floppy-lemezem, meg amúgy is, arról had ne telepítsek már. Szóval marad az xp mellé kézzel történő Puppy telepítés, a saját módszerrel, kézi másolással, usb-kulcsról, de olyan verzió kell, ami elmegy a 64 Mega Ram-al, na ilyet még nem találtam!
Ha A gép Biosa nem támogatja az USB-ről bootolást meg lehet próbálni a
Plop bootmanagert. Van WIN és Linux változata is telepíthető BOOT szektorba vagy az indító menübe.
Készíthetünk Boot lemezt (Floppy vagy CD). Elsőnek próbaként ezt javaslom(a főkönytárban levő img ,iso kell kiírni lemezre)
Telepítés (vagy lemezről Bootolás) után ( nálam az indító menüben van) a Plop menüben lehet választani az USB-ről bootolást.
Ha a gép is úgy akarja akkor sikerül.
(Nálam két laptop működik így (egyikbe gyárilag nincs opt.meghajtó se floppy)

Letölthető innen: http://www.plop.at/en/bootmanager/download.html
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pfeco 2014.09.16. 19:04-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszi, jónak tűnik, de erre az öreg, 16 éves laptopra már felesleges túlbonyolítani a dolgot.
Marad a bevált saját kézi telepítést, és Puppy futtatás az xp dualbootjából. (boot.ini+ grldr-el.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.09.16. 19:14-kor.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Most próbáltam egy PIII 466Mhz 64MB gépen Floppyról mivel nincs HD és működik.
Rawwrite-vel készítesz egy BootFloppyt és próbálhatod hogy működik-e.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszönöm szépen a megoldásokat!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

pfeco-nak.

Ajánlhatnám neked ezt az alap verziót kipróbálásra?
Illetve ebből készíteni egy magyarított usb-s verziót?
Eléggé friss disztró ez is:2014-09-10 23:42:41
Puppy_Linux_slack57_ff23
A puppy themed screeny is here.
I removed AbiWord and Gnumeric, and performed the slacko-update to OpenSSL to 1.0.1i.
NO Flash
NO Office
added these FireFox23 add-ons
Better Privacy
AdBlock Edge
Redirect Cleaner
FireFTP
YouTube ALL HTML5

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbáltam mindkét verziót. Régi gépen 800/512, és ezeket tapasztaltam.
3.9.9 kernel: monitor felbontást kézzel kellett kiválasztani, a hálózati kártyát is
is manuálisan indítottam el.
2.8.6 kernelűnek írod de csak 2.6.33.2: monitor felbontást kézzel kellett kiválasztani, a hálókártyát nem látta, a hangkártyát nem látta.

Gondoltam megnézem az eredetit. Az archive.org mirroron találtam vagy 40-50db
között egy lupu 5.2.8.6 20140106 dátumút (161.2 MB) kipróbáltam semmit sem kellett állítanom minden elindult. Ez 2.6.33.2 kernelű.
Láttam ott egy lupumini 5.2.8.6 20140106 nevüt (161.2). Kipróbáltam. Ez is 2.6.33 kernelű és ennek ellenére hang és hálókártyámat nem látta, a jelenség azonos volt a tiéden tapasztalttal.
A tiédet lupuminiből csináltad? Az alapverzió az én gépemen minden állítgatás nélkül elindult.


http://archive.org/details/Puppy_Linux_Lupu_5.2.8.6

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Láttam ott egy lupumini 5.2.8.6 20140106 nevüt (161.2). Kipróbáltam. Ez is 2.6.33 kernelű és ennek ellenére hang és hálókártyámat nem látta, a jelenség azonos volt a tiéden tapasztalttal.
A tiédet lupuminiből csináltad? Az alapverzió az én gépemen minden állítgatás nélkül elindult.
Köszönöm a hozzászólást.
A lupuminit én is kipróbáltam, már nem tudom de lehetséges hogy az az alap mivel mindkettő lupu_528.sfs.
A új lupu_5286 a 20140321 kiadású változat ebben a verzióban nem volt autoXorg ezért első indítás után Preconfig flagot ír az X11 könyvtárba
ami sajnos Remasternél benne maradt, ezért volt a kézi konfig, a hiba kijavítva a mostani lupu_5286hu_nowine.zip fájlban ami már wine nélküli.
A sulu_004 is kijavítva.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pfeco 2014.09.21. 15:26-kor.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Ajánlhatnám neked ezt az alap verziót kipróbálásra?
Illetve ebből készíteni egy magyarított usb-s verziót?
Eléggé friss disztró ez is:2014-09-10 23:42:41
Köszönöm a disztró ajánlást megpróbálom elkészíteni.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A lupu-528 eleve nem volt annyira sikeres, a korábbi fórumon sem sokat foglalkoztunk vele. Ezzel szemben az 525 a mai napig használható, remek, kisméretű, s akármilyen gépen futtatható rendszer. Ebből készítettem összeszámolni se tudom, hány pupletet, még a nemzetközi piacon (murga) is ezt "vették" a legjobban.
É pfeco, ha rám hallgatsz - nem hallgatsz senkire... Járd az utadat, ha jó a puplet, úgyis vinni fogják.
Mert olyan puplet nincs, ami mindenkinek megfelel! Ha öreget veszel elő, az a baj, ha frisset, akkor miért pont azt, mért nem valami mást, miért az van benne, miért nem tud porszívózni meg borotválni is...
A legfontosabb az, hogy különböző hardverkörnyezetben (ezért próbálj több, s eltérő gépen mindig!) működjenek. Aztán, aki akarja, majd kicseréli benne azt, ami neki nem tetszik, s majd jól meg is magyarázza. A saját tapasztalataim alapján frissíteni kell a böngészőt, hozzá a flasht, és nagyjából ennyi.
Pl. jól elvagyok a 2003-as Office-szal is, most minek váltanák a nem fehér embernek való szalagos menüs, RAM-zabló 2010-re, hogy egy másik oprendszerből hozzak ide példát? Másból sem állnék, mint naponta frissítenék valamit, utána meg tanulnám... hát, nem.

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Kros54 -nek Köszönöm a jó tanácsokat és az út mutatást.

Segítség ! Kitudja mi ez ?

Ez az ablak jelenik meg a viszonylag honosított slacko5.7-ben Remasterelés követően újra indításkor a Quickfirstsetup ablak után.
A slacko5.6-ban ez nincs és valami köze van a delayedrun skripthez mert ha a slacko5.6-osával lecserélem akkor nincs.

NTamás -nak a megadott dristrónak ilyen a háttere.
Csatolmányok
slacko-5.7-ben megjelenő ablak
slacko-5.7-ben megjelenő ablak
ezmi.jpg (46.47 KiB) Megtekintve 5142 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”