Pen-Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: S-kami »

rizalmart írta: 2019.01.11. 11:20 A Kölyök Fórum végül újra működik.
Hello rizalmart,

Welcome here !

Please, feel free to use English.
It is more comfortable to read and understand than Google translated text.

Have a nice day and thank you for your kind attention.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Viszont ezeket az ál pet csomagokat nem ártana a nevükben is megkülönböztetni a rendes,hagyományos puppys pet csomagoktól, mert így óriási keveredés és problémák lesznek, ha ezek a taz-hoz való szerkezetű pet csomagot összekeveredne a normális pet csomagokkal.
Nem ál pet csomagok normál csomag tar.gzip tömörítéssel puppyhoz is alkalmas /de csak átalakításra használom/.
Nincs szükség több (pet)csomagkonverzióra.(ezek szerint a hagyományos pet csomagok innentől sima rákattintással telepíthetőek - ha minden igaz)
Sajnos nem lehet a futó rendszerbe közvetlenül telepíteni pet csomagot /konvertálni kell/.
A buildernél használható közvetlenül a pet csomag.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Sajnos nem lehet a futó rendszerbe közvetlenül telepíteni pet csomagot /konvertálni kell/.
A buildernél használható közvetlenül a pet csomag.
Kár, pedig érdekes lett volna úgy a dolog.
Csak azt nem értem, ha már írtak bele egy pet convert scriptet, azt miért nem lehet .....na mindegy, nem vergődöm rajta felejtős cucc.

rizalmart
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.01.01. 04:13

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: rizalmart »

@pefo but mistfire made it possible to install pet packages directly on TazPuppy, it was an pet package installer not converter. It does not repack the pets into tazpkgs instead it installs on the system and add entries to Slitaz Package Manager. His work also applies also on his X-Slacko Slim which its PPM has the capable to install almost any kind of linux package format. (http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=107313) I think he studied every linux package format. Also TazPuppy can now also load Slax and Porteus modules without changing file extension

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Kedves @pfeco, gratulálok a munkádhoz.
Ez ebben az állapotban is működő és használható rendszer (alóla írok) a sokat emlegetett Dell D 430 korszerűnek nem mondható laptopról, aminek ugye nincs merevlemeze, tehát a boot-pendrive a meghajtója. Na, ezen is veszettgyors a rendszer.
Kipróbáltam a Midorit és Tazwebet is, nekem a Midori barátságosabb, egészen jól belakható, persze megnézném egy frissebb verzió alatt is, mert ez mégiscsak egy 2012-es...)
slipen2019.jpg
slipen2019.jpg (63.41 KiB) Megtekintve 6258 alkalommal
Az általam a neten használt oldalakat nyitja, gmail, youtube, facebook (az nekem nem is annyira lényeges) mind OK. Az egyik legnagyobb hazai oldal, az index.hu persze jól megfogja, de én egyszerre 1 oldalt nyitok és nézek, tehát annyira ez sem izgat. A beleszerelt (benne talált) programok működnek, szóval ez így egy elfogadható gyorsasággal szolgáló rendszer. A netrádiót a böngészőből indtottam, nem akadt. De jól működik a saját rádiója is, sőt, arra is rájöttem, hogyan tudom szerkeszteni az adólistát.
Arra, hogy egy pendrive-on ott legyen, s szükség esetén használni lehessen, tökéletesen alkalmas.
Ahhoz meg sokkal több időt kéne rászánnom, hogy igazából belakjam, de mivel vannak belőtt gépeim, s évente nem túl sok disztrót próbálok, ahhoz képest tényleg jól kezdődik 2019. Volt egy letöltött lubuntum is, ami live rendszer helyett rögtön települni vágyott volna, szóval az máris kiesett.
Még egyszer gratula, szép munka.
*****
Kiegészítés.
Nekieresztettem a jobbik Dellnek is, hasonló jó eredménnyel, mindenféle azon található doksival elboldogult, na az egyik 200 oldal körüli tantervvel nem bírt.
Ezen a gépen usb-stick külső wifimodul van, ezt eddig sem ismerte fel semelyik puplet, hát ez sem. Amúgy ezen gép sorsa is megjelent itt, 4 gb ram, ment is rajta rendesen. Üzemszerűen a win10 1809 verziója fut rajta, villámgyorsan az is

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

SliPen SFS-remaster-0.5

Ez a kis script használható Slipen remaster készítésére Live telepítés
esetén. (más puppy-val is kiprobáltam nálam működött)

A script kozolon és x-felületen is használható. (dialog-Xdialog)
sfs-remaster-01.jpg
sfs-remaster-01.jpg (19.82 KiB) Megtekintve 6066 alkalommal

Az sfs fájl tömörítése választható az xz high és a gzip default között kb 30Mb a különbség

sfs-remaster-08.jpg
sfs-remaster-08.jpg (36.89 KiB) Megtekintve 6066 alkalommal
sfsremaster-0.5.tar.gz
(4.48 KiB) Letöltve 226 alkalommal.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm szépen! :D

Mindenen (puppy variációkon) ki fogom próbálni és, ha jól működik ez is a puppyk "alapkészlete" lesz nálam. :mrgreen:

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: pfeco »

MokshaPup-3.0

Slipen-5.0 alapon k-4.4.120 hu nyelvi beállítással

Más nyelv az isolinux.cfg-ben
append kbd lang=xx_XX kmap=xx - változtatásával állítható be.
mokshapup-3.0.jpg
mokshapup-3.0.jpg (225.28 KiB) Megtekintve 5338 alkalommal
letölthető innen:
https://drive.google.com/file/d/1s1svCa ... sp=sharing

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves pfeco !
Nálam, rufus-al kiírva ez történt boot-nál...
DSCF7209.JPG
DSCF7209.JPG (427.88 KiB) Megtekintve 5308 alkalommal

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Pen-Puppy

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
willy36 !
a hiba oka a "pendrájvodban" vagy a géped beállításában (BIOS) keresendő! :idea:

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”